Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#101 Re: Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Post by Connaisseur Karlin »

riverflow wrote:Deistički pristup kod nas uglavnom imaju "ostali", kao i ovaj panteisticki. No problem. :) Najvažnije je da dolazi iznutra, a ne kao posljedica nekog vanjskog pritiska, neki kompromis sa sobom ili slicno. To bi bilo u startu pogrešno.
Sveprisutnosti boga su puna usta svakome u svim religijama, samo pravo razumijevanje toga nešto ne ide nikako. Kada vam neko kaze "vjerujem u boga" sama izjava ogranicava tu sveprisutnost , meni to izgleda kao da kaze - vjerujem da sam živ, da me majka rodila. Znači, nema se tu šta vjerovati, bog jeste, i mi jesmo, kao i sav život, valjda..

Ipak, sve što imamo na pozornici, od religija, ovih ili onih - izama, nije slučajno. Ima ljudi i ćudi, svi prema sebi. Show must go on.. :)
pa svaki vjernik bilo koje religije ce reci " najvaznije je ono sto je rezultat vlastitog vjerovanja ", a to znaci ,od vjernikovog stava i vjerovanja u Boga, a kojeg osjeca u sebi :)

ti i neki vjernik mozet imati upravo slicnost vjerovanja u Boga :)
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#102 Re: Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Post by triconja »

riverflow wrote:Deistički pristup kod nas uglavnom imaju "ostali", kao i ovaj panteisticki. No problem. :) Najvažnije je da dolazi iznutra, a ne kao posljedica nekog vanjskog pritiska, neki kompromis sa sobom ili slicno. To bi bilo u startu pogrešno.
Sveprisutnosti boga su puna usta svakome u svim religijama, samo pravo razumijevanje toga nešto ne ide nikako. Kada vam neko kaze "vjerujem u boga" sama izjava ogranicava tu sveprisutnost , meni to izgleda kao da kaze - vjerujem da sam živ, da me majka rodila. Znači, nema se tu šta vjerovati, bog jeste, i mi jesmo, kao i sav život, valjda..

Ipak, sve što imamo na pozornici, od religija, ovih ili onih - izama, nije slučajno. Ima ljudi i ćudi, svi prema sebi. Show must go on.. :)
Upravo. Niko ne moze sa sigurnoscu reci sta ce biti poslije smrti(religije su tu bas radi toga :lol: ), vjerovao ti ili ne vjerovao pa hoce li biti nagrade ili kazne, hoces li dobiti tibru ili dvorac sa 10 hektara okucnice na onom svijetu. Nase je da radimo i da doprinosimo ljudskoj vrsti na svim frontovima. :thumbup: a za drugi svijet se ne treba brinuti.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#103 Re: Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Post by Connaisseur Karlin »

triconja wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
sa cim se slazes, sto ti je tesko povjerovati :?

pitala sma te dali razumijes znacenje pojmova i kako ih primjenjujes u svom svijetu vjerovanja :)
Tesko mi je povjerovati da se bog bakce oko ljudi i da je imanentan. Moje vidjenje boga je da je stvorio sve (uspostavio fizicke zakone) i to je to. Nema nikakvih intervencija i poslanika. Nema molitve i da bog da. Jednostavno sta god da uradis uradis sam, bog nije tu da bude tvoje rame za plakanje.

Mozes se zahvaljivati bogu na tome sto je stvorio sve ali sad cigancenje i moljakanje za sve mi ne ide u glavu.
ali, idi, ipak djelomicno vjerujes poput vjernika drugih religija :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#104 Re: Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Post by triconja »

Connaisseur Karlin wrote:
triconja wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
sa cim se slazes, sto ti je tesko povjerovati :?

pitala sma te dali razumijes znacenje pojmova i kako ih primjenjujes u svom svijetu vjerovanja :)
Tesko mi je povjerovati da se bog bakce oko ljudi i da je imanentan. Moje vidjenje boga je da je stvorio sve (uspostavio fizicke zakone) i to je to. Nema nikakvih intervencija i poslanika. Nema molitve i da bog da. Jednostavno sta god da uradis uradis sam, bog nije tu da bude tvoje rame za plakanje.

Mozes se zahvaljivati bogu na tome sto je stvorio sve ali sad cigancenje i moljakanje za sve mi ne ide u glavu.
ali, idi, ipak djelomicno vjerujes poput vjernika drugih religija :D
Nisam ateista, vjerujem u boga ali ne onako kako velike religije govore. :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#105 Re: Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Post by Connaisseur Karlin »

triconja wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
triconja wrote: Tesko mi je povjerovati da se bog bakce oko ljudi i da je imanentan. Moje vidjenje boga je da je stvorio sve (uspostavio fizicke zakone) i to je to. Nema nikakvih intervencija i poslanika. Nema molitve i da bog da. Jednostavno sta god da uradis uradis sam, bog nije tu da bude tvoje rame za plakanje.

Mozes se zahvaljivati bogu na tome sto je stvorio sve ali sad cigancenje i moljakanje za sve mi ne ide u glavu.
ali, idi, ipak djelomicno vjerujes poput vjernika drugih religija :D
Nisam ateista, vjerujem u boga ali ne onako kako velike religije govore. :)
hajde naborji religije koje negiraju Boga, a kojeg osjecas u sebi :)
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#106 Re: Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Post by triconja »

Connaisseur Karlin wrote: hajde naborji religije koje negiraju Boga, a kojeg osjecas u sebi :)
Ne bih o tome raspravljao, mislim da se neko moze naci uvrijedjen. Uglavnom ne svidja mi se pogled na boga sa strane mejnstrim religija.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#107 Re: Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Post by Connaisseur Karlin »

triconja wrote:
Connaisseur Karlin wrote: hajde naborji religije koje negiraju Boga, a kojeg osjecas u sebi :)
Ne bih o tome raspravljao, mislim da se neko moze naci uvrijedjen. Uglavnom ne svidja mi se pogled na boga sa strane mejnstrim religija.
jao jos nisma cula da vjernik iz mainstream relgija ne osjecaju Boga u sebi, kao sto ti tvrdis da ga takodjer osjecas :)
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#108 Re: Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Post by triconja »

Connaisseur Karlin wrote:
triconja wrote:
Connaisseur Karlin wrote: hajde naborji religije koje negiraju Boga, a kojeg osjecas u sebi :)
Ne bih o tome raspravljao, mislim da se neko moze naci uvrijedjen. Uglavnom ne svidja mi se pogled na boga sa strane mejnstrim religija.
jao jos nisma cula da vjernik iz mainstream relgija ne osjecaju Boga u sebi, kao sto ti tvrdis da ga takodjer osjecas :)
Nadam se da nema pokusaja sa tvoje strane da me povratis stadu, kao sto smrcak ima obicaj na ateizam da radi. Evo jedan problem za razmisljanje za tebe. Zamisli da nikad nisi cula da bog bostoji i da religije ne postoje. Sta mislis koliko bi ti trebalo da skontas nesto sama o tome kako je nesto tu?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#109 Re: Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Post by Connaisseur Karlin »

triconja wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
triconja wrote: Ne bih o tome raspravljao, mislim da se neko moze naci uvrijedjen. Uglavnom ne svidja mi se pogled na boga sa strane mejnstrim religija.
jao jos nisma cula da vjernik iz mainstream relgija ne osjecaju Boga u sebi, kao sto ti tvrdis da ga takodjer osjecas :)
Nadam se da nema pokusaja sa tvoje strane da me povratis stadu, kao sto smrcak ima obicaj na ateizam da radi. Evo jedan problem za razmisljanje za tebe. Zamisli da nikad nisi cula da bog bostoji i da religije ne postoje. Sta mislis koliko bi ti trebalo da skontas nesto sama o tome kako je nesto tu?
nema potrebe da postanes paranoik :D zasto bih insistirala da budes drugaciji vjernik :lol: to samo ludjaci i politicari rade :lol:

svako,ali bas svako ljudsko bice je oduvijek osjecalo prisustvo necega sto je definirano na razlicite nacine,no definicija nije vazna, jer svi ljudi , vjeruju na slican nacin, ma kako pokusavali reci da su drugaciji od drugih, ipak smo svi iz reda ljudskog roda, to je bila sustina mog pisanja :)

ja sam agnostik :-D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#110 Re: Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Post by triconja »

Connaisseur Karlin wrote: nema potrebe da postanes paranoik :D zasto bih insistirala da budes drugaciji vjernik :lol: to samo ludjaci i politicari rade :lol:

svako,ali bas svako ljudsko bice je oduvijek osjecalo prisustvo necega sto je definirano na razlicite nacine,no definicija nije vazna, jer svi ljudi , vjeruju na slican nacin, ma kako pokusavali reci da su drugaciji od drugih, ipak smo svi iz reda ljudskog roda, to je bila sustina mog pisanja :)

ja sam agnostik :-D
:thumbup:

Koji je tvoj stav o nastanku ljudi?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#111 Re: Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Post by Connaisseur Karlin »

triconja wrote:
Connaisseur Karlin wrote: nema potrebe da postanes paranoik :D zasto bih insistirala da budes drugaciji vjernik :lol: to samo ludjaci i politicari rade :lol:

svako,ali bas svako ljudsko bice je oduvijek osjecalo prisustvo necega sto je definirano na razlicite nacine,no definicija nije vazna, jer svi ljudi , vjeruju na slican nacin, ma kako pokusavali reci da su drugaciji od drugih, ipak smo svi iz reda ljudskog roda, to je bila sustina mog pisanja :)

ja sam agnostik :-D
:thumbup:

Koji je tvoj stav o nastanku ljudi?
nemam ga, jer nemam naucne dokaze :)
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#112 Re: Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Post by triconja »

Connaisseur Karlin wrote:
triconja wrote:
Connaisseur Karlin wrote: nema potrebe da postanes paranoik :D zasto bih insistirala da budes drugaciji vjernik :lol: to samo ludjaci i politicari rade :lol:

svako,ali bas svako ljudsko bice je oduvijek osjecalo prisustvo necega sto je definirano na razlicite nacine,no definicija nije vazna, jer svi ljudi , vjeruju na slican nacin, ma kako pokusavali reci da su drugaciji od drugih, ipak smo svi iz reda ljudskog roda, to je bila sustina mog pisanja :)

ja sam agnostik :-D
:thumbup:

Koji je tvoj stav o nastanku ljudi?
nemam ga, jer nemam naucne dokaze :)
Imas sa jedne strane kreacionizam a sa druge evoluciju, to je jednostavno za izabrati. Imas ovdje materije za razmisljanje jer cak i da uzmes evoluciju opet dodjes do toga da je bog stvorio ljude jer je stvorio univerzum a sto su ljudi nastali od jednocelijskih organizama nije bitno jer je i njih bog stvorio :lol: . :thumbup:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#113 Re: Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Post by arzuhal »

triconja wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
nemam ga, jer nemam naucne dokaze :)
Imas sa jedne strane kreacionizam a sa druge evoluciju, to je jednostavno za izabrati. Imas ovdje materije za razmisljanje jer cak i da uzmes evoluciju opet dodjes do toga da je bog stvorio ljude jer je stvorio univerzum a sto su ljudi nastali od jednocelijskih organizama nije bitno jer je i njih bog stvorio :lol: . :thumbup:
Jest jednostavno za izabrati, ali nisi je čuo: nema naučnih dokaza. Zato se @ljubinka ne opredjeljuje ni za jedan stav, smatranje, teoriju ili -izam. A ne brani da se drugi opredjeljuju za jedan od ta dva pravca mišljenja i stavova, jel tako Ljubinka? :mrgreen:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#114 Re: Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Post by triconja »

arzuhal wrote:
triconja wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
nemam ga, jer nemam naucne dokaze :)
Imas sa jedne strane kreacionizam a sa druge evoluciju, to je jednostavno za izabrati. Imas ovdje materije za razmisljanje jer cak i da uzmes evoluciju opet dodjes do toga da je bog stvorio ljude jer je stvorio univerzum a sto su ljudi nastali od jednocelijskih organizama nije bitno jer je i njih bog stvorio :lol: . :thumbup:
Jest jednostavno za izabrati, ali nisi je čuo: nema naučnih dokaza. Zato se @ljubinka ne opredjeljuje ni za jedan stav, smatranje, teoriju ili -izam. A ne brani da se drugi opredjeljuju za jedan od ta dva pravca mišljenja i stavova, jel tako Ljubinka? :mrgreen:
Koji je treci? Kako su ljudi nastali? Naravno pod bog se ne misli da je to neki covjek koji stoji na oblacima i gleda na ljude (kao na simpsonovima) nego moze biti i neka sila koju ne razumijemo a koja je pokrenula stvaranje univerzuma. Univerzum nije mogao sam nastati. Cak i da zivimo u nekoj kompjuterskoj simulaciji bog bi bio onaj sto je napravio tu simulaciju :D
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#115 Re: Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Post by arzuhal »

Zašto mora biti treći kad nju ne zanimaju ni prva dva? :lol:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#116 Re: Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Post by Connaisseur Karlin »

arzuhal wrote:
triconja wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
nemam ga, jer nemam naucne dokaze :)
Imas sa jedne strane kreacionizam a sa druge evoluciju, to je jednostavno za izabrati. Imas ovdje materije za razmisljanje jer cak i da uzmes evoluciju opet dodjes do toga da je bog stvorio ljude jer je stvorio univerzum a sto su ljudi nastali od jednocelijskih organizama nije bitno jer je i njih bog stvorio :lol: . :thumbup:
Jest jednostavno za izabrati, ali nisi je čuo: nema naučnih dokaza. Zato se @ljubinka ne opredjeljuje ni za jedan stav, smatranje, teoriju ili -izam. A ne brani da se drugi opredjeljuju za jedan od ta dva pravca mišljenja i stavova, jel tako Ljubinka? :mrgreen:
tako je arzonja :-D

obe su teorije, a vi ,izvolite birajte :D

ja vjerujem i u orgnasko proijeklo kosmicke prasine koja svaki dan pad na Zemljino tlo , vidis, tlo Zemlje je uduvijek u dodiru sa ostatkom Kosmosa :-D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#117 Re: Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Post by Connaisseur Karlin »

arzuhal wrote:Zašto mora biti treći kad nju ne zanimaju ni prva dva? :lol:
ja sam tebi postavila pitanje, kvoritala te, a ti nista :D :kiss:

u vezi uloge podsviesti i vjerovnja :-D

zelim ti ugodan ramazan :kiss:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#118 Re: Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Post by arzuhal »

Connaisseur Karlin wrote: ja vjerujem i u orgnasko proijeklo kosmicke prasine koja svaki dan pad na Zemljino tlo , vidis, tlo Zemlje je uduvijek u dodiru sa ostatkom Kosmosa :-D
Pa normalica. Zato nas Kur'an i poziva da za znakovima i dokazima tragamo u sebi samima a i svemirskim horizontima...
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#119 Re: Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Post by arzuhal »

Connaisseur Karlin wrote:
zelim ti ugodan ramazan :kiss:
Hvala, i tebi također :-D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#120 Re: Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Post by Connaisseur Karlin »

arzuhal wrote:
Connaisseur Karlin wrote: ja vjerujem i u orgnasko proijeklo kosmicke prasine koja svaki dan pad na Zemljino tlo , vidis, tlo Zemlje je uduvijek u dodiru sa ostatkom Kosmosa :-D
Pa normalica. Zato nas Kur'an i poziva da za znakovima i dokazima tragamo u sebi samima a i svemirskim horizontima...
eto,a vidi mene je ljubav prema avijaciji i radoznlaost ka svemiru usmjerila da tako razmisljam :kiss:

ja ne razumijem Boga, no,istina, je ne razumijem ni sebe :lol: mislim da je tako sa svima nama :-D

a joj da mi je znati odgovore na neka moja pitanja :skoljka:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#121 Re: Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Post by triconja »

Connaisseur Karlin wrote:
tako je arzonja :-D

obe su teorije, a vi ,izvolite birajte :D

ja vjerujem i u orgnasko proijeklo kosmicke prasine koja svaki dan pad na Zemljino tlo , vidis, tlo Zemlje je uduvijek u dodiru sa ostatkom Kosmosa :-D
Teorija evolucije ne mora nuzno imati statican kosmos da bi se desila. Moze da planeta pluta neki period (n -> beskonacno ) godina i da nesto na nju spadne sto ce pokrenuti hemijske reakcije i zivot. Moze biti da je sve staticno pa da nakon sto se radijacija usteli ili nakon sto se planete postave kako treba desi hemijska reakcija i nastane zivot. Imas beskonacno mnogo varijacija na tu temu :lol: .
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#122 Re: Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Post by triconja »

Connaisseur Karlin wrote:
arzuhal wrote:
Connaisseur Karlin wrote: ja vjerujem i u orgnasko proijeklo kosmicke prasine koja svaki dan pad na Zemljino tlo , vidis, tlo Zemlje je uduvijek u dodiru sa ostatkom Kosmosa :-D
Pa normalica. Zato nas Kur'an i poziva da za znakovima i dokazima tragamo u sebi samima a i svemirskim horizontima...
eto,a vidi mene je ljubav prema avijaciji i radoznlaost ka svemiru usmjerila da tako razmisljam :kiss:

ja ne razumijem Boga, no,istina, je ne razumijem ni sebe :lol: mislim da je tako sa svima nama :-D

a joj da mi je znati odgovore na neka moja pitanja :skoljka:
Da znas odgovore ne bi ti bio zivot zanimljiv kao sad kad moras da istrazujes :thumbup:

edit: da kazem o naucnim dokazima nesto :lol: nauka je napredovala najvise u zadnjih 300 godina a ljudi su na planeti dosta duze. Zamisli koliko ce trebati da dobijes dokaze kojima ces potkrijepiti svoja vjerovanja (ili da ti daju neki putokaz da izaberes pravi put vjere)? Tu je car istrazivanja i razmisljanja o nekim stvarima :thumbup:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#123 Re: Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Post by Connaisseur Karlin »

triconja wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
tako je arzonja :-D

obe su teorije, a vi ,izvolite birajte :D

ja vjerujem i u orgnasko proijeklo kosmicke prasine koja svaki dan pad na Zemljino tlo , vidis, tlo Zemlje je uduvijek u dodiru sa ostatkom Kosmosa :-D
Teorija evolucije ne mora nuzno imati statican kosmos da bi se desila. Moze da planeta pluta neki period (n -> beskonacno ) godina i da nesto na nju spadne sto ce pokrenuti hemijske reakcije i zivot. Moze biti da je sve staticno pa da nakon sto se radijacija usteli ili nakon sto se planete postave kako treba desi hemijska reakcija i nastane zivot. Imas beskonacno mnogo varijacija na tu temu :lol: .
triconja, pa mi svakodnevno udisemo prasinu koja upada svakodnevno u Zemljinu atmosferu :)
ja vjerjem da je svasta nesto uticalo na formiranje organizama na Zemlji, vanjski u unutarnji faktori :)
radijacija je kosntanto pristuna na Zemlji :) Karbon je znacjana element :) ima tu niz faktora :-D jedan beskonacan niz :-D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#124 Re: Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Post by Connaisseur Karlin »

triconja wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
arzuhal wrote:
Pa normalica. Zato nas Kur'an i poziva da za znakovima i dokazima tragamo u sebi samima a i svemirskim horizontima...
eto,a vidi mene je ljubav prema avijaciji i radoznlaost ka svemiru usmjerila da tako razmisljam :kiss:

ja ne razumijem Boga, no,istina, je ne razumijem ni sebe :lol: mislim da je tako sa svima nama :-D

a joj da mi je znati odgovore na neka moja pitanja :skoljka:
Da znas odgovore ne bi ti bio zivot zanimljiv kao sad kad moras da istrazujes :thumbup:

edit: da kazem o naucnim dokazima nesto :lol: nauka je napredovala najvise u zadnjih 300 godina a ljudi su na planeti dosta duze. Zamisli koliko ce trebati da dobijes dokaze kojima ces potkrijepiti svoja vjerovanja (ili da ti daju neki putokaz da izaberes pravi put vjere)? Tu je car istrazivanja i razmisljanja o nekim stvarima :thumbup:
triconja, fazon sa naucnim istrazivanjima je da ista pocinju sa teorijom, no problem je da nijedna teroija ne moze u potpunosti zadovoljiti tok naucnog istrazivanja :)
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#125 Re: Da li čovjek može biti bez religije i Boga?

Post by triconja »

Connaisseur Karlin wrote:
triconja wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
tako je arzonja :-D

obe su teorije, a vi ,izvolite birajte :D

ja vjerujem i u orgnasko proijeklo kosmicke prasine koja svaki dan pad na Zemljino tlo , vidis, tlo Zemlje je uduvijek u dodiru sa ostatkom Kosmosa :-D
Teorija evolucije ne mora nuzno imati statican kosmos da bi se desila. Moze da planeta pluta neki period (n -> beskonacno ) godina i da nesto na nju spadne sto ce pokrenuti hemijske reakcije i zivot. Moze biti da je sve staticno pa da nakon sto se radijacija usteli ili nakon sto se planete postave kako treba desi hemijska reakcija i nastane zivot. Imas beskonacno mnogo varijacija na tu temu :lol: .
triconja, pa mi svakodnevno udisemo prasinu koja upada svakodnevno u Zemljinu atmosferu :)
ja vjerjem da je svasta nesto uticalo na formiranje organizama na Zemlji, vanjski u unutarnji faktori :)
radijacija je kosntanto pristuna na Zemlji :) Karbon je znacjana element :) ima tu niz faktora :-D jedan beskonacan niz :-D
Ja vjerujem da je evolucija tacan odgovor.
Post Reply