Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#851 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by Last December »

Prosječna plata u BiH za sedam godina uvećana za samo 42 KM

https://www.klix.ba/biznis/posao/prosje ... /170807086
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#852 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by hrle1976 »

meteorit135531 wrote:
insomnia78 wrote:Joj vas. Nije dobar ba lik
Koliko god se zavaravali , danas je sve, manje - vise , interes. I ljubav je interes, i prijatelji su tu radi interesa. Pa znalo vam se desavati da vas prijatelji zovu samo kad im nesto treba? :roll:

Ne nazovu ni za Bajram , ni za Bozic, vec zovu i traze vas samo kad im nesto treba. Nemojmo zivjeti u iluziji. Ljubav je opijum za siromasne, ako je religija opijum za narod, kako je rekao Karl Marx.
99% zena koje ovo citaju i koje pisu na forumu iz Svedske , Njemacke, Holandije, Francuske , Belgije su otisle "gore" pomocu svojih spolnih instrumenata.. evo i ovaj nas francuz insomnia78 se "udo" u Francusku, samo sto to on u najvecem ludilu nece priznati, posebno ne na forumu. :izet:

I tako to ide u zivotu. Nikad se nikad nijedna "vrh treba" nije udala za siromaha. Nije se udala za radnika iz komunalnog preduzeca. Nije se udala za rostijdziju.
iUdala se za "papire" i bolji zivot, kad iako je vec isfeminizirana do te mjere da smatra da su muskarci niza bica od nje, u Bosni nikad nije zaradila svoj dinar nit se moze brinuti o sebi, pa je lakse "prodati" picku i otici u dijasporu..

I tako ce to da ide jos dugo dugo vremena ovdje.. Ja ih znam tacno 9, imenom i prezimenom koje su otisle u dijasporu na taj nacin. Znam i dva muskarca.

Nek ljudi pricaju sta zele, zna se kako se kod nas obezbjedjuje bolja buducnost i zasto se bahati ljudi sa najnovijim crnim Audijem A8 3.0 TDI posmatraju kao viza za buducnost.

Ovako kad si na birou u Bosni, nikome nisi zanimljiv. :bih:

Mada, pisem u sarkasticnom stilu kao sto sam radio na svojoj temi koju osvjezavam, ali generalno moze se izvuci neka matrica po kojoj danasnji zivot u Bosni funkcionise.
Ne trebaju mi sise, ni elitna sponza, ali da... Danas novac pokrece svijet, ne kaze Dino Merlin dzaba.. kad dodju teski dani, kad odu svi jarani :thumbup:
Otprilike, to je to.
Pa ovo sve sto si napisao nije nikakvo otkrivanje tople vode. 90% stoji na svom mjestu. Samo ti nekako to dramaticno pises kao da si zrtva tih tedencija?
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#853 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by Fudo387 »

HAVANA wrote:
Fudo387 wrote:
512MB wrote:Sta je Fudo ti satro nisi zbog ovog otiso u US, mojne nam :D
:lol: :lol:

jebe me samo sto audija ne mogu prodjirat' :twisted:
:lol: :lol:
Mozes ba.Prodacu ti ja.Il rentat. :lol:
Nije to to, :D
Moraju biti svapske tablice :lol:
Ko ce me jarane u audiju sa bosanskim tablicama, mislice trebe da sam sda. :twisted:
User avatar
512MB
Posts: 10586
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#854 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by 512MB »

Eto Havana ideje za bizMis :D
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#855 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by mirsek »

meteorit135531 wrote:Ja generalno mrzim Bosnu samo zbog ovog sindroma.. hocu zena da zaposli sina, uzburno zapali svoju motanu cigaru, nasmijesi se krezavim zubima kafi koju je srkutala, i otuzno rece:

"eh da imam ikog dole da zaposlim njega u mikrokreditnoj organizaciji" :roll:

Znaci, obicni salterdzija koji ce motati papire za 500 KM. :-)

Eto , dokle seze razmisljanje bosanskog covjeka pecinske pameti..

E to se zove stanje svijesti. Jbg, necu da budem dio takvog sistema. :run:

Hocu crnog AUDIJA A8 3.0 TDI, da bahato bacim kljuceve na sto , da pocnem pricati nesto na tecnom njemackom sto mi ne bi bio problem :-D , da pridjem najelitnijoj sarajevskoj sponzi sa sisama 36 DOUBLE D's , i da se ona upeca na moje ulakirano auto, na moj BIBIC kako vole zvati odmilja :sad: , i da joj onda mogu krv piti na slamku jer sam je izvuk'o iz bijede.. sise su tu manje - vise zbog ukrasa, da raja pjeni kad me vidi kako vozim ovakkvu trebu i posjedujem je kao ukras na suvozacevom mjestu..

Jbg, znam reci ce te kompleksi su cudo, mada nije istina. Ja hocu da budem tipicni dijasporac koji je otisao iz intelektualne bijede i dosao je 20 dana na ljeto da moze da se kurci i da vam nabija komplekse gdje je god to moguce.

Takav je otprilike plan. Pun mi je kofer ovih pokvarenih i podlih ljudi od kojih ne znas sta mozes ocekivati. :run:
O cemu se radi ?
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#856 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by HAVANA »

512MB wrote:Eto Havana ideje za bizMis :D
Sta,koji? :D
User avatar
512MB
Posts: 10586
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#857 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by 512MB »

HAVANA wrote:
512MB wrote:Eto Havana ideje za bizMis :D
Sta,koji? :D
Iznajmljuj svapske tablice, da more i fudo kresnut sponzorusu :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#858 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by HAVANA »

Meteor jarane,lezi ti u sobu i slusaj ljubavne pjesme.Mozda te kaka toplina obuzme.Nahorozio si se puno,bice ti nesta.Sad ti i zene krive.

User avatar
Bluemore
Posts: 4334
Joined: 18/06/2010 21:18

#859 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by Bluemore »

HAVANA wrote:
Fudo387 wrote:
512MB wrote:Sta je Fudo ti satro nisi zbog ovog otiso u US, mojne nam :D
:lol: :lol:

jebe me samo sto audija ne mogu prodjirat' :twisted:
:lol: :lol:
Mozes ba.Prodacu ti ja.Il rentat. :lol:
tablice ponesi svoje!!
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#860 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by HAVANA »

512MB wrote:
HAVANA wrote:
512MB wrote:Eto Havana ideje za bizMis :D
Sta,koji? :D
Iznajmljuj svapske tablice, da more i fudo kresnut sponzorusu :lol:
Fudo mi je simpatican,moze probrat sta hoce. :lol: Dobice i popusta 4% :lol:
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#861 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by mirsek »

VPSA wrote:Kao da je ono sto je do sad pisao bilo ista pametnije.
Pise on dobro samo sto pise sa crnjak gledista. Vecina stvari mu je tacna kad opisuje nase drustvo i odnose medju ljudima.
Mada kontam mozda je i do blizeg drustva. Kod mene iz blizeg okruzenja 80% raje radi po drzavnim firmama i administraciji ili po stranim firmama tj. njihovim filijalama pa bilo to banke, farmaceutske kuce, spedicija, strani fakulteti i srednje skole itd.. Ostali rade sta stignu i kopaju i rukama i nogama da se uvale na budzet.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#862 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by mirsek »

meteorit135531 wrote:
insomnia78 wrote:Joj vas. Nije dobar ba lik
Koliko god se zavaravali , danas je sve, manje - vise , interes. I ljubav je interes, i prijatelji su tu radi interesa. Pa znalo vam se desavati da vas prijatelji zovu samo kad im nesto treba? :roll:

Ne nazovu ni za Bajram , ni za Bozic, vec zovu i traze vas samo kad im nesto treba. Nemojmo zivjeti u iluziji. Ljubav je opijum za siromasne, ako je religija opijum za narod, kako je rekao Karl Marx.
99% zena koje ovo citaju i koje pisu na forumu iz Svedske , Njemacke, Holandije, Francuske , Belgije su otisle "gore" pomocu svojih spolnih instrumenata.. evo i ovaj nas francuz insomnia78 se "udo" u Francusku, samo sto to on u najvecem ludilu nece priznati, posebno ne na forumu. :izet:

I tako to ide u zivotu. Nikad se nikad nijedna "vrh treba" nije udala za siromaha. Nije se udala za radnika iz komunalnog preduzeca. Nije se udala za rostijdziju.
iUdala se za "papire" i bolji zivot, kad iako je vec isfeminizirana do te mjere da smatra da su muskarci niza bica od nje, u Bosni nikad nije zaradila svoj dinar nit se moze brinuti o sebi, pa je lakse "prodati" picku i otici u dijasporu..

I tako ce to da ide jos dugo dugo vremena ovdje.. Ja ih znam tacno 9, imenom i prezimenom koje su otisle u dijasporu na taj nacin. Znam i dva muskarca.

Nek ljudi pricaju sta zele, zna se kako se kod nas obezbjedjuje bolja buducnost i zasto se bahati ljudi sa najnovijim crnim Audijem A8 3.0 TDI posmatraju kao viza za buducnost.

Ovako kad si na birou u Bosni, nikome nisi zanimljiv. :bih:

Mada, pisem u sarkasticnom stilu kao sto sam radio na svojoj temi koju osvjezavam, ali generalno moze se izvuci neka matrica po kojoj danasnji zivot u Bosni funkcionise.
Ne trebaju mi sise, ni elitna sponza, ali da... Danas novac pokrece svijet, ne kaze Dino Merlin dzaba.. kad dodju teski dani, kad odu svi jarani :thumbup:
Otprilike, to je to.
Samo pisi, nagledao sam se i ja slicnih stvari. Samo ono oko lijecenja i zdravlja ti ne treba. To fakat nije za zajebanciju.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#863 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by Fudo387 »

HAVANA wrote:Fudo mi je simpatican,moze probrat sta hoce. Dobice i popusta 4%
Sad ja to nesta racunam, znaci, na 100 maraka dobar sam 4 marke. :cry:
Al' kad skontas da je to mjesec dana rentanja, pa nije to ni lose. :D
Sto volim sto sam 'vako simpatican, ne b' to ni za sta na svijetu dao. :lol:
VPSA
Posts: 517
Joined: 19/05/2017 14:25

#864 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by VPSA »

mirsek wrote:
VPSA wrote:Kao da je ono sto je do sad pisao bilo ista pametnije.
Pise on dobro samo sto pise sa crnjak gledista. Vecina stvari mu je tacna kad opisuje nase drustvo i odnose medju ljudima.
Mada kontam mozda je i do blizeg drustva. Kod mene iz blizeg okruzenja 80% raje radi po drzavnim firmama i administraciji ili po stranim firmama tj. njihovim filijalama pa bilo to banke, farmaceutske kuce, spedicija, strani fakulteti i srednje skole itd.. Ostali rade sta stignu i kopaju i rukama i nogama da se uvale na budzet.
Kad se postavis da si najpametniji na svijetu, a da si sa 27 godina zivota totalni propalitet i svi su ti krivi osim sebe samog, i mislis da svi koji su nesto od svog zivota napravili su to na tanjiru dobili, onda je istina na drugoj krajnosti.
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#865 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by ho oponopono »

...e kad se uvališ u Dojče, mjaukalo-boj...samo pokušaj da zakukaš...:gunjastajl:
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#866 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by meteorit135531 »

Mozel mala reklama za moju temu "Hoce li to majstore?". Hvala Vam na virtuelnoj podrsci, i naravno ocekujem da kliknete na dugme DONATE i da mi uplatite 5 dolara na Paypal zato jer znam o cemu govorim.

Salu i sarkazam na stranu. Hocu da pitam nesto ozbiljno. Jel vi stvarno mislite da postoji osoba u ranim dvadesetim , koja radi u privatnom sektoru (proizvodni sektor) da moze reci:

" e meni je ovdje dobro, sto da idem za Hrletovu Cesku ili Angelinu Njemacku, ja od svoje plate koju zaradjujem u realnom sektoru u Bosni mogu razmisljati o kupovini stana, rjesenju stambenog pitanja , o putnickom motornom vozilu na leasing, od tome hocu li ljetovati na dubrovackoj rivijeri, ili cu ipak ljetovati na francuskoj rivijeri? mozda cu ljetovati ipak na onoj turskoj, mozda cak i na tuniskoj rivijeri?

Hm, nedoumica. Boze, postoji li takav covjek u ranim, srednjim ili kasnim dvadesetim koji moze odrediti da ce u ovoj drzavi docekati penziju? Ja prvi necu, ja planiram da se nauzivam njemacke penzije, a za vas ne znam.

Ja poznajem osobu koja je zaradila punu penziju u BIH, penzija 436 KM.
Penzija za 40 godina radnog staza je 220 EUR.

I onda neko kaze ostani da zivis u Bosni da se boris za bolje sutra.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#867 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by mirsek »

VPSA wrote:
mirsek wrote:
VPSA wrote:Kao da je ono sto je do sad pisao bilo ista pametnije.
Pise on dobro samo sto pise sa crnjak gledista. Vecina stvari mu je tacna kad opisuje nase drustvo i odnose medju ljudima.
Mada kontam mozda je i do blizeg drustva. Kod mene iz blizeg okruzenja 80% raje radi po drzavnim firmama i administraciji ili po stranim firmama tj. njihovim filijalama pa bilo to banke, farmaceutske kuce, spedicija, strani fakulteti i srednje skole itd.. Ostali rade sta stignu i kopaju i rukama i nogama da se uvale na budzet.
Kad se postavis da si najpametniji na svijetu, a da si sa 27 godina zivota totalni propalitet i svi su ti krivi osim sebe samog, i mislis da svi koji su nesto od svog zivota napravili su to na tanjiru dobili, onda je istina na drugoj krajnosti.
Po meni dosta dobro opisuje svakodnevne situacije i odnose medju ljudima. E sad zavisi sta ti znaci dobijanje na tanjiru ? Jel kopanje rukama i nogama da se uvalis na budzet trud vrijedan hvale ili je taj pokusaj u startu negativan i osudjujuci jer ganjas budzet kao glavni cilj to je posebno pitanje ? Jel zavrsetak faksa i slanje CV- a na mail svim firmama iz tvoje struke dovoljan trud ili je to nedovoljno da ti se prizna da se dovoljno trudis ?
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#868 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by mirsek »

meteorit135531 wrote:Mozel mala reklama za moju temu "Hoce li to majstore?". Hvala Vam na virtuelnoj podrsci, i naravno ocekujem da kliknete na dugme DONATE i da mi uplatite 5 dolara na Paypal zato jer znam o cemu govorim.

Salu i sarkazam na stranu. Hocu da pitam nesto ozbiljno. Jel vi stvarno mislite da postoji osoba u ranim dvadesetim , koja radi u privatnom sektoru (proizvodni sektor) da moze reci:

" e meni je ovdje dobro, sto da idem za Hrletovu Cesku ili Angelinu Njemacku, ja od svoje plate koju zaradjujem u realnom sektoru u Bosni mogu razmisljati o kupovini stana, rjesenju stambenog pitanja , o putnickom motornom vozilu na leasing, od tome hocu li ljetovati na dubrovackoj rivijeri, ili cu ipak ljetovati na francuskoj rivijeri? mozda cu ljetovati ipak na onoj turskoj, mozda cak i na tuniskoj rivijeri?

Hm, nedoumica. Boze, postoji li takav covjek u ranim, srednjim ili kasnim dvadesetim koji moze odrediti da ce u ovoj drzavi docekati penziju? Ja prvi necu, ja planiram da se nauzivam njemacke penzije, a za vas ne znam.

Ja poznajem osobu koja je zaradila punu penziju u BIH, penzija 436 KM.
Penzija za 40 godina radnog staza je 220 EUR.

I onda neko kaze ostani da zivis u Bosni da se boris za bolje sutra.
Mislim da se vecina raje pomirila sa tim da treba da špara i da se samo od penzije nece puno najesti.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#869 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by mousstapha »

Joj meteor sjebaces se ti u Njemackoj, ako tako nastavis razmisljati. Covjece, tebi je pamet rasuta na totalno nebitne stvari. Nadji svoj pravac, gledaj naprijed i furaj.
User avatar
512MB
Posts: 10586
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#870 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by 512MB »

Svako ganja svoj san, neko da se ostvari u poslu i odskoluje djecu, neko pak da kresne sisatu sponzorusu u crnom audiju :D
User avatar
madner
Posts: 56783
Joined: 09/08/2004 16:35

#871 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by madner »

Uvijek mozes rentati crnog Audija. Svajcarske tablice daju maksimalni ucinak.

Tako to puno dijaspore radi. :D
VPSA
Posts: 517
Joined: 19/05/2017 14:25

#873 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by VPSA »

mirsek wrote: Po meni dosta dobro opisuje svakodnevne situacije i odnose medju ljudima. E sad zavisi sta ti znaci dobijanje na tanjiru ? Jel kopanje rukama i nogama da se uvalis na budzet trud vrijedan hvale ili je taj pokusaj u startu negativan i osudjujuci jer ganjas budzet kao glavni cilj to je posebno pitanje ? Jel zavrsetak faksa i slanje CV- a na mail svim firmama iz tvoje struke dovoljan trud ili je to nedovoljno da ti se prizna da se dovoljno trudis ?
Pa ponovio je vise puta da SVI koji nisu imali stelu vise na biroima i ne rade nista. Dakle logika mu je da svi koji imaju dobre poslove su to dobili preko stele, tj. na tanjiru. Nisam mislio na budzet, ali postujem vise kad i to neko hoce, pa isplanira kako i toga se dokopa, nego ove koji o tome sanjaju ali ni tu nista ne poduzimaju nego samo proklinju sve jer im babo nije u SDA ili SDP-u ili ciji je god red u tom mandatu.

Zavrsetak faksa sam po sebi nista ne znaci, ni ovdje a ni na zapadu. Valjda si morao razmisliti i sta ces zavrsiti, kakve ces kontakte usput napraviti, sta ces nauciti itd. Daj Boze da je poslao CV svim firmama iz svoje struke, on rece 20ak da je poslao, a i da je poslao svima to je jedan korak, ali ni blizu dovoljnog. Znaci 20 prijava za posao mozes poslati za sat vremena, zar stvarno mislis da ista u zivotu i treba da bude tako lako. Imao si od faxa vise godina u kojima nisi radio u struci. Mogao si u medjuvremenu shvatiti sta ti malobrojni poslovi za koje smatras da su dobri traze, pa mozda za to vrijeme nauciti neku novu vjestinu, mozda neki novi strani jezik, mozda steci neki certifikat koji se cijeni na trzistu rada, mozda upoznat neke ljude iz tih poslovnih krugova, ostvariti neke kvalitetne kontakte s njima, zasto ne i volontirati negdje neko vrijeme ako unaprijed isplaniras da ti to moze biti korisno za dobijanje nekog posla. I svaki put kad vidis da to nije dovoljno, znaci da moras pokusati jos nesto, tako je i u poslu, tako je i u bilo cemu u zivotu.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#874 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by hrle1976 »

madner wrote:Uvijek mozes rentati crnog Audija. Svajcarske tablice daju maksimalni ucinak.

Tako to puno dijaspore radi. :D
A Pagani Zonda na ceske nije to to jer je na ceske tablice :-)
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#875 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by hrle1976 »

VPSA wrote:
mirsek wrote: Po meni dosta dobro opisuje svakodnevne situacije i odnose medju ljudima. E sad zavisi sta ti znaci dobijanje na tanjiru ? Jel kopanje rukama i nogama da se uvalis na budzet trud vrijedan hvale ili je taj pokusaj u startu negativan i osudjujuci jer ganjas budzet kao glavni cilj to je posebno pitanje ? Jel zavrsetak faksa i slanje CV- a na mail svim firmama iz tvoje struke dovoljan trud ili je to nedovoljno da ti se prizna da se dovoljno trudis ?
Pa ponovio je vise puta da SVI koji nisu imali stelu vise na biroima i ne rade nista. Dakle logika mu je da svi koji imaju dobre poslove su to dobili preko stele, tj. na tanjiru. Nisam mislio na budzet, ali postujem vise kad i to neko hoce, pa isplanira kako i toga se dokopa, nego ove koji o tome sanjaju ali ni tu nista ne poduzimaju nego samo proklinju sve jer im babo nije u SDA ili SDP-u ili ciji je god red u tom mandatu.

Zavrsetak faksa sam po sebi nista ne znaci, ni ovdje a ni na zapadu. Valjda si morao razmisliti i sta ces zavrsiti, kakve ces kontakte usput napraviti, sta ces nauciti itd. Daj Boze da je poslao CV svim firmama iz svoje struke, on rece 20ak da je poslao, a i da je poslao svima to je jedan korak, ali ni blizu dovoljnog. Znaci 20 prijava za posao mozes poslati za sat vremena, zar stvarno mislis da ista u zivotu i treba da bude tako lako. Imao si od faxa vise godina u kojima nisi radio u struci. Mogao si u medjuvremenu shvatiti sta ti malobrojni poslovi za koje smatras da su dobri traze, pa mozda za to vrijeme nauciti neku novu vjestinu, mozda neki novi strani jezik, mozda steci neki certifikat koji se cijeni na trzistu rada, mozda upoznat neke ljude iz tih poslovnih krugova, ostvariti neke kvalitetne kontakte s njima, zasto ne i volontirati negdje neko vrijeme ako unaprijed isplaniras da ti to moze biti korisno za dobijanje nekog posla. I svaki put kad vidis da to nije dovoljno, znaci da moras pokusati jos nesto, tako je i u poslu, tako je i u bilo cemu u zivotu.
Ovo si vrlo pametno napisao, i narvano da sve ima svoje mjesto. U praksi je mozda nesto teze sve tako uskladiti ali nije bas nemoguce brojnim. Ima slucaja gdje nije tako lagano sve uskladiti. Ali te price kako isljucivo treba stela je smjesno. I na Zapadu treba poznanstvo i ponegdje stela pogotovo za akademsko obrazovane. Danas kao nikada prije je popularan timski rad. Malo je firmi koje traze samostalne radnike. Zato se gelda ta preporuka i stela da se lakse uklopis. I narvano da to moze imati svoj utjecaj na kvalitet rezultata ali ocigledno danasnjim firmama je vanija harmonija za uspjeh nego mozda neki strogi kvalitet.
Post Reply