Polaganje vozačkog u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
black_noke
Posts: 596
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#76

Post by black_noke »

black wrote:novi zakon stupa na snagu 1.11.
a zakasnio sam onda...
black_noke
Posts: 596
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#77

Post by black_noke »

veca_sa wrote:
black_noke wrote:
black wrote:novi zakon stupa na snagu 1.11.
a zakasnio sam onda...
ma garant ce opet nesto produzit, il ako imas nekog u mupu da ti samo prijavi testove prije tog datuma
ma nadam se da ce produzit a evo pokusat cu da vidim jel neko moze nest sredit...iskreno ne ide mi se to 6 mjeseci u skolu :-)
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#78

Post by zemo_online »

Zna li ko posto je polaganje za autobus i koji su uslovi i jal lako za posao kad se polozi npr. u Sarajvu?
Kao vozac naravno.
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#79

Post by zemo_online »

svejedno.jel imas kakvog iskustva?
User avatar
black
Posts: 17175
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#80

Post by black »

black_noke wrote:
ma nadam se da ce produzit a evo pokusat cu da vidim jel neko moze nest sredit...iskreno ne ide mi se to 6 mjeseci u skolu :-)
ma nece se ici 6 mjeseci u skolu..to je vise radi uzimanja love..neke stvari ce biti skuplje..chini mi se da ce biti 20 obaveznih casova testova..koje ce za nijansu biti 'teze' poloziti ali se zato na voznji ukida poligon, znaci picis samo po gradu, ide instruktor i jedan clan komisije..instruktor ti govori kuda da vozis a na kraju taj clan komisije ti samo daje ocjenu..
sve ce kostati 1000km
User avatar
suncokretna
Posts: 29
Joined: 22/08/2007 18:56
Location: mahala ružne djece

#81

Post by suncokretna »

reče mi instruktor da baš nisu ažurni s potrebnom novom literaturom (koja, kao, treba zamijeniti legendarne žute kupusare), pa se opet spominje 1.1.2008. kao zadnji rok.
helem, do 31. 10. bi trebalo položiti testove, da bude sve 'po starom' - a za one koji su prošle sedmice okinuli na testovima, organizovaće neke dodatne rokove...što podsjeća na bolonju i silno izvrtanje zakona.
tako da nešto ne vjerujem da je 1.11. dan d.
ali opet - čovječe kolika je bila gužva na polaganju, 4 učionice naroda :)
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#82

Post by Neelix »

prica o primjeni tog novog nacina polaganja se vuce jos od vremena kad sam ja polagao prije haman 5 godina. svako malo auto skole je lansiraju da kruzi gradom, kad im ponestane kandidata, pa svi pozure. jel ko vidio ikad neke zvanicne informacije o pocetku primjene? na tv-u, u novinama, da je neko nadlezan rekao da to pocinje? a ne brinite, bice toga puno u medijima kad se priblizi. dotad relax :-)
User avatar
suncokretna
Posts: 29
Joined: 22/08/2007 18:56
Location: mahala ružne djece

#83

Post by suncokretna »

bilo u avazu.
šta'š zvaničnije :D

u svakom slučaju, postigli su šta su htjeli, polaže i staro i mlado, kaže ovaj: 'de ti meni C kategoriju, nek se nađe' :-)
nosty
Posts: 59
Joined: 05/02/2007 20:36
Location: SA

#84

Post by nosty »

test01 wrote:Zna li ko posto je polaganje za autobus i koji su uslovi i jal lako za posao kad se polozi npr. u Sarajvu?
Kao vozac naravno.
Moj momak je prije pola godine polagao za autobus i cini mi se da ga je izaslo negdje oko 800 KM najmanje, nisam bas 100% sigurna.
Nasao je neku autoskolu koja ima polaganje i na busevima s tim da su to ratne strahote od vozila. Maltene, raspadas se zajedno s busem :roll:
Za posao vozaca busa tesko da ces dobiti lako posao. Moras potegnuti debele stele i najmanje moras imati 25 godina da bi upravljao autobusom.

Sto se tice ovog novog zakona izgleda da nece jos do februara 2008. kada ja imam namjeru da sjednem za volan i javim da se sklonite s ulica :D
No_oNe__
Posts: 797
Joined: 21/11/2003 00:00

#85

Post by No_oNe__ »

mircerka i jos ko je polagao kod tog nekog legendarnog instruktora dajte kazite ko je tj u kojoj je skoli.
Eto ozenjen je necemo ga safatavati, samo zelimo poloziti vozacki :)

Meni je iskreno sva ta prica o 6mj obaveznog "idenja u skolu" glupost jer onda skoro pa niko ne bi mogao ici u istu tj uskladiti obaveze. A i ovako i onako polaganje sa obukom i testovima i svim trajalo je par mjeseci.
Mjeseg gore dole - isto mu dodje.
Samo je stvar u vise love :(


Znaci meni treba ime dobre auto skole i instruktora!


HVALA!
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#86

Post by Ivy »

No_oNe__ wrote:mircerka i jos ko je polagao kod tog nekog legendarnog instruktora dajte kazite ko je tj u kojoj je skoli.
Eto ozenjen je necemo ga safatavati, samo zelimo poloziti vozacki :)

Meni je iskreno sva ta prica o 6mj obaveznog "idenja u skolu" glupost jer onda skoro pa niko ne bi mogao ici u istu tj uskladiti obaveze. A i ovako i onako polaganje sa obukom i testovima i svim trajalo je par mjeseci.
Mjeseg gore dole - isto mu dodje.
Samo je stvar u vise love :(


Znaci meni treba ime dobre auto skole i instruktora!


HVALA!
Coach, Velesici
Instruktor Ibro Pekic
http://www.as-coach.net/index.htm
abdelsi
Posts: 35
Joined: 07/02/2008 23:40

#87 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by abdelsi »

da li mogu polagati testove po novom zakonu sa 17 godina i 11 mjeseci?????'''''''''''''''''
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#88 Re:

Post by Lesli Eldridž »

Ivy wrote:
No_oNe__ wrote:mircerka i jos ko je polagao kod tog nekog legendarnog instruktora dajte kazite ko je tj u kojoj je skoli.
Eto ozenjen je necemo ga safatavati, samo zelimo poloziti vozacki :)

Meni je iskreno sva ta prica o 6mj obaveznog "idenja u skolu" glupost jer onda skoro pa niko ne bi mogao ici u istu tj uskladiti obaveze. A i ovako i onako polaganje sa obukom i testovima i svim trajalo je par mjeseci.
Mjeseg gore dole - isto mu dodje.
Samo je stvar u vise love :(


Znaci meni treba ime dobre auto skole i instruktora!


HVALA!
Coach, Velesici
Instruktor Ibro Pekic
http://www.as-coach.net/index.htm
Aha dobri su pravo. Samo me je jedan od njih (ne znam ime instruktora sada) malo udario na parkingu. Kamionom. I razvali mi blatobran na alfi. Ni kriv ni dužan nejebah od "instruktora" vožnje auto škole coach. Koga će oni učiti, kad ni sami ne znaju voziti. Ali barem mi je platio štetu.
User avatar
botanicar
Posts: 224
Joined: 22/01/2008 21:23

#89 Re:

Post by botanicar »

Qler wrote:Auto skola BOSNA :D instruktor Zijo :D legenda :D nema bolje u gradu :D
hahahah zijo beg nisam polagao kod njega al par mojih havera jeste kazu da je beg i upoznao sam ga ludjak!!!!
sad je kupio golfa V....
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#90 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by mIRCerka »

mIRCerka wrote:
kiki the devil wrote:
Lalaa wrote:Da vas pitam za preporuke.
Gdje je najbolje u Sarajevu polagati vozački ispit?
Ko ima najbolje instruktore, najbolje cijene?
Ko daje mogućnost plaćanja na rate? :-D
:-D
selektor evo ti br 061 210 167 trazi alema neces se pokajati.
kvalitet zagarantovan a ti ces biti prezadovoljna
eh, da joj ja jutros nisam sve to poslala pa hajd :D
eto vidis lalaa, ima nas troje da smo kod istoga ucili voziti...treca je labrusca :D
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#91 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by x0z0y0 »

Pitanje :)
Koliko sada kosta polaganje vozackog ispita?
beCA_
Posts: 22
Joined: 09/05/2007 11:59

#92 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by beCA_ »

Prije neki dan sam uplatio u maxlinu polaganje. Dodjelili su mi instruktora Muharema Kuleliju. Ima li ko kakvih iskustava sa njim... Auto mu je dobro :D hehhe http://www.maxline.ba/sarajevo/prikazi. ... uharem.jpg
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#93 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Neelix »

evo legende, jednog i jedinog :D svakom preporucujem kod njega, nece se pokajat garant :D

zijo jeleskovic, u vrijeme kad sam ja polagao vozio je g3 :D

http://www.maxline.ba/sarajevo/prikazi. ... icZijo.jpg



kod ovog ni u ludilu, debil samo takav, ostavio me na marindvoru prvi dan, a ja zivim na ilidzi, urlo na mene ko da vozim 15 godina a ja prvi put sjeo za volan. ne znam kako ga ne otjerase dosad :x

http://www.maxline.ba/sarajevo/prikazi. ... kHasib.jpg
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#94 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by amrica »

Jedna stvar mi nije jasna, zasto policija ne kontrolise i ne zaustavlja vozila auto skola kad je ocito da vozi kandidat, a u autu je jos neko osim instruktora? Vidjala sam to vise puta, pun auto ljudi, a kandidat vozi, a juce, konkretno na Dobrinji, ide mislim g3 ili g4, nisam sigurna, pravo skolski pegla, stade na sred ulice, 4 zmigavca i izadje cura sa zadnjeg sjedista!!!!!! I namjerno sam pretekla da vidim ko vozi, naravno vozi cur(ic)a sigurno nije instruktorica, i suvozac, valjda instruktor.

Po ZOBS-u je zabranjeno je da u autu kad vozi kandidat, znaci osoba bez polozenog vozackog ispita, bude iko drugi osim instruktora ili komisije prilikom polaganja ispita.

Takodjer, plave tablice L su obavezne kad vozi kandidat, ali ako instruktor vozi privatno, treba skinuti te tablice, bar je tako bilo kad sam ja polagala. A sad samoljepljive oznake L, samo zbunjuju, ocekujes da auto skola vozi polako, itd, kad ono sumaher za volanom.
abdelsi
Posts: 35
Joined: 07/02/2008 23:40

#95 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by abdelsi »

amrica wrote:Jedna stvar mi nije jasna, zasto policija ne kontrolise i ne zaustavlja vozila auto skola kad je ocito da vozi kandidat, a u autu je jos neko osim instruktora? Vidjala sam to vise puta, pun auto ljudi, a kandidat vozi, a juce, konkretno na Dobrinji, ide mislim g3 ili g4, nisam sigurna, pravo skolski pegla, stade na sred ulice, 4 zmigavca i izadje cura sa zadnjeg sjedista!!!!!! I namjerno sam pretekla da vidim ko vozi, naravno vozi cur(ic)a sigurno nije instruktorica, i suvozac, valjda instruktor.

Po ZOBS-u je zabranjeno je da u autu kad vozi kandidat, znaci osoba bez polozenog vozackog ispita, bude iko drugi osim instruktora ili komisije prilikom polaganja ispita.

Takodjer, plave tablice L su obavezne kad vozi kandidat, ali ako instruktor vozi privatno, treba skinuti te tablice, bar je tako bilo kad sam ja polagala. A sad samoljepljive oznake L, samo zbunjuju, ocekujes da auto skola vozi polako, itd, kad ono sumaher za volanom.

Nakon 20 casa voznje se osim instruktora moze nalaziti i trece lice .Ja polozio prije 4 mjeseca i zadnjih nekoliko casova sa mnom se u vozilu nalazio instruktor i dire auto skole
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#96 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by x0z0y0 »

abdelsi wrote:
Nakon 20 casa voznje se osim instruktora moze nalaziti i trece lice .Ja polozio prije 4 mjeseca i zadnjih nekoliko casova sa mnom se u vozilu nalazio instruktor i dire auto skole
koliko kosta sada polaganje vozackog?
dakle svi troskovi...casovi itd.
abdelsi
Posts: 35
Joined: 07/02/2008 23:40

#97 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by abdelsi »

700 KM JE OBUKA NA MOTORNOM VOZILU + 100 KM TEORETSKA NASTAVA+50 KM LJEKARSKO UVJERENJE+70 KM PRVA POMOC+80 POLAGANJE UPRAVLJANJA MOTORNIM VOZILO +60 POLAGANJE TESTOVA =1060 KM
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#98 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by x0z0y0 »

hvala :)
User avatar
VR6
Posts: 1215
Joined: 28/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#99 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by VR6 »

abdelsi wrote:700 KM JE OBUKA NA MOTORNOM VOZILU + 100 KM TEORETSKA NASTAVA+50 KM LJEKARSKO UVJERENJE+70 KM PRVA POMOC+80 POLAGANJE UPRAVLJANJA MOTORNIM VOZILO +60 POLAGANJE TESTOVA =1060 KM
Ovo je predpostavljam za B kategoriju? Za A je obuka oko 400 KM...
No pravo su digli cijene, prije je bilo mnogo jeftinije.
Pa prva pomoc je bila 15 KM, a gledaj sad cijene :shock:
stari_sarajevski_gospodin
Posts: 332
Joined: 09/12/2007 23:29

#100 Re:

Post by stari_sarajevski_gospodin »

Skyfox wrote:Autoskola REGLEMAN. Instruktori su super i poznaju sve likove iz komisije, polozio iz prve, prije 5g. Isto moze na rate...
Gdje se nalazi ova auto skola?
Post Reply