Smartfon i život

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#51 Re: Smartfon i život

Post by moonca »

Edin H. wrote:
moke_017 wrote:Neku noć odem u kino, i tako moram da čekam pola sata prije filma, i okrenem se oko sebe nas nekih 50 čeka film i svi do jednog drže mobitele, čačkaju lajkaju smiju se postovima stranica itd. Stvarno je sve otišlo u pm, niko više ne komunicira kako treba. Ja lično ozbiljno razmišljam da se obrišem sa fb, jedino mi se ne briše zbog mesendžera. Baš bi volio da mi neko kaže kakva su vaša iskustva naon što ste se izbrisali sa fb?
Mesindzer radi i bez facebooka, potvrdis broj.
Da, moze .

Zasto bi ti smetao FB, ne moras se log in. I ako mi neko od prijatelja pretjera sa postanjem -samo ga off notification. :-D
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#52 Re: Smartfon i život

Post by hrle1976 »

Smmajo wrote:Danas svi ljudi skoro imaju smartfone, međutim svi stalno gledaju u njih, ne mogu zamislit život bez njih, i kad su na kafi tipkaju stalno.
Jel Smartfon donio dobre stvari čovjeku ili loše, jel bolje bilo u vrijeme Nokia, ili u vrijeme sada Samsunga?

Najbolje je bilo u doba kad ih nije bilo nikakvih tih nosecih telefona. Ljutite se koliko hocete ali razlika izmedju ovisnika narkomana i ovog sto potvrdjuje svoje ja preko mobitela minimalna. Obojcica ne sluze drustvu nikako. Onaj u svom svijetu na svoj nacin ovaj u svom svijetu na svoj nacin. Ju unidjem na FB jednom sedmicno. Na messengeru preko FB cak mi treba i do tri dana da ti odgovorim. Rijetko kad nosim mobitel iz kuce. Ja nista od tih tableta i smart igracki djeci ne dam. Cak i ove nove 3d crtane im branim gledati. Imaju u 2d ono sto sam i ja gledao i to je najzdravije.
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#53 Re: Smartfon i život

Post by dobojlija81 »

pa samo na ovom forumu imaš tri-cetiri profila. na fejsu sigurno duplo :D
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#54 Re: Smartfon i život

Post by Zejnep »

Bezveze mi je nositi telefon u ruci. Izuzetak su ljudi koji ocekuju poziv za zivot presudan. A takve situacije su rijetke. Koliko moras misliti da si bitan i da ce neko srcani dobiti ako se odmah ne javis, ali odmah :-) . Mislim da ljudi tako pravdaju svoju ovisnost o telefonu.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#55 Re: Smartfon i život

Post by insomnia78 »

dobojlija81 wrote:pa samo na ovom forumu imaš tri-cetiri profila. na fejsu sigurno duplo :D
:lol:
Opal_89
Posts: 320
Joined: 06/02/2016 12:41

#56 Re: Smartfon i život

Post by Opal_89 »

A možda nose u rukama da ne bi ostali sterilni od držanja po džepovima :skoljka:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#57 Re: Smartfon i život

Post by Zejnep »

Opal_89 wrote:A možda nose u rukama da ne bi ostali sterilni od držanja po džepovima :skoljka:
Ma jok, ko vjeruje u to nece ga ni imati u kuci. Kompleksi ba. :mrgreen:
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#58 Re: Smartfon i život

Post by lijepa u dusi »

Da me zejna ne prosvijetli, ne bih znala sto nosam mob u ruci :D
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#59 Re: Smartfon i život

Post by paladinka »

Smartphone i nije tako losa stvar !
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#60 Re: Smartfon i život

Post by Zejnep »

lijepa u dusi wrote:Da me zejna ne prosvijetli, ne bih znala sto nosam mob u ruci :D
Aha, tako ja to cesto, otvaram ljudima oci :diva:

:mrgreen:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#61 Re: Smartfon i život

Post by triconja »

hrle1976 wrote:
Smmajo wrote:Danas svi ljudi skoro imaju smartfone, međutim svi stalno gledaju u njih, ne mogu zamislit život bez njih, i kad su na kafi tipkaju stalno.
Jel Smartfon donio dobre stvari čovjeku ili loše, jel bolje bilo u vrijeme Nokia, ili u vrijeme sada Samsunga?

Najbolje je bilo u doba kad ih nije bilo nikakvih tih nosecih telefona. Ljutite se koliko hocete ali razlika izmedju ovisnika narkomana i ovog sto potvrdjuje svoje ja preko mobitela minimalna. Obojcica ne sluze drustvu nikako. Onaj u svom svijetu na svoj nacin ovaj u svom svijetu na svoj nacin. Ju unidjem na FB jednom sedmicno. Na messengeru preko FB cak mi treba i do tri dana da ti odgovorim. Rijetko kad nosim mobitel iz kuce. Ja nista od tih tableta i smart igracki djeci ne dam. Cak i ove nove 3d crtane im branim gledati. Imaju u 2d ono sto sam i ja gledao i to je najzdravije.
A kad bi svi sluzili drustvu kao ti bili bi u dobu star wars-a :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#62 Re: Smartfon i život

Post by triconja »

insomnia78 wrote:
dobojlija81 wrote:pa samo na ovom forumu imaš tri-cetiri profila. na fejsu sigurno duplo :D
:lol:
:lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#63 Re: Smartfon i život

Post by triconja »

SmokingMan wrote:Više ga koristim kada sam kući nego u javnom prevozu,caffe.u,i to uglavnom za gledanje anime.a kada je računar zuazet,ponekada za chat.Nikada ga ne nosam u rukama jer nema potrebe,a zašto postoje džepovi?! :sabur:
Gledas li slucajno ovaj anime?

User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#64 Re: Smartfon i život

Post by hrle1976 »

dobojlija81 wrote:pa samo na ovom forumu imaš tri-cetiri profila. na fejsu sigurno duplo :D

U tvojim mislima mogu imati i 240 no tvoje mislis su tvoje i imas pravo mastati koliko ti je mila volja. :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#65 Re: Smartfon i život

Post by moonca »

Zejnep wrote:Bezveze mi je nositi telefon u ruci. Izuzetak su ljudi koji ocekuju poziv za zivot presudan. A takve situacije su rijetke. Koliko moras misliti da si bitan i da ce neko srcani dobiti ako se odmah ne javis, ali odmah :-) . Mislim da ljudi tako pravdaju svoju ovisnost o telefonu.
:? Ne salim se --da li smijete nositi telefon u ruci U Bosni? :zoka:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#66 Re: Smartfon i život

Post by Zejnep »

moonca wrote:
Zejnep wrote:Bezveze mi je nositi telefon u ruci. Izuzetak su ljudi koji ocekuju poziv za zivot presudan. A takve situacije su rijetke. Koliko moras misliti da si bitan i da ce neko srcani dobiti ako se odmah ne javis, ali odmah :-) . Mislim da ljudi tako pravdaju svoju ovisnost o telefonu.
:? Ne salim se --da li smijete nositi telefon u ruci U Bosni? :zoka:
Nope. Postoji vise opasnosti. Moze te napasti pas lutalica koji bi mogao greskom pomisliti da u ruci nosis hranu. Zatim, mogu te ubiti pripadnici SIPe misleci da si terorista i da u ruci nosis eksploziv. Naravno tu je i opasnost od lopova, koji, kao sto je poznato zive samo u Bosni. :mrgreen:
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#67 Re: Smartfon i život

Post by Rugafet »

moonca wrote:
Zejnep wrote:Bezveze mi je nositi telefon u ruci. Izuzetak su ljudi koji ocekuju poziv za zivot presudan. A takve situacije su rijetke. Koliko moras misliti da si bitan i da ce neko srcani dobiti ako se odmah ne javis, ali odmah :-) . Mislim da ljudi tako pravdaju svoju ovisnost o telefonu.
:? Ne salim se --da li smijete nositi telefon u ruci U Bosni? :zoka:
Ne. To je zabranjeno i kaznjivo. Isto kao sto je zabranjeno drzati sladoled u kornetu u zadnjem dzepu pantalona nedeljom.
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#68 Re: Smartfon i život

Post by Zejnep »

:lol:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15647
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#69 Re: Smartfon i život

Post by problemnatravunu »

moonca wrote:
Zejnep wrote:Bezveze mi je nositi telefon u ruci. Izuzetak su ljudi koji ocekuju poziv za zivot presudan. A takve situacije su rijetke. Koliko moras misliti da si bitan i da ce neko srcani dobiti ako se odmah ne javis, ali odmah :-) . Mislim da ljudi tako pravdaju svoju ovisnost o telefonu.
:? Ne salim se --da li smijete nositi telefon u ruci U Bosni? :zoka:
A đe ti to živiš?
I smiješ li ti tu nositi telefon u ruci?
Hvala ako odgovoriš! :thumbup:
mehoxy
Posts: 898
Joined: 30/09/2012 20:26

#70 Re: Smartfon i život

Post by mehoxy »

.
Last edited by mehoxy on 02/09/2018 11:17, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#71 Re: Smartfon i život

Post by insomnia78 »

problemnatravunu wrote:
moonca wrote:
Zejnep wrote:Bezveze mi je nositi telefon u ruci. Izuzetak su ljudi koji ocekuju poziv za zivot presudan. A takve situacije su rijetke. Koliko moras misliti da si bitan i da ce neko srcani dobiti ako se odmah ne javis, ali odmah :-) . Mislim da ljudi tako pravdaju svoju ovisnost o telefonu.
:? Ne salim se --da li smijete nositi telefon u ruci U Bosni? :zoka:
A đe ti to živiš?
I smiješ li ti tu nositi telefon u ruci?
Hvala ako odgovoriš! :thumbup:
Pa u dosta dijelova EU nije bas preporucljivo
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15647
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#72 Re: Smartfon i život

Post by problemnatravunu »

Image :lol: :lol: :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#73 Re: Smartfon i život

Post by triconja »

problemnatravunu wrote:Image :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 47049
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#74 Re: Smartfon i život

Post by Edin H. »

moonca wrote:
Zejnep wrote:Bezveze mi je nositi telefon u ruci. Izuzetak su ljudi koji ocekuju poziv za zivot presudan. A takve situacije su rijetke. Koliko moras misliti da si bitan i da ce neko srcani dobiti ako se odmah ne javis, ali odmah :-) . Mislim da ljudi tako pravdaju svoju ovisnost o telefonu.
:? Ne salim se --da li smijete nositi telefon u ruci U Bosni? :zoka:
Koja je poenta kupovine telefona ako ga ne nosis u ruci pa da svi vide?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58804
Joined: 03/08/2010 19:04

#75 Re: Smartfon i život

Post by kakavdanakneiskustvu »

kako li onda u dosta dijelova EU ljudi pisu poruke kad hodaju ulicama kad vec nije preporučljivo da nose smartfone u rukama?
Post Reply