Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#176 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Chmoljo »

ITNet wrote:Za oci na macu ne znam ali Plave oci kod Johna kad se budi na brodu to sam iste sekunde provalio, nekako prvo ih otvori do pola i zatvori u milisekundi i tad su plave, pa onda otvori i kao normala su...jel neko to provalio ili je do mene nesto :D
garant warga...
User avatar
Capajebo
Posts: 20756
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#177 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Capajebo »

Chmoljo wrote:
ITNet wrote:Za oci na macu ne znam ali Plave oci kod Johna kad se budi na brodu to sam iste sekunde provalio, nekako prvo ih otvori do pola i zatvori u milisekundi i tad su plave, pa onda otvori i kao normala su...jel neko to provalio ili je do mene nesto :D
garant warga...
kod warganja su bijele oci :oops:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#178 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by omar little »

kod jona oci normalne, mac zatamnio a ne poplavio.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#179 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Njanjavi »

Ako je ovo za oci u jona istina, mozda je jon zato jer je bio mrtav u neku ruku jedan od njih.
Vidili ste i benjo kako se otimao i pokazao je da je moguce bit zarazen sa tim njihovim hepekom i bit normalan kolko tolko.
Mozda ce jon da bi pobjedio te tuhlibe morat nesta ucinit da ga prenese na njihovu stranu nekako pa da se tako priblizi onom glavonji i rokne ga.
Mada slusajuci neke clipove na tubu oko tih bjelih govana i istorije iz knjiga, bgm neb reko da su bjela govancad toliki negativci.
Ispade haman da su zid onaj digli white walkeri kad se desilo klanje prvi put izmedju prvih ljudi, onih shumskih hajvana i ovih white walkera.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8766
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#180 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by SanskiBiser »

Gavranovi The Fast and the Furious :lol:
Image
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#181 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by mali_balon »

Meni nije jasna uloga Brana....nista..... samo meditira pod drvetom.....dzaba Hodor zaplati.....
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#182 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Njanjavi »

mali_balon wrote:Meni nije jasna uloga Brana....nista..... samo meditira pod drvetom.....dzaba Hodor zaplati.....
U nekim teorijama vicu da ce se oslobodit u zadnjoj sezoni i bit ce prvi insan koji ce progurat neku vrstu srednjovjekovnog break dance-a u game of thrones.
polacijela
Posts: 364
Joined: 24/04/2012 13:39

#183 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by polacijela »

mali_balon wrote:Meni nije jasna uloga Brana....nista..... samo meditira pod drvetom.....dzaba Hodor zaplati.....
kao u životu, što se mora desiti, mora se desiti, za "više dobro" i zato što nas svi porazi usput izgrađuju kao ličnosti. a George R.R. Martin voli da izgrađuje :-D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#184 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by seln »

zlaataan wrote:
pici wrote:
mrgreen wrote:
Nisam primijetila dok ne reče :run:

Mada ne znam šta hoće reći s tim. Je li umro u jezeru,zašto nisu njemu oči plave a ne na macu, jel' ovo u prilog teoriji da jon postaje NK. Toliko pitanja :D
Image

zaista macu plave oci :shock: ovo ima neku asocijacije na buduce dogadjaje... sad sam sve uvjerljiviji da je Jon sljedeci NK... noz kroz srce od djecaka kao i NK od djece sume...
Meni više liči da je šuplje oko tog vuka, pa da je ono snijeg/led u pozadini, a ne da je plavo.
To je supljina, vidi se kroz "glavu" vuka. Pogledajte scenu jako usporenu i vidjecete.
Jebiga, ako pocnemo tumaciti svaki pokret i traziti neko skriveno znacenje....
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#185 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by zlo zlo »

a vidim ima konačno i titlova koji zadovoljavaju, da nisu za plakati :mrgreen:
ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#186 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by ITNet »

omar little wrote:kod jona oci normalne, mac zatamnio a ne poplavio.
Plave na mili-sekundu kad se budi na brodu ja sam 100% siguran , citava scena je bas fokus na oci, volio bih da jos raje precekira scenu i da svoje misljenje.
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#187 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by harač »

kad se raspravlja, pretpostavljam da se ovo može negdje skinuti? može li link u PM :D
User avatar
Capajebo
Posts: 20756
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#188 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Capajebo »

ITNet wrote:
omar little wrote:kod jona oci normalne, mac zatamnio a ne poplavio.
Plave na mili-sekundu kad se budi na brodu ja sam 100% siguran , citava scena je bas fokus na oci, volio bih da jos raje precekira scenu i da svoje misljenje.
Ma 100% plave na djelić sekunde... :D
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#189 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by pici »

da plave su... znaci Dany je naglasila Jonu da su zmajevi njena djeca kao da ne moze imati vise djece jer se je prije raspravljala sa Tyrionom oko toga ko ce je naslijediti i bila je ljuta...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#190 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Chmoljo »

Capajebo wrote: kod warganja su bijele oci :oops:
možda warga Rocco Sifredija :D
User avatar
Riddle
Posts: 8197
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#191 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Riddle »

To se samo njene oci na trenutak odrazavaju u njegovim. Dajte ljudi... Malo zdravog razuma.

:mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#192 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Chmoljo »

seln wrote:To je supljina, vidi se kroz "glavu" vuka. Pogledajte scenu jako usporenu i vidjecete.
Jebiga, ako pocnemo tumaciti svaki pokret i traziti neko skriveno znacenje....
obzirom da radnja serije nije zasnovana na štancanju epizoda sve dok je popularna već na kvalitetnim knjigama, nije bez osnova to seciranje svakog kadra.
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#193 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by mrgreen »

seln wrote: To je supljina, vidi se kroz "glavu" vuka. Pogledajte scenu jako usporenu i vidjecete.
Jebiga, ako pocnemo tumaciti svaki pokret i traziti neko skriveno znacenje....
Nije šupljina, na picijevoj slici to je zatvoren kapak, a na mojoj otvoreno oko sa zjenicom :D jbg na usporenom snimku se jasno vidi kako se oko otvara tačno kad se Jon pojavljuje iz vode. Ne bi bezveze fokusirali taj dio.

Gledajući opet scenu kad se budi na brodu, mislim da fakat Jonove oči nisu plave već je samo odsjaj, ali je znakovito da se baš fokusiraju opet na oči.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#194 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by seln »

mrgreen wrote:
seln wrote: To je supljina, vidi se kroz "glavu" vuka. Pogledajte scenu jako usporenu i vidjecete.
Jebiga, ako pocnemo tumaciti svaki pokret i traziti neko skriveno znacenje....
Nije šupljina, na picijevoj slici to je zatvoren kapak, a na mojoj otvoreno oko sa zjenicom :D jbg na usporenom snimku se jasno vidi kako se oko otvara tačno kad se Jon pojavljuje iz vode. Ne bi bezveze fokusirali taj dio.

Gledajući opet scenu kad se budi na brodu, mislim da fakat Jonove oči nisu plave već je samo odsjaj, ali je znakovito da se baš fokusiraju opet na oči.
K'o da nista nisam rek'o... samo vi tumacite.
:run:
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#195 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by drogon2 »

A fazon je sto u seriji uopste nema toliko vremena za sve te neke teorije.Jos 7 epizoda a toliko je toga sto se mora otkrit i cisto sumnjam da vise ima vremena za neke velike zaplete.Serija vec od kraja prosle sezone krece prema raspletu.Tako da mislim da je sto se tice NK sve crno-bijelo.On je zlo,ovi ostali su dobrice i on se mora porazit.Usput ce vjerovatno poginut dosta ljudi i to je to.U knjigama ce to vjerovatno tec malo drugacije ako Martin uopste ikad zavrsi zadnju knjigu.Winds of Winter mu se otego bas,moguce je da je frajer naletio na neki blok,a godine idu,stari se.

Recimo svi spominjete te oci na macu ili u Jona,a niko da spomene da je haman 100000 puta u ovoj epizodi receno da Daenerys ne moze ostat trudna,sto gotovo sigurno znaci da ce bit trudna na kraju ove sezone :D

Meni je fin bio i razgovor Jore i Thorosa nakon sto je ovog ujeo medvjed.Jorah mu kao govori da je mislio da je ovaj najhrabriji covjek na svijetu,jer jbg zna da ce frajer umrijet pa da ode slusajuci nesto lijepo o sebi :D
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#196 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Njanjavi »

Vala drogone ako me icemu naucilo gledanje ove serije, naucilo me da nema bas plaho mjesta za te podjele good guys bad guys.
I jamie je svima bio u prvoj sezoni najmrzi lik, dok je kroz ostale sezone dozivjeo neku vrstu katarze pa je sad sasvim ok lik u seriji sa kojim cak mozes i suosjecat.
I masa je takvih primjera jos.
Tako da ne bi bas te bjele avetinje klasificirao kao klasicno zlo koje samo ide bez ikakve svrhe rokat ljude.
Zid su digli ti bjeli hajvani sto posto, slusao sam tu teoriju juce na tubu, valjda kad je prvo klanje bilo, neki od starkovih je valjda posredovao u primirju nekom pa je i ozenio neku od bjelih zhenki.
I onaj zamak kuda je mali bran pobjego od onih bjelih hajvana kad je hodor zagino ima velku ulogu u tome svemu.
Vidicete da starkovi imaju neki kurac u sebi zbog tog mjesanja krvi sa tom ledenom kuravom u proslosti.
Mozda bas zbog toga oni i budu odlucujuci faktor u borbi protiv onih hajvana.
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#197 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by pici »

al Totmund je za plakanje :mrgreen: dijalog njega i Hounda :lol: i kad kad ga Hound odjebaje ovome smjesak i onda jos vise smeta... ono kad su ga zombiji poceli odvlaciti u rijeku i okruzili ga vrisnuo sam samo ne Tormunda... lik mi je extra :thumbup:
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#198 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by drogon2 »

Njanjavi wrote:Vala drogone ako me icemu naucilo gledanje ove serije, naucilo me da nema bas plaho mjesta za te podjele good guys bad guys.
I jamie je svima bio u prvoj sezoni najmrzi lik, dok je kroz ostale sezone dozivjeo neku vrstu katarze pa je sad sasvim ok lik u seriji sa kojim cak mozes i suosjecat.
I masa je takvih primjera jos.
Tako da ne bi bas te bjele avetinje klasificirao kao klasicno zlo koje samo ide bez ikakve svrhe rokat ljude.
Zid su digli ti bjeli hajvani sto posto, slusao sam tu teoriju juce na tubu, valjda kad je prvo klanje bilo, neki od starkovih je valjda posredovao u primirju nekom pa je i ozenio neku od bjelih zhenki.
I onaj zamak kuda je mali bran pobjego od onih bjelih hajvana kad je hodor zagino ima velku ulogu u tome svemu.
Vidicete da starkovi imaju neki kurac u sebi zbog tog mjesanja krvi sa tom ledenom kuravom u proslosti.
Mozda bas zbog toga oni i budu odlucujuci faktor u borbi protiv onih hajvana.
Al nisu ti u seriji postavili to tako da je neki od njih bio s nekom ledenom kuravom :D U seriji imas samo da se nekad davno desila Long Night,da su se ljudi odbranili i to je to.Jedino sto smo u seriji dobili o tom periodu je ono stvaranje Night Kinga od strane CotF i to je to.I to sto smo vidjeli je vjerovatno pokazatelj kako ce isti skoncat.Dragonglass u srce :D

Doduse mozda Sam nadje sta u knjizurinama,ali tesko obzirom da je vremena sve manje :D
Last edited by drogon2 on 17/08/2017 12:07, edited 1 time in total.
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#199 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by drogon2 »

pici wrote:al Totmund je za plakanje :mrgreen: dijalog njega i Hounda :lol: i kad kad ga Hound odjebaje ovome smjesak i onda jos vise smeta... ono kad su ga zombiji poceli odvlaciti u rijeku i okruzili ga vrisnuo sam samo ne Tormunda... lik mi je extra :thumbup:
Tormund i Hound zajedno.Eto ko bi rekao da ce se to ikad desit prije 2-3 sezone.Sve se pitas kako bi to izgledalo i na kraju te ispostuju. :D
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#200 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Njanjavi »

Ja jedva cekam susret hounda i arye <3
Post Reply