"Neko bi ovde mogo biti bjen..."

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#1051 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by Hodidid »

ema_ wrote:
NenjiA wrote:moguće... meni stari kad tersa (al' ono ne skroz ozbiljno, neg' kroz šalu) onda mi kaže "handrmoljoo!!" :lol:

E , to je to, ne kaže ti sigurno stoko :D

@plemba

Ima handrmolja i kao osobina :D
Biti handrmoljo je biti smotan. Obicno smotan ko sajla. Ko sto rekose kad si hakljo. Ili kad si beter ko insan. :D
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#1052 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by ema_ »

:thumbup:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#1053 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by ljubav_aha »

kako se kaze'kad guma zaglavi u blatu ili snijegu ,zar to nije zaglajzo :skoljka:
User avatar
puharska
Posts: 177
Joined: 17/05/2011 19:26

#1054 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by puharska »

Juce sam malo iso cerat lopte.Bil nas sesterca ,podilimo se na dvi strane , ja i oni Feridovi mufljuzi na jednu
a Safat, Okac i Dzigera na drugu.
I namah prvi napad ja njega uceram kai Dzeko , sila mi je brete lopta na nogu kai meitu Fatiha.Samo da je oto
imo ko kamarom snimt.
Taman mi zahuckali kad et ti Safatovog babe doso raznjega dajde cipat drva.Bem mu fameliju svu ,rasbatali
nam igru kad je najlipse kai da meje sa neviste skino...Mislim se usebi Jebo ti Platini Muniru tvoju usrid
one njene mohunje alnesmim naglas , jebo ti hajvana kaki je vilen onbi mene nama sasiko...
Eve sad lezim ko;ce ,ustaklo me nesto u ledji a i Okac me juce osno u cipac pasad nemrem na nogu stat.
Scevo me Ferid odrenti u bolancu al necu jaa ,najprvo nemam nipo marke u kuci a nisam ti dostu niza
aparacije,ova bola prejde zadan....
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#1055 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by Hodidid »

ljubav_aha wrote:kako se kaze'kad guma zaglavi u blatu ili snijegu ,zar to nije zaglajzo :skoljka:
zaglajzo ili zglajzo?

Zglajzati ima visestruko znacenje i izmedju ostalog moze znaciti zaglibiti (bukvalno u blato i figurativno recimo upasti u probleme)a moze znaciti i da se neko smetnuo s pameti, poludio itd. U tom kontekstu zglajzati bi za sinonim imalo prosvirati.

A zglajzati moze znaciti i dobro se napiti nakon cega slijedi dobar mahmurluk. U jesi zglajzo dje si se ti tako olesio. :D
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#1056 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by Ridjobrki »

puharska wrote:Juce sam malo iso cerat lopte.Bil nas sesterca ,podilimo se na dvi strane , ja i oni Feridovi mufljuzi na jednu
a Safat, Okac i Dzigera na drugu.
I namah prvi napad ja njega uceram kai Dzeko , sila mi je brete lopta na nogu kai meitu Fatiha.Samo da je oto
imo ko kamarom snimt.
Taman mi zahuckali kad et ti Safatovog babe doso raznjega dajde cipat drva.Bem mu fameliju svu ,rasbatali
nam igru kad je najlipse kai da meje sa neviste skino...Mislim se usebi Jebo ti Platini Muniru tvoju usrid
one njene mohunje alnesmim naglas , jebo ti hajvana kaki je vilen onbi mene nama sasiko...
Eve sad lezim ko;ce ,ustaklo me nesto u ledji a i Okac me juce osno u cipac pasad nemrem na nogu stat.
Scevo me Ferid odrenti u bolancu al necu jaa ,najprvo nemam nipo marke u kuci a nisam ti dostu niza
aparacije,ova bola prejde zadan....
:D :D :D

Bijo ti za aparacije ne bijo džabe bi samo ošo do bolance dok ovi štrajkuju medecinski radnici. Bolesnije od tebe ne bi opremlo a biva da bi se njeko nasikiro i štrajka prikino zbog oti tvoji leđa. U mene mati nalaze njekve išla vadti i vele joj ne mere sade, štrajkamo. A kad će veli mati moći? Ništa vele ne znamo, štrajk je do daljnjeg. E haj ti sad znadni kad je otaj daljnji ućeraj mu materi... :-?
User avatar
puharska
Posts: 177
Joined: 17/05/2011 19:26

#1057 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by puharska »

Ridjobrki wrote:
puharska wrote:Juce sam malo iso cerat lopte.Bil nas sesterca ,podilimo se na dvi strane , ja i oni Feridovi mufljuzi na jednu
a Safat, Okac i Dzigera na drugu.
I namah prvi napad ja njega uceram kai Dzeko , sila mi je brete lopta na nogu kai meitu Fatiha.Samo da je oto
imo ko kamarom snimt.
Taman mi zahuckali kad et ti Safatovog babe doso raznjega dajde cipat drva.Bem mu fameliju svu ,rasbatali
nam igru kad je najlipse kai da meje sa neviste skino...Mislim se usebi Jebo ti Platini Muniru tvoju usrid
one njene mohunje alnesmim naglas , jebo ti hajvana kaki je vilen onbi mene nama sasiko...
Eve sad lezim ko;ce ,ustaklo me nesto u ledji a i Okac me juce osno u cipac pasad nemrem na nogu stat.
Scevo me Ferid odrenti u bolancu al necu jaa ,najprvo nemam nipo marke u kuci a nisam ti dostu niza
aparacije,ova bola prejde zadan....
:D :D :D

Bijo ti za aparacije ne bijo džabe bi samo ošo do bolance dok ovi štrajkuju medecinski radnici. Bolesnije od tebe ne bi opremlo a biva da bi se njeko nasikiro i štrajka prikino zbog oti tvoji leđa. U mene mati nalaze njekve išla vadti i vele joj ne mere sade, štrajkamo. A kad će veli mati moći? Ništa vele ne znamo, štrajk je do daljnjeg. E haj ti sad znadni kad je otaj daljnji ućeraj mu materi... :-?
Dabogda ih nebilo , daabogda...uhh nesmim se gristi....to sam konas misle ak su cerali skole da mogu kaagojic oce..
Hani da ti njest recem , bijo litos koo one hudnjice Kelime od njene sestre badzanka stricevic ,doso iznjeke stranjske zemlje docerro bisna kola, zemlja nesto na S ...sjecu se kasnje ....
I moj brete tamo kodnjihke doktori valjani da valjaniji nemgu bidnit...kaje zovu ljude kad nemaju stagodic drugo
radit pa im vade slipa criva,zube...neja veze bolooo te jal neboloo...eeeeeh totje zapad dostu mooj....
User avatar
puharska
Posts: 177
Joined: 17/05/2011 19:26

#1058 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by puharska »

Sto me ovaj internet handri nemres post kaj insan poslat..
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#1059 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by ljubav_aha »

Hodidid wrote:
ljubav_aha wrote:kako se kaze'kad guma zaglavi u blatu ili snijegu ,zar to nije zaglajzo :skoljka:
zaglajzo ili zglajzo?

Zglajzati ima visestruko znacenje i izmedju ostalog moze znaciti zaglibiti (bukvalno u blato i figurativno recimo upasti u probleme)a moze znaciti i da se neko smetnuo s pameti, poludio itd. U tom kontekstu zglajzati bi za sinonim imalo prosvirati.

A zglajzati moze znaciti i dobro se napiti nakon cega slijedi dobar mahmurluk. U jesi zglajzo dje si se ti tako olesio. :D
hvala :P
User avatar
puharska
Posts: 177
Joined: 17/05/2011 19:26

#1060 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by puharska »

Ko zna sta je pizdopalj
Npr : Dofadermi mali pizdopalj !
User avatar
StLouis
Posts: 2969
Joined: 07/03/2004 00:00
Location: USA

#1061 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by StLouis »

puharska wrote:
Ridjobrki wrote:
puharska wrote:Juce sam malo iso cerat lopte.Bil nas sesterca ,podilimo se na dvi strane , ja i oni Feridovi mufljuzi na jednu
a Safat, Okac i Dzigera na drugu.
I namah prvi napad ja njega uceram kai Dzeko , sila mi je brete lopta na nogu kai meitu Fatiha.Samo da je oto
imo ko kamarom snimt.
Taman mi zahuckali kad et ti Safatovog babe doso raznjega dajde cipat drva.Bem mu fameliju svu ,rasbatali
nam igru kad je najlipse kai da meje sa neviste skino...Mislim se usebi Jebo ti Platini Muniru tvoju usrid
one njene mohunje alnesmim naglas , jebo ti hajvana kaki je vilen onbi mene nama sasiko...
Eve sad lezim ko;ce ,ustaklo me nesto u ledji a i Okac me juce osno u cipac pasad nemrem na nogu stat.
Scevo me Ferid odrenti u bolancu al necu jaa ,najprvo nemam nipo marke u kuci a nisam ti dostu niza
aparacije,ova bola prejde zadan....
:D :D :D

Bijo ti za aparacije ne bijo džabe bi samo ošo do bolance dok ovi štrajkuju medecinski radnici. Bolesnije od tebe ne bi opremlo a biva da bi se njeko nasikiro i štrajka prikino zbog oti tvoji leđa. U mene mati nalaze njekve išla vadti i vele joj ne mere sade, štrajkamo. A kad će veli mati moći? Ništa vele ne znamo, štrajk je do daljnjeg. E haj ti sad znadni kad je otaj daljnji ućeraj mu materi... :-?
Dabogda ih nebilo , daabogda...uhh nesmim se gristi....to sam konas misle ak su cerali skole da mogu kaagojic oce..
Hani da ti njest recem , bijo litos koo one hudnjice Kelime od njene sestre badzanka stricevic ,doso iznjeke stranjske zemlje docerro bisna kola, zemlja nesto na S ...sjecu se kasnje ....
I moj brete tamo kodnjihke doktori valjani da valjaniji nemgu bidnit...kaje zovu ljude kad nemaju stagodic drugo
radit pa im vade slipa criva,zube...neja veze bolooo te jal neboloo...eeeeeh totje zapad dostu mooj....

hahahahha umalo padoh sa stolice :lol: :lol: :lol: valjani da valjaniji nemogu bidnit..vade slipa criva, zube :lol: :lol:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#1062 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by pustopoljina »

:lol: :lol: :lol:
jos!
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#1063 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by ema_ »

Ridjobrki wrote:Ajoj moram ja vami opričati jedan dešljaj... :lol: :lol: :lol: :-) :-) :-)

Ja fakat volim Cazinjane i Cazin, to je meni narod samo takav! Ne samo njihov govor nego i ponašanje i ona brutalna otvorenost i direktnost - to niđe nema ko tamo! Poš'šaj priču...

Bio ja prije par mjeseci gore, imali neku šikuciju, i sjediće ti neko društvo - sve ovako stariji ljudi nisu sad to sabije nikakve bile... Bilo je tu njekih i gazda i cazinske čaršijske raje i priča na priču tako o svemu... Sve ljudi štojesjes prošli i viđali svita, prošlo je to, viđalo, jelo, pilo, jeblo da prostiš - bom ljudi sa kojima vajik imaš o čemu progovorti i nešto čuti ha pamatno ha budalasto.

I sad, ko bom za hastalom, nekako se najviše pričalo o hrani, ko je đe bio i šta je jio i dođe priča tako na morsku hranu. Te brancin, te tuna, te jel rekoše šampjer, te školjka ova školjka ona, te prstaci, te morski ćuko te ovaj jio ovo ovdi te ovaj jio ono ondi... Ne umim ja to ni reći šta se sve tu spominjalo, pola ja toga nisam ni čuo a kamoli jio... A jes bio šampjer, sad se sjećam da je baš šampjer reklo. Jesjes, šampjer...

A jedan bio tudi Ekrem što je hodo puno doli po moru a voli on svašta znati a umi i pripoviditi, morebit da vi znate Ekrema... Haj nebitno sade, uglavnom pričaće taj Ekrem - morate vi njega znati, sav njega Cazin zna - kako je njemu jedan čojk tamo u Dalmaciji - Dalmatinac neki čiča, oni to reknu barba - pokazivo kako se sve hobotanca sprema. Poče on tu priču a taman dođe konobar da uzme narudžbu pa ga prikide u toj priči o hobotancama, slušo je malo dok je stajo kraj stola pa se onda izvini da pita ćemo popiti od Muhameda, Muhamedova reda bila da zove pa dozvo otog konobara. A slušo bi i konobar šta mi pričamo a ne mare od posla, bilo još njekvih ljudi u lokalu.

Helem, nastavi Ekrem o toj hobotanci i te vako te nako, zanimljivo to i ja sad ne znam jel to Ekrem laže il pravo govori ko kad se ja u ote morske stvari ne razumim, ja bolje volim jenom špinjetku neg punom fergusonu ote ribe i otih stvari, ja i kad odem na more ne volim to ni viđati, to se meni lipo gadi. Jenom gledo kako njeki Švabo srknu njekvu školjku jebo on sliku svoju ja ono vilen pojo ne bi! Meni ono lipo ko da je njeko hrakno, jebo sve svoje ako nije. A i ja sujem ko da nije lipi Ramazan, izvinćete vi meni.

E, i ja ko Nure kad se raspriča pa ne zna đe veže a đe driši... Vajik se vraćam na Ekrema pa nikad pripoviditi. Uglavnom vazi Ekrem ko rejzulema, vazi o tom hobotancama, u međuvremenu je ovaj konobar - a stariji čojk vako more biti baš neđe Ekremov parnjak - i pokupijo druge narudžbe i ošo po piće i poslužijo ove druge i naplatijo đe je šta imo i došo do nas a Ekrem vajik drvi o tim hobotancama, posto viš i dosadan jebo ga i hobotanca i otaj barba.

Gleda njega onaj konobar, gleda, sluša šta ovaj priča pa veli: "Ljudi moji, slušajte vi njega. Što se Ekrem razumi u hobotance to se niko u Krajini ne razumi, on je odrasto kraj Čajinog potoka a niđe hobotnica nejma ko u Čajinom potoku! Da vi znate kolke su hobotance u Čajinom potoku... Mrš Ekreme upičku maternu i ti i hobotance."

A jesmo se ismijali to je cirkuz bio!!! Ekrem se na njega ko fol naljuti, ko fol da će ovoga ošinti, ovaj se ko fol brani, mi ko fol da ne damo da se pobiju, tako je to kod nas u kafani vajik. Samo nek je cirkuza i hajke...

:lol: :lol: :lol:

Ovo ko nije čit'o na vrijeme :D :D :D :thumbup: :thumbup:
User avatar
StLouis
Posts: 2969
Joined: 07/03/2004 00:00
Location: USA

#1064 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by StLouis »

ema_ wrote:
Ridjobrki wrote:Ajoj moram ja vami opričati jedan dešljaj... :lol: :lol: :lol: :-) :-) :-)

Ja fakat volim Cazinjane i Cazin, to je meni narod samo takav! Ne samo njihov govor nego i ponašanje i ona brutalna otvorenost i direktnost - to niđe nema ko tamo! Poš'šaj priču...

Bio ja prije par mjeseci gore, imali neku šikuciju, i sjediće ti neko društvo - sve ovako stariji ljudi nisu sad to sabije nikakve bile... Bilo je tu njekih i gazda i cazinske čaršijske raje i priča na priču tako o svemu... Sve ljudi štojesjes prošli i viđali svita, prošlo je to, viđalo, jelo, pilo, jeblo da prostiš - bom ljudi sa kojima vajik imaš o čemu progovorti i nešto čuti ha pamatno ha budalasto.

I sad, ko bom za hastalom, nekako se najviše pričalo o hrani, ko je đe bio i šta je jio i dođe priča tako na morsku hranu. Te brancin, te tuna, te jel rekoše šampjer, te školjka ova školjka ona, te prstaci, te morski ćuko te ovaj jio ovo ovdi te ovaj jio ono ondi... Ne umim ja to ni reći šta se sve tu spominjalo, pola ja toga nisam ni čuo a kamoli jio... A jes bio šampjer, sad se sjećam da je baš šampjer reklo. Jesjes, šampjer...

A jedan bio tudi Ekrem što je hodo puno doli po moru a voli on svašta znati a umi i pripoviditi, morebit da vi znate Ekrema... Haj nebitno sade, uglavnom pričaće taj Ekrem - morate vi njega znati, sav njega Cazin zna - kako je njemu jedan čojk tamo u Dalmaciji - Dalmatinac neki čiča, oni to reknu barba - pokazivo kako se sve hobotanca sprema. Poče on tu priču a taman dođe konobar da uzme narudžbu pa ga prikide u toj priči o hobotancama, slušo je malo dok je stajo kraj stola pa se onda izvini da pita ćemo popiti od Muhameda, Muhamedova reda bila da zove pa dozvo otog konobara. A slušo bi i konobar šta mi pričamo a ne mare od posla, bilo još njekvih ljudi u lokalu.

Helem, nastavi Ekrem o toj hobotanci i te vako te nako, zanimljivo to i ja sad ne znam jel to Ekrem laže il pravo govori ko kad se ja u ote morske stvari ne razumim, ja bolje volim jenom špinjetku neg punom fergusonu ote ribe i otih stvari, ja i kad odem na more ne volim to ni viđati, to se meni lipo gadi. Jenom gledo kako njeki Švabo srknu njekvu školjku jebo on sliku svoju ja ono vilen pojo ne bi! Meni ono lipo ko da je njeko hrakno, jebo sve svoje ako nije. A i ja sujem ko da nije lipi Ramazan, izvinćete vi meni.

E, i ja ko Nure kad se raspriča pa ne zna đe veže a đe driši... Vajik se vraćam na Ekrema pa nikad pripoviditi. Uglavnom vazi Ekrem ko rejzulema, vazi o tom hobotancama, u međuvremenu je ovaj konobar - a stariji čojk vako more biti baš neđe Ekremov parnjak - i pokupijo druge narudžbe i ošo po piće i poslužijo ove druge i naplatijo đe je šta imo i došo do nas a Ekrem vajik drvi o tim hobotancama, posto viš i dosadan jebo ga i hobotanca i otaj barba.

Gleda njega onaj konobar, gleda, sluša šta ovaj priča pa veli: "Ljudi moji, slušajte vi njega. Što se Ekrem razumi u hobotance to se niko u Krajini ne razumi, on je odrasto kraj Čajinog potoka a niđe hobotnica nejma ko u Čajinom potoku! Da vi znate kolke su hobotance u Čajinom potoku... Mrš Ekreme upičku maternu i ti i hobotance."

A jesmo se ismijali to je cirkuz bio!!! Ekrem se na njega ko fol naljuti, ko fol da će ovoga ošinti, ovaj se ko fol brani, mi ko fol da ne damo da se pobiju, tako je to kod nas u kafani vajik. Samo nek je cirkuza i hajke...

:lol: :lol: :lol:

Ovo ko nije čit'o na vrijeme :D :D :D :thumbup: :thumbup:

Ma ludi su, ja se uvijek ismijem do suza citajuci :lol: :lol:

Hocemo jos :-D
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#1065 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by Ridjobrki »

puharska wrote:
Ridjobrki wrote:
puharska wrote:Juce sam malo iso cerat lopte.Bil nas sesterca ,podilimo se na dvi strane , ja i oni Feridovi mufljuzi na jednu
a Safat, Okac i Dzigera na drugu.
I namah prvi napad ja njega uceram kai Dzeko , sila mi je brete lopta na nogu kai meitu Fatiha.Samo da je oto
imo ko kamarom snimt.
Taman mi zahuckali kad et ti Safatovog babe doso raznjega dajde cipat drva.Bem mu fameliju svu ,rasbatali
nam igru kad je najlipse kai da meje sa neviste skino...Mislim se usebi Jebo ti Platini Muniru tvoju usrid
one njene mohunje alnesmim naglas , jebo ti hajvana kaki je vilen onbi mene nama sasiko...
Eve sad lezim ko;ce ,ustaklo me nesto u ledji a i Okac me juce osno u cipac pasad nemrem na nogu stat.
Scevo me Ferid odrenti u bolancu al necu jaa ,najprvo nemam nipo marke u kuci a nisam ti dostu niza
aparacije,ova bola prejde zadan....
:D :D :D

Bijo ti za aparacije ne bijo džabe bi samo ošo do bolance dok ovi štrajkuju medecinski radnici. Bolesnije od tebe ne bi opremlo a biva da bi se njeko nasikiro i štrajka prikino zbog oti tvoji leđa. U mene mati nalaze njekve išla vadti i vele joj ne mere sade, štrajkamo. A kad će veli mati moći? Ništa vele ne znamo, štrajk je do daljnjeg. E haj ti sad znadni kad je otaj daljnji ućeraj mu materi... :-?
Dabogda ih nebilo , daabogda...uhh nesmim se gristi....to sam konas misle ak su cerali skole da mogu kaagojic oce..
Hani da ti njest recem , bijo litos koo one hudnjice Kelime od njene sestre badzanka stricevic ,doso iznjeke stranjske zemlje docerro bisna kola, zemlja nesto na S ...sjecu se kasnje ....
I moj brete tamo kodnjihke doktori valjani da valjaniji nemgu bidnit...kaje zovu ljude kad nemaju stagodic drugo
radit pa im vade slipa criva,zube...neja veze bolooo te jal neboloo...eeeeeh totje zapad dostu mooj....
Pazi jednu stvar, standard je to a taki još i običaj. To je u njiha ko u nas se osunetiti, časkim posla. A neja u njih da je doktor dokon, nama vadi pa šta gojic more - neš brale džabce siditi a platu primati! Al u nji je jope više doktora na jednog čojeka ili na hiljadu nji kako se to već računa, ovdje u nas nije tako pa ja ove naše razumim. U nji onda narod normalan nij eko kod nas kad dojde pa ne umi ni reći šta mu je. Dojde nane iz Gate, nane šta ti je, veli sve me boli i haj ti njoj znaj, dok on nju ispita mogo bi petoro ovi iz te države tog Kelimnog opremti. Ko u nas narod ne zna ni od čega živi a đe bi znao od čeg boluje i mri moj brete. Samo veli od čega je umro - lego pod orah.
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#1066 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by ema_ »

Aj, brete, kad spomenu "pod orahom".

Moj did ima običaj da odmara u mezarlucima, ima oko osamdeset lita, a po dana vuče njekve grane iz Ledenca, savijo se kaj kuka, klak mu dvista, al ne smiriva se, i tako on legne počesto u hlad u mezarlucima, i nekad ne znaš virem jel leži nako ili više neće ni ustati, Bog mu davo :shock: :cry:
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#1067 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by PalaSa Marsa »

:lol: :thumbup: :-D
User avatar
puharska
Posts: 177
Joined: 17/05/2011 19:26

#1068 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by puharska »

carobnjak_iz_voza wrote:jesam se nadofaćo i nalapo krušaka maloprije :D
:) :thumbup:
User avatar
el-lira
Posts: 13
Joined: 05/06/2011 12:51

#1069 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by el-lira »

Jemde ima njeki Omco feat na jutube straho poluparan,reko daj iz Gate kod ildže a on je virem gorikane iz Panjigrada,vajk njeke karafeke konjega a nješto se kesi kaj uskisla varenka.Dolikane u gaju napravjo njeke snimke sanim didom,igraju se rata.Did zaboravjo na ovce sve mu se razbježale a ima šta i kajsti,kako je nenama dolazjo uvece kad su cojki bili u bausteli vani.....baš baš :))))))))))))

Recimo,da lično poznajem te ljude i da predstavljaju autentičnost Bihaćke okoline.I am proud to be from the Panjigrad,gje riječi kao što su:
gorikane
dolikane
vamokane
tamokane
nješto
njeko
najzad
handerde
krakonja(dogunast ćojk)
jes kaj njeki cilinder(šta se praviš fin,kao englez)
čigu-migu ili zelenbać(gušter)
ćita babunita(majmun-ica)
aaaa viderde one rospije(gle onu lepu damu)



...još imaju smisao... :arrow: :bih:
User avatar
puharska
Posts: 177
Joined: 17/05/2011 19:26

#1070 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by puharska »

Ovi momci iz Cazina su fenomenalni ali me ovaj Omco nervira .Ali to Je samo moje misljenje .
User avatar
el-lira
Posts: 13
Joined: 05/06/2011 12:51

#1071 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by el-lira »

jedva sam ovo sastavila puharska hehe.meni je taj dialekt veoma interesantan,jer nemam prilike ici u bosnu cesto,moja su dida oba otisla u inostranstvo po drugom svetskom ratu. Volim krajinu! :thumbup:
User avatar
StLouis
Posts: 2969
Joined: 07/03/2004 00:00
Location: USA

#1072 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by StLouis »

vrste boja:

lugava - siva a more biti i zelena :-)
pelgarasta - sarena
karirana - na kockice


pa neki govore bosaMci umjesto bosanci :D
subata umjesto subota

prepirka: govno tebi brete brez zamirke :lol:

jebo te hodza rajnovacki haman ha :D hahahha ovo haman ha mi je uvijek bilo smijesno

cacin caca pa babin babo te jebo hahahah

jebo svoju gujcu ili jebo svoju gubicu munjenu

Djesi mi ljubavi? Evo me djesi ti? :-)
User avatar
puharska
Posts: 177
Joined: 17/05/2011 19:26

#1073 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by puharska »

Zna li ko sta je prtokal ?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55753
Joined: 15/12/2008 16:53

#1074 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by ultima_palabra »

puharska wrote:Zna li ko sta je prtokal ?
Prtokal je narandža, ali mislim da to nije krajiški izraz :-?

Inače, beton tema... jedva i ja pohvatam neke izraze a napola sam Krajišnik :-D Mogu mislit kako je ovima koji nisu imali dodira sa Krajinom...

Jeste primijetili kako tamo nekad ljudi reknu: Nisil' to uradio? Umjesto jesil' to uradio :D
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#1075 Re: neko bi ovde mogo biti bjen

Post by ladyada »

narandza.........
Post Reply