326 KM

User avatar
ultima_palabra
Posts: 55753
Joined: 15/12/2008 16:53

#51 Re: 326 KM

Post by ultima_palabra »

:lol: E stvarno ne mogu, ostadoh bez teksta :run:
Novak20
Posts: 13983
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#52 Re: 326 KM

Post by Novak20 »

Što ti je medijska kampanja. Slušam jučer na radiju jednog od protestanata. Tvrdi da su njihovi zahtjevi u stvari vezani za ukidanje 1.601 boračkog udruženja u kojima nema kontrole utroška sredstava od strane institucija, uspostavljanje samo jednog boračkog udruženja, uvođenje registra branitelja kojih nije više od 250.000, izvođenje iz prava onih koji rade u inostranstvu a ovde kupe naknade, pomoć i prava samo onima koji su stvarno ugroženi itd.... Tvrdi da su ta udruženja glasačka mašina stranaka na vlasti preko kojih se vrše isplate i kupovina izbora.

Mislim se u sebi, dok sam ga slušao, opravdani zahtjevi. Danas čitam ovaj tekst SDA medija, ispade ljudi kriminalci koji žele haos. :D

Faktor saznaje: FUP uputio izvještaj Vladi, ko je na proteste boraca donio oružje, ko želi haos?

https://www.faktor.ba/vijest/faktor-saz ... s-254545#1

.....Federalna uprava policije operativnim radom je došla do podataka da se među okupljenim borcima nalaze i osobe koje su bile uključene i u nasilne proteste u februaru 2014. godine. Na ovaj način žele zloupotrijebiti borce i proteste koji već danima traju ispred zgrade Vlade.

Neke od tih osoba došle su sa područja Tuzle, a neke iz Travnika. Također, došlo se do saznanja da se među borcima okupljenim ispred Vlade FBiH nalaze i osobe koje se dovode u vezu sa kriminalnim miljeom i za koje je postojala opravdana bojazan da bi mogle koristiti vatreno oružje s ciljem izazivanja incidenata. Policija je došla i do saznanja da su neke od osoba koje su došle pred Vladu FBiH nosile eksplozivne naprave, tzv. "topovske udare", koje su, navodno, željeli iskoristiti s najmerom izazivanja nemira i uzbunjivanja okupljene mase.......
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#53 Re: 326 KM

Post by Tomahawk11 »

Znaci, ljiljani = SDA :thumbup: :mrgreen:
Novak20
Posts: 13983
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#54 Re: 326 KM

Post by Novak20 »

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... ove/207167

....Ja Husein Muratović ga demantujem da će trebati novi milioni. Evo mu spisak, 317 ljudi je s ovog spiska u inostranstvu, dolaze povremeno i odnose po 6.000 KM godišnje i još odu psujući Aliju rahmetli.....
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#55 Re: 326 KM

Post by O'zone »

Novak20 wrote:Što ti je medijska kampanja. Slušam jučer na radiju jednog od protestanata. Tvrdi da su njihovi zahtjevi u stvari vezani za ukidanje 1.601 boračkog udruženja u kojima nema kontrole utroška sredstava od strane institucija, uspostavljanje samo jednog boračkog udruženja, uvođenje registra branitelja kojih nije više od 250.000, izvođenje iz prava onih koji rade u inostranstvu a ovde kupe naknade, pomoć i prava samo onima koji su stvarno ugroženi itd.... Tvrdi da su ta udruženja glasačka mašina stranaka na vlasti preko kojih se vrše isplate i kupovina izbora.

Mislim se u sebi, dok sam ga slušao, opravdani zahtjevi. Danas čitam ovaj tekst SDA medija, ispade ljudi kriminalci koji žele haos. :D

Faktor saznaje: FUP uputio izvještaj Vladi, ko je na proteste boraca donio oružje, ko želi haos?

https://www.faktor.ba/vijest/faktor-saz ... s-254545#1

.....Federalna uprava policije operativnim radom je došla do podataka da se među okupljenim borcima nalaze i osobe koje su bile uključene i u nasilne proteste u februaru 2014. godine. Na ovaj način žele zloupotrijebiti borce i proteste koji već danima traju ispred zgrade Vlade.

Neke od tih osoba došle su sa područja Tuzle, a neke iz Travnika. Također, došlo se do saznanja da se među borcima okupljenim ispred Vlade FBiH nalaze i osobe koje se dovode u vezu sa kriminalnim miljeom i za koje je postojala opravdana bojazan da bi mogle koristiti vatreno oružje s ciljem izazivanja incidenata. Policija je došla i do saznanja da su neke od osoba koje su došle pred Vladu FBiH nosile eksplozivne naprave, tzv. "topovske udare", koje su, navodno, željeli iskoristiti s najmerom izazivanja nemira i uzbunjivanja okupljene mase.......
Naravno...eno neki dan gledam dovukoše i oklopni transporter i sakriše ga iza II Gimanzije...navodno ga imaju plan ugurati Fadilu u š..ak!

Sjetit ćemo se i onih famoznih 12 kila speeda i Februarskih protesta, kao i plaćenika iz Srbije koji pričaše ekavicom dok svesrdno dodavaše boce s benzinom, odustajanja Zare da dođe na naše tržište...etc
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5957
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#56 Re: 326 KM

Post by studiorum_tuzlaensis »

nije mi jasno samo kako može biti TEORETSKI više od 200.000 hiljada demobilisanih boraca.

Pa toliko ih nije nikad stupilo u Armiju BiH, da ne govorim koliko ih je nestalo u vihoru rata, odselilo se i slično.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#57 Re: 326 KM

Post by JThomas »

Novak20 wrote: "Tvrdi da su ta udruženja glasačka mašina stranaka na vlasti preko kojih se vrše isplate i kupovina izbora.
a ono nisu :mrgreen:

naravno faktor je odmah morao oštro reagovati :mrgreen:
Last edited by JThomas on 28/06/2017 09:57, edited 1 time in total.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#58 Re: 326 KM

Post by GeeTnT »

ultima_palabra wrote::lol: E stvarno ne mogu, ostadoh bez teksta :run:
..i nemoj. Za razliku od tebe, ja te ljude poznajem i znam vrlo dobro da nemaju nikakve veze sa sda. Rekoh sda clanove trazi po dzamijama, tefericima, iftarima...Cini mi se da je nas vrli administrator rekao da se i sda zastava viori medju borcima, volio bih da dodje on sa sda zastavom u kamp pa da provjerimo da li bi ga lijepo primili...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55753
Joined: 15/12/2008 16:53

#59 Re: 326 KM

Post by ultima_palabra »

Pa da, Teocak, Srebrenik i Zavidovici... tradicionalna uporista Nase Stranke i Gradjanskog Saveza :D
Vega_Brothers
Posts: 342
Joined: 14/06/2017 22:47

#60 Re: 326 KM

Post by Vega_Brothers »

Ja sam davno primjetio da pojedinci pod pojmom "Tuzlaci" podrazumjevaju sve od Sapne do Brčkog.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#61 Re: 326 KM

Post by Fudo387 »

ultima_palabra wrote:Pa da, Teocak, Srebrenik i Zavidovici... tradicionalna uporista Nase Stranke i Gradjanskog Saveza :D
Ti se njima rugas, a kod tebe i dok je Tito bio ziv, sda bila na vlasti. :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#62 Re: 326 KM

Post by Maraschino »

Sutra da im svima daju po tih 326KM vec sledece sedmice javili bi se nezadovoljnici.

Znam da para ima samo ih treba pravilno rasporediti i to mene najvise boli ALI medju ovim borcima ima svega i svasta.
U pravu je Babak, neki su dobijali bespovratne kredite i to ne jednom, drugi su glat uzimali po 10K otpremnine(pa uzimali auta umjesto da su ulozili u neki biznis) i kada je para nestalo, opet nesto traze. Treci ili su malo ili nikako bili u ratu, nista ne rade niti se trude a za pive im zafalilo. Cetvrti koriste svaki protest da ''mahnu sta'' i dok nestane para, opet ista prica.

Ovo definitivno treba po imenu i prezimenu rascistiti. Imas pravo na to minus sve sto si dobio pa idemo dalje.

p.s. nikada nista nisam ni trazio niti dobio izuzev certifikata koji stoje u ladici. izborio se sam za svoj zivot sto ne znaci da i ja nemam pravo na takva primanja ili NE. Kakve veze ima sto je covjek otisao vani, izborio se za bolji zivot i prima kao i onaj ispred ducana sa flasom.
Dignite malo guzice i izborite se na drugi nacin za bolji zivot.
toska
Posts: 3030
Joined: 26/09/2016 14:08

#63 Re: 326 KM

Post by toska »

Maraschino wrote:Sutra da im svima daju po tih 326KM vec sledece sedmice javili bi se nezadovoljnici.

Znam da para ima samo ih treba pravilno rasporediti i to mene najvise boli ALI medju ovim borcima ima svega i svasta.
U pravu je Babak, neki su dobijali bespovratne kredite i to ne jednom, drugi su glat uzimali po 10K otpremnine(pa uzimali auta umjesto da su ulozili u neki biznis) i kada je para nestalo, opet nesto traze. Treci ili su malo ili nikako bili u ratu, nista ne rade niti se trude a za pive im zafalilo. Cetvrti koriste svaki protest da ''mahnu sta'' i dok nestane para, opet ista prica.

Ovo definitivno treba po imenu i prezimenu rascistiti. Imas pravo na to minus sve sto si dobio pa idemo dalje.

p.s. nikada nista nisam ni trazio niti dobio izuzev certifikata koji stoje u ladici. izborio se sam za svoj zivot sto ne znaci da i ja nemam pravo na takva primanja ili NE. Kakve veze ima sto je covjek otisao vani, izborio se za bolji zivot i prima kao i onaj ispred ducana sa flasom.
Dignite malo guzice i izborite se na drugi nacin za bolji zivot.
Tačno da ima tu svega, ali svaki čovjek je priča za sebe.
Za mene je problem i što ne postoji kategorizacija boraca po zadacima koje su obvaljali.
Mislim da to postoji u HR i volio bih kada bi neko pojasnio kako to tamo funkcioniše.

osnova svega je što smo mi tako siromašni i jadni da je socijalna pomoć, bilo kojoj porodici bez primanja, od npr. 100 eura nedostižna, i što se iznos od 326 KM uopšte smatra penzijom.
jadno, sve u svemu
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#64 Re: 326 KM

Post by hamza_sa »

Maraschino wrote:Para ima samo ih treba pravilno rasporediti.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/istrazu ... /170627003

a da se niže zarovi, ovakvih slucajeva ko u filmu.
Tuzno mi je slusati pljuvanje po saborcima, bili oni pred vladom ili negdje drugo, ali eto dosao i takav vakat pa se moze svakome kome se prohtije.

Godinama se raznorazna koplja lome preko ledja boraca. Sve u svemu kada se sve sabere, kad god borci traze neka prava, uvijek se desava prica koja kao zakljucak ima da su za sve u drzavi krivi borci, da su neradnici, da su i ovo i ono. Cini mi se, da se zaboravlja da je vec 25 godina od pocetka agresije i da su mnogi borci vec podobrano ostarili (ni meni nije vise onih 19 godina), razbolili se (neki fizicki, neki psihicki), onemocali itd.

Realno, godinama ovu napacenu drzavu krcme raznorazni politicari (bez obzira na boju dresa), uzivaju u nelegalno stecenoj imovini, u sumnjivom drustvenom statusu i haram parama.

Za njih i njhove prohtjeve je uvijek bilo para i uvijek ce ih biti. Nikada niko nece (osim mozda na forumu) postaviti pitanje u vezi toga i pobuniti se protiv toga. Tu se prica uvijek zavrsava na onoj "samo neka ne puca".

Sto je najtuznije, nikada niko u ovoj drzavi nije ozbiljno pokrenuo rjesavanje sljedeceg pitanja, pa cak ni ovi borci koji protestvuju, a vrlo je interesantno, pogotovo kada vlast kaze da nema para i da bi udovojavanje borcima uzdrmalo budzet. A, pitanje glasi: sta je sa finansiranjem stranaka iz budzeta?????

Budžet Federacije BiH za 2017. godinu 2.747.628.075 KM

A, onda u zakonu o izvrsenju budzeta stoji:

Članak 22.
(Korištenje sredstava na razdjelu 15.)
(1) Za financiranje političkih stranaka i koalicija izdvajaju se sredstva u iznosu od
0,2% u odnosu na ukupne prihode, bez primitaka
.
(2) Sredstva utvrđena na razdjelu 15. Proračuna, pozicija “Transfer za političke
stranke i koalicije” koriste se po programu koji donosi Vlada.
(3) Sredstva namijenjena za financiranje političkih subjekata raspoređuju se tako da
40% od predviđenog iznosa pripada političkim subjektima, koji su zastupljeni u
Parlamentu, u jednakim iznosima, a 60% prema broju poslanika u domovima
Parlamenta, na dan dodjele mandata.
(4) Ukoliko je ugovorom između članica koalicije reguliran način raspodjele novčanih
sredstava koja pripadaju koaliciji, sredstva koja na osnovu stavka (3) ovog
članka pripadaju koaliciji Vlada raspoređuje na osnovu odredbi ugovora.
(5) Sredstva utvrđena na razdjelu 15. Proračuna, pozicija “Kapitalni transferi
neprofitnim organizacijama – Implementacija antikoruptivnih zakona“ koriste se
po programu koji donosi Vlada.

U zemlji gladnih i siromasnih ove godine ce se iz budzeta, za parazite, samo po jednom osnovu izdvojiti 5 495 256 KM.

Ocigledno ovo izdvajanje ne uzdrmava stabilnost budzeta.

I za kraj, mogu samo zamisliti kakvih sve agencija imamo u kojima se zaposljavaju raznorazni podobni stranacki i familijarni lezihljebovici, kada nedavno vidjeh da imamo i ovu: Državna regulatorna agencija za radijacijsku i nuklearnu sigurnost

Ali eto, za sve se ima para osim za borce.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55753
Joined: 15/12/2008 16:53

#65 Re: 326 KM

Post by ultima_palabra »

Ima puno vise boraca za koje i ne znas da su bili borci, jer su jos nesto postigli u zivotu i ne isticu to na svakom koraku. Niti ocekuju da im neko nesto dzaba da.

A ovi iz raznoraznih udruzenja koji su dopustili da ih stranke koriste kao kondome radi mizernih naknada, za njih i ne treba biti para. Dovoljno su izmuzli.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#66 Re: 326 KM

Post by supercali »

Ok neki ne zele da kazu da su bili u vojsci neki na sva usta pricaju
Koliko realno bi moglo biti boraca koji su bili u ratu na liniji vise od mjesec dana?
Vega_Brothers
Posts: 342
Joined: 14/06/2017 22:47

#67 Re: 326 KM

Post by Vega_Brothers »

U mojoj lokalnoj zajednici oni što su važili za najbolje borce svi su dobili poslovne prostore, stanove, zemlju...Ali to je ono 10 - 15 ljudi.
toska
Posts: 3030
Joined: 26/09/2016 14:08

#68 Re: 326 KM

Post by toska »

supercali wrote:Ok neki ne zele da kazu da su bili u vojsci neki na sva usta pricaju
Koliko realno bi moglo biti boraca koji su bili u ratu na liniji vise od mjesec dana?
Teško pitanje,
jedno sam siguran, niko nema ni približno tačan podatak npr. za Sarajevo za 92. i 93. i tada je bilo lako biti na evidenciji, a sjediti kući.
Od 94. se uvodi neki red i ta bi godina mogla biti neki reper, orijentir za brojno stanje.
95. je bio veliki val mobilizacije onih koji su napunili 19-20 godina tokom rata i veći dio roka im je prošao na obuci.
Znači, jedino evidencije iz 94. bi dale neko realno stanje.
treba računati i da se npr. radnici u namjenskoj industriji isto smatraju boračkom populacijom.
User avatar
mayab
Posts: 27245
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#69 Re: 326 KM

Post by mayab »

:thumbup:
cadburry wrote:Sto se mene tice, demobilisani borac nije socijalna kategorija, nego drugi naziv za odgovornog gradjana BiH koji je ispunio svoju ustavnu duznost. Beneficirani staz je sasvim dovoljna nagrada za to. Sve ostalo su pokusaji da se do budzeta dodje guzovace, a sve to ide preko ledja penzionera i stvarnih socijalnih slucajeva. Moj otac se nakon rata demobilisao i vratio svom zanatskom privatnom poslu, danas hvala Bogu fino zaradjuje i ne vidim zasto bi mu drzava trebala ista placati.
Novak20
Posts: 13983
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#70 Re: 326 KM

Post by Novak20 »

http://www.avaz.ba/clanak/301529/nosili ... -sa-630-km

...Predstavnici Jedinstvene organizacije boraca KJKP Toplana odlučili su obići demobilisane borce koji već 24 dana protestvuju pred Federalnom vladom i uručiti im hranu i sokove koje su pripremili za njih, međutim humani gest pokušala je onemogućiti policija koja se tamo nalazi.

Dobili su čak i kaznu u vrijednosti od 630 KM.....
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#71 Re: 326 KM

Post by drunken tiger »

GeeTnT wrote:..toliko valjda kosta zivot....u ratu.
Niko vas nije tjerao da glasate za SDA i da se borite za Aliju i Bakira. Vi ste to izabrali i sad trpite ili ih sklanjajte. Nemojte samo patetike o patriotizmu i sl. To je vama vaša borba dala.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#72 Re: 326 KM

Post by bingov buraz »

Nije se niko borio za Aliju i Bakira nego da mu djeca ne zavrse u nekoj novoj Tomasici,tu pricu macku o rep okaci.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#73 Re: 326 KM

Post by bingov buraz »

mayab wrote::thumbup:
cadburry wrote:Sto se mene tice, demobilisani borac nije socijalna kategorija, nego drugi naziv za odgovornog gradjana BiH koji je ispunio svoju ustavnu duznost. Beneficirani staz je sasvim dovoljna nagrada za to. Sve ostalo su pokusaji da se do budzeta dodje guzovace, a sve to ide preko ledja penzionera i stvarnih socijalnih slucajeva. Moj otac se nakon rata demobilisao i vratio svom zanatskom privatnom poslu, danas hvala Bogu fino zaradjuje i ne vidim zasto bi mu drzava trebala ista placati.
:thumbup:
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#74 Re: 326 KM

Post by drunken tiger »

bingov buraz wrote:Nije se niko borio za Aliju i Bakira nego da mu djeca ne zavrse u nekoj novoj Tomasici,tu pricu macku o rep okaci.
Vidim danas rezultete te borbe. Ako je tako zašto onda traže pomoć od države? Ako su se samo borili da spase porodice? A jesu se borili i zbog toga, ne osporavam to. Koji ku*ac sad traže od države???
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#75 Re: 326 KM

Post by bingov buraz »

drunken tiger wrote:
bingov buraz wrote:Nije se niko borio za Aliju i Bakira nego da mu djeca ne zavrse u nekoj novoj Tomasici,tu pricu macku o rep okaci.
Vidim danas rezultete te borbe. Ako je tako zašto onda traže pomoć od države? Ako su se samo borili da spase porodice? A jesu se borili i zbog toga, ne osporavam to. Koji ku*ac sad traže od države???
To je druga tema i to se mozemo dobrim dijelom sloziti,tiha vecina i ne trazi te neke povlastice,galamdzije su u fokusu.
Post Reply