Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Vega_Brothers
Posts: 342
Joined: 14/06/2017 22:47

#15277 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Vega_Brothers »

Danas su na tribinama ostali Renfroe, Glogovac i ponovno Sikiraš

http://www.fibalivestats.com/u/MSL/633266/bs_hr_HR.html
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#15278 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Vega_Brothers wrote:Danas su na tribinama ostali Renfroe, Glogovac i ponovno Sikiraš

http://www.fibalivestats.com/u/MSL/633266/bs_hr_HR.html
Pa dobro Njegos je tu najmladji i sasvim sigurno ce igrati protiv Makedonaca u najjacoj utakmici....a mozda jos nije knjigu procitao:)
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#15279 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by ovo_malo_duse »

Prenosi li iko tekmu?
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#15280 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

ovo_malo_duse wrote:Prenosi li iko tekmu?
izgleda da samo prenose domacina tako da sutra cemo vjerovatno moci gledati nase momke protiv Makedonije
Vega_Brothers
Posts: 342
Joined: 14/06/2017 22:47

#15281 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Vega_Brothers »

Na kraju će Vujošević još biti i na slatkim mukama na pozicijama 2 i 3 :-D

I Atić i Hasandić i Lazić(on može i ispod koša) imaju dobru statistiku u ovim pripremnim, čak i Muratović kojeg sam već otpisao danas nakucao poena, skokova, asistencija. Ako otpadne bilo ko od gore spomenutog trojca biti će mi žao, a bojim se da će biti gužva kad se Musa vrati. Vrabac je najsigurniji :D, Gajić bi po statistici komotno mogao ostati bez mjesta ali vodi se kao kapiten :lol:, ne možeš se "kapitenu" zahvaliti, ili?
VPSA
Posts: 517
Joined: 19/05/2017 14:25

#15282 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by VPSA »

Danas Hasandic trice 3-6 a ostatak ekipe 1-12. A i jucer je gadjao 4-10. Kad se sjetim svih onih otvorenih promasenih trica na eurobasketu s Duskom, lijepo vidjet da imamo nekog da moze pogodit iz vana a da nije Mirza.

Portuglaci nam dali samo 58 poena, i to zadnje 3 cetvrtine redom 10, 15 i 14. Stegnut ce Dule odbranu, ko kad ni u Pioniru niko u Euroligi nije mogao Partizanu preko 60 :mrgreen:
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#15283 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by bhnapoleon1 »

VPSA wrote:Danas Hasandic trice 3-6 a ostatak ekipe 1-12. A i jucer je gadjao 4-10. Kad se sjetim svih onih otvorenih promasenih trica na eurobasketu s Duskom, lijepo vidjet da imamo nekog da moze pogodit iz vana a da nije Mirza.

Portuglaci nam dali samo 58 poena, i to zadnje 3 cetvrtine redom 10, 15 i 14. Stegnut ce Dule odbranu, ko kad ni u Pioniru niko u Euroligi nije mogao Partizanu preko 60 :mrgreen:
Jesmo li mi nekad u kvalifikacijama ili na prvenstvu igrali sa Portugalom ? Imam osjecaj da jesmo ali nisam siguran
Vega_Brothers
Posts: 342
Joined: 14/06/2017 22:47

#15284 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Vega_Brothers »

Šta igrali, izgubili :-D u Sarajevu od njih i izvisili u kvalifikacijama kad je Neno bio selektor :mrgreen: Na ovom istom turniru u Makedoniji igrali smo protiv njih i prošle godine, pobjedili ih 5 razlike sa Nurkićem i Teletovićem u sastavu
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#15285 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by bhnapoleon1 »

Hvala, to je bilo vjerovatno potisnuto bolno sjecanje :D :D :bih: :bih: :bih:
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#15286 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Itsoktobealone »

Mislim da se možemo složiti da je ovo za sada vrlo dobro! Kad skontaš da tek trebaju tu da dođu Kikanović, Stipanović, Sulejmanović, Musa i još jedan (ili dva) od ona plaćenika, ima razloga za optimizam.
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#15287 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Itsoktobealone wrote:Mislim da se možemo složiti da je ovo za sada vrlo dobro! Kad skontaš da tek trebaju tu da dođu Kikanović, Stipanović, Sulejmanović, Musa i još jedan (ili dva) od ona plaćenika, ima razloga za optimizam.
ja se iskreno nadam da od te zadnje dvojice vise nikada nece doci niti jedan!
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#15288 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Bosanski_kralj »

hrasno38 wrote:
Itsoktobealone wrote:Mislim da se možemo složiti da je ovo za sada vrlo dobro! Kad skontaš da tek trebaju tu da dođu Kikanović, Stipanović, Sulejmanović, Musa i još jedan (ili dva) od ona plaćenika, ima razloga za optimizam.
ja se iskreno nadam da od te zadnje dvojice vise nikada nece doci niti jedan!
Treba ih pozvati, ali da na koljenima kleče i mole da ih se pozove.

Nurkić bi još dodatno morao sliku gdje je skrušeno na koljenima postaviti na fb, tviter i instagram.

Đedović ne može više ništa napraviti da bi zaslužio poziv.
User avatar
parappa
Posts: 3313
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#15289 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by parappa »

Bosanski_kralj wrote:
hrasno38 wrote:
Itsoktobealone wrote:Mislim da se možemo složiti da je ovo za sada vrlo dobro! Kad skontaš da tek trebaju tu da dođu Kikanović, Stipanović, Sulejmanović, Musa i još jedan (ili dva) od ona plaćenika, ima razloga za optimizam.
ja se iskreno nadam da od te zadnje dvojice vise nikada nece doci niti jedan!
Treba ih pozvati, ali da na koljenima kleče i mole da ih se pozove.

Nurkić bi još dodatno morao sliku gdje je skrušeno na koljenima postaviti na fb, tviter i instagram.

Đedović ne može više ništa napraviti da bi zaslužio poziv.
Može se odreći njemačkog pasoša i moliti da ga pozovu... a možda čeka da ga švabi zovnu. Nisam upratio jesu li jaki na njegovoj poziciji
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#15290 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Bosanski_kralj »

parappa wrote: Može se odreći njemačkog pasoša i moliti da ga pozovu... a možda čeka da ga švabi zovnu. Nisam upratio jesu li jaki na njegovoj poziciji
Treba ga zajebati da ponovo uzme nađe državljanstvo i nepozivati ga kasnije. Samo teško je smrada zajebati, neće se taj odreći njemačkog dražavljanstva.
Vega_Brothers
Posts: 342
Joined: 14/06/2017 22:47

#15291 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Vega_Brothers »

Hasandić je iz Odžaka a Sejfić iz Prozora. Ne sjećam se da smo do sada imali reprezentativce iz tih mjesta.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58781
Joined: 03/08/2010 19:04

#15292 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

parappa wrote:
Bosanski_kralj wrote:
Itsoktobealone wrote:Mislim da se možemo složiti da je ovo za sada vrlo dobro! Kad skontaš da tek trebaju tu da dođu Kikanović, Stipanović, Sulejmanović, Musa i još jedan (ili dva) od ona plaćenika, ima razloga za optimizam.
ja se iskreno nadam da od te zadnje dvojice vise nikada nece doci niti jedan!
Treba ih pozvati, ali da na koljenima kleče i mole da ih se pozove.

Nurkić bi još dodatno morao sliku gdje je skrušeno na koljenima postaviti na fb, tviter i instagram.

Đedović ne može više ništa napraviti da bi zaslužio poziv.
Može se odreći njemačkog pasoša i moliti da ga pozovu... a možda čeka da ga švabi zovnu. Nisam upratio jesu li jaki na njegovoj poziciji[/quote]


može se odreći ali očito je da neće
User avatar
parappa
Posts: 3313
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#15293 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by parappa »

Ma znam da neće nego je kralj tvrtko pisao da više ništa nemože uraditi pa zato kažem to bi bilo jedino što bi mogao uraditi. Ali neka bivših igrača... pogotovo o nihadu je sve rečeno. odosmo u off...

Kakva je situacija sa makedonijom? Jesu li još uvijek jaki kao prije? Jesu li tu u najjačem sastavu?
Vega_Brothers
Posts: 342
Joined: 14/06/2017 22:47

#15294 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Vega_Brothers »

Makedonije se raspada ima već par godina, ne mogu ni oni više ni da se plasiraju na Eurobasket. Mi smo spali na to da imamo u sastavu igrače koji nastupaju za juniorske selekcije svojih klubova, Makedonci su otišli u drugu krajnost, igraju im penzioneri koji i kad su bili mladi ABA im je bila vrhunac(npr. Čekovski).
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#15295 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dječak sa šibicama »

Sta ti je balkan, padne "velesila" Holandija i odmah snovi o medalji na EP.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58781
Joined: 03/08/2010 19:04

#15296 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

dječak sa šibicama wrote:Sta ti je balkan, padne "velesila" Holandija i odmah snovi o medalji na EP.
:mrgreen: :thumbup:
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#15297 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Cavendish »

Ko je ovaj Fahro Alihodzic na spisku GB za EP?
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#15298 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Itsoktobealone »

dječak sa šibicama wrote:Sta ti je balkan, padne "velesila" Holandija i odmah snovi o medalji na EP.
Kakvi crni snovi? Ne znam jel aludiras na mene i moj post al' ako se ne sjecas mi smo Litvance (koji su sila u kosarci) isamarali sa Teletovicem samim. Ko je to mogao zagarantovano reci da ekipa sa Nurkic, Teletovic, Đedović, Musa + jedan dobar Amerikanac ne bi mogla da se bori za top4 plasman na EU? (uz Spance, Francuze i Srbe).
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#15299 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Edin H. »

Cavendish wrote:Ko je ovaj Fahro Alihodzic na spisku GB za EP?

Iz Vlasenice frajer, igrao u Americi, sada igra u Belgiji.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58781
Joined: 03/08/2010 19:04

#15300 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

Itsoktobealone wrote:
dječak sa šibicama wrote:Sta ti je balkan, padne "velesila" Holandija i odmah snovi o medalji na EP.
Kakvi crni snovi? Ne znam jel aludiras na mene i moj post al' ako se ne sjecas mi smo Litvance (koji su sila u kosarci) isamarali sa Teletovicem samim. Ko je to mogao zagarantovano reci da ekipa sa Nurkic, Teletovic, Đedović, Musa + jedan dobar Amerikanac ne bi mogla da se bori za top4 plasman na EU? (uz Spance, Francuze i Srbe).

ajmo ovako,ko je đedović trenutno u evropskoj košarci na svojoj poziciji,ko renrfoe,ko musa,ni medjui deset najboljih u evropi,teletović i nurkić svaka čast,ova trojica vanjskih su prosječni gledamo li evropske reprezentacije i kvalitet njihovih igraca na tim pozicijama
Post Reply