BH Plivanje

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
RJ57
Posts: 3431
Joined: 10/04/2017 15:12

#726 Re: BH Plivanje

Post by RJ57 »

naravno da nije ali iskreno se nadam da će biti
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#727 Re: BH Plivanje

Post by konoplja »

RJ57 wrote: 10/09/2023 18:57 naravno da nije ali iskreno se nadam da će biti
Slazem se, i takodjer mislim da ce biti. Ali trenutno mislim da su Tukine dvije medalje sa svjetskih prvenstava veci uspjeh. Naravno, onda ostaje kako uspjehe sportista u timskim sportovima ocjeniti. Dzeko mislim da je ispred Lane, pa i Musa koji je bio MVP i prvak Evrope sa BiH u, kako ti kazes, djecijoj konkurenciji. :mrgreen:
Mozda ima jos ko, ali to je ovako na prvu sta mi pada na pamet.
User avatar
hrasno38
Posts: 31595
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#728 Re: BH Plivanje

Post by hrasno38 »

konoplja wrote: 10/09/2023 18:08
hrasno38 wrote: 10/09/2023 17:42

Pa ja mislim da ce u neka doba kao i Sara plivati slobodno ali sad za sada samo delfin
De ba hrasno... :mrgreen:
Razumije da si srcan ali ne moze porediti njih dvije. Lana je talenat i ostvarila je ogrome uspjehe do sada, ali pricas o Sari Sjostrom pobogu.
Sarah koja je sa 14 godina osvojila evropsko zlato u delfinu i broncu sa svedskom plivajuci slobodnim stilom. Koja je sa 15 osvojila svjetsko zlato i postavila svjetski rekord.

Ako bas zelis porediti nekog sa Sarom ona je McIntosh blize. Mada je ona vise neki mix izmedju Sare i Ledecy ili zenski Michael Phelps.
Hhahahahah jesi li ti dobar??? I gdje sam ja to poredio Lanu sa Sarom?? Ima vas par koji jedva docekate da bi isli u nekakvu kontru.
Napisao sam da ce Lana kao i Sara vjerovatno nekada pored ovoga sto sad pliva plivati i neke discipline slobodnim stilom!!! Jle sad jasnije????
User avatar
hrasno38
Posts: 31595
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#729 Re: BH Plivanje

Post by hrasno38 »

RJ57 wrote: 10/09/2023 18:22 ma hrasno je maksuz zaljubljen u lanu, ja ne vidim drugog objašnjenja :D
a da se ti nosis malo da ti ne kazem gdje......idiote jedan Lana je dijete od 17 godina!!!
User avatar
hrasno38
Posts: 31595
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#730 Re: BH Plivanje

Post by hrasno38 »

konoplja wrote: 10/09/2023 19:24
RJ57 wrote: 10/09/2023 18:57 naravno da nije ali iskreno se nadam da će biti
Slazem se, i takodjer mislim da ce biti. Ali trenutno mislim da su Tukine dvije medalje sa svjetskih prvenstava veci uspjeh. Naravno, onda ostaje kako uspjehe sportista u timskim sportovima ocjeniti. Dzeko mislim da je ispred Lane, pa i Musa koji je bio MVP i prvak Evrope sa BiH u, kako ti kazes, djecijoj konkurenciji. :mrgreen:
Mozda ima jos ko, ali to je ovako na prvu sta mi pada na pamet.
A sta je Tuka osvojio jos osim te dvije medalje??? JEDNO VELIKO NISTA!! Lana je evropska prvakinja a Tuka nikad nije bio ni blizu toga! Gdje je Tuka bio sa 17 godina?
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#731 Re: BH Plivanje

Post by konoplja »

hrasno38 wrote: 10/09/2023 19:29
konoplja wrote: 10/09/2023 18:08
De ba hrasno... :mrgreen:
Razumije da si srcan ali ne moze porediti njih dvije. Lana je talenat i ostvarila je ogrome uspjehe do sada, ali pricas o Sari Sjostrom pobogu.
Sarah koja je sa 14 godina osvojila evropsko zlato u delfinu i broncu sa svedskom plivajuci slobodnim stilom. Koja je sa 15 osvojila svjetsko zlato i postavila svjetski rekord.

Ako bas zelis porediti nekog sa Sarom ona je McIntosh blize. Mada je ona vise neki mix izmedju Sare i Ledecy ili zenski Michael Phelps.
Hhahahahah jesi li ti dobar??? I gdje sam ja to poredio Lanu sa Sarom?? Ima vas par koji jedva docekate da bi isli u nekakvu kontru.
Napisao sam da ce Lana kao i Sara vjerovatno nekada pored ovoga sto sad pliva plivati i neke discipline slobodnim stilom!!! Jle sad jasnije????
hrasno38 wrote: 10/09/2023 19:31
konoplja wrote: 10/09/2023 19:24
Slazem se, i takodjer mislim da ce biti. Ali trenutno mislim da su Tukine dvije medalje sa svjetskih prvenstava veci uspjeh. Naravno, onda ostaje kako uspjehe sportista u timskim sportovima ocjeniti. Dzeko mislim da je ispred Lane, pa i Musa koji je bio MVP i prvak Evrope sa BiH u, kako ti kazes, djecijoj konkurenciji. :mrgreen:
Mozda ima jos ko, ali to je ovako na prvu sta mi pada na pamet.
A sta je Tuka osvojio jos osim te dvije medalje??? JEDNO VELIKO NISTA!! Lana je evropska prvakinja a Tuka nikad nije bio ni blizu toga! Gdje je Tuka bio sa 17 godina?
Poredis tako sto "mislis" da ce nekad poceti plivati slobodnim stilom. Na osnovu cega to mislis? Pa Sarah je vec plivala slobodim stilom uveliko kad je bila Lanini godina. Sarah i Lana nisu slicne. Jedino sto je Sarah Lani idol i to je sve.

Pa i ne treba da osvoji. Srebro i bronca sa svjetskog su veci uspjeh, po meni, od zlata sa eura. Kad Lana osvoji medalju na olimpijadi ili svjetskom onda cu je smatrati boljom od Tuke. Sta ako Lana ne osvoji vise nista? Glupe su ti izjave.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23651
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#732 Re: BH Plivanje

Post by Sanjarko »

Amel je grijesio, cuvao se za kraj uvijek, barem je to moj rahmetli stari govorio, previse da je se cuvao za kraj. Sjecam se jedne utrke ne znam kad i gdje, u kojoj je bio iza njih 5, i kad je zadao da ih pretekne, stisli su ga izmedzu sebe i nije ih mogao preteci.
User avatar
hrasno38
Posts: 31595
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#733 Re: BH Plivanje

Post by hrasno38 »

konoplja wrote: 10/09/2023 19:43
hrasno38 wrote: 10/09/2023 19:29

Hhahahahah jesi li ti dobar??? I gdje sam ja to poredio Lanu sa Sarom?? Ima vas par koji jedva docekate da bi isli u nekakvu kontru.
Napisao sam da ce Lana kao i Sara vjerovatno nekada pored ovoga sto sad pliva plivati i neke discipline slobodnim stilom!!! Jle sad jasnije????
hrasno38 wrote: 10/09/2023 19:31

A sta je Tuka osvojio jos osim te dvije medalje??? JEDNO VELIKO NISTA!! Lana je evropska prvakinja a Tuka nikad nije bio ni blizu toga! Gdje je Tuka bio sa 17 godina?
Poredis tako sto "mislis" da ce nekad poceti plivati slobodnim stilom. Na osnovu cega to mislis? Pa Sarah je vec plivala slobodim stilom uveliko kad je bila Lanini godina. Sarah i Lana nisu slicne. Jedino sto je Sarah Lani idol i to je sve.

Pa i ne treba da osvoji. Srebro i bronca sa svjetskog su veci uspjeh, po meni, od zlata sa eura. Kad Lana osvoji medalju na olimpijadi ili svjetskom onda cu je smatrati boljom od Tuke. Sta ako Lana ne osvoji vise nista? Glupe su ti izjave.
Pa recimo zato sto je Lana drzavni rekorder na 100, 200 i 400 slobodno i sto na 100 i 200m slobodno ima blizu 800 bodova iako to rijetko kada pliva. Tuka nije ni blizu Lani po uspjesima! Ali kao sto sam rekao ti i ovaj papak sto smatra da sam pedofil konstantno minorizujete ovo sto je ova djevojcica napravila. Lana ima vec dvije norme za OI a Tuka nema ni jednu!
Evo ti pa studiraj
https://www.swimrankings.net/index.php? ... pbest=2023
Last edited by hrasno38 on 10/09/2023 19:58, edited 1 time in total.
User avatar
hrasno38
Posts: 31595
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#734 Re: BH Plivanje

Post by hrasno38 »

Sanjarko wrote: 10/09/2023 19:49 Amel je grijesio, cuvao se za kraj uvijek, barem je to moj rahmetli stari govorio, previse da je se cuvao za kraj. Sjecam se jedne utrke ne znam kad i gdje, u kojoj je bio iza njih 5, i kad je zadao da ih pretekne, stisli su ga izmedzu sebe i nije ih mogao preteci.
Tako je Tukina je svaka trka ista ko jaje jajetu....2/3 trke kalkulise a onda u sprintu sta bog da.
Karikaturist
Posts: 4013
Joined: 20/12/2020 10:03

#735 Re: BH Plivanje

Post by Karikaturist »

Lana je nas dragulj.
Amel Tuka je isto u svoje vrijeme bio zlata vrijedan.
Sve drugo je prosipanje supljeg u prazno, divim se vasem optimizmu da se toliko ubjedjujete po forumu.
Nadam se da ce plivanje ili atletika iznjedriti jos nekog novog sampiona koji ce nam donositi medalje sa prvenstava.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#736 Re: BH Plivanje

Post by konoplja »

hrasno38 wrote: 10/09/2023 19:51
konoplja wrote: 10/09/2023 19:43


Poredis tako sto "mislis" da ce nekad poceti plivati slobodnim stilom. Na osnovu cega to mislis? Pa Sarah je vec plivala slobodim stilom uveliko kad je bila Lanini godina. Sarah i Lana nisu slicne. Jedino sto je Sarah Lani idol i to je sve.

Pa i ne treba da osvoji. Srebro i bronca sa svjetskog su veci uspjeh, po meni, od zlata sa eura. Kad Lana osvoji medalju na olimpijadi ili svjetskom onda cu je smatrati boljom od Tuke. Sta ako Lana ne osvoji vise nista? Glupe su ti izjave.
Pa recimo zato sto je Lana drzavni rekorder na 100, 200 i 400 slobodno i sto na 100 i 200m slobodno ima blizu 800 bodova iako to rijetko kada pliva. Tuka nije ni blizu Lani po uspjesima! Ali kao sto sam rekao ti i ovaj papak sto smatra da sam pedofil konstantno minorizujete ovo sto je ova djevojcica napravila. Lana ima vec dvije norme za OI a Tuka nema ni jednu!
Dobro, i Zamhwa Olomewfi iz Zimbabvea je drzavna rekorderka u svim disciplinama, pa opet na svjetskoj sceni pliva samo prsno. :lol:
Ne bih se slozio da to radimo, vec smo realniji. Ti i neki pisete o Lani i preuvelicavate. Kao da to nije Lana, nego Summer McIntosh. Cura mladja, a vec rusi svjetske rekorde i hrve se sa legedama kao Ledecy i Titmus i jos povrh toga pliva delfin, slobdono i mjesovito.
convict
Posts: 3013
Joined: 10/02/2008 01:20

#737 Re: BH Plivanje

Post by convict »

Lana je nas dragulj i vec sljedece godine ima priliku da udje u historiju tako sto se donijeti olimpijsku medalju.

Ne shvatam cemu omalovazavanje Tukinog uspjeha da bi se istakao Lanin? Tuka ima svjetsko srebro i bronzu u nista manje kompetitivnom sportu i disciplini. Istina, Lana je do svoje medalje dosla sa 17 godine i njen je plafon daleko veci, ali objektivno Tukin uspjeh je i dalje najveci kad su individualni sportovi u pitanju.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23651
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#738 Re: BH Plivanje

Post by Sanjarko »

convict wrote: 10/09/2023 20:14 Lana je nas dragulj i vec sljedece godine ima priliku da udje u historiju tako sto se donijeti olimpijsku medalju.

Ne shvatam cemu omalovazavanje Tukinog uspjeha da bi se istakao Lanin? Tuka ima svjetsko srebro i bronzu u nista manje kompetitivnom sportu i disciplini. Istina, Lana je do svoje medalje dosla sa 17 godine i njen je plafon daleko veci, ali objektivno Tukin uspjeh je i dalje najveci kad su individualni sportovi u pitanju.
Ma dobar je Amel ali grijesio je, cuvao se za sprint u trenutcima kad je ranije trebao da ga zada, sjecam se te trke, iza 5rice bio, i nije ih mogao preteci, i pogrijesio je sto Dijamantsku ligu jednu ne znam tacno koju u vrhuncu karijere nije odradio.

Ne omalovazavam ga, uopste. Sta se Lane tice kazao sam, los start ima, ako bi ga malo mogla popraviti imala bi bolja vremena. Gledao snimku dvaput jutros ili juce i vidi se to. A mene zbog toga napadose @hrasno38 i ona forumasica Jelena, sto rece da to sprecava ostvarenje njenog punog potencijala.

Ali sta ja znam, laik sam.
User avatar
hrasno38
Posts: 31595
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#739 Re: BH Plivanje

Post by hrasno38 »

Sanjarko wrote: 10/09/2023 22:01
convict wrote: 10/09/2023 20:14 Lana je nas dragulj i vec sljedece godine ima priliku da udje u historiju tako sto se donijeti olimpijsku medalju.

Ne shvatam cemu omalovazavanje Tukinog uspjeha da bi se istakao Lanin? Tuka ima svjetsko srebro i bronzu u nista manje kompetitivnom sportu i disciplini. Istina, Lana je do svoje medalje dosla sa 17 godine i njen je plafon daleko veci, ali objektivno Tukin uspjeh je i dalje najveci kad su individualni sportovi u pitanju.
Ma dobar je Amel ali grijesio je, cuvao se za sprint u trenutcima kad je ranije trebao da ga zada, sjecam se te trke, iza 5rice bio, i nije ih mogao preteci, i pogrijesio je sto Dijamantsku ligu jednu ne znam tacno koju u vrhuncu karijere nije odradio.

Ne omalovazavam ga, uopste. Sta se Lane tice kazao sam, los start ima, ako bi ga malo mogla popraviti imala bi bolja vremena. Gledao snimku dvaput jutros ili juce i vidi se to. A mene zbog toga napadose @hrasno38 i ona forumasica Jelena, sto rece da to sprecava ostvarenje njenog punog potencijala.

Ali sta ja znam, laik sam.
Ne ja te nisam napao a nije ni Jelena samo nas oboje interesuje sta je po tebi taj "puni potencijal Lane Pudar"? Da ponovim start Lani na 200m delfin nece popraviti vrijeme a nece previse ni na 100.....na 50 je krucijalan i jedna od najbitnijih stavki ali opet ponavljam Lana nije sprinterica i 50 pliva da kazem usput. Ni jedan nas komentar ovdje nece uticati na Lanu sigurno i ovo treba da bude samo razmjena misljenja.
Amel Tuka nema medjunarodnu juniorsku karijeru, nema uspjesnu Evropsku senirosku karijeru jedino te dvije medalje sa svjetskih prvenstava. Ima i Lana jednu medalju sa svjetskih prvenstava ali ce sad strucnjaci reci da nije sa 50m bazena. To bi bilo isto da kazes da je medalja u atletici ostvarena u dvoranskom prvenstvu bez veze. 25m je potpuno regularmna plivacka duzina i da nije ne bi bilo svjetsko prvenstvo. Na 25m se pliva puno drugacije nego na 50m i to se posebno trenira a posebno okreti i sve ono sto ide poslije njih.
I jos nesto....gdje nestadose oni strucnjaci sto su ovdje pisali da Lana treba da ide u USA??? Lana je bila jedina predstavnica Evrope u trci na 100m delfin i pobjedila te iz USA, pobjedila ih je i na 200 delfin i to ne pobjedila nego razvalila. Samo polako treba je pustit na miru jer ponavljam sportista bez omladinskih uspjeha tesko da ce postici neke vece seniorske.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23651
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#740 Re: BH Plivanje

Post by Sanjarko »

hrasno38 wrote: 10/09/2023 22:37
Sanjarko wrote: 10/09/2023 22:01

Ma dobar je Amel ali grijesio je, cuvao se za sprint u trenutcima kad je ranije trebao da ga zada, sjecam se te trke, iza 5rice bio, i nije ih mogao preteci, i pogrijesio je sto Dijamantsku ligu jednu ne znam tacno koju u vrhuncu karijere nije odradio.

Ne omalovazavam ga, uopste. Sta se Lane tice kazao sam, los start ima, ako bi ga malo mogla popraviti imala bi bolja vremena. Gledao snimku dvaput jutros ili juce i vidi se to. A mene zbog toga napadose @hrasno38 i ona forumasica Jelena, sto rece da to sprecava ostvarenje njenog punog potencijala.

Ali sta ja znam, laik sam.
Ne ja te nisam napao a nije ni Jelena samo nas oboje interesuje sta je po tebi taj "puni potencijal Lane Pudar"? Da ponovim start Lani na 200m delfin nece popraviti vrijeme a nece previse ni na 100.....na 50 je krucijalan i jedna od najbitnijih stavki ali opet ponavljam Lana nije sprinterica i 50 pliva da kazem usput. Ni jedan nas komentar ovdje nece uticati na Lanu sigurno i ovo treba da bude samo razmjena misljenja.
Amel Tuka nema medjunarodnu juniorsku karijeru, nema uspjesnu Evropsku senirosku karijeru jedino te dvije medalje sa svjetskih prvenstava. Ima i Lana jednu medalju sa svjetskih prvenstava ali ce sad strucnjaci reci da nije sa 50m bazena. To bi bilo isto da kazes da je medalja u atletici ostvarena u dvoranskom prvenstvu bez veze. 25m je potpuno regularmna plivacka duzina i da nije ne bi bilo svjetsko prvenstvo. Na 25m se pliva puno drugacije nego na 50m i to se posebno trenira a posebno okreti i sve ono sto ide poslije njih.
I jos nesto....gdje nestadose oni strucnjaci sto su ovdje pisali da Lana treba da ide u USA??? Lana je bila jedina predstavnica Evrope u trci na 100m delfin i pobjedila te iz USA, pobjedila ih je i na 200 delfin i to ne pobjedila nego razvalila. Samo polako treba je pustit na miru jer ponavljam sportista bez omladinskih uspjeha tesko da ce postici neke vece seniorske.
Pa puni potencijal sam mislio na start kad bi popravila bila bi bolja daleko i vjerujem da treningom ga može popraviti.

To što me niste dobro razumili ili se ja pogrešno izražavam je greška.
User avatar
hrasno38
Posts: 31595
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#741 Re: BH Plivanje

Post by hrasno38 »

Sanjarko wrote: 10/09/2023 22:50
hrasno38 wrote: 10/09/2023 22:37

Ne ja te nisam napao a nije ni Jelena samo nas oboje interesuje sta je po tebi taj "puni potencijal Lane Pudar"? Da ponovim start Lani na 200m delfin nece popraviti vrijeme a nece previse ni na 100.....na 50 je krucijalan i jedna od najbitnijih stavki ali opet ponavljam Lana nije sprinterica i 50 pliva da kazem usput. Ni jedan nas komentar ovdje nece uticati na Lanu sigurno i ovo treba da bude samo razmjena misljenja.
Amel Tuka nema medjunarodnu juniorsku karijeru, nema uspjesnu Evropsku senirosku karijeru jedino te dvije medalje sa svjetskih prvenstava. Ima i Lana jednu medalju sa svjetskih prvenstava ali ce sad strucnjaci reci da nije sa 50m bazena. To bi bilo isto da kazes da je medalja u atletici ostvarena u dvoranskom prvenstvu bez veze. 25m je potpuno regularmna plivacka duzina i da nije ne bi bilo svjetsko prvenstvo. Na 25m se pliva puno drugacije nego na 50m i to se posebno trenira a posebno okreti i sve ono sto ide poslije njih.
I jos nesto....gdje nestadose oni strucnjaci sto su ovdje pisali da Lana treba da ide u USA??? Lana je bila jedina predstavnica Evrope u trci na 100m delfin i pobjedila te iz USA, pobjedila ih je i na 200 delfin i to ne pobjedila nego razvalila. Samo polako treba je pustit na miru jer ponavljam sportista bez omladinskih uspjeha tesko da ce postici neke vece seniorske.
Pa puni potencijal sam mislio na start kad bi popravila bila bi bolja daleko i vjerujem da treningom ga može popraviti.

To što me niste dobro razumili ili se ja pogrešno izražavam je greška.
Pa pazi kad za djevojcicu od 17 godina kazes da nije ostvarila puni potencijal iako je evopska seniorska prvakinja, juniorska evropska i svjetska prvakinja u 5 disciplina i svjetska viceprvakinja u jednoj, iako je bronzana sa seniorskog svjetskog prvenstva na 25m bazenima itd itd procitao si i sam sta je Lana sve osvojila onda stvarno "puni potencijal" bode oci. To sto postoji nekakva kanadjanka bolja od Lane ne znaci da Lana nije ostvarila do sada svoj puni potencijal.
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#742 Re: BH Plivanje

Post by auspuhc »

hrasno38 wrote: 10/09/2023 14:32 Napisao sam Lana sa svojom visinom tesko da ce ikada imati reakciju na startu kao nize plivacice i klasicne sprinterke.
Image
Mislim da je kad pogledate sliku sve jasno. Ko je u kosarci brzi bek ili centar?? Naravno radit ce ona do OI na tome ali mislim da za njene primarne discipline to zaista ima jako mali uticaj pogotovo za 200m delfin.
Zar nisu plivacice u pravilu visoke? Bas velika razlika nje i ove dvije. Koliko ima Lana i da li joj je to velika prednost? Predpostavljam da jeste. I drugo pitanje za tebe, jer mi se cini da najvise pratis ovaj sport. Kada su plivacice na vrhuncu sto se tice godina? Da li Lana ima jos mnogo prostora za napredak ili cemo biti razocarani?
User avatar
konektovan
Posts: 41109
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#743 Re: BH Plivanje

Post by konektovan »

Ove dvije cure na stepenici nize... :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23651
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#744 Re: BH Plivanje

Post by Sanjarko »

konektovan wrote: 11/09/2023 10:49 Ove dvije cure na stepenici nize... :mrgreen:
Ali opet je vislja od njih. Jutros staroj govorim da komotno Lana moze i kosarku da igra. :zoka:
User avatar
konektovan
Posts: 41109
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#745 Re: BH Plivanje

Post by konektovan »

Ma nije ona tako visoka,..kakvih ima..
User avatar
hrasno38
Posts: 31595
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#746 Re: BH Plivanje

Post by hrasno38 »

auspuhc wrote: 11/09/2023 10:46
hrasno38 wrote: 10/09/2023 14:32 Napisao sam Lana sa svojom visinom tesko da ce ikada imati reakciju na startu kao nize plivacice i klasicne sprinterke.
Image
Mislim da je kad pogledate sliku sve jasno. Ko je u kosarci brzi bek ili centar?? Naravno radit ce ona do OI na tome ali mislim da za njene primarne discipline to zaista ima jako mali uticaj pogotovo za 200m delfin.
Zar nisu plivacice u pravilu visoke? Bas velika razlika nje i ove dvije. Koliko ima Lana i da li joj je to velika prednost? Predpostavljam da jeste. I drugo pitanje za tebe, jer mi se cini da najvise pratis ovaj sport. Kada su plivacice na vrhuncu sto se tice godina? Da li Lana ima jos mnogo prostora za napredak ili cemo biti razocarani?
Pa cista logika da sto si visi motorika ti je sporija ali zato ti je duzi zaveslaj. Takodje ulogu igra ma koliko to bilo smijesno i velicina stopala jer ih vrlo cesto koristis kao peraja pogotovo u delfinu. Tesko je reci kad je neko u vrhuncu jer to zavisi od bezbroj faktora. Neko eksplodira na samom pocetku i nappravi nemoguce rezultate i onda se izgubi, neko ide step by step i moje misljenje je da je to najbolji razvoj sportiste jer sve sto izgleda nemoguce mozes misliti kako tvoj organizam trpi takve napore. Masa plivaca se udara i nedozvoljenim i dozvoljenim sredstvima koji kratkorocno pomazu ali na duge staze unistavaju tvoj organizam. I tu mislim i na dozvoljena sredstva kao sto je npr. Kreatin koji neprimjerenim koristenjem unistava bubrege i ja sam to vidjao svojim ocima. Vidjao sam na plivackim mitinzima kako se koriste inhalatorske pumpice, kako se koriste inekcije ne znam ni ja s cim, gledao samo kako je momak u sebe nagurao previse kafetina i kako mu se bukvalno srce ocrtavalo na prsima od ariitmije. Puno toga se koristi ali ja koliko znam Lana NE osim mozda proteine. DA Lana i te kako ce jos da napreduje i ima mjesta za napredak kada se makismalno iskoriste njene fizicke prednosti u odnosi na mane. Radit ce se sigurno i na startu ali cisto sumnjam da ce sad so OI kada ce plivati 100 i 200 delfin. Tesko da ce nas ova djevojka razocarati jer ako uzmemo sta je sve do sada uradila dovoljno kada pogledamo nas sport u globalu.
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#747 Re: BH Plivanje

Post by auspuhc »

Ma kontam je li ima plivacica da su sa 30 godina u vrhu ili je ta granica u ovom sportu nize.

Svakako je uradila mnogo, ali ne bih je jos stavljao ispred Tuke. Ove juniorske medalje je neozbiljno racunati. Znam ja da smo mi mnogo slavili i onu djecu kad je Musa donio zlato ali ono :-D
RJ57
Posts: 3431
Joined: 10/04/2017 15:12

#748 Re: BH Plivanje

Post by RJ57 »

ima, ali su to obično samo one najveće. sjostrom je upravo uzela na SP dva zlata sa 30, hoszu je isto sa 30 uzela zlato na SP, pelegrini čak sa 31 itd, ima još primjera, ali tu govorimo o apsolutnom creme de la creme, a njih tri su npr sa 16 razarale, odma na početku karijere rušile svjetske, tako da nisam siguran koliko su one dobar primjer

samo lakapo, za lanu ima vremena. ona nije taj bum kapacitet da odma sa 15-16 godina pohara olimpijadama i svjetskim prvenstvima (biće interesantno vidjeti do kada će mcintosh trajati), ali to ne znači da se neće dalje razviti i dostići apsolutni vrh. a i da ne dostigne nema veze, biti na samom evropskom vrhu i u svjetskom vrhu odmah iza najboljih je velika stvar. u našen okruženju ogromna!
User avatar
hrasno38
Posts: 31595
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#749 Re: BH Plivanje

Post by hrasno38 »

auspuhc wrote: 11/09/2023 13:40 Ma kontam je li ima plivacica da su sa 30 godina u vrhu ili je ta granica u ovom sportu nize.

Svakako je uradila mnogo, ali ne bih je jos stavljao ispred Tuke. Ove juniorske medalje je neozbiljno racunati. Znam ja da smo mi mnogo slavili i onu djecu kad je Musa donio zlato ali ono :-D
Pa kad je neozbiljno racunati juniorske medalje sto ih Tuka nije osvajao??
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#750 Re: BH Plivanje

Post by auspuhc »

hrasno38 wrote: 11/09/2023 15:16
auspuhc wrote: 11/09/2023 13:40 Ma kontam je li ima plivacica da su sa 30 godina u vrhu ili je ta granica u ovom sportu nize.

Svakako je uradila mnogo, ali ne bih je jos stavljao ispred Tuke. Ove juniorske medalje je neozbiljno racunati. Znam ja da smo mi mnogo slavili i onu djecu kad je Musa donio zlato ali ono :-D
Pa kad je neozbiljno racunati juniorske medalje sto ih Tuka nije osvajao??
Tuka se iznenada ukazao. Ne znam ni da li se takmicio dok je bio mladji. Nije lijepo sto ga omalovazavas.
Post Reply