Robot komerc da ili ne???

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

shpeck
Posts: 22
Joined: 31/07/2006 11:29

#1 Robot komerc da ili ne???

Post by shpeck »

Prije nekoliko dana odem u novi ROBOT na Socijalnom,potrošim određenu sumu novca iznad 10 KM u periodu manjem od jednog sata,kad dole ista situacija kao i u Robot Hrasno.Parkiranje u tržnom centru 1 sat 1KM. U svim ostalim tržnim centrima je omogučeno besplatno parkiranje za posjetioce tržnih centara(MERCATOR,INTEREX,VISA-KONZUM itd.). Molim Vas na komentar,hvala!!!
User avatar
energIs
Posts: 146
Joined: 10/07/2007 12:56

#2

Post by energIs »

i ja sam bas jucer bio, ciganija prava sa tim naplacivanjem a i parking je 0 bodova. toliko
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#3

Post by sulesavic »

Rje¹enje - ne iæi u Robot.

Moja noga je prije desetak dana kroèila prvi put u Robotov market na Hrasnom. Doèekalo me je enormno sni¾enje Snickers èokoladica - dvije za 0,84 KM, ogromna kolièina nekog mlijeka s isteklim rokom trajanja, skuèenost i jo¹ nekoliko detalja koje sam zaboravio.

Nakon ovog - ja tamo vi¹e nemam namjeru iæi.
User avatar
lolita_xx
Posts: 5076
Joined: 25/02/2007 18:43
Location: sjecanja

#4

Post by lolita_xx »

i ja bojkotujem robot..
roba im je nula bodova...
neki dan sam skoro 500 eura potrosila tamo, izmedju ostalog kupila sam neke lampe koje su bile polomljene, odem reklamiram, cekam seficu sat vremena jer je 'malo' izasla... kad je dosla kaze to ste vi polomili...pa ko da bi se malretirala i dolazila vracat...
inace jako neljubazno osoblje...
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#5

Post by BHG »

lolita_xx wrote:i ja bojkotujem robot..
roba im je nula bodova...
neki dan sam skoro 500 eura potrosila tamo, izmedju ostalog kupila sam neke lampe koje su bile polomljene, odem reklamiram, cekam seficu sat vremena jer je 'malo' izasla... kad je dosla kaze to ste vi polomili...pa ko da bi se malretirala i dolazila vracat...
inace jako neljubazno osoblje...
nek si se bash pohvalila da si 500 eura potrosila...mogla si rec i 1000 maraka... :D
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#6

Post by karanana »

Robot 0 poena. Bas sam imao istu polemiku oko ciganluka s parkingom na sarajevo-construction.net. Haj dobro da su oni monopol i da nema ni jedan trzni cetar u okolini, ali u krugu od 300-400 metara imam jos 3 centra s besplatnim parkingom. Ma pricajte sta hocete, Mercator je majka svih hypermarketa.
sekretar
Posts: 250
Joined: 22/10/2006 06:28

#7

Post by sekretar »

U robotu je parking džaba.



Ako se vratiš za 15 minuta

:lol:
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#8

Post by uvjek dobar gost »

Pupušili smo kapitalističku foru... kao da nam je standard toliko visok da nam treba ova količina tržnih centara il velikih piljara....
Semiha B, opštinski načelnici i ljudi iz urbanističkih sektora su primili novac da se prave velike piljare svuda i svakuda... svaki vikend il praznik nam pokaže sa koliko stručnosti su locirani i koliko haos u saobraćaju izazovu...

No neki su se za to i borili..... hvala ti Zlatko P, Denise Z i tebi hvala... Semiha B...hvala i tebi.... svi ste Vi ista banda.....
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#9

Post by karanana »

uvjek dobar gost wrote:Pupušili smo kapitalističku foru... kao da nam je standard toliko visok da nam treba ova količina tržnih centara il velikih piljara....
Semiha B, opštinski načelnici i ljudi iz urbanističkih sektora su primili novac da se prave velike piljare svuda i svakuda... svaki vikend il praznik nam pokaže sa koliko stručnosti su locirani i koliko haos u saobraćaju izazovu...

No neki su se za to i borili..... hvala ti Zlatko P, Denise Z i tebi hvala... Semiha B...hvala i tebi.... svi ste Vi ista banda.....
Pa bogami, ja kad god udjem u bilo koji centar, vazda je pun i kad hocu da kupim hljeb i mlijeko zgadi mi se da moram cekati pola sata na raju kojima su i jedna kolica malo da natrpaju. Ako je gledati po prometu u shopping centrima ispali bi ekonomski jaci i od Svice, a sve se nema.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#10

Post by uvjek dobar gost »

karanana wrote:
uvjek dobar gost wrote:Pupušili smo kapitalističku foru... kao da nam je standard toliko visok da nam treba ova količina tržnih centara il velikih piljara....
Semiha B, opštinski načelnici i ljudi iz urbanističkih sektora su primili novac da se prave velike piljare svuda i svakuda... svaki vikend il praznik nam pokaže sa koliko stručnosti su locirani i koliko haos u saobraćaju izazovu...

No neki su se za to i borili..... hvala ti Zlatko P, Denise Z i tebi hvala... Semiha B...hvala i tebi.... svi ste Vi ista banda.....
Pa bogami, ja kad god udjem u bilo koji centar, vazda je pun i kad hocu da kupim hljeb i mlijeko zgadi mi se da moram cekati pola sata na raju kojima su i jedna kolica malo da natrpaju. Ako je gledati po prometu u shopping centrima ispali bi ekonomski jaci i od Svice, a sve se nema.
To su oni sve što kukaju... da se nema... i ja se uhvatim da tako razmišljam.... posebno pred i oko praznika.. mada subotama... isto zna biti fertutma prava...
User avatar
lolita_xx
Posts: 5076
Joined: 25/02/2007 18:43
Location: sjecanja

#11

Post by lolita_xx »

BHG wrote:
lolita_xx wrote:i ja bojkotujem robot..
roba im je nula bodova...
neki dan sam skoro 500 eura potrosila tamo, izmedju ostalog kupila sam neke lampe koje su bile polomljene, odem reklamiram, cekam seficu sat vremena jer je 'malo' izasla... kad je dosla kaze to ste vi polomili...pa ko da bi se malretirala i dolazila vracat...
inace jako neljubazno osoblje...
nek si se bash pohvalila da si 500 eura potrosila...mogla si rec i 1000 maraka... :D
eno sad...
pa placala u eurima...
a i 500 eura je manje od 100o km :P
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#12

Post by Bullet Tooth Tony »

sekretar wrote:U robotu je parking džaba.



Ako se vratiš za 15 minuta

:lol:

:lol: :lol: :lol: :lol:
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#13

Post by dimu »

pa nisu im nesto garaze ni prevelike, bila bi ogromna guzva da se ne placa, jer naravno nas narod jedva ceka da nesto iskoristi sto je dzaba.... ovako bar parkiraju ljudi koji su dosli u taj centar sto je i logicno.

pa sta vi mislite da se u robot Hrasno ne placa garaza pa svi iz okolnih zgrada bi svoje kante parkirali u toj garazi povazdan...

dobro neko napisa, "sve se nema" a ti centri puni kad god odes.. a kome se ne daje 1 KM za parking nek ide dalje... ej ono potrose stoju-dvije za prepuna kolica i onda je problem marka za parking heh, nasa posla...

a eno vam dole u OBIju se ne placa pa liku obili auto u sred garaze, bilo u novinama danas ja mislim...

sto se onda placa parking u gradu ? i to 2 KM sat... kakva sramota!
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#14 Re: Robot komerc da ili ne???

Post by chuchumbamayumbe »

shpeck wrote:Prije nekoliko dana odem u novi ROBOT na Socijalnom,potrošim određenu sumu novca iznad 10 KM u periodu manjem od jednog sata,kad dole ista situacija kao i u Robot Hrasno.Parkiranje u tržnom centru 1 sat 1KM. U svim ostalim tržnim centrima je omogučeno besplatno parkiranje za posjetioce tržnih centara(MERCATOR,INTEREX,VISA-KONZUM itd.). Molim Vas na komentar,hvala!!!
Ne idi vise u Robot i mirna Bosna. Idi u ostale trzne centre ako je do marke?
U vecini inostranih robnih kuca u kojima sam ja bio vani, a koje imaju parkinge unutar objekta, parking se plaća. Pogotovu ako je u gradskoj zoni. Ne vidim tu nista cudno sto Robot naplacuje parking.
BTW, imas besplatan parking u Robotu u Rajlovcu ako je vec toliko zapelo da se pazari kod njih a ne plati za parking, pa bujrum zapucaj tamo.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#15

Post by mIRCerka »

sulesavic wrote:Rješenje - ne ići u Robot.

Moja noga je prije desetak dana kročila prvi put u Robotov market na Hrasnom. Dočekalo me je enormno sniženje Snickers čokoladica - dvije za 0,84 KM, ogromna količina nekog mlijeka s isteklim rokom trajanja, skučenost i još nekoliko detalja koje sam zaboravio.

Nakon ovog - ja tamo više nemam namjeru ići.
stepenice vrlo lose odradjene-nedovoljno visoke da se koncentrises dok hodas, TALIZAVI crni mermer (kad teta sa sik frizom rece TALIZNUCU SE MATERE MI meni su se noge odsijekle) i nedostatak obiljezjja sta je na kojem spratu....
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#16

Post by van Basten »

ja imam osjećaj da je ovaj novi shoping centar na silu otvoren u avgustu... zbog nečega im se baš žurilo, i da je tu bilo bar još 2-3 mjeseca radova na unutrašnjem uređenju i popunjavanju radnji.
Što se tiče samog parkinga... njihovo pravo da se zaštite od onih koji bi tu ostavljali auto dok idu u opštinu obaviti poslić ili negdje u obližnji kafić. Doduše, meni je blizu dovoljno da uvijek mogu pješke otići :D , ali bez obzira, kada bi im jedina zamjerka bila to što naplaćuju parking 1KM/h, mogli bi se proglasiti izvanrednim tržnim centrom.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#17

Post by Skyfox »

mIRCerka wrote: stepenice vrlo lose odradjene-nedovoljno visoke da se koncentrises dok hodas, TALIZAVI crni mermer (kad teta sa sik frizom rece TALIZNUCU SE MATERE MI meni su se noge odsijekle) i nedostatak obiljezjja sta je na kojem spratu....
I meni su stepenice koma, kao da su radene prema nekoj sapunici, ono promenada folovi, al ako se skrsis negdje na sredini niko te ne bi sastavio. Bio - vidio, isto ko i svugdje, Samo za neke nedeljne kafe valja, a i pogled je koma, umjesto na rijeku gleda na cestu!

Inace poznato je da su lampe tamo pravo nekvalitetne, uzeo 2 i obje se polomile...
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#18

Post by ins »

Nije problem sto je parking 1 KM/sat, vec sto kada kupis nesto unutra nije besplatan.
Svaki Konzum supermarket u Hr ima parking koji se placa, ali ako prilozis racun od kupovine onda je besplatan, samo ti dignu rampu na izlazu.

Osim toga, ona garaza je prava Sarajevska, sto znaci protivno zdravom razumu: u nju se ulazi iz jednosmjernog Vilsonovog ali i pored toga potpuno nepotrebno desna traka je ulaz, lijeva izlaz iz garaze (sto dovodi do ukrstanja putanja), naplatna kucica je na strani suvozaca kada se ulazi(?!), dok u garazi nije kruzni tok saobracaja vec su "ulice" dvosmjerne, sto nigdje nema osim u ovoj selendri... :x
ifbbpro
Posts: 490
Joined: 19/05/2006 00:13

#19

Post by ifbbpro »

dimu wrote:pa nisu im nesto garaze ni prevelike, bila bi ogromna guzva da se ne placa, jer naravno nas narod jedva ceka da nesto iskoristi sto je dzaba.... ovako bar parkiraju ljudi koji su dosli u taj centar sto je i logicno.

pa sta vi mislite da se u robot Hrasno ne placa garaza pa svi iz okolnih zgrada bi svoje kante parkirali u toj garazi povazdan...

dobro neko napisa, "sve se nema" a ti centri puni kad god odes.. a kome se ne daje 1 KM za parking nek ide dalje... ej ono potrose stoju-dvije za prepuna kolica i onda je problem marka za parking heh, nasa posla...

a eno vam dole u OBIju se ne placa pa liku obili auto u sred garaze, bilo u novinama danas ja mislim...

sto se onda placa parking u gradu ? i to 2 KM sat... kakva sramota!

potpisujem
ifbbpro
Posts: 490
Joined: 19/05/2006 00:13

#20 Re: Robot komerc da ili ne???

Post by ifbbpro »

chuchumbamayumbe wrote:
shpeck wrote:Prije nekoliko dana odem u novi ROBOT na Socijalnom,potrošim određenu sumu novca iznad 10 KM u periodu manjem od jednog sata,kad dole ista situacija kao i u Robot Hrasno.Parkiranje u tržnom centru 1 sat 1KM. U svim ostalim tržnim centrima je omogučeno besplatno parkiranje za posjetioce tržnih centara(MERCATOR,INTEREX,VISA-KONZUM itd.). Molim Vas na komentar,hvala!!!
Ne idi vise u Robot i mirna Bosna. Idi u ostale trzne centre ako je do marke?
U vecini inostranih robnih kuca u kojima sam ja bio vani, a koje imaju parkinge unutar objekta, parking se plaća. Pogotovu ako je u gradskoj zoni. Ne vidim tu nista cudno sto Robot naplacuje parking.
BTW, imas besplatan parking u Robotu u Rajlovcu ako je vec toliko zapelo da se pazari kod njih a ne plati za parking, pa bujrum zapucaj tamo.
potpisujem i ovo
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#21

Post by amrino »

Bila jednom- i nikad vise! Imala sam osjecaj da mi neko sjedi na glavi- plafoni su pravo niski tako da je jako zagusljivo....a najveci problem je sto se u supermarketu ne mogu mimoici dvoja kolica- sve je minijaturno i skuceno...o parkingu da ne pricam- katastrofa! Cak je i Interex mrtva sminka za ono cudo
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#22

Post by karanana »

U starom robotu u hrasnom sam najvise mrzio kad tete uzmu ono "cudo" od cistaca, nakva zuta kolica u 8 navecer, znaci dva sata prije zatvaranja i pocnu cistiti podove. A ta sprava pravi toliku buku da je to neopisivo i vazda mi se preprijeci na putu. Stvarno u robot idem samo kad moram a u ovaj novi vjerovatno necu nikad ni uci.
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#23

Post by dimu »

Skyfox wrote:a i pogled je koma, umjesto na rijeku gleda na cestu!
haha a inace imamo jako lijepu rijeku i jako uredjen tok iste :) bas imas u sta gledat haha...
User avatar
Korisnicko ime
Posts: 826
Joined: 20/01/2006 16:38
Location: Sarajevo

#24

Post by Korisnicko ime »

Kratko i jasno...NE.

Ni ovaj novi kao ni one u Hrasnom i Rajlovcu...


U Robotu bih isao kupovati samo kakav poklon za velikog dusmanina...da se prvo obraduje poklonu a onda da mu se sutradan iznenzada i neobjasnjivo pokvari/polomi/ prestane raditi...
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#25

Post by Qler »

Beg_Babic wrote:
sekretar wrote:U robotu je parking džaba.



Ako se vratiš za 15 minuta

:lol:

:lol: :lol: :lol: :lol:
samo da napomenem da to ne vazi za novi robot.. znaci cim krocis u garage :) uredno platis markicu :D
Post Reply