Cigarete, odvikavanje

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#6251 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by shmizlica »

Elvedin_Dz wrote:Nešto kontam da zapalim pa da provjerim jel stvarno dobra ta Alenova knjiga kao što govore :D

Jeben vikend će ovo da bude :-)
Neeeee :skoljka: ta jedna je navlakusa...za njom slijedi druga, pa kutija, pa steka i eto te pusis ope :roll:
User avatar
drug_profi
Posts: 50695
Joined: 16/07/2012 16:00

#6252 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Ako zapališ jednu, naći ćeš razlog i opravdanej za još jednu, i onda više nema kriterija kad je ta jedna samo jedna.
Elvedin_Dz
Posts: 109
Joined: 28/01/2010 20:29

#6253 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Elvedin_Dz »

drugi profil wrote:Ako zapališ jednu, naći ćeš razlog i opravdanej za još jednu, i onda više nema kriterija kad je ta jedna samo jedna.
I tako sam sa prijateljima ja zasjeo u subotu do 4 ujutro. Pili smo do te mjere da smo se morali upoznavati pred fajront, al zapalio nisam :D Bila mi je zamirisala cigara toliko da sam otisao da kupim kutiju, al čim sam kupio zelja je popustila. Tako da, evo gledam sad ovu neotvorenu kutiju i kontam jebo majku davidoff 5,20 KM.
User avatar
drug_profi
Posts: 50695
Joined: 16/07/2012 16:00

#6254 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Neki bi rekli da to baciš. Opet, ja sam imao cigare kraj sebe i to otvorene. Testirao sam svoju volju. To mi je pomoglo da budem još jači i da ne sumnjam u svoju odluku.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50486
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#6255 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Bloo »

downloadirala knjigu...odoh zapalit prije nego je pročitam :D
Elvedin_Dz
Posts: 109
Joined: 28/01/2010 20:29

#6256 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Elvedin_Dz »

Bloo wrote:downloadirala knjigu...odoh zapalit prije nego je pročitam :D
Ja sam je i isprintao al nisam još počeo da čitam.

A Quit Tracker kaže da je prošlo 58 dana, 14 sati i 5 minuta :D :D
Elvedin_Dz
Posts: 109
Joined: 28/01/2010 20:29

#6257 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Elvedin_Dz »

shmizlica wrote:
Elvedin_Dz wrote:Nešto kontam da zapalim pa da provjerim jel stvarno dobra ta Alenova knjiga kao što govore :D

Jeben vikend će ovo da bude :-)
Neeeee :skoljka: ta jedna je navlakusa...za njom slijedi druga, pa kutija, pa steka i eto te pusis ope :roll:
E baš mi je drago da si ti se javila, čitao sam stare postove i ti si k'o neka legenda ovdje, ono kao kad se Jordan pojavi na utakmici Bullsa, otprilike :D
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#6258 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by shmizlica »

Jordan je izvukao pouku iz svojih gluposti i ne pusi tri godine pa ti kako hoces :mrgreen:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#6259 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by insomnia78 »

Dva mjeseca. Skoro pa ko da nisam ni pusio
User avatar
Hame_
Posts: 5565
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#6260 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Hame_ »

Jako u decembru dvogodišnjica :D

Najdraže mi što nakog godinu brez duhana mogu duplo više popit + pojma nemam šta je mamurluk :thumbup:

Ovi moji ahbabi koji su me prije dvije godine napijali zato što sam ih pratio, sad zapliću jezicima a meni to tako simpatično. Sutri dan ustanem zorile kodam nisam ni pio, a oni oko podne na pojilo hehe :D

Nakon više od godine bez cigare u svemu što mi predstavlja užitak više uživam, a ovaj jako duboki uzdah koji me zadovolji zrakom sam bio i zaboravio + protelaženje i zijevanje ujutro + još nešto ujutro :kiss:

Nevjerovatno koja uživancija u životu bez cigare!
Elvedin_Dz
Posts: 109
Joined: 28/01/2010 20:29

#6261 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Elvedin_Dz »

shmizlica wrote:Jordan je izvukao pouku iz svojih gluposti i ne pusi tri godine pa ti kako hoces :mrgreen:
Nisam te provocirao, nego mi drago sto dajes podrsku, pitao sam se sta je sa vama od prije par godina....da li ste i dalje na off sa duhanom i duhanskim proizvodima.

Iskreno, nadao sam se da ce psiholoska ovisnost nestati brze, izgleda da treba puno vise od 2 mjeseca...
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#6262 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by shmizlica »

Vjerujem da je to individiualno i da zavisi i od onoga koliko cvrsto si odlucio, sta te motivisalo...ja sam jednom zglajzala poslije pola godine (kazem ti da je ona jedna navlakusa :mrgreen: ) Mozda je fora bila sto nisam sebe shvatala kao nekog velikog pusaca pa se zavaravala da mogu prestati kad hocu, da pokoja tu i tamo ne znaci nista...na kraju skontas da si sve cesce u situaciji sa ces samo onu jednu
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#6263 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by omar little »

insomnia78 wrote:Dva mjeseca. Skoro pa ko da nisam ni pusio
polako.
djana h
Posts: 39319
Joined: 06/08/2009 18:23

#6264 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by djana h »

Ima vas podosta :thumbup:
Elvedin_Dz
Posts: 109
Joined: 28/01/2010 20:29

#6265 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Elvedin_Dz »

insomnia78 wrote:Dva mjeseca. Skoro pa ko da nisam ni pusio
I meni je danas 2 mjeseca. Al meni je kao da sam zadnju ugasio prije dvije minute.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#6266 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by insomnia78 »

Nisi ti cvrsto odlucio. I ja sam tako prije prestajo pa patnja ziva. Zapali. Turis joj kurac
User avatar
drug_profi
Posts: 50695
Joined: 16/07/2012 16:00

#6267 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Elvedin_Dz wrote:
insomnia78 wrote:Dva mjeseca. Skoro pa ko da nisam ni pusio
I meni je danas 2 mjeseca. Al meni je kao da sam zadnju ugasio prije dvije minute.
Dobro ti kaze insomnia. Sto si prestao?
Ja sam rascistio sa tim govnima i prije nego sam prestao. Samo nisam smogao snage da pocnem apstinenciju i odvikavanje dok me nije drugi razlog natjerao da ne kupim cigare (nisam imao dovoljno para za cigare i za uzinu djeci), a ne podnosim grebatore.

De ti sad nama reci da imas samo 5 maraka, da li bi ih potrosio za hranu ili za kutiju cigara?
Elvedin_Dz
Posts: 109
Joined: 28/01/2010 20:29

#6268 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Elvedin_Dz »

drugi profil wrote:
Elvedin_Dz wrote:
insomnia78 wrote:Dva mjeseca. Skoro pa ko da nisam ni pusio
I meni je danas 2 mjeseca. Al meni je kao da sam zadnju ugasio prije dvije minute.
Dobro ti kaze insomnia. Sto si prestao?
Ja sam rascistio sa tim govnima i prije nego sam prestao. Samo nisam smogao snage da pocnem apstinenciju i odvikavanje dok me nije drugi razlog natjerao da ne kupim cigare (nisam imao dovoljno para za cigare i za uzinu djeci), a ne podnosim grebatore.

De ti sad nama reci da imas samo 5 maraka, da li bi ih potrosio za hranu ili za kutiju cigara?
Ja nisam odlucio da prestajem, ja sam odlucio da pokusam prestati.

Jednom sam odlucio da prestajem i zapalio 5. dan. Mozes ti sad pisati elaborate o ispravnosti nacina, ali evo prosla 2 mjeseca ovako.

Nista ti nisi rascistio dok nisi zapao u finansijsku dubiozu, cini mi se da i nisi imao nekog izbora i nadam se da nikad niko nece doci u tu situaciju u kojoj si ti bio.

I mislim da je meni dosta teze iz razloga sto se ja iz cista mira odvikavam(?), odnosno dok imam i nekih para, a i kutiju cigara neotpakovanu :)

Quit Tracker kaze da nisam ispusio 923,2 cigarete i da sam ustedio 216,94 KM, mada se novcanik bas i ne slaze. Haman, kineska aplikacija :D
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#6269 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Zoya »

Pušila sam malo na moru (par komada samo) i nisam nastavljala :-?
User avatar
drug_profi
Posts: 50695
Joined: 16/07/2012 16:00

#6270 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Elvedin_Dz wrote:
Ja nisam odlucio da prestajem, ja sam odlucio da pokusam prestati.

Jednom sam odlucio da prestajem i zapalio 5. dan. Mozes ti sad pisati elaborate o ispravnosti nacina, ali evo prosla 2 mjeseca ovako.

Nista ti nisi rascistio dok nisi zapao u finansijsku dubiozu, cini mi se da i nisi imao nekog izbora i nadam se da nikad niko nece doci u tu situaciju u kojoj si ti bio.

I mislim da je meni dosta teze iz razloga sto se ja iz cista mira odvikavam(?), odnosno dok imam i nekih para, a i kutiju cigara neotpakovanu :)

Quit Tracker kaze da nisam ispusio 923,2 cigarete i da sam ustedio 216,94 KM, mada se novcanik bas i ne slaze. Haman, kineska aplikacija :D
Pa vidi svi mi odlucimo da pokusamo. Niko od nas ne zna da li će uspjeti.
Kad kazem rascistio sa govnima, mislio sam na to da sam postao savrseno svjestan sta stoji iza svega, od marketinga do aditiva, s jedne strane, i od ponasanja i razmisljanja ovisnika sa druge.
Meni je trebao samo okidac, tj. potvrda da ja to mogu. Taj jedan dan bez cigarete.
I onda, hajd jos jedan. Pa jos jedan... pri tom odbijajuci da o cigareti razmisljam kao o necem sto zelim, vec iskljucivo kao podvalu nehumanog kapitalizma i slabost mog ovisnika.
Nece tamo neki primordiarni nagon upravljati mojim odlukama. Tačka.
User avatar
drug_profi
Posts: 50695
Joined: 16/07/2012 16:00

#6271 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Zoya wrote:Pušila sam malo na moru (par komada samo) i nisam nastavljala :-?
bezze ti je to. Ili pusi ili nemoj.
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#6272 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by shmizlica »

Zoya wrote:Pušila sam malo na moru (par komada samo) i nisam nastavljala :-?
hm hm :-? samo te gledam :ljut:

:kiss:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#6273 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Zoya »

shmizlica wrote:
Zoya wrote:Pušila sam malo na moru (par komada samo) i nisam nastavljala :-?
hm hm :-? samo te gledam :ljut:

:kiss:
Obraz đon :D
Ali nisam više. Htjela da osjetim taj gušt ponovo. Pušenje ja povezujem sa ćejfom. Bijah na moru, uveče sišla do plaže, zurila u noć i zapalila jednu. Baš mi je godilo nekako, pa onda još par njih i nisam više :cry:
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#6274 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by shmizlica »

to je taj psiho momenat :mrgreen: mene je to povezivanje s ceifom zeznulo par puta i skontala sam da se ljepse osjecam kad ne ceifim :lol:
User avatar
neruda
Posts: 4206
Joined: 21/02/2011 19:13
Location: tma i tmuša

#6275 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by neruda »

Zoya wrote:Pušila sam malo na moru (par komada samo) i nisam nastavljala :-?
nek si ba :D
Post Reply