Koncert-Dugme

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#76

Post by The_Fluid »

DTL wrote:
The_Fluid wrote:DTL ne se sekirati, kanalisano je dovoljno, trenutno, mislim da je to bio koncert o kojem ce se tek pricati, a obzirom da ce sigurno biti jos koncerata Bijelog Dugmeta, radujem se istima.

Ima li neko jos slika osim ovih sto su stavljene ovdje, na becka raja stranici i koje je prenio vecernji list??
Imam ja, nazalost sve je iz daljine (zapad) ali se vide raja stadion pred nastup i tako to.

Da pustim?

ma stavljaj komotno :) :) :) :-)
rei
Posts: 1101
Joined: 21/02/2005 12:40

#77

Post by rei »

mačak u čizmama wrote:rei, ti i tvoji istomisljenici svojim komentarima najvise o sebi govorite
Brega je veliki, i to je pokazao po ko zna koji put :)


"Goran je otisao mrljavog obraza a SARAJEVO je pokazalo svoju velicinu
u kojem pobjedjuje ljubav, muzika a ne Goranova usrana politika.
On je otisao sa mrljom a Sarajevo pokazao da je veliki urbani grad normalnih mladih ljudi i shvacanja.
Cestitamo drago Sarajevo "



Tebi je iz ovog mog komentara zasmetalo to sto kazu I puno pametniji ljudi i od mene i od tebe. Mene licno to nije zanimalo sve dok nije umijesao politiku u muziku i ponizio sve ljude koji su se borili protiv bradonja i fasizma. On jeste dobar umjetnik, dobar biznismen ali mali covjek. Veliki umjetnici spajaju ljude, a on je svojim neodmjernim izjavama pokazao da je daleko od "velikog"
Ali kao sto u svakom zlu ima i neko dobro SARAJEVO JE POKAZALO I OPET POTVRDILO SVOJE PRAVO LICE I VELICINU. JOS JEDNOM CESTITAM.


--
dalje nastavite na drugoj temi ili putem PP
Bukowski
Posts: 1
Joined: 16/06/2005 10:07
Contact:

#78 60000- 65 000 ljudi!!! A nema slika.

Post by Bukowski »

Prvo hvala svima koji su opisali ovdje svoj dozivljaj koncerta i zao mi je sto "danas je kisilo". Ljudi dragi, nemojte mi kazati da u danasnje doba digitalnih fotoaparata niko nema slika za podijeliti. ma ne trebaju to biti slike sa scene, volio bih vidjeti sve te nase ljude kojima ovaj koncert uljepsa zivote. Budite ljubazni i saljite slike kad se probudite. Ja sam nedavno gledao koncert Bebeka i iznenadio je i mene da jos moze pjevati, a pamtim jos zadnji koncert BD s Bebekom na Skenderiji (turneja "Zaboravi, ako mozes")- no na tom je koncertu bilo :-) piva!
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#79

Post by Stitch__ »

hadzila wrote:
neutralac wrote:Ako moze rijec-dvije kakav je bio Vlado na klavijaturama ?


...
*** ti **** nacionalisticko :x zalosno je kad se politika mijesa i u muziku :roll: nisam dosho da gledam bregu nego da slusam pjesme i uzivam u F-A-N-T-A-S-T-I-C-N-O-J atmosferi. svaka cast dugmici! ne mogu da vjerujem da sam razmisljao da ne odem zbog kishe :-)
User avatar
Kaktusssss
Posts: 220
Joined: 02/10/2004 20:40

#80

Post by Kaktusssss »

SARAJEVO SVAKA CAST!!! :D :D
Meni je tako zao sto nisam mogao biti tu, na koncertu grupe uz koju sam odrastao.
Vi koji ste optereceni niskim pobudama, i niste otisli na koncert um.. u neznanju i bijedi (duhovnoj)....
User avatar
Kaktusssss
Posts: 220
Joined: 02/10/2004 20:40

#81

Post by Kaktusssss »

Qler wrote:Ja sam ODUSEVLJEN KONCERTOM! Kad je poceo, samo sto nisam zaplako! Svaka im cast! Svaku, ali bas svaku sam pjesmu otpjevo sa njima, i bilo mi je zao sto nisu otpjevali jos par hitova, Bebekovih! :(
Ja nemam rijeci majke mi! Presretan sam, i opet bi isao veceras! Kad sam se vracao kuci, na mosu na skenderiji sretnem Bebeka, kontam jel ofirno, me reko hebi ga, izvadim mob stanem pored njaga (on na semaforu) Covjek spusti prozor, pozdravi se, ja ga uslikam, pridjem mu PRUZIM covjeku ruku, "Samo da cestitam velikom majstoru!" kaze on "Hvala ti puno!" Onako vidim iskreno, i stisnu mi ruku! Ja se sjebo ko foka! :D :D :D :D :D :shock: :D

A vi dusmani, placite, ja sam bio, bilo je extra, vidio sam uzivo legende ovog podneblja i imam sta pricati djeci, a ne da im govorim kako sam ja mangup, nisam otiso na zadnji koncert Dugmeta! :D:x


P.S. Ozvucenje na koncertu je bilo fenomenalno, najbolje do sad!
Razumijem te u potpunosti :D :D :D :D
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#82

Post by Stitch__ »

malo me i sjebalo ovo...

covjece, vise od 60.000 ljudi, od djecice do baba i deda, stoje i pjevaju 3 sata neprestano, svaku pjesmu...SVAKU PJESMU... kad se dignu ruke, ne dizu ih samo prvih nekoliko redova, nego CIJELI stadion, (bio na zapadu, vidi se), od terena, do svake pojedine tribine...treshti pjesma da pjevaca i ne cujes....

kad pomislim da neki :x retardi :x tipa pecanina :x i ovih nacionalista na baterije :x pokusavaju to pokvariti :x :x

pjevao se djurdjevdan...pa????? pjevalo se i "Mjesec Ramazana pocinje.." pa nikome nista :x bitna je M-U-Z-I-K-A !!!!!!!!

ozbiljno razmisljam da odem i u Bg :-)
Taurus
Posts: 107
Joined: 07/06/2004 22:58

#83

Post by Taurus »

QQQQQ
Last edited by Taurus on 30/03/2006 13:42, edited 1 time in total.
Patriotska_Liga_BiH
Posts: 93
Joined: 23/10/2004 22:11

#84

Post by Patriotska_Liga_BiH »

znas kako mi je zao sto nisam imo mogucnost da gledam ovaj concert, pa jebote Bijelo Dugme je nacin zivota, a ja ga nisam mogo doziviti :(.
ako neko zna gdje mogu nabaviti video snimak u bilo kojem formatu molim ga da javi
DTL
Posts: 147
Joined: 10/03/2004 00:00

#85

Post by DTL »

The_Fluid wrote:

ma stavljaj komotno :) :) :) :-)
Moglo je ovo biti i jednostavnije napravljeno, ovo sa umetanjem linka svake slike je peglativno.

Ovako mi je jednostavnije:

http://spaces.msn.com/members/DTLsarajevo/

Komentare naravno postajte ovdje.

Ako je poneka malo mutna, j*bi ga, to je mali digitalac sa 3,2 Mpix i 10X zoomom, nije neka zivotinjka.

Kad se strana ucita imate palu slicicu. Na kraju reda sa dugmicima je dugme koje daje vecu sliku.

Pozdrav
Last edited by DTL on 16/06/2005 10:54, edited 1 time in total.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#86

Post by Qler »

ma bit cd DVD 100% samo ne znam hoce li biti sa svakog koncerta pojedinacno ili ce snimiti jednu kompilaciju sva tri!

Kako god, ja jedva cekam da izadje!
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#87

Post by Stitch__ »

Zaboravih napisati ovo: NIJEDAN DRUGI BEND sa bilo kojeg dijela planete, nije u stanju napraviti ovo u Sarajevu. Eto.

Taurus...to je malo ograniceno misljenje...nije brega klao srebrenicane niti ispaljivao granate na sarajevo...bio sam tu cijeli rat, da ne pomislis da sam neki dijasporac koji omalovazava patnju naroda...ali svako ima svoj izbor...osudjujuci bregu, na neki nacin osudjujes sve srbe...nisu svi srbi cetnici...a svako je imao pravo otici gdje hoce...to sto je njemu patriotizam slabija strana, subjektivno je...njegov problem, a ne nas...ali to je druga tema vec :D

helem, uzdravlje :D DUGME RULZ :D
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#88

Post by Qler »

ja sam bio na terenu pa nisam vidio stadion, i vidim nije bio pun :D al nikako :D:D :D :D
ace ventura
Posts: 18
Joined: 13/01/2005 09:06
Location: chicago

#89

Post by ace ventura »

avo da i ja ubacim koji komentar :D
odlican koncert, bilo je ljudi sa svih strana, vidio sam cak i par kineza, onako zalutale face k'o i obicno, pitaju se valjda sta oni rade tu :lol:
bio je to vremeplov u jedno bolje i ljepse vrijeme, i drago mi je sto nisu uspjeli doci do izrazaja oni koji su htjeli praviti sranja, izvizdati bregu i sl. brega je tu dobro odigrao, nije se eksponirao u pocetku da takvima ne bi pruzio priliku. mada vjerujem da vecina raje ne bi podrzala te primitivuse.

doduse, bili su malo rastimovani, ali poslije toliko godina nije ni cudo. alen i bebek su napravili pravu atmosferu, a tifa je definitivno razocarao. ne znam koji su njegovi razlozi, ali ako nije bio raspolozen, nije morao ni izlaziti na binu! nije se fer ponio prema raji. a kad se samo sjetim da mi je nekad najbolji bio period dugmeta s tifom :?
nedostatak koncerta je sto nije bilo pive, mada ja vec ozbiljno razmisljam da skoknem do bg ili zg, tamo bi to trebalo biti ispravljeno :lol:

u svakom slucaju, drago mi je sto je muzika bar jednom pobijedila politiku, kad vec nije mogla '92. mogu neki od vas kukati na bregu koliko hoce, ali da je njega neko pitao mi sigurno ne bismo ratovali, nego pjevali, a vi koji mislite da je najvece zlo sto brega nije pokazao svoj patriotizam pogledajte malo oko sebe pa zakljucite jel' vam drazi on ili ove patriote koji su nam sad na vlasti, a sve su zaradili preko nasih ledja.

ne vjerujem da ce se slican spektakl vise ikada dogoditi u sa. oni su bili prave NASE legende. bice sigurno dobrih stranih izvodjaca, ali nije to to. ove emocije niko drugi ne moze izazvati (mozda kod nekih jos samo ceca :lol: )

svaka cast momci!
Taurus
Posts: 107
Joined: 07/06/2004 22:58

#90

Post by Taurus »

QQQQQ
Last edited by Taurus on 30/03/2006 13:43, edited 1 time in total.
joker
Posts: 710
Joined: 20/08/2002 00:00

#91

Post by joker »

Ma meni stvarno nije jasno da sad neki tako pljuju po Tifi. Stvarno Sarajevo lako zaboravlja. Tifa nista losiji nije bio od ostalih, ali se od njega najvise ocekivalo. A najvise i moze ponuditi od ove trojice. A posto je dao tek toliko samo da zadovolji prosjek, to ne znaci da je bio losiji od ostalih. Bebek me pozitivno iznenadio, dao je sve od sebe, mada realno nije vise onaj Bebek (pokrivali su ga prateci vokali kad nije mogao izvuci i Alen u Tajnoj vezi). Bebek je najemotivnije sve dozivio. Alen odradio svoje profesionalno.

Sto se tice Tifinog "sabotiranja". Pa kako to da se Brega ustimavao bas na njegovim pjesmama?

Tifa je Tifa. Sarajevo voli Tifu. I Tifa je na neki nacin htio staviti publici do znanja da mu ne zamjere. Pa jedini je Tifa reka "Sarajevo voli Vas Tifa" na pocetku i "Hvala Sarajevo" na kraju. I jedini Tifa od njih svih ima puni kredibilitet kod nas, kod Sarajeva. A to sto neki odmah pljuju po njemu, a Bregovica dizu u zvijezde, njima na cast. Brzo zaboravljaju i ne cijene one koje bi trebali. Mozda je Tifa htio pjevati Grbavicu? Kladio bih se da bi cijeli stadion pjevao k'o jedan...
DTL
Posts: 147
Joined: 10/03/2004 00:00

#92

Post by DTL »

Qler wrote:ja sam bio na terenu pa nisam vidio stadion, i vidim nije bio pun :D al nikako :D:D :D :D
Jos kad bih mogao ovdje postati slike u punoj velicini :( :( :(
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#93

Post by Stitch__ »

joker wrote:Ma meni stvarno nije jasno da sad neki tako pljuju po Tifi. Stvarno Sarajevo lako zaboravlja. Tifa nista losiji nije bio od ostalih, ali se od njega najvise ocekivalo. A najvise i moze ponuditi od ove trojice. A posto je dao tek toliko samo da zadovolji prosjek, to ne znaci da je bio losiji od ostalih. Bebek me pozitivno iznenadio, dao je sve od sebe, mada realno nije vise onaj Bebek (pokrivali su ga prateci vokali kad nije mogao izvuci i Alen u Tajnoj vezi). Bebek je najemotivnije sve dozivio. Alen odradio svoje profesionalno.

Sto se tice Tifinog "sabotiranja". Pa kako to da se Brega ustimavao bas na njegovim pjesmama?

Tifa je Tifa. Sarajevo voli Tifu. I Tifa je na neki nacin htio staviti publici do znanja da mu ne zamjere. Pa jedini je Tifa reka "Sarajevo voli Vas Tifa" na pocetku i "Hvala Sarajevo" na kraju. I jedini Tifa od njih svih ima puni kredibilitet kod nas, kod Sarajeva. A to sto neki odmah pljuju po njemu, a Bregovica dizu u zvijezde, njima na cast. Brzo zaboravljaju i ne cijene one koje bi trebali. Mozda je Tifa htio pjevati Grbavicu? Kladio bih se da bi cijeli stadion pjevao k'o jedan...
Cijeli stadion je svaku pjesmu pjevao ko jedan... :D a TU pjesmu bi pjevalo samo POLA stadiona....go figure :D
joker
Posts: 710
Joined: 20/08/2002 00:00

#94

Post by joker »

I glupi su komentari tipa da ako Tifa nije bio raspolozen nije trebao izlaziti ili jos gore da Tifa nije trebao uzeti pare. Pa za turneju je trebao pristanak svih pjevaca i Brege, a i da su organizovali turneju bez Tife, u Sarajevu bi mogli onda u Zetru jer za Koseva ne bi bilo intersanata.

I pored svih frustracija i neslaganja sa Bregovicem covjek izadje i otpjeva svoje (i pored Bregine sabotaze). Pa sta treba da mu lize guzicu kao Alen. Ma hajde ba jebo vas Bregovic... Izvizdala bi ga raja da su ih predstavljali, ali je on to inteligentno izbjegao na pocetku, a kasnije kad se prvi put oglasio, niko nije palo na pamet kvariti atmosferu...

Ali mozda je bilo bolje i Tifi da se ispalio ko Bregovic u BG '92. Danas bi imao mnogobrojniju i VJERNIJU publiku, koja ne bi prevrtljivo postupala kod prve pojave nekoga sa "strane" i njega odbacivala!!!

Bravo Tifa majstore. Prkos i ponos nas je odrzao...



Pa ja koliko znam pitari ne dozivljavaju Grbavicu kao navijacku pjesmu. A ako je neko tako dozivljava, onda je u najmanju ruku ogranicen kao saksija. Sorry...
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#95

Post by The_Fluid »

Uglavnom, jokeru, svidio ti se koncert ili?
x-man
Posts: 5
Joined: 13/11/2002 00:00

#96

Post by x-man »

Stitch__ wrote:
Cijeli stadion je svaku pjesmu pjevao ko jedan... :D a TU pjesmu bi pjevalo samo POLA stadiona....go figure :D
Da, otpjevale bi je patriote zbog kojih je ovaj grad i opstao.

Zaslužujući njima sinoc ste bili u prilici prisustvovati koncertu i živjeti normalno danas u ovom gradu. Da li je iko pomenuo ili barem pomislio na one koji su dali svoju mladost i svoje živote za slobodno Sarajevo?

To je upravo ono što je Tifu sinoć zdrmalo! Tifa zna i Tifa ima veliko srce za razliku od nekih smradova koje dižete u oblake!

Žalosno :(
farky
Posts: 1607
Joined: 28/07/2004 17:18
Location: Sarajevo

#97

Post by farky »

Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#98

Post by Stitch__ »

x-man jarane nisi ti sav svoj

jel ko pomenuo zrtve cunamija? jel ko pomeno poginule na Zapadnom frontu u Drugom svjetskom ratu? jer oni imaju isto veze sa koncertom kao i nase :( zrtve u ratu. RIJEC JE O MUZICI A NE O POLITICI, STO PRIJE TO SHVATITE, MANJE CETE JESTI NOKTE I RAZBIJAT GLAVU IDIOTLUKOM
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#99

Post by The_Fluid »

stick to the topic
joker
Posts: 710
Joined: 20/08/2002 00:00

#100

Post by joker »

Koncert je bio ekstra, posebno drugi dio (nakon bisa), kad je bilo onako za raju. Ali ne mogu da gledam kad ljudi odmah pocnu pljuvati po Tifi jer nije ispunio njihova ocekivanja. Pa on je samo postupio kako je u revoltu mislio da je najbolje. I vjerovatno je ocekivao da ce ga publika shvatiti. A nasa publika kao u pjesmi Zabranjenog pusenja "...zaboravila je (odnosi se na publiku) sve nase zajednicke derneke, zaboravila je sve nase zajednicke akcije..."

Ko je shvatio sta hocu da kazem shvatio je. A ko nije shvatio, nece nikad ni shvatiti, jebi ga...

By the way, Bebek se najvise potrudio i najvise su ga emocije obuzele. Drago mi je sto se uspio pokazati u dobrom svjetlu...
Last edited by joker on 16/06/2005 11:35, edited 1 time in total.
Post Reply