Zlostavljanje djece u vrticu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
abidsakala
Posts: 27
Joined: 18/10/2018 20:34

#26 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by abidsakala »

Sodom1 wrote:Pogledao sam snimak , nista narocito , kad uporedim kako su mene tete marisali u vrticu,tako je to islo u komunizmu .
Previse hajke a snimak nista ne pokazuje .
to i ja kazem , nas tukla vaspitacica sipkom , kako ces obuzdat dijete koje bezglavo radi po svom , moras nesto poduzeti da se i ostali ne pomame ...nego digla se FGR , haj nek oni deveraju s ovoliko djece i nek probaju pričom ih obuzdati haha nemozes svoje jedno da uhafizas nekad , o cemu se ovdje trubi...
User avatar
JaneEyre
Posts: 265
Joined: 20/02/2008 21:32

#27 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by JaneEyre »

Išla sam u taj grozni socijalistički vrtić, bilo je puno više djece nego na snimku i niko od vaspitačica se nije nikad derao na nas, a kamoli primjenjivao bilo kakvo FIZIČKO ZLOSTAVLJANJE I SILU kao ovo što je na snimku.

Kad pročitam komentare pojedinaca kojima je primjena fizičke sile na dijete od tri godine neka normalna odgojna metoda uredu - tačno me po ko zna koji put strah okruženja gdje živim.

Još mi je gore ovdje tužilaštvo. Ako nisu u stanju procesuirati ovakav jedan slučaj, sa jasnim dokazima - kako očekivati da nešto krupnije procesuiraju?
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#28 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by van Basten »

digli se spin majstori da i ovu temu razvodne... te šta fali malo dijete po guzi, te nek je on napisao da ide u džamiju sa djetetom, te šta hoće on iz Hadžića dijete na Maltu u vrtić doveo, te... prosto da čovjek ne povjeruje šta čita.
Ništa od gore navedenog nije bitno (osim činjenice da je nekome normalno da bilo ko ima dozvolu da fizički zlostavlja dijete jer je ono nemirno), slučaj je vrlo jednostavan - imaš monstruma koji maltretira dijete od 3 godine na svom radnom mjestu gdje joj je zadatak da pazi na to dijete i da ga uči nekim životnim vrijednostima, i imaš dijete od 3 godine koje nema pojma ni o čemu i koje se tek treba da formira u osobu svjesnu svijeta oko sebe.
Apsolutno podržavam postupak oca i ovo javno iznošenje videa jer ovo je očito jedini način da ljudi vide šta se radii da se osudi počinilac, jer očito je da od našeg "nezavisnog" sudstva hajra nema. Ne znam čovjeka, ali kad sam kod zajedničkog fb prijatelja pregledao video odmah sam ga shareovao dalje.
User avatar
konektovan
Posts: 40677
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#29 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by konektovan »

BarbaDue wrote:
abidsakala wrote:nek je Zejd obecao malcu da ce ic na carsiju i u dzamiju.... :run: .... seljoberi se nakotili, ono.iz Hadzica upisalo malca na Maltu
Pokazalo se da "seljober" ni po koju cijenu nije smio svoje dijete povjeriti "građanima" kao sto su Hasečić, ti i slični!

:thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 40677
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#30 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by konektovan »

moonca wrote:Druga djeca su mladja od njega-vjerovatno se i klinac derao-- no, vani bi hiperaktivno dijete koje se ne uklapa -pozvali roditelje da ga vode kuci i ako se ne moze da kontrolise ne dozvoljavaju mu da se vrati. To se desilo jednoj nasoj familiji.


Na snimku izgleda lose, jer se opire- ali ovo je cesta slika kako roditelji svoju djecu nose-ako nece da odrade sta se od njih trazi.

Drugarice, samobanuj se zivota ti,.... :wink:
User avatar
konektovan
Posts: 40677
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#31 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by konektovan »

abidsakala wrote:
Sodom1 wrote:Pogledao sam snimak , nista narocito , kad uporedim kako su mene tete marisali u vrticu,tako je to islo u komunizmu .
Previse hajke a snimak nista ne pokazuje .
to i ja kazem , nas tukla vaspitacica sipkom , kako ces obuzdat dijete koje bezglavo radi po svom , moras nesto poduzeti da se i ostali ne pomame ...nego digla se FGR , haj nek oni deveraju s ovoliko djece i nek probaju pričom ih obuzdati haha nemozes svoje jedno da uhafizas nekad , o cemu se ovdje trubi...
Ko udiše sve zrak danas,...... :-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66278
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#32 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by _BataZiv_0809 »

Danasnja djeca su aristokratija za nas. Ma hajte molim vas
abidsakala
Posts: 27
Joined: 18/10/2018 20:34

#33 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by abidsakala »

konektovan wrote:
abidsakala wrote:
Sodom1 wrote:Pogledao sam snimak , nista narocito , kad uporedim kako su mene tete marisali u vrticu,tako je to islo u komunizmu .
Previse hajke a snimak nista ne pokazuje .
to i ja kazem , nas tukla vaspitacica sipkom , kako ces obuzdat dijete koje bezglavo radi po svom , moras nesto poduzeti da se i ostali ne pomame ...nego digla se FGR , haj nek oni deveraju s ovoliko djece i nek probaju pričom ih obuzdati haha nemozes svoje jedno da uhafizas nekad , o cemu se ovdje trubi...
Ko udiše sve zrak danas,...... :-)
samo ti kolutaj , zato i jest sve ovako sto od djece praviti debile
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#34 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by insomnia78 »

Lijepo su vas odgojile. I one kao i cuvene jugoslovenske skole, Branko Kockica i strasna JNA. Jedino kod nas i kod onih crnaca se pocini genocid u 20-om vijeku :-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66278
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#35 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by _BataZiv_0809 »

Jos samo fali haznaš i jugoslovenski standardi u vrticu koji su doveli do genocida.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#36 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by insomnia78 »

Pa majku mu jebem ako je sve bilo tako savrseno kako?
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#37 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by azurna_obala »

moonca wrote:
braca wrote:https://avaz.ba/vijesti/bih/425026/soto ... i-u-vrticu[/b] :shock:

Po "Avazu", djeciji vrtic u kojem su zlostavljali dijete je "KIDS LAND" na Dolac Malti, a zena je AMILA HASEČIĆ !


Nije ga osamarila, nije ga vukla za kosu--ako je ovo sve sto je snimljeno- drzi ga za ruku i nogu--kako drugacije da ga prenese iz prostorije gdje mu nije mjesto. :roll:

Image

Jel i tebe neko ovako "drži" i prenosi iz prostorije gdje tj nije mjesto? Eto stavi se samo na mjesto ovog djeteta i odgovori mi na pitanje.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#38 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by Sanjarko »

insomnia78 wrote:Pa majku mu jebem ako je sve bilo tako savrseno kako?
Bejbibumeri su to bili, od Milenijumsa se neocekuje puno kako vidim, tek sad od ove Z generacije se ocekuje nesto. Po pricama.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#39 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by azurna_obala »

abidsakala wrote:
Sodom1 wrote:Pogledao sam snimak , nista narocito , kad uporedim kako su mene tete marisali u vrticu,tako je to islo u komunizmu .
Previse hajke a snimak nista ne pokazuje .
to i ja kazem , nas tukla vaspitacica sipkom , kako ces obuzdat dijete koje bezglavo radi po svom , moras nesto poduzeti da se i ostali ne pomame ...nego digla se FGR , haj nek oni deveraju s ovoliko djece i nek probaju pričom ih obuzdati haha nemozes svoje jedno da uhafizas nekad , o cemu se ovdje trubi...

Gospodo, to što su vas tako odgajali, nije izgovor da se tako odgaja i danas. Jebala vas fgr. To što ima puno djece je sasvim drugi problem vrtica, nedostatak prostora i kadra, a nikako opravdanje za ovakvo ponašanje. Ne mogu da vjerujem šta sve čitam.
Imate li svoju djecu, jel ih ovako sanckioniste?

Ovo nije samo fizičko nasilje, daleko veći problem je djeteovo psihičko zdravlje. Još ako je ovo trajalo prilično, a sudeći po očevoj priči da jeste.

Nije ni čudo što je društvo ovako sjebano, jer očito je kakvi ga ljudi čine. Fuj
Labirint
Posts: 2003
Joined: 24/06/2013 14:37

#40 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by Labirint »

Ovo je ovaj Šoto ili kako već, trebao negdje pričekati u mraku, bejzbol palicom joj obje noge polomiti da na štakama provede ostatak karijere i dijete bez ikakve pompe ispisati iz tog vrtića. I vuk sit i ovce na broju. Ovako, malo i neke samopromocije (pa i na račun djeteta) nikad na odmet, malo Hayat i bajramski programi malo tužilaštvo. Povraća mi se od takvih... :oops:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#41 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by azurna_obala »

Labirint wrote:Ovo je ovaj Šoto ili kako već, trebao negdje pričekati u mraku, bejzbol palicom joj obje noge polomiti da na štakama provede ostatak karijere i dijete bez ikakve pompe ispisati iz tog vrtića. I vuk sit i ovce na broju. Ovako, malo i neke samopromocije (pa i na račun djeteta) nikad na odmet, malo Hayat i bajramski programi malo tužilaštvo. Povraća mi se od takvih... :oops:
Koje razmišljanje, što da čovjek ide u zatvor, jer prije bi njega našli i osudili, nego ovu lujku. Kakva bolan samopromocija, još na racun vlastitog djeteta?!

Ovdje je veći problem što čovjek ide u džamiju j radi to što radi, nego ovo drugo sa snimka.
Labirint
Posts: 2003
Joined: 24/06/2013 14:37

#42 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by Labirint »

Nek' on ide u sedam džamija boli me briga, ovdje ja govorim o praktičnosti s obzirom da mu sudstvo i tužilaštvo neće nikada pomoći. Over and out.. :run:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#43 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by azurna_obala »

Labirint wrote:Nek' on ide u sedam džamija boli me briga, ovdje ja govorim o praktičnosti s obzirom da mu sudstvo i tužilaštvo neće nikada pomoći. Over and out.. :run:

Da, bas o tome govoriš.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#44 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by uglavnomja »

karanana wrote:ne znam sto se sad nakon dvije godine ponovo dize frka oko ovoga.

garant su neki licni talovi ... nije bez razloga sigurno

iskocilo juce na fb, raja lajka po defaultu - dijete, zlostavljano, grozne tete ... smrc kme ... humanost blabla, haj'mo bit, vjesat, palit, noge lomit ..., a niko datum nije procitao
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#45 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by moonca »

azurna_obala wrote:
moonca wrote:
braca wrote:https://avaz.ba/vijesti/bih/425026/soto ... i-u-vrticu[/b] :shock:

Po "Avazu", djeciji vrtic u kojem su zlostavljali dijete je "KIDS LAND" na Dolac Malti, a zena je AMILA HASEČIĆ !


Nije ga osamarila, nije ga vukla za kosu--ako je ovo sve sto je snimljeno- drzi ga za ruku i nogu--kako drugacije da ga prenese iz prostorije gdje mu nije mjesto. :roll:

Image

Jel i tebe neko ovako "drži" i prenosi iz prostorije gdje tj nije mjesto? Eto stavi se samo na mjesto ovog djeteta i odgovori mi na pitanje.
Stavila sam se.
Ako mi nije mjesto, ne bi ni bila tu vec u prostoriji kojoj pripadam po starosti.
Ako kuci slusam naredjena ili sugestiju roditelja da budem tamo gdje oni zele , biti cu tamo --jer su me tako naucili da ih postujem ili ti izvrsavam njihove naredbe.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#46 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by azurna_obala »

Jel datum mijenja činjenicu da se ovo dogodilo?

Jel to umanjuje suštinu samog događaja?

Čovjek se očito razočarao u pravosudne organe i odlučio nakon dvije godine bar ovako skrenuti pažnju da se zlostavljanje JESTE dogodilo. Za pravdu nikad nije kasno.
Daj da zaboravimo zločine razne, jebat ga, bilo prošlo, mene ne dotiče, ja sam tamo negdje u pizdicima i dobro mi je, al zato mogu srat kad mi je ceif.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#47 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by azurna_obala »

Zrelo razmišljaš za trogodišnje dijete.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#48 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by moonca »

hahaaaha- ne zezaj---- sta je sa ostalim trogodisnjacima -- u svojoj su prostoriji -- ili nisu?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#49 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by uglavnomja »

azurna_obala wrote:Jel datum mijenja činjenicu da se ovo dogodilo?

Jel to umanjuje suštinu samog događaja?

Čovjek se očito razočarao u pravosudne organe i odlučio nakon dvije godine bar ovako skrenuti pažnju da se zlostavljanje JESTE dogodilo. Za pravdu nikad nije kasno.
Daj da zaboravimo zločine razne, jebat ga, bilo prošlo, mene ne dotiče, ja sam tamo negdje u pizdicima i dobro mi je, al zato mogu srat kad mi je ceif.

sta se ima razocarati u sud? vaspitacica dobila otkaz, direktorica isto ... pa nece ih na 40-godisnju robiju poslati

dijete zaboravilo

i cisto sumnjam da je ovaj lik, otac, izvukao tekst iz zaborava

drugi likovi konce potezu gdje se pare vrte :oops:


















da ne ulazim u pricu o nevaspitanoj djeci koja su navikla u kuci da provode svoje, pa im red u vrticu ne odgovara i ovakav nacin "komunikacije" je jedino sto mogu razumjeti
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#50 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by azurna_obala »

moonca wrote:hahaaaha- ne zezaj---- sta je sa ostalim trogodisnjacima -- u svojoj su prostoriji -- ili nisu?

Očito su dobro vaspitani
PA nisu raspizdili tetu, inače jako prijatnu ženu.
Post Reply