Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
So What!
Posts: 11167
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3901 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

karanana wrote:Meni vlakovo resort rezervisano.
E ovaj je već dobar. :D

Grade Arapi što je najluđe i tu, na brežuljku odmah iznad groblja.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66394
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3902 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

Izvlace ljudi Bosnu iz krize.
User avatar
So What!
Posts: 11167
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3903 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Današnja situacija je istinski odraz, koliko ustvari masovan dolazak turista iz Saudijske Arabije se više ne posmatra kao prijetnja, barem kada je politika u pitanju. Nebitno da li je u vlasti Bošnjak, Srbin ili Hrvat, dolazak Arapa se uzima sve manje kao neki politički argument, a vrata se ostavljaju širom otvorena ...

Ambasadi uskraćena ispomoć: Desetine hiljada turista iz S. Arabije želi u BiH, ali ne mogu do vize
Image

Očekuje se da će blizu 30.000 turista iz Saudijske Arabije ove godine posjetiti BiH. Interesovanje je ogromno, a uskoro bi trebalo da bude otvorena i direktna aviolinija Rijad-Sarajevo. Ipak, ambasador BiH u Rijadu Senahid Bristrić za Klix.ba je kazao da se suočavaju s velikim problemima, jer nedostaje stickera za vize, a ambasadi je Ministarstvo vanjskih poslova (MVP) BiH uskratilo ispomoć na obradi zahtjeva za vize.

Ambasada BiH u Rijadu trenutno ima 2.000 neobrađenih zahtjeva za vize saudijskih turista zbog tehničke nemogućnosti za obradu zahtjeva i nedostatka stickera koji se koriste za izdavanje viza.

Trenutno u ambasadi samo jedan tehnički sekretar vrši obradu zahtjeva te je fizički nemoguće da stigne završiti sve na vrijeme. Iz ambasade ističu da su od Ministarstva vanjskih poslova BiH tražili ispomoć, ali im je to onemogućeno.

"Očekujemo da ćemo ove godine imati blizu 30.000 zahtjeva saudijskih turista koji žele posjetiti BiH. Međutim, trenutno imamo samo jednog tehničkog sekretara koji radi na poslu izdavanja viza. Imali smo problem i s nedostatkom stickera koji se štampaju u Njemačkoj, ali taj problem smo danas riješili. Ipak, nečuveno je da nam je uskraćena ispomoć. Ministarstvo vanjskih poslova je nedavno bez obrazloženja povuklo Đermina Redžepagića, koji je trebao raditi taj posao, i to bez ikakve zamjene", kazao je za Klix.ba Senahid Bristrić, ambasador BiH u Saudijskoj Arabiji.

Ogromno interesovanje

U posljednjih nekoliko godina sve je više turista iz arapskih zemalja u BiH, koji su poznati kao turisti koji najviše troše prilikom boravka u našoj zemlji.

Posjeta ministra vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH Mirka Šarovića Saudijskoj Arabiji u januaru ove godine još više je utjecala na interesovanje Saudijaca za BiH. Šarović je tada pozvao zainteresovane investitore da ulažu u BiH, a putem televizije pozvao je i sve zainteresovane turiste da posjete BiH.

Interesovanje je postalo još veće nakon informacije da će kompanija Nesma Airlines iz Egipta pet puta sedmično saobraćati na relaciji Rijad-Sarajevo.

Sve je to utjecalo da Ambasada BiH u Rijadu ima opću navalu zainteresovanih turista kojima sada ne može odgovoriti na zahtjeve.

Treba istaći da su svi turisti koji su predali zahtjev za vize morali imati unaprijed rezervisan hotel u BiH i kupljenu avionsku kartu. Ako uzmemo da je cijena prosječne povratne avionske karte 2.000 KM, uz cijenu smještaja dolazimo do podatka da bi ogroman broj turista zbog nemogućnosti dobijanja vize mogao ostati i bez svog novca.

Moguće i tužbe

Zbog svega toga postoji opasnost da svi oni koji ne dobiju vize tuže ambasadu BiH koja bi se u najgorem slučaju mogla suočiti i s plaćanjem odštete turistima u ukupnom iznosu i do 5 miliona KM.

"Zbog novonastale situacije dovedeno je u pitanje i pokretanje direktne linije između Rijada i Sarajeva. Ovo je velika blamaža za BiH. Nečuveno je da dok neke druge zemlje rade na olakšavanju viznog režima, pa i naši susjedi, koji olakšavaju turistima dolazak u njihove zemlje, da mi imamo ovakve probleme", kazao je Bristrić za Klix.ba.

Da li je problem namjerno fabrikovan za sada nije jasno, ali je izvjesno da bi se Ambasada BiH u Rijadu mogla suočiti s brojnim finansijskim problemima, ukoliko ubrzo ne bude riješena novonastala situacija.

"Samo mogu reći da su Arapi najpoželjniji turisti na svijetu. Izuzetno su zahvalni i mnogo troše. Ukoliko bismo mi kao ambasada izdali vize za 30.000 zainteresiranih turista, zaradili biamo milion i 800.000 KM. To je dovoljno da se mi kao ambasada sami finansiramo i da izdržavamo još minimalno tri ambasade", poručuje ambasador Bristrić.

Prema procjenama, svaki arapski turist u BiH u prosjeku potroši minimalno 2.000 KM. Prošle godine iz Saudijske Arabije BiH je posjetilo 10.000 turista. Ukoliko bi se ostvarila realna predviđanja da bi ove godine iz te zemlje u BiH moglo stići 30.000 turista, i ako uzmemo prosječnu potrošnju svakog turiste od 2.000 KM, BiH bi samo na osnovu potrošnje turista iz Saudijske Arabije zaradila 60 miliona KM.

Da li će umjesto odlične zarade BiH plaćati izgubljene tužbe, ostaje da se vidi u narednom periodu. Ambasador Bristrić ističe da je danas problem stickera riješen, ali da imaju velike poteškoće sa izdavanjem viza te poručuje da će učiniti sve da prebrode novonastalu situaciju.

Kontaktirali smo i ministra vanjskih poslova BiH Igora Crnadka, ali nam je kratko kazao da njegovo ministarstvo nije upoznato o problemu koji navodi ambasador Bristrić.
Klix (prije 4h 26m)

Državljani Saudijske Arabije od danas u BiH mogu ući i boraviti bez vize
Image

Vijeće ministara BiH je na današnjoj telefonskoj sjednici donijelo Odluku o dopuni Odluke o vizama koja se odnosi na mogućnost ulaska u Bosnu i Hercegovinu s teritorije Saudijske Arabije. Odlukom se nosiocima važećih putnih isprava Saudijske Arabije, uz posjedovanje važeće višekratne Šengen vize ili vize zemlje EU, omogućava ulazak i boravak u BiH bez obaveze pribavljanja vize.

Podsjećamo, Klix.ba je danas pisao da desetine hiljada turista žele doći u BiH, ali da im je to onemogućeno jer Ambasadi BiH u Rijadu nedostaje stickera za vize i uskraćena joj ispomoć na obradi zahtjeva za vize.

Vijeće ministara je na sjednici utvrdilo i Prijedlog osnova za vođenje pregovora radi zaključivanja Sporazuma između Vijeća ministara Bosne i Hercegovine i Vlade Narodne Republike Kine o međusobnom ukidanju viza za nosioce pasoša. Ovim Sporazumom državljani BiH i Kine, nosioci važećih biometrijskih pasoša, bit će oslobođeni obaveze pribavljanja vize za ulazak, izlazak, boravak ili tranzit preko teritorija druge ugovorne strane tokom boravka do 30 dena.

Ministarstvo vanjskih poslova je zaduženo da Prijedlog osnova dostavi Predsjedništvu Bosne i Hercegovine u daljnju proceduru, uz prijedlog da se za potpisnika Sporazuma odredi ministar vanjskih poslova.
Klix (prije 3h 11m)

MVP BiH je Ambasadi BiH u Rijadu dostavilo potrebne stickere za vize i odobrilo ispomoć
Image

Nakon što je ambasador BiH u Rijadu Senahid Bristrić za Klix.ba potvrdio da skoro 30.000 turista iz Saudijske Arabije želi posjetiti BiH, ali da im je to onemogućeno jer Ambasada dovoljno stickera za vize te da joj je Ministarstvo vanjskih poslova BiH (MVP) uskratilo ispomoć, iz MVP nam je saopćeno da je u Rijad dostavljena potrebna količina stickera za vize.

U reakciji se navodi da je ministarstvo izvršilo raspored jednog diplomate koji na dužnost stupa u toku augusta i da je ponovo odobrilo upućivanje jednog uposlenika na ispomoć. Prethodna ispomoć se okončava 21. juna 2017. godine.

Ministarstvo je naznačilo da će Ambasadi BiH u Rijadu biti odobren angažman lokalnog osoblja na osnovu ugovora o djelu, a za potrebe administrativno tehničkih poslova na jeziku zemlje prijema.
Klix (prije 2h 46m)
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14668
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3904 Re: Sarajevo Construction

Post by DaysleepeR »

drugi profil wrote:
Neznam, evo jedne ranije slike sa teme, slikane 19. maja, dakle prije mjesec dana:

Image

Ne vidi se bitna razlika.
Al' sto ce bit' lijep pogled i komsiluk u ovim elitnim stanovima...
Po tome se vidi koliki je cirkus u pitanju kod "razvijanja" grada.
Pukni elitni neboder u sred industrijske zone.
Sjeverno gledas na favele u Pofalicima, juzno u Grbavicu, na istoku Fahro a na zapadu svjetla Ilidze i Buca Potok
User avatar
basicm
Posts: 10516
Joined: 16/01/2012 21:38

#3905 Re: Sarajevo Construction

Post by basicm »

Tower bi se radio da jos neko dodje pa uplati avanse, ovako ce se razvlaciti dok ne bude dovoljna injekcija za temelje i par spratova. Ipak je on realniji nego Buroj, ja ne vjerujem da ce neko useliti tamo :)
User avatar
karanana
Posts: 47296
Joined: 26/02/2004 00:00

#3906 Re: Sarajevo Construction

Post by karanana »

pa tako i ja mogu biti investitor. dajte mi lovu unaprijed i sagradicu vam stanove.

inace se u mnogo cemu ne slazem sa daysleeperom, ali prije stranicu-dvije tacno je opisao ove "investitore" u zemlji. malo koji od njih, posebno za ove velike projekte donese lovu. imamo ove koji jednom vrstom piramidalne sheme fol nesto hoce da sagrade a nemaju 5 maraka u dzepu. a imamo i one koji preko drzavnih placenika i domacih izdajnika dobiju dzaba drzavnu zemlju i imovinu. onda to stave pod hipoteku i grade. ako uspije-uspije. ako ne uspije, nek se vuce par godina, nek se kesh izvuce i onda noga, i onda nek se banka zajebava sa imovinom. raj za takve meshetare. prvo su bili slovenci, sad idu arapi. u srpskoj su to nekakvi litvanci ili sta su vec.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14668
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3907 Re: Sarajevo Construction

Post by DaysleepeR »

to je glavna ubleha "strane investicije". nije 5 KM ušlo izvana. sve gradnje finansiraju banke iz BiH na hipoteku zemljišta, ili neke prethodne nekretnine na lokaciji gradnje. BBI napravljen kreditom Uni Credit banke, SCC hipotekom na zalihe i upisanu imovinu Magrosa koji je privatiziran za marku.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3908 Re: Sarajevo Construction

Post by Tomahawk11 »

Pa poznato je da bh banke imaju visak sredstava.
Tako da ne cudi sto izgradnju finansiraju domace banke.
Ili bi mozda bolje bilo da ti ''investitori'' operu koju milijardu?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14668
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3909 Re: Sarajevo Construction

Post by DaysleepeR »

meni samo smeta ubleha da ulaze nekakve pare izvana. domaće banke od viška para od domaćih provizija i kamata ulože pare za kredit koji se opet vraća od domaćih para. osnove ekonomije, samo se isti novac vrti ukrug. nema tu nikakvog ekonomskog rasta. nama treba svjež novac izvana.
pa dovoljno je i da se vidi ko ulaže. ne ulažu velike arapske kompanije, već anonimusi, razni šeici i biznismeni opskurnih firmi.

ja bih da ovi malo dođu, ovi su po Londonima, nije Buroj

http://www.arabianbusiness.com/the-gulf ... UjoeHlSGUk
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#3910 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

DaysleepeR wrote:meni samo smeta ubleha da ulaze nekakve pare izvana. domaće banke od viška para od domaćih provizija i kamata ulože pare za kredit koji se opet vraća od domaćih para. osnove ekonomije, samo se isti novac vrti ukrug. nema tu nikakvog ekonomskog rasta. nama treba svjež novac izvana.
pa dovoljno je i da se vidi ko ulaže. ne ulažu velike arapske kompanije, već anonimusi, razni šeici i biznismeni opskurnih firmi.

ja bih da ovi malo dođu, ovi su po Londonima, nije Buroj

http://www.arabianbusiness.com/the-gulf ... UjoeHlSGUk
Uradi onda nešto po tom pitanju. Lako ti je trolati po forumu čitav dan..
User avatar
So What!
Posts: 11167
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3911 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Otoka najveće gradilište u BiH, evo šta se sve gradi
Image

Sarajevsko naselje Otoka jedno je od najvećih gradilišta u BiH, jer je u toku izgradnja nekoliko stambeno-poslovnih objekata. Nekoliko njih je nedavno završeno a još nekoliko je u planu, piše BiznisInfo.

Naseljem trenutno dominira kompleks zgrada Nova otoka, koji je je već dobrim dijelom useljen i uveliko se otvaraju radnje i kafići, iako se treća zgrada ovog kompleksa i dalje gradi.

Odmah iza ovog kompleksa, s druge strane ulice Džemala Bijedića, gradi se zgrada Dijamant čiji je investitor kompanija Džekos.

Image
Objekat Dijamant

Nedavno je počela izgradnja zgrade Veneto, preko puta Grasove remize, uz Bulevar Meše Selimovića. Ova zgrada će biti završena naredne godine

S druge strane Bulevara Meše Selimovića, uz Miljacku, na mjestu nekadašnjeg terena za rekreativce, u tok je izgradnja stambeno-poslovnog objekta kompanije Butmir.

Image
Ovako će izgledati objekat Veneto

Na Otoci je nedavno završena izgradnja stambenog objekta firme Unigradnja, preko puta tramvajske stanice. Ova zgrada prepoznatljiva je po svojoj svjetlucavoj fasadi. U sklopu istog projekta planirana je gradnja još jednog užeg ali više objekta, odmah pored, a taj prostor je ograđen iako se radovi ne izvode.

Osim toga, u budućnosti bi na Otoci moglo niknuti još nekoliko objekata. Prostor iza doma zdravlja Kumrovec pripada grupaciji ASA Prevent koja će tu vjerovatno graditi neki objekat.

Image
Dalasovi neboderi zasad samo na papiru

Također, postojali su planovi gradnje Dalasovih nebodera na mjestu gdje se sada nalaze salon namještaja Dalas, Konzum i Bingo, ali nije poznato da li će do toga doći.

Na kraju, pogledajte nedavno snimljeni video koji prikazuje naselje Otoka i zgrade koje se grade ili čija se gradnja sprema.

BiznisInfo
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14668
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3912 Re: Sarajevo Construction

Post by DaysleepeR »

Cossack wrote:
DaysleepeR wrote:meni samo smeta ubleha da ulaze nekakve pare izvana. domaće banke od viška para od domaćih provizija i kamata ulože pare za kredit koji se opet vraća od domaćih para. osnove ekonomije, samo se isti novac vrti ukrug. nema tu nikakvog ekonomskog rasta. nama treba svjež novac izvana.
pa dovoljno je i da se vidi ko ulaže. ne ulažu velike arapske kompanije, već anonimusi, razni šeici i biznismeni opskurnih firmi.

ja bih da ovi malo dođu, ovi su po Londonima, nije Buroj

http://www.arabianbusiness.com/the-gulf ... UjoeHlSGUk
Uradi onda nešto po tom pitanju. Lako ti je trolati po forumu čitav dan..
otkud ti ba znaš čime se ja bavim? možda mi upravo ovi lopovi stoje na putu pravog posla sa poštenim ulagačima?
hajd ti odrasti, čitaj šta se postavlja i prestani gledati sve patriotskim očima jer patriotzam je koprena, kroz patriotizam se najviše kriminala provuče. ljubav prema domovini se najviše dokazuje insistiranjem na poštenju i transparentnosti.
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#3913 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

Naslovnica
Posts: 27988
Joined: 20/03/2013 15:38

#3914 Re: Sarajevo Construction

Post by Naslovnica »

Kada se samo sjetim prije nekoliko godina kada se izgradila ona dugačka zgrada max 3-4 sprata na "Otoci", uz Bulevar Meše Selimovića, kada su stanari izlazili da protestuju, ne daju, stručnjaci govorili nema protoka zraka, ovo-ono...
Gledaj sada zgradurina i jada...
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#3915 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

User avatar
DaysleepeR
Posts: 14668
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3916 Re: Sarajevo Construction

Post by DaysleepeR »

Evo recimo DHL primjer strane investicije. Najveca i najbolja svjetska transportna kompanija siri kapacitete, samim tim i uslugu i eto novih radnih mjesta sa ekst4a platom.

Ne bi se sekunde bunio da ovdje ulazu zaljevske korporacije, nego smo mi zemlju prodali fizickim licima pod fiktivnim firmama budzasto. Da je makar drzava postena da kaze evo ok firma, nekretnine, uslov je zaposli 3 radnika na minimalac sa doprinosima, ima rvi imaju sehidske porodice, ako ces raditi plati ljude onda normalno i kupuj sta hoces. Ovako daj meni par milja u padze i radi mi od drzave sta hoces. Ko zadnje fukare se prodajemo za sicu, jos nas neko hoce ubijediti da to tako treba, da je to patriotski, ko se tome protivi on je ksenofob, islamofob.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66394
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3917 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

E upravo tako...
Sociolog
Posts: 4352
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#3918 Re: Sarajevo Construction

Post by Sociolog »

DaysleepeR wrote:Evo recimo DHL primjer strane investicije. Najveca i najbolja svjetska transportna kompanija siri kapacitete, samim tim i uslugu i eto novih radnih mjesta sa ekst4a platom.

Ne bi se sekunde bunio da ovdje ulazu zaljevske korporacije, nego smo mi zemlju prodali fizickim licima pod fiktivnim firmama budzasto. Da je makar drzava postena da kaze evo ok firma, nekretnine, uslov je zaposli 3 radnika na minimalac sa doprinosima, ima rvi imaju sehidske porodice, ako ces raditi plati ljude onda normalno i kupuj sta hoces. Ovako daj meni par milja u padze i radi mi od drzave sta hoces. Ko zadnje fukare se prodajemo za sicu, jos nas neko hoce ubijediti da to tako treba, da je to patriotski, ko se tome protivi on je ksenofob, islamofob.
Svaka cast,upravu si.Ja sam na Albachovoj,stipediji u Austriji upoznao pravog Katranina,koji je bio kod mene gost kuci, odveo ga odakle sam rodom u Delijase,Trnovo,htio kupiti 4 duluma,zemlja, ovdje me na forumu, napali,drvljem i kamenjem.
User avatar
So What!
Posts: 11167
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3919 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Počelo postavljanje staklene fasade na zgradi Akademije scenskih umjetnosti Sarajevo
Image

Nakon višemjesečnog zastoja radovi su opet nastavljeni na izgradnji nove zgrade Akedemije scenskih umjetnosti (ASU) u Sarajevu, smještenoj na Skenderiji, a cilj je osigurati studentima i akademskom osoblju te visokoškolske institucije uvjete za obrazovni proces na evropskom nivou.

Iako je temeljac za novi objekt ASU postavljen još 2010. godine, brojne su se administrativne prepreke našle na putu projekta, ali i nedostatak sredstava. Vrijednost projekta je deset miliona KM, a do sada su završene tek dvije dok je treća faza u toku.

Anka Petrović iz Zavoda za izgradnju Kantona Sarajevo, koji je investitor i zadužen za nadzor radova, ističe za Fenu da je izvođač radova za treću fazu uveden u posao krajem decembra prošle godine, a rok za završetak fasade je osam mjeseci. Iako je rok za taj dio posla do augusta ove godine, očekuje se da će radovi trajati duže imajući u vidu zimski period kada građevinski radovi nisu mogli biti vršeni.

"Riječ je o polustrukturalnoj fasadi, koja obuhvata više fasada, a dugo smo čekali da se autor idejnog projekta Jonus Ademović odluči koju će izabrati. On je prije dvadesetak dana promijenio rješenje, te će na fasadi biti određene perforacije s krugovima na korten limu, a prvobitni projekt je bio s kvadratićima", istaknula je.

U prethodne dvije faze završeni su grubi radovi - prva je podrazumijevala podzemni dio objekta, a drugi njegovu konstrukciju. Završen je krov te njegova hidroizolacija i tehnička izolacija na zadnjoj etaži.

"Nemamo obezbijeđena sredstva za cijeli ugovor. Naš je ugovor dva miliona i 400.000 KM, a od toga smo ugovorili krov i tri fasade. U planu imamo pripremiti novi tender za priključke objekta i vanjsko uređenje, a to će sve raditi Zavod", navela je Petrović.

Četvrta faza podrazumijevat će priključenje objekta na komunalnu infrastrukturu te vanjsko popločenje.

"Za unutrašnje radove nisu obezbijeđena sredstva, a i ovo do sada smo radili vlastitim sredstvima - to je milion i po KM iz kreditnih sredstava putem Ministarstva obrazovanja KS-a od čega radimo fasadu. Radit ćemo i priključke da spojimo krov slivnicima kako se voda ne bi razlijevala unutar podzemnog dijela objekta. Pokušavamo da zaštitimo zgradu kako više ne bi bila izložena kiši i propadanju. To nam je cilj. Ukupna vrijednost objekta je deset miliona KM, a u dosadašnjim radovima nismo došli još ni do pet miliona", ustvrdila je ona.

U toku su radovi na tri fasade objekta, dok za četvrtu stranu trenutno nema raspoloživih sredstava.
Image

Image

Image

Image
Klix
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3920 Re: Sarajevo Construction

Post by agent_zero »

Podržavam samo ono što se gradi za naše obične ljude i građane.

Sve ono što se gradi za ovu našu kvazielitu (ratne profitere) i Arape (tj. arapsku fukaru koja dolazi ovamo, bogati arapi su po Engleskoj, Francuskoj, Španiji...), mogu samo proklinjati za pokoljenja onima koji su to dopustili.

A zemlju prodavati i dozvoliti knjiženje Arapima? To samo lud čovjek/narod može dopustiti.

Nije džabe onaj ludi Milanović nedavno govorio da BiH treba preko reda u EU i na silu je natjerati da uvede EU zakonodavstvo, onda se ovakve stvari nikad ne bi mogle dozvoljavati.
User avatar
So What!
Posts: 11167
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3921 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

agent_zero wrote:Podržavam samo ono što se gradi za naše obične ljude i građane.

Sve ono što se gradi za ovu našu kvazielitu (ratne profitere) i Arape (tj. arapsku fukaru koja dolazi ovamo, bogati arapi su po Engleskoj, Francuskoj, Španiji...), mogu samo proklinjati za pokoljenja onima koji su to dopustili.

A zemlju prodavati i dozvoliti knjiženje Arapima? To samo lud čovjek/narod može dopustiti.

Nije džabe onaj ludi Milanović nedavno govorio da BiH treba preko reda u EU i na silu je natjerati da uvede EU zakonodavstvo, onda se ovakve stvari nikad ne bi mogle dozvoljavati.
A kako ti zakoni EU dopuštaju Arapima u tim zemljama EU da kupuju nekretine i borave tamo :?:

Dakle sve što neko izgradi vlastitim sredstvima ti ne podržavaš, zanimljivo.
User avatar
Truba
Posts: 81867
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3922 Re: Sarajevo Construction

Post by Truba »

so what
pa rekli su ti
dolaze jake firme sa kešom ne muljatori i tašna mašna firme

grade i kupuju arapi koji imaju državljanstva ili su ih dobili legalnim putem

i možda najjače.... britanski zakoni naspram bosanskih smanjuju mogućnost da najebu britanski građani naspram bosanskih
User avatar
So What!
Posts: 11167
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3923 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Black swan wrote:so what
pa rekli su ti
dolaze jake firme sa kešom ne muljatori i tašna mašna firme

grade i kupuju arapi koji imaju državljanstva ili su ih dobili legalnim putem

i možda najjače.... britanski zakoni naspram bosanskih smanjuju mogućnost da najebu britanski građani naspram bosanskih
Ja sam kao što rekoh svojim istraživanjem upozorio na povećanu količinu izgradnje resorta koja se mora obustaviti, prvenstveno ekoloških i estetskih razloga, a zatim i vlasničih jer što je previše, previše je.

Ali recimo koja to firma dolazi muljatorski i zašto, ko je od vas ispitao porijeklo tog novca. da li neko ima neke izvore za te malverzacije koje navodite.

Sve se radi o nagađanjima uglavnom.
User avatar
So What!
Posts: 11167
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3924 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Image
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#3925 Re: Sarajevo Construction

Post by SSemir »

So What! wrote:
Ja sam kao što rekoh svojim istraživanjem upozorio na povećanu količinu izgradnje resorta koja se mora obustaviti, prvenstveno ekoloških i estetskih razloga, a zatim i vlasničih jer što je previše, previše je.

Ali recimo koja to firma dolazi muljatorski i zašto, ko je od vas ispitao porijeklo tog novca. da li neko ima neke izvore za te malverzacije koje navodite.

Sve se radi o nagađanjima uglavnom.
jako kvalitetan i validan argument zasto se nesto mora obustaviti :D
Post Reply