SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#76

Post by danas »

anais_nin wrote:pa M.A.C se moze nabaviti u Hrvatskoj vec neko vrijeme :roll: i iskreno kad je sminka u pitanju, ja imam isti odnos kao i prema vinu...ako nemam love da kupim bas ono sto mi pase, sto je kvalitetno uglavnom necu nista ni uzeti :roll: nismo svi isti....ja ovde samo isticem proizvode koji su mi nezamjenljivi....povremeno cu uzeti i rimmel sjajilo ili inscene lak, ako je nesto cisto sezonski....ali stvari koje cesce i duze koristim kao npr puder, maskara itd itd onda cu skuckat love za nesto bolje...
tako i ja anais :D
ako nemam love za ono sto hocu, necu nista kupiti. hard candy je dobar, a ja sam davno prestala koristiti lancome -- sjene mi nemaju dovoljno pigmenta. koristim dior i chanel, a sad i prescriptives -- imam par kompakta i pojedinacnih sjena i to je to. imam i masu NARS sjena; pojedinacne ili duo, koje su mi zgodne za nosit sa sobom. NARS su fantasticne sjene, pogotovo tamnije nijanse i za "svecane prilike", jer se prelivaju fantasticno i ne izgledaju kao one djikanske "sedefaste" sjene vec su bas profesionalne. NARS rumenilo "orgasm" je nesto najbolje, ide uz sve sjene i uz sve tipove koze; to najcesce koristim, mada imam i par sto dodju u kompaktu. i nekih par starih AVEDA rumenila, ali nih vise ne koristim toliko.

za lice chanel tecni puder; ili laura mercier -- nijedan nije onaj debeli puder, nego onako samo podloga da ujednaci ton lica. maskaru koristim clarins -- ima cetkicu koja mi se svidja. a za karmine... to ne znam ni sama koliko imam, svih proizvodjaca. :-)

PS najvaznije mi je nekako da uradim obrve kako treba; kad njih regulisem, ne moram se toliko ni sminkati, vec mi lice izgleda bolje. koristim mali eye-brow compact of clinique.

i opet stalno kupujem... :D :roll:
najSrce
Posts: 98
Joined: 26/05/2004 12:58

#77

Post by najSrce »

danas wrote:
A wrote:
Prenj wrote:Rijetko gdje ima ljepsih zena ko u Sarajevu i ruznije nasminkanih zena ko u Sarajevu.
Cure drage, sto vam sve to treba?
Kao nasamarane - crveni obrazi, a smrtno bijelo lice + crno ofarbana kosa :-? i debele crne linije oko ociju :roll:
Ali u takvom okruzenju one natural style jos vise padaju u oci, pa je milina gledati :)
nije bona crna, nego tamno crvena kosa koja primice na bordo :D
sve se farbaju u to, ko da nam je bordo neka nacionalna boja :D

vidi babuskara sto su ljubomorne na sarajke :lol:
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#78

Post by anais_nin »

eh moja moja, nas dvije ko da smo u rodu :lol: :D

e sto se lancome-a tice ja od njihovih sjena imam uglavom kremaste sa blagim sedefom i brdo nekih setova, onih prakticnih sjevernoamerickih sto ljudi najcesce poklanjaju... :D ali lancome-ove maskare su mi fenomelane, totalno prirodno izgledaju, i ne grudvaju se, a ja inace imam osjetljive oci, jos kad nosim sociva moram paziti koju maskaru stavljam....

od rumenila, ja vec dugo nosam jedno super kombinovano dvo-nijansirano rumenilo od collistara....daje licu neku prirodnu blago preplanulu nijansu, kao od sunca...

NARS i Prescriptives nemam nigdje u komsiluku :( ali oprobace se kad se negdje bude putovalo :D

ja uglavnom vise sminkam oci nego usne, jer nosim cvike pa mogu ispod njih fino eksperimentisat :D uglavnom volim svijetle sedefaste sijene u kombinaciji sa tankim tecnim eyeliner-om....deborah ima super tush sa pravo pravo tankom cetkicom :D na usne obicno ide samo sjajilo, karmini samo za vecernje situacije, ali onda radije stavljam samo tush na oci, i nabacim crveni karmin :D onako 60te :D

a shiseido ima najkvalitetnije karmine, ko svila su nam usnama, ali da su mu cijene paprene, pa i jesu :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#79

Post by anais_nin »

Shiseido

Image
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#80

Post by danas »

shiseido jeste mrak, odlicni kUrmini :D

PS ja imam ono sto se ovdje zove "hazel" oci, pa tamno ljubicasta ili tamno zelena sjena ide super na takve oci -- sto vise ljubicaste stavljas, to su oci zelenije. samo je problem naci dobru tamno ljubicastu i dobru tamno zelenu sjenu, da ne izgledas ko da te neko stocem opalio :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#81

Post by anais_nin »

moje su zeleno/hazel :lol: :D zavisno od raspolozenja....i imam neku zahvalnu nijansu mogu se provuci sa skoro svim tonovima...mada ja sive malo manje volim na sebi, to mi se rijetko omakne... :D ljubicasta je super, ali i svi tonovi lila, ciklama, cak i ona brusnica crvena za dramaticni look (cranberry eyeshadow M.A.C je wow na zelenkaste oci) sve postizu slican efekat :D ili tamno zeleni tush staviti na rub oka, a sjena moze biti i bijela, krem, bez, svijetlo zelena itd itd :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#82

Post by danas »

ma najbolje je uzeti onu cvrstu "angled brush", zamociti je dobro u kvalitetnu tamno-zelenu sjenu (recimo, kao ova dole od NARS-a; night bird, tamno zelena sa zlatno-roze sljokicama :D ) i onda utisnuti u korijen trepavica, kao eye-liner ali sto manje na kapku a sto vise u korijenu trepavice. gore neutralna sjena, bez ili oker, i to je to :D

Image

a evo i to rumenilo, NARS "orgasm" :D razvaljuje :D

Image
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#83

Post by anais_nin »

uh danas, plaho orgazmicno izgleda :roll: :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#84

Post by danas »

A wrote:Gledam sad te tvoje blushove Nars - plaha su im imena boja, evo prva na koju naletih - Deep Throat :oops: :D

Eh, alcak si mi ti :-)
pa nisam ih ja imenovala :D :-)

PS ima i jedan njihov blush po imenu "montenegro" -- dobar je i taj :D :-)
white_sugar
Posts: 262
Joined: 02/04/2003 00:00

#85

Post by white_sugar »

danas sto ti svasta nesto nabroja da koristis a tako prirodno -natural- izgledas :D:D:D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#86

Post by danas »

white_sugar wrote:danas sto ti svasta nesto nabroja da koristis a tako prirodno -natural- izgledas :D:D:D
moja secerka, pa u tome je fol -- da se ne vidi da imas sminke :D
nego, kad cemo ja i ti u sephoru malo :D :lol:
white_sugar
Posts: 262
Joined: 02/04/2003 00:00

#87

Post by white_sugar »

danas wrote:
white_sugar wrote:danas sto ti svasta nesto nabroja da koristis a tako prirodno -natural- izgledas :D:D:D
moja secerka, pa u tome je fol -- da se ne vidi da imas sminke :D
nego, kad cemo ja i ti u sephoru malo :D :lol:
bankrotirati cu u sephori :D :D dobra je ona u prudentalu:D:D samo javi se kada zavrsis s poslom ranije i idemo :D da mi profesionalna shopperica pokaze kako se kupuje :D:D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#88

Post by danas »

white_sugar wrote:
bankrotirati cu u sephori :D :D dobra je ona u prudentalu :D :D samo javi se kada zavrsis s poslom ranije i idemo :D da mi profesionalna shopperica pokaze kako se kupuje :D :D
na tu sam i mislila :D razvaljuje, zamanta mi se kad udjem :D
idemo vala...
taman mi treba ginipig :D sestra mi vise ne daje da na njoj eksperimentisem :D
white_sugar
Posts: 262
Joined: 02/04/2003 00:00

#89

Post by white_sugar »

danas wrote:
white_sugar wrote:
bankrotirati cu u sephori :D :D dobra je ona u prudentalu :D :D samo javi se kada zavrsis s poslom ranije i idemo :D da mi profesionalna shopperica pokaze kako se kupuje :D :D
na tu sam i mislila :D razvaljuje, zamanta mi se kad udjem :D
idemo vala...
taman mi treba ginipig :D sestra mi vise ne daje da na njoj eksperimentisem :D
pa da ti ja budem pokusni kunic??? sram te bilo :x :lol:
ma moze komotno tu sam da ucim master :D:D teach me :D:D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#90

Post by danas »

nes' se prepoznat kad te ja safatam :D :D :D :lol: :lol: :lol:
tigris
Posts: 3670
Joined: 25/01/2005 14:21
Location: sarajevo

#91

Post by tigris »

white_sugar wrote:danas sto ti svasta nesto nabroja da koristis a tako prirodno -natural- izgledas :D:D:D
ma sha ti je ...namazna svim bojama :D
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#92

Post by pape »

:-) Eeee, ... koliko sam se ja puta ujutro prepao, .... kad sam vidio s kim sam zanocio. :oops: :zzzz:
Image
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#93

Post by danas »

nije ti laHko pape :lol: :lol: :lol:
tigris
Posts: 3670
Joined: 25/01/2005 14:21
Location: sarajevo

#94

Post by tigris »

hehe ima navit sat :D pa se probudit prije dragog :D :D

salim se...pape je u pravu ...sminka jest pozeljna ali donekle....ako je sa sminkom zena druga osoba onda je to kontra efekat....valja je kad tad skinut pred dragim :D :D

mada pape ,ovo je vjerovatno slika poslije nekog partyia...znas kako ti slavni te leti tamo te leti vamo :D :D :D
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#95

Post by cHupjahalic@ »

Najvecu gresku koju zene prave je nasminkati se previseeeeeeee da bi izgledale k`o bombica... nekad se sokiram da bih u tom mahu salila sebi stravu (da znam :D ).

Ja koristim minimalno sminke kad idem na posao, a posto nosim sociva moram paziti koje maskare, sjene koristim. Do sad mi najbolje odgovaraju Christian Dior produkti, jes` da kostaju ali i dugo traju.
L`oreal i Maybelline imaju par produkata sto meni i mojoj kozi odgovaraju.
Do MAC- produkata je malo teze doci u Skandinaviji tako da od njih nemam tako reci nista.
Sto se tice ciscenja lica tu sam i ostajem vjerna produktima iz apoteke.
Ne sadrze parfeme, alkohol, ne kostaju previse a mojoj kozi bolje odgovaraju nego Decleor produkti koje sam koristila jedan period (pa mi lice nije ni na sta licilo).
I uvijek poslije ciscenja lica sa lotionom dobroooo operem lice sa sapunom i toplom vodom.

Mislim da je bitno gledati koje produkte koristimo ali nekad ni cijena ne govori dovoljno o kvalitetu.... Bas sam nedavno pratila da su testirali par kremica koje sam prije koristila i uporedili ih sa kremicama koje otprilike 5 puta manje kostaju - isti efekat daju, cak neke od ovih jeftinijih daju bolje rezultate.
Last edited by cHupjahalic@ on 13/02/2006 19:28, edited 1 time in total.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#96

Post by danas »

najgore su zenske koje stave lazne trepavice... pa onda kad ih skinu... :-)
ako ste vidjeli J.Lo bez sminke, to je to :D :-)
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#97

Post by cHupjahalic@ »

danas wrote:najgore su zenske koje stave lazne trepavice... pa onda kad ih skinu... :-)
ako ste vidjeli J.Lo bez sminke, to je to :D :-)
Najveci je problem sto neke pokvare i prekriju svoje prelijepe prirodne crte i naprave od sebe azdahe. :D
Last edited by cHupjahalic@ on 13/02/2006 19:30, edited 1 time in total.
tigris
Posts: 3670
Joined: 25/01/2005 14:21
Location: sarajevo

#98

Post by tigris »

ja sam imala zelju da to probam...samo da vidim kako izgleda ali nisam nikad ko ce to natakariti :D treba zivaca :D a i imam podugacke trepuske :D jos 2 sloja maskare i to je to :D :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#99

Post by danas »

tigris wrote:ja sam imala zelju da to probam...samo da vidim kako izgleda ...
to izgleda super, samo sto kad ih skines, isto ko da te poplava izbacila :D
bolje maskaru na svoje trepe, i gotovo... :-)
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#100

Post by cHupjahalic@ »

Ja poznajem par djevojaka (plavuse) koje ne lice ni na sta ako ne stave maskaru. Trepavice im totalno bijele/ zute...
Post Reply