Smartfon i život

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#76 Re: Smartfon i život

Post by moonca »

Edin H. wrote:
moonca wrote:
Zejnep wrote:Bezveze mi je nositi telefon u ruci. Izuzetak su ljudi koji ocekuju poziv za zivot presudan. A takve situacije su rijetke. Koliko moras misliti da si bitan i da ce neko srcani dobiti ako se odmah ne javis, ali odmah :-) . Mislim da ljudi tako pravdaju svoju ovisnost o telefonu.
:? Ne salim se --da li smijete nositi telefon u ruci U Bosni? :zoka:
Koja je poenta kupovine telefona ako ga ne nosis u ruci pa da svi vide?
Predhodni su odgovorili na moje pitanje--- kada sam dolazila u posjetu -savjet kradu/napadaju, ne nosi nakit i te luksuze.
Ja nikada u ruci ne nosim-jer nemam razloga , mada mlade razumijem-stalno su u kontaktu- pisu gluposti , slikaju se --jednostavno -zabavljaju se non -stop/

Drugi problem je da se ne dozvoljava u - cekaonicama, nekim javnim ustanovama, bolnicama .... sto je razumljivo i treba postovati upute.

Drzati na stolu -pa, ok je mislim --- svi zvrljamo sta se desava ili na fb, ili forumi , poruke ....googlamo :-) sve u svemu -mislim da nam jako pomaze.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#77 Re: Smartfon i život

Post by triconja »

kakavdanakneiskustvu wrote:kako li onda u dosta dijelova EU ljudi pisu poruke kad hodaju ulicama kad vec nije preporučljivo da nose smartfone u rukama?
Darvinizam na djelu :lol: :thumbup:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#78 Re: Smartfon i život

Post by Jack Be Nimble »

Uglavnom ga i koristim samo na ulici. Korištenje tel se svede na saobracaj, da li bus kasni ili ne, kakvi su restorani u blizini i sta drugi misle o njima, i da platim tim istim telefonom itd itd.
zrakomlat
Posts: 10242
Joined: 23/09/2012 17:22

#79 Re: Smartfon i život

Post by zrakomlat »

Rugafet wrote:
moonca wrote:
Zejnep wrote:Bezveze mi je nositi telefon u ruci. Izuzetak su ljudi koji ocekuju poziv za zivot presudan. A takve situacije su rijetke. Koliko moras misliti da si bitan i da ce neko srcani dobiti ako se odmah ne javis, ali odmah :-) . Mislim da ljudi tako pravdaju svoju ovisnost o telefonu.
:? Ne salim se --da li smijete nositi telefon u ruci U Bosni? :zoka:
Ne. To je zabranjeno i kaznjivo. Isto kao sto je zabranjeno drzati sladoled u kornetu u zadnjem dzepu pantalona nedeljom.
:lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#80 Re: Smartfon i život

Post by moonca »

:-)
Pa zavisi valjda jel lijevi ili desni dzep? :D
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#81 Re: Smartfon i život

Post by Zejnep »

Jack Be Nimble wrote:Uglavnom ga i koristim samo na ulici. Korištenje tel se svede na saobracaj, da li bus kasni ili ne, kakvi su restorani u blizini i sta drugi misle o njima, i da platim tim istim telefonom itd itd.
Ne foliraj se, ljudi to ne vole :eh:
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#82 Re: Smartfon i život

Post by alipasijaner »

Smatram totalno nekulturnim kada sjednem s nekim na kafu i glupson izvadi smartphone i pocne tipkati po njemu. Istog momenta dobije veliki red X
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#83 Re: Smartfon i život

Post by moonca »

:)
Gdje ja zivim , rijetki su bez phona u ruci ili primaknuti uhu. Meni je to ok , mada ima opasnosti po njih same-- ne znaju gdje se nalaze.

Da li iko od vas vozi i prica -- i nakon zavrsetka razgovora-sjecate li se voznje, da li ste dali zmigavac, da li ste kocili -bilo sta --- mislim da se niko ne sjeca tog perioda. Toga me strah. :-?
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#84 Re: Smartfon i život

Post by ovo_mi_je_nick »

Bolje buljiti u telefon nego slušati traume prijatelja i trač o onom s kim je do juče sjedio isto ovako kao sa mnom.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18723
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#85 Re: Smartfon i život

Post by SmokingMan »

triconja wrote:
SmokingMan wrote:Više ga koristim kada sam kući nego u javnom prevozu,caffe.u,i to uglavnom za gledanje anime.a kada je računar zuazet,ponekada za chat.Nikada ga ne nosam u rukama jer nema potrebe,a zašto postoje džepovi?! :sabur:
Gledas li slucajno ovaj anime?

Ne,u većini slučajeva horor,dramu,ponekada ljubavne.Ostale anime serije gledam shodno raspoloženju.

Zadnji koji je bio dobar je Castelvania,na žalost,prva sezona je imala samo 4.epizode.
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#86 Re: Smartfon i život

Post by Korisnikk »

Smmajo wrote:Danas svi ljudi skoro imaju smartfone, međutim svi stalno gledaju u njih, ne mogu zamislit život bez njih, i kad su na kafi tipkaju stalno.
Jel Smartfon donio dobre stvari čovjeku ili loše, jel bolje bilo u vrijeme Nokia, ili u vrijeme sada Samsunga?
Ako neko na kafi s tobom (ne mislim tebe lično, mada se i na tebe odnosi) tipka na mobitelu to jednostavno znači da mu nisi interesantan.
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#87 Re: Smartfon i život

Post by Zejnep »

Korisnikk wrote:
Smmajo wrote:Danas svi ljudi skoro imaju smartfone, međutim svi stalno gledaju u njih, ne mogu zamislit život bez njih, i kad su na kafi tipkaju stalno.
Jel Smartfon donio dobre stvari čovjeku ili loše, jel bolje bilo u vrijeme Nokia, ili u vrijeme sada Samsunga?
Ako neko na kafi s tobom (ne mislim tebe lično, mada se i na tebe odnosi) tipka na mobitelu to jednostavno znači da mu nisi interesantan.
Pa kako ce biti kad mu je internet konkurencija? Niko nije intetesantniji od tog. Treba imati postovanja i ne gledati u telefon na kafi i kapak.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#88 Re: Smartfon i život

Post by triconja »

Zejnep wrote:
Korisnikk wrote:
Smmajo wrote:Danas svi ljudi skoro imaju smartfone, međutim svi stalno gledaju u njih, ne mogu zamislit život bez njih, i kad su na kafi tipkaju stalno.
Jel Smartfon donio dobre stvari čovjeku ili loše, jel bolje bilo u vrijeme Nokia, ili u vrijeme sada Samsunga?
Ako neko na kafi s tobom (ne mislim tebe lično, mada se i na tebe odnosi) tipka na mobitelu to jednostavno znači da mu nisi interesantan.
Pa kako ce biti kad mu je internet konkurencija? Niko nije intetesantniji od tog. Treba imati postovanja i ne gledati u telefon na kafi i kapak.
:thumbup:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#89 Re: Smartfon i život

Post by Jack Be Nimble »

moonca wrote::)
Gdje ja zivim , rijetki su bez phona u ruci ili primaknuti uhu. Meni je to ok , mada ima opasnosti po njih same-- ne znaju gdje se nalaze.

Da li iko od vas vozi i prica -- i nakon zavrsetka razgovora-sjecate li se voznje, da li ste dali zmigavac, da li ste kocili -bilo sta --- mislim da se niko ne sjeca tog perioda. Toga me strah. :-?
Ako koristim ruku da drzim telefon sigurno se necu sjecati, ali sada sa plavim zubom ili glas komandom ruke stalno na volanu. Kao da pricas sa suvozacom isti ti je klinac.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#90 Re: Smartfon i život

Post by Jack Be Nimble »

Zejnep wrote:
Jack Be Nimble wrote:Uglavnom ga i koristim samo na ulici. Korištenje tel se svede na saobracaj, da li bus kasni ili ne, kakvi su restorani u blizini i sta drugi misle o njima, i da platim tim istim telefonom itd itd.
Ne foliraj se, ljudi to ne vole :eh:
:wink:

Nema se sta folirati. Svi koristimo tel za istu svrhu, gdje jesti i kojim putem je najbrze kuci doci. Ili ako bas hocemo da budemo supci, probamo cipelu u prodavnici pa onda skeniramo kod da vidimo koliko ta ista cipela kosta na Amazonu pa je odma narucis ako je jeftinije dok onaj jadnik pita kako ti stimaju cipele.
Post Reply