Heroji odbrane Bosne i Hercegovine

Post Reply
mostar036
Posts: 345
Joined: 14/02/2012 14:21

#326 Re: Heroji odbrane Bosne i Hercegovine

Post by mostar036 »

Ma ne provociram ja nikoga samo ne volim dvostruke standarde,al dobro ne bi nastavljao ovu prepirku.Nemam ja ama baš ništa protiv Bošnjaka.
User avatar
ZV Keli
Posts: 517
Joined: 17/08/2012 18:28
Location: Nikad Jugoslavija!

#327 Re: Heroji odbrane Bosne i Hercegovine

Post by ZV Keli »

udrch wrote:Svim Bošnjacima Podrinja sretan 7. januar i dan kada je nakon žestokih borbi srušena Kravica i kada je došlo do spajanja jedinica Armije iz Srebrenice pod komandom Nasera Orića sa skoro godinu dana potpuno opkoljenom Cerskom, Konjević poljem i Kamenicom..
Jedan od onih dana zbog kojih je vrijedilo živjeti..
Iako je napisan prije 20 dana skoro post,morao sam sada replicirati ranije nisam mogao,veliki dan za Bosnjake i Armiju nesalomivu,ovo djeci iz Podrinja pustati svaki dan,da nikada ne zaborave krv prolivenu za Podrinje,a ostatku Bosne treba isto tako treba,nasu djecu treba odgajati u duhu bosnjastva,Armije i Republike Bosne i Hercegovine!
arslanducic
Posts: 2
Joined: 24/08/2012 22:30

#328 Re: Heroji odbrane Bosne i Hercegovine

Post by arslanducic »

Mozda nije stranica, a ni prilika ali zelim da zna sto vise ljudi da se neka djeca ovih heroja snalaze na sve moguce nacine da opstanu u ovom svijetu babinih sinova podrumasa pa se tako sin Zame Ducica nalazi sa 19 godina na listi sbb za vijece u ns. Vise na ovom sajtu
http://ducicarslan.wix.com/ducicarslan#!home/mainPage
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#329 Re: Heroji odbrane Bosne i Hercegovine

Post by Ripicipi »

mostar036 wrote:Ma ne provociram ja nikoga samo ne volim dvostruke standarde,al dobro ne bi nastavljao ovu prepirku.Nemam ja ama baš ništa protiv Bošnjaka.
Onda se barem informisi, posebno o ratu u Sa.
Neko ko dodje sa pricom o unistenim i spaljenim crkvama i katedralama u Sa. uveliko je neinformisan.
User avatar
argyle
Posts: 1869
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#330 Re: Heroji odbrane Bosne i Hercegovine

Post by argyle »

1. Korpus Armije Republike BiH - Dokumentarni film Avde Huseinovica

User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#331 Re: Heroji odbrane Bosne i Hercegovine

Post by novi.dan.nova.nafaka »

potres_mozga wrote:
mostar036 wrote:Ma ne provociram ja nikoga samo ne volim dvostruke standarde,al dobro ne bi nastavljao ovu prepirku.Nemam ja ama baš ništa protiv Bošnjaka.
Onda se barem informisi, posebno o ratu u Sa.
Neko ko dodje sa pricom o unistenim i spaljenim crkvama i katedralama u Sa. uveliko je neinformisan.
Prije bih rekao zlonamjeran.
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#332 Re: Heroji odbrane Bosne i Hercegovine

Post by palamuda »

mostar036 wrote:
juzna_strana wrote:Mostar036

Moras sagledati cinjenice ukoliko zelis znati istinu. Istrazuj s vise izvora pa izvagaj.
Za Sarajevo sam ti napisao kako je bilo jer sam proveo rat u njemu.
Najveci broj Sarajevskih Srba je napustio Sarajevo pod pritiskom paljanskih vlasti a najvise zbog Momcila Krajisnika.
Od mene dosta off topic-a..
A najveći broj bošnjaka iz Trebinja,Zvornika,Bijeljine i Višegrada su protjerani?
Recimo znam da su svi Bošnjaci i Hrvati sa teritorija Ilidže protjerani nasilno i nikako drugačije, da nisu "na vrijeme otjerani" zadesila bi ih sudbina Bošnjaka na Grbavici koji se nisu ni snašli, a već su bili zaklani Batkovom rukom.

Bogomolje u Sarajevu niko nije prstom taknuo to što su nekim ljudima uspjeli isprati mozak pa vjeruju da su srpska "nejač" bacana lavovima u pionirskoj je druga priča.

Kazani su sramota, da postojali su, organizatori istih su procesuirani, neki još u ratnom Srajaevu u isto vrijeme kad su veličani u drugim krajevima BiH tipovi poput Arkana i Rtaka Mladića. Džaba vam nije bilo isto.
User avatar
ZV Keli
Posts: 517
Joined: 17/08/2012 18:28
Location: Nikad Jugoslavija!

#333 Re: Heroji odbrane Bosne i Hercegovine

Post by ZV Keli »

Sto se objasnjavate sa njima i pokusavate fasistima objasniti ista ? Oni su ovdje dosli u funkciji da dignu niske strasti da nas admini banuju i da se iznerviramo i tacka.Ne znam koja je poenta cetnicima i ustasama(ne Srbima i Hrvatima)davati pravo da pisu ovdje,ban i neka se nose.
User avatar
hary
Posts: 847
Joined: 16/02/2005 17:08
Location: Sarajevo

#334 Re: Heroji odbrane Bosne i Hercegovine

Post by hary »

Image
AVDO PALIĆ
(4. april 1958 - 5. septembar 1995.)
User avatar
blazh
Posts: 230
Joined: 29/08/2012 08:00

#336 Re: Heroji odbrane Bosne i Hercegovine

Post by blazh »

..
Last edited by blazh on 12/10/2012 07:20, edited 1 time in total.
stokton
Posts: 420
Joined: 14/01/2012 01:52

#337 Re: Heroji odbrane Bosne i Hercegovine

Post by stokton »

blazh wrote:Mato Lučić Maturica

Image

Po Mati Lučiću (ratni načelnik stožera brigade HVO-a „Josip ban Jelačić“) nazvana je Postrojba posebnih namjena „Maturice“, a njegovo ime nosi i vojarna u Kiseljaku.
Lučić je poginuo na području Podastinja, na zadatku izviđanja prema položajima Armije BiH koja je u to vrijeme pod nadzorom držala prometnicu prema Brestovskom, te dalje prema Busovači.

„Način na koji je Mato Lučić poginuo govori o njemu sve. Njegov posao sasvim sigurno nije bio izviđati teren, ali on je jednostavno bio takav.
Svojom hrabrošću i požrtvovnošću služio je kao primjer drugima od prvog dana kada se kao časnik bivše JNA stavio na raspolaganje HVO-u, do zadnjeg dana, odnosno trenutka njegove pogibije. On je bio čovjek od kojega smo svi mi imali što naučiti“, kaže stožerni brigadir Mario Bradara koji je Lučića osobno poznavao.
ti očito nisi vidio naslov teme ili želiš malo da podbadaš :?: :roll:
User avatar
blazh
Posts: 230
Joined: 29/08/2012 08:00

#338 Re: Heroji odbrane Bosne i Hercegovine

Post by blazh »

skinuo sam post iako nisam trebao. za mene je maturica simbol obrane BiH. :thumbup:
Almond
Posts: 150
Joined: 11/08/2012 22:34

#339 Re: Heroji odbrane Bosne i Hercegovine

Post by Almond »

blazh wrote:skinuo sam post iako nisam trebao. za mene je maturica simbol obrane BiH. :thumbup:
Kao što kolega iznad reče,ili nisi video naslov teme ili si našao malo podbadati.
Poznato je da su paravojne jedinice Maturice(baš se pitam,po kome li su dobile ime :roll: ) činile zločine na području općine Kiseljak.
Maturica nije simbol obrane,već simbol jedne zle ideje koja je upropastila BiH.
User avatar
blazh
Posts: 230
Joined: 29/08/2012 08:00

#340 Re: Heroji odbrane Bosne i Hercegovine

Post by blazh »

to da su činile zločine je tvoja klasifikacija ili imaš neke dokaze za to? :-)

pitaj hrvate u kiseljaku tko je činio zločine. nebitno, post sam izbrisao. ali promjenite naslov teme u heroje obrane bošnjaka u BiH. shvatite da BiH čine i srbi i hrvati.
Almond
Posts: 150
Joined: 11/08/2012 22:34

#341 Re: Heroji odbrane Bosne i Hercegovine

Post by Almond »

blazh wrote:to da su činile zločine je tvoja klasifikacija ili imaš neke dokaze za to? :-)

pitaj hrvate u kiseljaku tko je činio zločine. nebitno, post sam izbrisao. ali promjenite naslov teme u heroje obrane bošnjaka u BiH. shvatite da BiH čine i srbi i hrvati.
Druže,moj rođak je bio komandant jedne brigade HVO,koja ni metka nije opalila za ideju HB,a moj prvi komšija je bio u HOS-u,pokoj mu duši.
Oni su za mene heroji jer su istinski branili BiH.
User avatar
ZV Keli
Posts: 517
Joined: 17/08/2012 18:28
Location: Nikad Jugoslavija!

#342 Re: Heroji odbrane Bosne i Hercegovine

Post by ZV Keli »

blazh wrote:to da su činile zločine je tvoja klasifikacija ili imaš neke dokaze za to? :-)

pitaj hrvate u kiseljaku tko je činio zločine. nebitno, post sam izbrisao. ali promjenite naslov teme u heroje obrane bošnjaka u BiH. shvatite da BiH čine i srbi i hrvati.
Hrvati i Srbi su krvarili za ovu drzavu isto kao i Bosnjaci,dok su cetnici i ustase proljevale krv na ovu zemlju,velika je to razlika
penkalaa
Posts: 150
Joined: 27/09/2012 23:44

#343 Re: Heroji odbrane Bosne i Hercegovine

Post by penkalaa »

stokton wrote: ti očito nisi vidio naslov teme ili želiš malo da podbadaš :?: :roll:
čovjek ne ništa ne podbada
promjenite naslov teme u Muslimani/Bošnjaci heroji rata, onda mu nebim palo napamet tu postati
HVO i VRS su vojne formacije iz Bosne i Hercegovine :D
penkalaa
Posts: 150
Joined: 27/09/2012 23:44

#344 Re: Heroji odbrane Bosne i Hercegovine

Post by penkalaa »

blazh wrote:to da su činile zločine je tvoja klasifikacija ili imaš neke dokaze za to? :-)

pitaj hrvate u kiseljaku tko je činio zločine. nebitno, post sam izbrisao. ali promjenite naslov teme u heroje obrane bošnjaka u BiH. shvatite da BiH čine i srbi i hrvati.
tek sam sada vidio da si i ti napisao isto kao i ja :D :thumbup:
TvojBrat
Posts: 2
Joined: 21/10/2012 08:34

#345 Re: Heroji odbrane Bosne i Hercegovine

Post by TvojBrat »

Neka im je vjecna slava!
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#347 Re: Heroji odbrane Bosne i Hercegovine

Post by udrch »

Kad Kapetan Hajro komanduje, misliš da geler ne ubija...

...Maglovito jutro 30. oktobra 1992. godine... Sapanjsku dolinu bude detonacije od Baljkovice... Vojska je tokom noći krenula šumi... Komanduje Hajro... A kad Hajro komanduje, misliš tada geler ne ubija... Gruhaju granate, čini se nebo se na zemlju obrušava... Kilometar i malo više ostalo je do Crnog Vrha. Tamo čekaju Kameničani, Srebreničani... Da su se tog dana sreli, Srebrenica se, sigurno, nikad ne bi dogodila...

No, tog dana poginuo je Hajrudin Mešić, u narodu poznatiji kao Kapetan Hajro. Poginuo je na prvoj borbenoj liniji u selu Nezuk, u pokušaju uspostave koridora ka Srebrenici kako bi spasio hiljade Bošnjaka iz srpskog obruča.

Majčin san

- Dva su događaja u ratu u kojima nisam htio uzeti fotoaparat u ruke. To je trenutak kad je preda mnom ležao mrtav Kapetan Hajro i drugi kada je pobijena tuzlanska mladost na Kapiji. Našao sam se na ratištu neposredno nakon Hajrine pogibije. Umro je na putu do ratne bolnice u Međeđi. Geler koji ga je pogodio presjekao mu je arteriju. I sad mi je slika mrtvog Hajre pred očima - prisjeća se "Avazov" fotoreporter Ahmet Bajrić Blicko, koji je u to vrijeme radio u zvorničkom Pres-centru.

Hajrina majka Zejfa se u jednom od razgovora za naš list s bolom prisjetila jutra kada je dobila vijest o sinovoj pogibiji.

- Noć uoči pogibije sanjam u mojoj kući tevhid. Na san mi dođe neka žena i donese haljine. Neki narod se skuplja. Probudim se, ne mogu više da spavam. Ujutro, čuju se detonacije oko Baljkovice. Zove nas jedna komšinica da dođemo na kafu. U meni nešto sve drhti, ne znam šta mi je. Domalo vidim dođe moj sin Hamdija i neki ljudi s njim. Presječe me. Pitam: "Šta mi je sa Hajre", a on mi veli: "Nemam ti šta, mati, kriti, Hajro je poginuo..." - riječi su uplakane majke Zejfe.


Iako je prošlo 20 godina od njegove smrti, sjećanje na Kapetana Hajru, posebno u krajevima gdje je ratovao, još je živo. U njegovom Teočaku, gdje je, kažu, "i kamen ratovao", i danas s najvećim poštovanjem njeguju uspomenu na ovog heroja.

Posljednja bitka

- Noć uoči pogibije ja sam se vratio iz Zagreba, gdje sam bio nekoliko mjeseci na liječenju. Spremao sam se da ujutro krenem i ja u Nezuk, da se pridružim Kapetanu, ali je došla strašna vijest o njegovoj pogibiji. Ne znam kad sam se u životu osjećao bespomoćnije - kaže nam Kapetanov nasljednik na čelu Teočanske brigade Dževad Avdičević Babak.

Rijetku Hajrinu ratnu fotografiju i, prema svoj prilici i posljednju, Ahmet Bajrić Blicko napravio je dva mjeseca prije Kapetanove smrti u Zagrebu. Kapetan Hajro se, naime, krajem avgusta našao u posjeti teočanskim ranjenicima. Ubrzo po povratku počeo je planirati bitku za koridor prema Srebrenici, koja je, nažalost, bila i njegova posljednja bitka.

Neustrašiv komandant

Oni koji su poznavali Kapetana Hajru znaju da je bio neustrašiv komandant, ali i profesionalac kakav se u proteklom ratu rijetko mogao sresti. U sjeveroističnoj Bosni zasigurno nije postojala osoba koju je narod toliko volio i poštovao kao što je to bio Kapetan Hajro. Ostat će upamćen kao oficir koji se strogo držao odredbi Ženevskih konvencija.
Nuken
Posts: 2110
Joined: 09/09/2011 14:47

#348 Re: Heroji odbrane Bosne i Hercegovine

Post by Nuken »

Arif Hukanović-Kojot.Zamjenik komandira Ključko-Sanskog bataljona
Posthumno odlikovan Zlatnim ljilljanom.
http://www.angelfire.com/vt2/sanskimost ... _mostu.htm
User avatar
Nacionalniid_BOSANCI
Posts: 767
Joined: 02/09/2003 00:00

#349 Re: Heroji odbrane Bosne i Hercegovine

Post by Nacionalniid_BOSANCI »

Objavljeno 21.11.2012. u 21:21 |

PRVI AMBASADOR SAD-A U ZAGREBU

Galbraith: "Oluju smo im dali zbog Srebrenice"


Prvi ambasador SAD-a u Zagrebu Peter Galbraith kaže da Amerika ne bi dozvolila Hrvatima da izvedu "Oluju" da Ratko Mladić nije prethodno naredio Srebrenicu.

Image
Peter Galbraight

Galbraith kaže da nije iznenađen oslobađajućom presudom hrvatskim generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču. "Da Ratko Mladić, taj brutalni koljač, taj bezobzirni, ludi ubica, da on nije naredio Srebrenicu, mi ne bismo dozvolili pad Krajine. Ne bismo dali zeleno svjetlo Hrvatima za operaciju 'Oluja'", rekao je Galbraith u intervjuu za novi broj "Nedeljnika", prenio je Tanjug.

Na pitanje zašto je SAD podržao Hrvate u čišćenju Krajine od Srba, Galbraith je kazao da stvari moraju da se "stave u historijski kontekst".

"Nepunih mjesec dana prije Krajine dogodila se Srebrenica. Razmjere tog pokolja postale su nam jasne negdje oko 25. jula, a u isto vrijeme naši ljudi na terenu, kao i hrvatski zvaničnici, ubjeđivali su me da su Mladić i Martić krenuli na Bihać. Bihać bi, da je pao, bio mnogo gori od Srebrenice. Tako da je pred nama, preda mnom, bio težak izbor: da li ćemo dozvoliti da se dogodi još jedna Srebrenica ili dozvoliti Hrvatima da napadnu Krajinu", kazao je on.

Gajbraith je također rekao da bi tadašnji predsjednik Hrvatske Franjo Tuđman (koji je u međuvremenu preminuo) sigurno bio osuđen u Haagu zbog svega što se dogodilo tokom i nakon "Oluje" i da bi on rado svjedočio na tom suđenju.

"Pravda bi stigla i Tuđmana, da je bio živ. Ubijeđen sam da bi ga Tribunal osudio", istakao je on, naglašavajući da ne poriče da je tadašnji predsjednik Hrvatske znao za zločine protiv čovječnosti.

"Tuđman je, kada su Srbi otišli, učinio sve da se oni ne vrate. Mnoge kuće su spaljene, mnogi ljudi ubijeni, posebno stari i nemoćni", istakao je bivši ambasador SAD-a.

"Da se Hrvati nisu ponašali u Krajini onako kako su se ponašali, da nisu činili zločine, ubijali civile i palili njihove kuće, možda bi pala i Banja Luka. Vjerovatno bi imali našu prešutnu dozvolu da nastave s vojnom akcijom", kazao je on.

Galbraith je, u intervjuu koji je objavljen na web stranici "Nedeljnika", istakao da se dobro sjeća svega što se događalo tokom i nakon "Oluje", a posebno dana kada se popeo na srpski traktor u izbjegličkoj koloni nakon ove akcije.

"Dan ranije bio sam u Sisku, kroz koji je prolazila izbjeglička kolona. Napala ju je masa građana. Bacali su kamenice, psovali. Bio je tu i jedan novinar, koji je radio za Associated Press. Napisao je sve što se dogodilo.

Čitao sam taj tekst i bilo mi je jako teško. U njemu je, između ostalog, opisano kako je kamenovan automobil jedne srpske porodice. U njemu je ubijeno dijete, majka ga je privijala na grudi, mrtvog", rekao je Galbraith.

"Odmah sam otrčao do Tuđmana, rekao sam mu da bi u svakoj demokratskoj državi ministar morao da bude smijenjen. Rekao sam mu da to mora odmah da prestane. Bio je ljut, i kao da me ništa nije slušao. Onda sam mu kazao da ću okupiti novinare i krenuti u Petrinju, a da on razmišlja šta će se desiti ako, među izbjeglicama, bude napadnut i američki ambasador", kazao je Galbraith.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/galbrait ... /121121158



Objavljeno 22.11.2012. u 12:20 | Komentari: 1

SJEĆANJE NA ZAJEDNIČKU AKCIJU

Atif Dudaković: Gotovina je spasio Bihać od Mladićevih granata

Komandant Petog korpusa Armije BiH Atif Dudaković rekao je za Slobodnu Dalmaciju da je zadovoljan što su hrvatski generalni oslobođeni teških optužbi i što je operacija Oluja okarakterisana legitimnom.

Image
Atif Dudaković

"Šta reći poslije svega što su prošli generali Gotovina i Markač? To je sada iza njih, izgubili su godine života, a preživljena osjećanja ostaju. Mislim da do slučaja Gotovina-Markač nije ni trebalo doći, ali kada je već došlo, na kraju se ipak dogodio pozitivan ishod. Lično mi je jako drago što su oslobođeni i naši osloboditelji.

Naime, bez operacije Oluja Bihać se ne bi mogao osloboditi iznutra. Osim toga, podsjetio bih na činjenicu da je dvadeset dana prije Oluje na Bihać krenula gotovo sva armada srpske vojske u operaciji Mač s ciljem zauzimanja Bihaća. Zato bih želio zahvaliti ne samo oslobođenim generalima, nego i svim braniteljima koji su omogućili da mi ostanemo na svojim ognjištima", rekao je general Dudaković.


Penzionisani general ističe da su tokom višegodišnje opsade Bihaća imali stalnu pomoć hrvatskih generala.

"General Imra Agotić imao je mnogo sluha za problem Bihaća. Preminuo je a da mu nismo mogli javno zahvaliti. Pomagali su nam i generali Martin Špegelj i Petar Stipetić " kazao je Dudaković, dodajući da će sa svojim prijateljima suborcima uskoro u Zagreb kako bi se sreli s generalom Gotovinom i proslavili pravomoćnu hašku presudu.
General Armije BiH osvrnuo se i na nezadovoljstvo haaškom presudom demonstrirano u Srbiji:

"Gledam izjave u kojima se govori da nema pomirenja dok se ne imenuje krivac za stradanje naroda. A to sam čuo iz usta ljudi koji su bili na ratištima i u Hrvatskoj i u BiH, ali ne u paradi, nego su podržavali i činili zla. Potpuno je jasno da je namjera relativizacija krivice za protekli rat."

http://www.klix.ba/vijesti/bih/atif-dud ... /121122061
User avatar
Nacionalniid_BOSANCI
Posts: 767
Joined: 02/09/2003 00:00

#350 Re: Heroji odbrane Bosne i Hercegovine

Post by Nacionalniid_BOSANCI »

ATIF DUDAKOVIĆ O OSLOBAĐAJUĆOJ PRESUDI HRVATSKIM GENERALIMA

Gotovina je spasio Bihać od Mladićevih granata

Image
Atif Dudaković

Nakon hiljadu dvjesto i jednog dana potpune opsade tzv. bihaćkog džepa u operaciji “Oluja”, deblokirana je i najduže izolirana bosanska enklava. Pripadnici Hrvatske vojske i Petog korpusa Armije BiH spojili su se u predjelu Plitvičkih jezera.

Zbog te historijske činjenice u Bihaću se slavi oslobađajuća presuda hrvatskim generalima Gotovini i Markaču. Ističe se zahvalnost hrvatskim generalima koji su ih oslobodili “izolacije, gladi i Mladićeve artiljerije”, piše danas "Slobodna Dalmacija".

Komandant Petog korpusa Armije BiH Atif Dudaković za “Slobodnu” ističe zadovoljstvo što su hrvatski generali oslobođeni teških optužbi te što je vojno-redarstvena operacija “Oluja” okarakterizirana legitimnom.

– Što reći poslije svega što su prošli generali Gotovina i Markač!? To je sada iza njih, izgubili su godine života, a preživljena osjećanja ostaju. Mislim da do slučaja Gotovina-Markač nije ni trebalo doći, ali kada je već došlo, na koncu se ipak dogodio pozitivan ishod. Lično mi je jako drago što su oslobođeni i naši osloboditelji.

Naime, bez operacije “Oluja” Bihać se ne bi mogao osloboditi iznutra. Osim toga, podsjetio bih na činjenicu da je dvadeset dana prije “Oluje” na Bihać krenula gotovo sva armada srpske vojske u operaciji “Mač” s ciljem zauzimanja Bihaća. Zato bih želio zahvaliti ne samo oslobođenim generalima, nego i svim braniteljima koji su omogućili da mi ostanemo na svojim ognjištima – kaže general Dudaković za splitski list.

Ratni komandant Petog korpusa također ističe da su tokom višegodišnje opsade Bihaća imali stalnu pomoć hrvatskih generala.

– General Imra Agotić imao je mnogo sluha za problem Bihaća. Preminuo je a da mu nismo mogli javno zahvaliti. Pomagali su nam i generali Martin Špegelj i Petar Stipetić – kaže Dudaković, dodajući da će sa svojim prijateljima suborcima uskoro u Zagreb kako bi se sreli s generalom Gotovinom i proslavili pravomoćnu haašku presudu.

General Armije BiH osvrnuo se i na nezadovoljstvo haaškom presudom demonstrirano u Srbiji:

– Gledam izjave u kojima se govori da nema pomirenja dok se ne imenuje krivac za stradanje naroda. A to sam čuo iz usta ljudi koji su bili na ratištima i u Hrvatskoj i u BiH, ali ne u paradi, nego su podržavali i činili zla. Potpuno je jasno da je namjera relativizacija krivnje za protekli rat.

A za slavlje u Bihaću Dudaković kratko kaže: – Tu su se spojili srce i razum.

http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... ih-granata
Post Reply