Koncert-Dugme

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#51

Post by novalic »

joj svi muzicki kriticari do bola..

dlaku u jajetu....
a kamoli razglabanje ko je koga, da izvines, poprijeko pogledao, popljuvao, otpjevao...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Edit
Posts: 706
Joined: 15/02/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#52

Post by Edit »

Mnogi su, vidim, ostali uskraceni za neke drage pjesme... ali tako vam je kad Dugme ima jako veliki opus. Mogli su oni tri dana svirati i ispuniti ih svojim pjesmama, koje bi opet 60.000 dusa starih izmedju 13 i 60 godina znalo napamet i pjevalo s njima ...

Hadzila, zao mi je sto su se izjalovila ocekivanja da ce na koncertu biti nekih sranja. Neki su se izgleda u ovom gradu precijenili, a Bijelo Dugme potcijenili...
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#53

Post by Qler »

Ja sam ODUSEVLJEN KONCERTOM! Kad je poceo, samo sto nisam zaplako! Svaka im cast! Svaku, ali bas svaku sam pjesmu otpjevo sa njima, i bilo mi je zao sto nisu otpjevali jos par hitova, Bebekovih! :(
Ja nemam rijeci majke mi! Presretan sam, i opet bi isao veceras! Kad sam se vracao kuci, na mosu na skenderiji sretnem Bebeka, kontam jel ofirno, me reko hebi ga, izvadim mob stanem pored njaga (on na semaforu) Covjek spusti prozor, pozdravi se, ja ga uslikam, pridjem mu PRUZIM covjeku ruku, "Samo da cestitam velikom majstoru!" kaze on "Hvala ti puno!" Onako vidim iskreno, i stisnu mi ruku! Ja se sjebo ko foka! :D :D :D :D :D :shock: :D


A vi dusmani, placite, ja sam bio, bilo je extra, vidio sam uzivo legende ovog podneblja i imam sta pricati djeci, a ne da im govorim kako sam ja mangup, nisam otiso na zadnji koncert Dugmeta! :D:x


P.S. Ozvucenje na koncertu je bilo fenomenalno, najbolje do sad!
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#54

Post by Harrys »

hadzila wrote:
Zelim vam svima srecu i pamet u glavu.
Pamet je tebi itekako potrebna.

Izvodjac: Bijelo dugme

Naslov: Za Esmu

Ne racunaj na me, ne racunaj na mene

Danas je kisilo i sutra ce, kaze radio
Lose vrijeme za nas rajske ptice
Malo slatkog secera za vene
Gadno stoje stvari moje luce
Ne racunaj na mene, ne racunaj na mene

Esma i ja, dva oznojena andela
Osamdesetcetvrta se vuce
O, moj Boze, kakvo grozno vrijeme
Gadno stoje stvari moje luce
Ne racunaj na mene, ne racunaj na mene

Ipak, lijepo je bilo te godine
Kise su stale zbog nje
Lale su cvale zbog nje
Ruze mirisale zbog nje, zbog nje

Danas je kisilo i sutra ce, kaze radio
Osamdesetcetvrta se vuce
O, moj Boze, kakvo grozno vrijeme
Gadno stoje stvari moje luce
Ne racunaj na mene, ne racunaj na mene

Ipak, lijepo je bilo te godine
Kise su stale zbog nje
Lale su cvale zbog nje
Ruze mirisale zbog nje, zbog nje
Zbog nje, zbog nje,zbog nje
Zbog nje, zbog nje, zbog nje,

:) :)
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#55

Post by Prenj »

Vecernji list, Zagreb (konacno da i oni nesto pozitivno napisu o BiH):
Image
SARAJEVO – Na sceni ih nije bilo 16 godina i tri mjeseca, nikada nisu nastupili sa sva tri pjevača koja su obilježila posljednjih 30 godina i u trosatnom urnebesu glazbe i gotovo opipljivih emocija Bijelo dugme održalo je prvi od tri oproštajna koncerta. Rodno Sarajevo, dugmemanija uokvirena na koševskom stadionu na koji se naguralo 65.000 obožavatelja, kreiralo je večer koja će se teško zaboraviti. Dugme je bilo tu, dio svačijeg života, iz memorije su navirali zvuci Bregovićeve gitare, čudesne vokalne interpretacije Bebeka, Islamovića i Tife...

Kad je Tifa otvorio koncert pjesmom “Lažeš”, stadion se uzvitlao. Iako se u prvih sedam Tifinih skladbi Bregović borio s akordima, a u cijelom se bandu osjećala lagana nervoza, kad se začuo gromki Islamovićev glas, krenuo je pravi delirij u publici. No, potpuna eksplozija uslijedila je pojavom 60-godišnjaka Željka Bebeka koji se obratio razgaljenoj publici:

– Dvadeset godina mi je ovo nedostajalo, nisam mislio da ćemo se vratiti – kazao je Bebek boreći se sa suzama. A u oduševljenoj publici bili su svi – i oni koji su vrištali na prvom koncertu Dugmeta još 1974. godine i oni koji se nisu niti rodili kad se Dugme raspalo. Na koncertu nije bilo politiziranja jer je Bregović uoči nastupa s repertoara izbacio “problematične” pjesme.

Zagrijavanje se za svakog pjevača odvijalo na dva ekrana, na kojima se puštao i kratak videozapis s fragmentina vremena u kojima su nastupala trojica vokala. Bregović se pojavio u tamnocrvenom odijelu (boja NK Sarajeva koji igra na Koševu), Tifa je bio u crnom rockerskom izdanju, Alan je odabrao bekemovski bijeli sako, a Bebek wimbledonsku bijelu kombinaciju s rupcem na glavi. Ostatak pozornice zauzeli su gudači, puhači, klapa Nostalgija, dvije bugarske solistice, oba bubnjara, a Vladu Pravdića na klavijaturama je pratio i Lazo Ristovski iako izmučen teškom bolešću.

Dugme se vraćalo na dva bisa, prvi je bio akustičarski, a drugi je završio fantastičnim vrhuncem uz poklič turneje “Ajmo curice, ajmo dječaci”, i odlično prihvaćenim “Đurđevdanom”. Za šest dana u Maksimiru i Zagreb će uživati u takvom spektaklu, a čini se da Dugme nakon Sarajeva može biti samo još uigranije i bolje.
BigBoss
Posts: 334
Joined: 15/08/2004 12:02

#56

Post by BigBoss »

Sta napadate Tifu, ima covjek svoje razloge. Mozda mu se smucio koncert. :roll:
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#57

Post by Prenj »

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#58

Post by nosara »

Sinoc se Sarajevo pokazalo u najboljem svjetlu.

Hvala vam ljudi na jos malo nade u to da nije sve izgubljeno.

Smrt nacional-sovinizmu!
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#59

Post by nosara »

Nije ti "djurdjevdan" krao donacije i usro privatizaciju.

Ko li je, boze???
BigBoss
Posts: 334
Joined: 15/08/2004 12:02

#60

Post by BigBoss »

Tako je nosara, smrt nacional-sovinizmu (rece Brega i odrza koncert). :lol: :lol: Ljudi dosli zbog muzike a ne politike-zato ne pisi svasta. :lol:
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#61

Post by flora.sa »

ko o kome, Bosanćerosi o politici...
fuju gadite mi se svi...i vi i vaši dnevnopolitički događaji...
:x :x :x


nisam bila na koncertu, niti iz politički, jer sam totalno apolitična, niti iz nekih dr.posebnih razloga...jednostavno nije mi se išlo...
vjerovatno će mi biti žao...ali šta se može...

ono što je bitno u svemu ovome je: SARAJEVO JE PJEVALO ĐURĐEVDAN, I TAKO I TREBA!!!!!!!


STVARI SU KONAČNO KRENULE NA BOLJE!

uostalom šta je kome kriv i taj đurđevdan, i svi ostali blagdani!!!

Balaš lijeopo kaže:
KRIVI SMO MI!!!
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#62

Post by Prenj »

mevlida wrote:PUSTITE VI TIFU, BITNO JE DA JE SARAJEVO PJEVALO DJURDJEV DAN, ORILO SE BA
Doci ce Ceca, pa se nadam da ce se onda pruziti prilika i tebi i ostalim "moralistima" da zapjevate pokoju.
Njenje pjesme garant napamet svi znate :x
DTL
Posts: 147
Joined: 10/03/2004 00:00

#63

Post by DTL »

mevlida wrote:PUSTITE VI TIFU, BITNO JE DA JE SARAJEVO PJEVALO DJURDJEV DAN, ORILO SE BA
U cemu je problem sa Djurdjevdanom?

Ocekujem odgovor, Srbi, C.Zvezda, Arkan i slicno.

Za sve sto kazes, samo ces sebi dokazati komplekse i nacionalnu netrpeljivost.Onih 65.000 i kusur ljudi te demantuje, sta god da kazes.

Ocigledno je da ne misle kao ti.

Sve u svemu, Sarajevo je sinoc bilo Sarajevo iz zlatnih vremena, a ne izfrizirano, iskompleksirano i promijenjeno Sarajevo danas.

A sto se nije pjevalo Sta bi dao da si na mom mjestu?

Ja mislim da se ta pjesma namjerno preskocila, iz sigurnosnih i humanih razloga.

Naime, da se otpjevala, naglo bi doslo do povecanja broja samoubistava u Sarajevu.

Prvenstveno onih koji su prizeljkivali sve najgore ovom dogadjaju, ali i onih koji su u pozadini sve zakuhavali.

Zamisli da sav onaj narod tamo Bregi i Dugmetu uglas pjeva:

Sta bi dao da si na mom mjestu,
da te mrze, a da ti se dive,
sta bi dao?

ZAMISLI !!!!!
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#64

Post by flora.sa »

Prenj wrote:
mevlida wrote:PUSTITE VI TIFU, BITNO JE DA JE SARAJEVO PJEVALO DJURDJEV DAN, ORILO SE BA
Doci ce Ceca, pa se nadam da ce se onda pruziti prilika i tebi i ostalim "moralistima" da zapjevate pokoju.
Njenje pjesme garant napamet svi znate :x
i meni je dosta mevli koje nam drže moralne prodike, a iste se oduzimaju uz cece, mace, kuce, pice i njihov turbo melos!!!
:D
rei
Posts: 1101
Joined: 21/02/2005 12:40

#65

Post by rei »

Goran je otisao mrljavog obraza a SARAJEVO je pokazalo svoju velicinu
u kojem pobjedjuje ljubav, muzika a ne Goranova usrana politika.
On je otisao sa mrljom a Sarajevo pokazao da je veliki urbani grad normalnih mladih ljudi i shvacanja.
Cestitamo drago Sarajevo :) :-D
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#66

Post by rumenko »

u pravu si macak...malo me ko ponijelo...
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#67

Post by The_Fluid »

prije nego rasplamsate pricu o necem drugom osim o utiscima sa koncerta, samo da vas podsjetim da se isti nece tolerisati i bit ce obrisani.
DTL
Posts: 147
Joined: 10/03/2004 00:00

#68

Post by DTL »

The_Fluid wrote:prije nego rasplamsate pricu o necem drugom osim o utiscima sa koncerta, samo da vas podsjetim da se isti nece tolerisati i bit ce obrisani.
Stare ti hajd ovo kanalisi bar malo.

Ako sam ja sta kriv, reci, necu vise ni usta otvoriti.

Ali, isprovociraju te komentari, majke mi.
Larci
Posts: 231
Joined: 15/09/2004 16:24

#69

Post by Larci »

nosara wrote:Nije ti "djurdjevdan" krao donacije i usro privatizaciju.

Ko li je, boze???

KRATKO I JASNO :D
Bravo...najbolji komentar na ovom forumu do sad! !!!! :D :D :-D
mačak u čizmama
Posts: 1189
Joined: 17/03/2004 09:18

#70

Post by mačak u čizmama »

rei, ti i tvoji istomisljenici svojim komentarima najvise o sebi govorite
Brega je veliki, i to je pokazao po ko zna koji put :)
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#71

Post by The_Fluid »

DTL ne se sekirati, kanalisano je dovoljno, trenutno, mislim da je to bio koncert o kojem ce se tek pricati, a obzirom da ce sigurno biti jos koncerata Bijelog Dugmeta, radujem se istima.

Ima li neko jos slika osim ovih sto su stavljene ovdje, na becka raja stranici i koje je prenio vecernji list??
arci
Posts: 235
Joined: 31/07/2002 00:00

#72

Post by arci »

DTL wrote:
daduli_sa wrote:
Nadam se da ce nakon srijede u Sa i srijede u Zg UTORAK u Bg biti jos bolji... tako da se bas pravo sve onako svecarski zavrsi u duhu jedne dobre slave... AFERIM BOSANCI! Brzo zaboravljamo!
Nakon svega sto si rekao, mislim da je istina samo ovo:

1. mnogima je bilo lijepo, jako lijepo, emocije su radile ko lude.

2. politici na ovom mjestu, stvarno nije bilo mjesta. Slozice se svi koji su bili na koncetu, da nije bilo daska politike.

3. ako postoji sukob, to je samo radi para, vjeruj mi. Niko od njih nije moralna licnost, u smislu, jebo lovu, ideali su vazni.

Blago tebi,ti bio na koncertu........
Znala sam ja,ne moze to organizovati stari vukovi ,a da ne uspije.
Posebno mi je drago zbog Brege sto nije bilo sranja jer je isuvise
ocigledno bilo da su mu htjeli papci namjestiti.A raduje me i to sto je
Tifa zasrao jer su se, do prije dva dana svi koji su pljuvali po drugim pjevacima iz BD ,
kleli u gorenavedenog.Ispade da jedino on nije bio
nista duzan Sarajevu.Mogu misliti kako je bilo :( :( :( Sad mi dodje da idem u Zagreb,
ali s´ purgerima taj koncert nece biti ni blizu
emiciji koju moze dati samo jedan grad u svijetu,a to je Sarajevo.
Halid Invalid
Posts: 48
Joined: 11/06/2005 19:15

#73

Post by Halid Invalid »

Qler wrote:Ja sam ODUSEVLJEN KONCERTOM! Kad je poceo, samo sto nisam zaplako! Svaka im cast! Svaku, ali bas svaku sam pjesmu otpjevo sa njima, i bilo mi je zao sto nisu otpjevali jos par hitova, Bebekovih! :(
Ja nemam rijeci majke mi! Presretan sam, i opet bi isao veceras! Kad sam se vracao kuci, na mosu na skenderiji sretnem Bebeka, kontam jel ofirno, me reko hebi ga, izvadim mob stanem pored njaga (on na semaforu) Covjek spusti prozor, pozdravi se, ja ga uslikam, pridjem mu PRUZIM covjeku ruku, "Samo da cestitam velikom majstoru!" kaze on "Hvala ti puno!" Onako vidim iskreno, i stisnu mi ruku! Ja se sjebo ko foka! :D :D :D :D :D :shock: :D


A vi dusmani, placite, ja sam bio, bilo je extra, vidio sam uzivo legende ovog podneblja i imam sta pricati djeci, a ne da im govorim kako sam ja mangup, nisam otiso na zadnji koncert Dugmeta! :D:x


P.S. Ozvucenje na koncertu je bilo fenomenalno, najbolje do sad!
E kanacno jedan pravi komentar ... ljudski...

drago mi je zbog toga...

pozdrav :)
SaInga
Posts: 44
Joined: 14/06/2005 12:50

#74

Post by SaInga »

Toozla wrote:....gdje su te slike da i dijaspora malo vidi... :D
Slažem se..dajte nam koju slikicu da i mi (dijaspora u Deželi) vidimo kako bješe! :-D
DTL
Posts: 147
Joined: 10/03/2004 00:00

#75

Post by DTL »

The_Fluid wrote:DTL ne se sekirati, kanalisano je dovoljno, trenutno, mislim da je to bio koncert o kojem ce se tek pricati, a obzirom da ce sigurno biti jos koncerata Bijelog Dugmeta, radujem se istima.

Ima li neko jos slika osim ovih sto su stavljene ovdje, na becka raja stranici i koje je prenio vecernji list??
Imam ja, nazalost sve je iz daljine (zapad) ali se vide raja stadion pred nastup i tako to.

Da pustim?
Post Reply