Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
fgr033
Posts: 1
Joined: 08/03/2016 15:18

#1476 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by fgr033 »

što se tiče protetike, definitivno zahtijevajte Saradent...prije nekoliko dana sam uradio tzv. kombinovani rad, tj. most u kombinaciji sa nekom protezom...sve pohvale...zahtijevao sam od svog doktora da mi oni rade protetski rad (svakako po preporuci)...isplatila se svaka marka koju sam platio...šteta što nemaju ordinaciju, ali ima dosta doktora koji rade s njima...pozdrav
Last edited by fgr033 on 28/03/2016 16:15, edited 1 time in total.
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2609
Joined: 18/03/2015 01:36

#1477 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Mea_parvitas »

Studenti Stomatološkog fakulteta Univerziteta u Sarajevu, u okviru studentskih vježbi, vrše BESPLATNE usluge pregleda, popravka zuba, bezbolno vađenje zuba, te skidanje kamenca.
Za sve informacije javite se u inbox.
Javite se, profesionalna usluga, detaljan i pažljiv tretman, dovoljna je samo lična karta... :thumbup:
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#1478 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by esmasaric »

Da li je neko radio te ljuskice na zubima? Koliko to traje, i u čemu je fazon?
eyduh
Posts: 84
Joined: 12/06/2013 19:42
Location: sarajevo

#1479 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by eyduh »

ima li ko preporuciti dobrog privatnika/cu u Sarajevu? trebam popraviti par zuba, međutim strah me da idem na slijepo s obzirom da sam cula horor price (npr. djevojci privatnik nije izvadio zub kako treba, ostao joj korijen pa je morala na operaciju itd)
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#1480 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Zoya »

Samir Prohić
Coconut
Posts: 175
Joined: 25/06/2012 19:16
Location: Sarajevo

#1481 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Coconut »

eyduh wrote:ima li ko preporuciti dobrog privatnika/cu u Sarajevu? trebam popraviti par zuba, međutim strah me da idem na slijepo s obzirom da sam cula horor price (npr. djevojci privatnik nije izvadio zub kako treba, ostao joj korijen pa je morala na operaciju itd)
Pa jel popravljas il vadis? Za vadenje, i ja takoder preporucujem profesora Prohica.
eyduh
Posts: 84
Joined: 12/06/2013 19:42
Location: sarajevo

#1482 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by eyduh »

Coconut wrote:
eyduh wrote:ima li ko preporuciti dobrog privatnika/cu u Sarajevu? trebam popraviti par zuba, međutim strah me da idem na slijepo s obzirom da sam cula horor price (npr. djevojci privatnik nije izvadio zub kako treba, ostao joj korijen pa je morala na operaciju itd)
Pa jel popravljas il vadis? Za vadenje, i ja takoder preporucujem profesora Prohica.

samo popravljam

hvala na savjetu :)
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#1483 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by pemanapemani »

didzej1602 wrote:Ima li ko problema sa skripanjem zubima u snu kao ja :-) Je li narucivao ko nocni zastitni splint i kod kojeg zubara? :-D
TheRedhead
Posts: 816
Joined: 09/02/2015 18:27

#1484 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by TheRedhead »

Zdravo :)

Ima li neko iskustva sa Stomatološkom ordinacijom Karahasan-Zilić, kakvi su doktori i cijene ? jer evo vidim ima popust na ekupon pa da vidim isplati li mi se :)

Hvala
Rosso
Posts: 191
Joined: 23/06/2010 23:39

#1485 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Rosso »

Zna li ko kakav je Pirovic sto se tice protetike i kakve su cijene?
A moze i neka druga preporuka osim Pirovica...
B Ling
Posts: 134
Joined: 27/11/2015 15:05

#1486 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by B Ling »

Rosso wrote:Zna li ko kakav je Pirovic sto se tice protetike i kakve su cijene?
A moze i neka druga preporuka osim Pirovica...
Citaj malo forum, stranicu prije sam napisao svoje iskustvo.Morash Fikru uhvatiti za ruku kada odredjuje boju navlake, da ne pozuri kao meni.Prijanjanje uz gingivu i dan danas odlicno, nakon skoro dvije godine.

Nego da ne zna neko ko Faginovicu i ovoj Bizovicki radi navlake?

Koji laboratorij mislim.
User avatar
Teletubbies
Posts: 574
Joined: 23/01/2014 10:55

#1487 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Teletubbies »

Imam pitanje nevezano konkretno za ovu temu, ali je stomatološke problematike pa reko da ne otvaram novu tem bez veze. Dakle, kako se vadi korijen zuba bez krunice? Šestica je u pitanju, godinama bila pokvarena (ja lijen bio popravljati :skoljka: ), 'rasipala se', i sad ostao korijen. Nije bukvalno čitav zub nestao, možda pola, pola je ostalo ali možda opet od tog pola, pola fali :D . Sad me zanima kako se to vadi, može li ga nekako iščupat uz pomoć tog zaostalog dijela, ili ima neki drugi način?

I da btw postoje li još stomatološke ordinacije po Domovima zdravlja, 'ono džabole' da odrade neke zahvate ? :zoka:
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#1488 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by AmirBaa »

Teletubbies wrote:Imam pitanje nevezano konkretno za ovu temu, ali je stomatološke problematike pa reko da ne otvaram novu tem bez veze. Dakle, kako se vadi korijen zuba bez krunice? Šestica je u pitanju, godinama bila pokvarena (ja lijen bio popravljati :skoljka: ), 'rasipala se', i sad ostao korijen. Nije bukvalno čitav zub nestao, možda pola, pola je ostalo ali možda opet od tog pola, pola fali :D . Sad me zanima kako se to vadi, može li ga nekako iščupat uz pomoć tog zaostalog dijela, ili ima neki drugi način?

I da btw postoje li još stomatološke ordinacije po Domovima zdravlja, 'ono džabole' da odrade neke zahvate ? :zoka:
nije to nikakav problem, sad stomatolozi imaju toliko raznih spravica za vadjenje zuba, strasno izgledaju ali urade posao super (ovo govorim za privatne, u drzavnu nisam otisao 5-6 godina). Inekcija, malo procacka i izvadi, max 10 min traje :thumbup:
User avatar
Teletubbies
Posts: 574
Joined: 23/01/2014 10:55

#1489 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Teletubbies »

AmirBaa wrote:
Teletubbies wrote:Imam pitanje nevezano konkretno za ovu temu, ali je stomatološke problematike pa reko da ne otvaram novu tem bez veze. Dakle, kako se vadi korijen zuba bez krunice? Šestica je u pitanju, godinama bila pokvarena (ja lijen bio popravljati :skoljka: ), 'rasipala se', i sad ostao korijen. Nije bukvalno čitav zub nestao, možda pola, pola je ostalo ali možda opet od tog pola, pola fali :D . Sad me zanima kako se to vadi, može li ga nekako iščupat uz pomoć tog zaostalog dijela, ili ima neki drugi način?

I da btw postoje li još stomatološke ordinacije po Domovima zdravlja, 'ono džabole' da odrade neke zahvate ? :zoka:
nije to nikakav problem, sad stomatolozi imaju toliko raznih spravica za vadjenje zuba, strasno izgledaju ali urade posao super (ovo govorim za privatne, u drzavnu nisam otisao 5-6 godina). Inekcija, malo procacka i izvadi, max 10 min traje :thumbup:
Hvala puno :thumbup:
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#1490 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mirsek »

Jel iko zna kakav je Salih Saracevic ?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1491 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Nisrin »

Koja je cijena veneersa? Uradila bih dva zuba, a moj zubar to ne radi :D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#1492 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Ned071 »

Teletubbies wrote:Imam pitanje nevezano konkretno za ovu temu, ali je stomatološke problematike pa reko da ne otvaram novu tem bez veze. Dakle, kako se vadi korijen zuba bez krunice? Šestica je u pitanju, godinama bila pokvarena (ja lijen bio popravljati :skoljka: ), 'rasipala se', i sad ostao korijen. Nije bukvalno čitav zub nestao, možda pola, pola je ostalo ali možda opet od tog pola, pola fali :D . Sad me zanima kako se to vadi, može li ga nekako iščupat uz pomoć tog zaostalog dijela, ili ima neki drugi način?

I da btw postoje li još stomatološke ordinacije po Domovima zdravlja, 'ono džabole' da odrade neke zahvate ? :zoka:
meni je to uradio doktor prohic. inace kod njega idem godinama i odlican mi je....
B Ling
Posts: 134
Joined: 27/11/2015 15:05

#1493 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by B Ling »

Bianconeri1988 wrote:Ma samo Razman. :D
Sada sam radio malo vishe stvari kod Razmana i mogu reci svaka preporuka za covjeka.Extra lik fkt. KAd bude repica kod njega ide i protetika. :-D
Naslovnica
Posts: 27940
Joined: 20/03/2013 15:38

#1494 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Naslovnica »

Teletubbies wrote:Imam pitanje nevezano konkretno za ovu temu, ali je stomatološke problematike pa reko da ne otvaram novu tem bez veze. Dakle, kako se vadi korijen zuba bez krunice? Šestica je u pitanju, godinama bila pokvarena (ja lijen bio popravljati :skoljka: ), 'rasipala se', i sad ostao korijen. Nije bukvalno čitav zub nestao, možda pola, pola je ostalo ali možda opet od tog pola, pola fali :D . Sad me zanima kako se to vadi, može li ga nekako iščupat uz pomoć tog zaostalog dijela, ili ima neki drugi način?

I da btw postoje li još stomatološke ordinacije po Domovima zdravlja, 'ono džabole' da odrade neke zahvate ? :zoka:
Ja sam imao isti takav slučaj, radio kod Pirovića, naruče te kod njihovog oralnog hirurga, teta ljubazna, anestezija, krcka nešto gore, ko da se lomi šuma, zavrće nešto, odvrće... 15tak minuta, trunke bola nisam osjetio (anestezija), 50km.
Moja najtoplija preporuka da uvijek traži isključivo oralnog hirurga kada su u pitanju komplikovana vađenja.
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#1495 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by esmasaric »

Moja sestra išla 2-3 puta na popravke u životu kod zubara. Odlične zube ima, opere 2 puta dnevno, to je to.
A ja? Kod mene sve naopako. Imam staž kod zubara duži od cijele porodice zajedno. A nema kako ih ne čuvam i brinem o njima, kaladonti razni, redovno pranje, uzimanje kalcija, vitamina c, izbjegavanje slatkiša, ma džabe... na sve strane imam pokvarene zube.
Doduše, ima veze i sa tim što sam u djetinjstvu imala groznu ishranu. Ratna generacija, odrasla na mlijeku u prahu. Pa sam i povukla grozne zube.

Eh, moja zubarka, kod koje sam redovna već godinu i po, mi je predložila da na sve kutnjake stavim navlake. A i da ću, nažalost, sa vremenom preći i na prednje zube. Da li znate dobrog zubara koji bi mi spasio zube, bez stavljanja navlaka na njih...

Mislim, oni me ne bole, ali mlada sam, ne mogu da vjerujem da su toliko očajni da se ne mogu spasiti, da ih bar mogu još par godina koristiti.
Ako znate zubara koji želi da sačuva zube, a ne da stavlja ove vještačke stvari na njih, bilo bi super. Relacija Stari grad - centar :mrgreen:
User avatar
polis
Posts: 239
Joined: 24/10/2011 22:59

#1496 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by polis »

Najgori zubar u sarajevu Asceric na bjelavama. sjebao mi zub i nikom nista, vidimo se dodjite nam opet. :bih: :bih:
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#1497 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by esmasaric »

Ne mislim da je najgori baš. I meni su par zuba dosta loše uradili. Dobro je pa sam na vrijeme otišla i to sve pokrpila.
Ali jako je teško nači zubara koji ne gleda da na tebi zaradi kvareći zube.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#1498 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mirsek »

mirsek wrote:Jel iko zna kakav je Salih Saracevic ?
Iko :?
anrija67
Posts: 23
Joined: 15/10/2013 09:04

#1499 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by anrija67 »

ja neznam kakvi su drugi niti me interesuje znam jedno i kao covjek i kao doktor on je kralj
Prof. Dr. Sci. Toško Gojkov
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#1500 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by radiša »

oklen je toško?
Post Reply