Draško Stanivuković

Post Reply
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18359
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#51 Re: Draško Stanivuković

Post by GandalfSivi »

channel10 wrote:
GandalfSivi wrote:
channel10 wrote: Počinju i naši pa vidi dokle nas je to dovelo. Treba to riješiti sto prije. Dosta je bilo niz dlaku. Izgubilo se barem 10 godina bezveze.
Samo mi nisi napisao kako "to rijesiti sto prije"?
Konfrotacijom. Da se to radilo ranije, dosad bi štošta riješili. Ovako politikom niz dlaku samo sebi stetimo.
Hajde, sretno ti. Meni jedan rat dosta bio, vi sada kako hocete...
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#52 Re: Draško Stanivuković

Post by Hemel »

Kikibombona wrote:Bice ovdje normalnog zivota za 50-100 godina, kada se obrne nekoliko generacija. Bice bolje kada pomremo mi koji pamtimo rat.

Sa otrovanim generacijama nece bit znacajnijeg napretka. Priroda ce uraditi svoje.
Koja si ti naivcina.
Ratni zlocinci predaju na akademijama a ti mastas o nekom miru i suzivotu.
Znam ja da ti normalno rezonujes ali vecina njih se odmah popisala na priliku kada su imali za gradnju normalnog drustva i suzivota.
User avatar
cyprus
Posts: 39277
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#53 Re: Draško Stanivuković

Post by cyprus »

channel10 wrote:
GandalfSivi wrote:
channel10 wrote: Počinju i naši pa vidi dokle nas je to dovelo. Treba to riješiti sto prije. Dosta je bilo niz dlaku. Izgubilo se barem 10 godina bezveze.
Samo mi nisi napisao kako "to rijesiti sto prije"?
Konfrotacijom. Da se to radilo ranije, dosad bi štošta riješili. Ovako politikom niz dlaku samo sebi stetimo.
Ovo mi je jako :D

Retorika političkih aktera u Bosni i Hercegovini, od 1990-te godine pa do danas izgleda otprilike ovako:

Konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - još konfrontacije - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija - konfrontacija do besvjesti...

I onda dođe lik i kaže... E, znaš šta bi moglo upalit? Konfrontacija :-D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#54 Re: Draško Stanivuković

Post by channel10 »

Tako izgleda srpska i hrvatska politika, a posto si ti srpskohrvat (nova riječ, moshmislit):izet:, nije ti bilo teško to zapaziti :wink:
Last edited by channel10 on 29/10/2018 20:21, edited 1 time in total.
User avatar
cyprus
Posts: 39277
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#55 Re: Draško Stanivuković

Post by cyprus »

A bošnjačka jok? :lol: Hajd dobro...

PS Srpskohrvat :lol: Svaka čast za konstrukciju :D :thumbup:
Last edited by cyprus on 29/10/2018 20:22, edited 1 time in total.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#56 Re: Draško Stanivuković

Post by channel10 »

cyprus wrote:A bošnjačka jok? :lol: Hajd dobro...
Boga mi jok!
User avatar
cyprus
Posts: 39277
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#57 Re: Draško Stanivuković

Post by cyprus »

Percepcija je čudo :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66394
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#58 Re: Draško Stanivuković

Post by _BataZiv_0809 »

Dobra mu ona kuca to je bruka. Samo nekako na ruznom mjestu, zvizdi ona cesta prema Zaluzanima (ja mislim da prema tamo vodi :D ) ispod prozora.

Dosta ovih turbofolkaša je snimilo spotove tu.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#59 Re: Draško Stanivuković

Post by Kikibombona »

Hemel wrote:
Kikibombona wrote:Bice ovdje normalnog zivota za 50-100 godina, kada se obrne nekoliko generacija. Bice bolje kada pomremo mi koji pamtimo rat.

Sa otrovanim generacijama nece bit znacajnijeg napretka. Priroda ce uraditi svoje.
Koja si ti naivcina.
Ratni zlocinci predaju na akademijama a ti mastas o nekom miru i suzivotu.
Znam ja da ti normalno rezonujes ali vecina njih se odmah popisala na priliku kada su imali za gradnju normalnog drustva i suzivota.
Pa ja pisem da ce biti bolje za 50-100 godina kada pomru ti sto predaju na akademijama i svi mi sto sada tipkamo na Klixu.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#60 Re: Draško Stanivuković

Post by Kikibombona »

mousstapha wrote:
Kikibombona wrote:Bice ovdje normalnog zivota za 50-100 godina, kada se obrne nekoliko generacija. Bice bolje kada pomremo mi koji pamtimo rat.

Sa otrovanim generacijama nece bit znacajnijeg napretka. Priroda ce uraditi svoje.
Jel ti bogati vjerujes u to? Pa nove generacije se puno vise mrze. Ja sam najmanje mrznje vidio u ljudima koji su najvise iskusili rat. To da ce nove generacije prosto tako nadoci mi zvuci kao neki mit u koji zelimo vjerovati iako znamo da je nerealan.
To nije tacno.

Najgori sovinisti su ljudi u cetrdesetim, pedesetim ili sezdesetim. Sagledaj slucajeve ljubavnih veza izmedju ljudi razlicitih etnija i vjera. Uvijek se isprjeci stari konj sto dobro pamti rat, nikada mlada osoba (mladi se druze i vole). Stari konji su uhinjeni ali je njihova mrznja duboka. Mladi su otvoreni, kazu sve sto misle. Stari su zatrovani i skrivaju mrznju u sebi. Pogledaj priloge iz Jajca. Djeca otvoreno govore da njihovi roditelji MRZE i da prenose na njih mrznju, sto oni kao mladi buntovnici ne zele prihvatiti. Bezbroj puta sam cuo kako mladi ljudi osudjuju sovinizam roditelja i tome se protive. Ne poznajem slucaj da je dijeta veci sovinista od oca.

Gledam klince i djecu u svojoj mahali. Pravilo je da su pametniji, normalniji i tolerantniji od roditelja. Ja tu vidim napredak.

Ako generacije rodjene nakon 2000. ne budu civilizovane, bice one nakon 2050. Ovdje ce zivjeti normalni ljudi, samo je pitanje kada. Za 50, 100 ili 200 godina. Nije covjecanstvo pocelo niti ce zavrsiti sa nama.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#61 Re: Draško Stanivuković

Post by klosar pravi »

Normalno da nije tacno, ako ne puknu neki novi sukobi i nastavi se ovako za 100 godina kad uginemo mi koji smo se rodili u sred rata i ovi koji su ratovali bice to bolje duplo.
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#62 Re: Draško Stanivuković

Post by mrgreen »

Kao da čitam klix komentare, a ne forum koji je dosad ipak imao malo veći standard.
Lik iz naslova teme radi i priča dosta dobrih stvari, a priznajem da za njega prije nisam znala dok nije osvojio 20k glasova. Kaže da bi sam imao 4 mandata da je stranka.
Ali zašto pričati o njegovom političkom angažmanu i izbornom rezultatu, kada se može pričati o historiji, ratu i Srbima općenito.
The BEN10
Posts: 7578
Joined: 19/09/2011 09:03

#63 Re: Draško Stanivuković

Post by The BEN10 »

mrgreen wrote:Kao da čitam klix komentare, a ne forum koji je dosad ipak imao malo veći standard.
Lik iz naslova teme radi i priča dosta dobrih stvari, a priznajem da za njega prije nisam znala dok nije osvojio 20k glasova. Kaže da bi sam imao 4 mandata da je stranka.
Ali zašto pričati o njegovom političkom angažmanu i izbornom rezultatu, kada se može pričati o historiji, ratu i Srbima općenito.
Bravo
User avatar
Thorgerson
Posts: 8555
Joined: 15/04/2015 11:26

#64 Re: Draško Stanivuković

Post by Thorgerson »

mrgreen wrote:Kao da čitam klix komentare, a ne forum koji je dosad ipak imao malo veći standard.
Lik iz naslova teme radi i priča dosta dobrih stvari, a priznajem da za njega prije nisam znala dok nije osvojio 20k glasova. Kaže da bi sam imao 4 mandata da je stranka.
Ali zašto pričati o njegovom političkom angažmanu i izbornom rezultatu, kada se može pričati o historiji, ratu i Srbima općenito.
Pa dobro, znas onu ko se na mlijeko opeče...

Ispod na slici je mlađahni tad, Milorad Dodik 1996. godine...nada bosnjaka, pa i hrvata, a bogami i međunarodne zajednice, da bi se ipak u ovoj drzavi mogle naci tri glave za neki normalan razgovor. Hahaha...

Procitati dobro zadnje pitanje i odgovor. :wink:

Image

Image

Ne kazem ja nista, samo treba imati na umu i biti oprezan.
User avatar
512MB
Posts: 10585
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#65 Re: Draško Stanivuković

Post by 512MB »

Na pitanja o Srebrenici ili Mladicu ovaj papak se migolji i muca naokolo ala "ajmo zaboravit sta je bilo, radimo na ekonomiji, bla bla"

Papak kao i ostala kamarila politicara iz rs.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#66 Re: Draško Stanivuković

Post by spreca »

u rsu ako ne pohvalis karadzica i mladica i bar jednom ne odes u beograd na kafu vucicu , mozes se popisati na svoju karijeru...poslednji izbori su dokaz tome(a to su ovi iz SzP)........zato Stanivukovicu netreba bas sve kroz sitno sito gledati.... Bar ne zasda ima pomirljivu retoriku i mnogima pase njegov nacin razmisljanja ...mlad je i treba pratiti njegov rad ....gvozdje se kuje dok je vruce...a sto se tice ujaka...niko se nije odrekao svog ujaka ni na jednoj strani osim Lane
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#67 Re: Draško Stanivuković

Post by General War »

radostan dan wrote:

"The BEN10"
27/10/2018 19:08

Jako interesantna pojava na političkoj sceni. :)
Meni lično se naročito svidio nakon intervjua za Face Tv.


e jes vam dugo trajo...
:lol:
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#68 Re: Draško Stanivuković

Post by mrgreen »

Koliko bi ljudi danas glasalo za gospodina Čavića? Krsmanović je trebao doći u emisiju, nije došao kad je čuo moje ime i prezime. Prvo je rekao da hoće, pa kad je čuo da ću ja doći, neće. Koliko oni danas vrijede? Pa za njih ni majka rođena više neće glasati.
Svela se RS opozicija na ovo slovo. Pratim :thumbup:

User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#69 Re: Draško Stanivuković

Post by insomnia78 »

A koji je najmanji zajednicki faktor? Shvatas ti da ljudi nece da imaju nista sa BiH. Nisu to samo politicari nego 99% naroda tamo
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#70 Re: Draško Stanivuković

Post by Maraschino »

bas tako a mi se jos ibretimo
User avatar
cyprus
Posts: 39277
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#71 Re: Draško Stanivuković

Post by cyprus »

Image

:wink:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#72 Re: Draško Stanivuković

Post by Maraschino »

Ne bi me cudilo da i ovo nisu Srbi izmislili da bi se Bosnjak prikazao u takvom svjetlu.

Ja kako znam Bosnjaci su uvijek znali razlikovati kukolj od zita za razliku od drugih kojima nije bitno ko si i sta si ako nisi ''njihov''.
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#73 Re: Draško Stanivuković

Post by mrgreen »

Ova priča se ne razlikuje mnogo od one na forumu banjaluke ili herceg bosne. Isti mentalni sklop, a uz to nema veze s temom.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18359
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#74 Re: Draško Stanivuković

Post by GandalfSivi »

cyprus wrote:Image

:wink:
Rijetko vidjen kurac od price, cak i da ne prostis... Mislim na to kako Bosnjaci gledaju na ljude oko sebe...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#75 Re: Draško Stanivuković

Post by spreca »

Ova izreka je podvala bosnjacima a dobro je poznato da je dosla iz drugog naroda
Post Reply