Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#451 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by realna do boli »

Ah, da..sad ce krenuti..ko je sa sela..ko je starosjedioc..ko si ti da branis mom djetetu...ono moze sta hoce..ono samo istrazuje svijet..hajde malo se zaustavite..i promislite..hebat ga..mozda su ljudi u pravu.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#452 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by insomnia78 »

Hajde se ti zamisli kakav ti je to izlazak sko ga moze pokvariti necije dijete :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#453 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Alfons Kauders »

Gray wrote:
Dino79 wrote:

Kafana, kafić,kafe picerija, picerija, kafe slastičarna, slastičarna.....to su sve različita mjesta.
Neznam odakle ste vi " pridošli" u Sarajevo pa sve navedene ugostiteljske objekte zovete kafanom. ali ovi nazivi su već decenijama uobičajeni ovdje.
'Đe si starosjedioc, izvinjavam se, nisam te prepozn'o, ne vidim najbolje kako sam pridoš'o u ovo Sarajv'o :-) :-) :-)
Ispada... da je Daco Dzamonja je bio "dosljo" iz ul Jezero? :D

Haman su minderasi dodatno suzili svoju definiciju Sarajeva... Nije vise od Sebilja do M. Dvora, vec od Sebilja do Kralja Tomislava, odokativno.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#454 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by insomnia78 »

Treba samo rodjenim sarajlijama dati eksluzivno pravo da radjaju i odgajaju djecu. Dosta je vise ovih divljih.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#455 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by wewa »

offtopic, meni je kafana sve sto ima cjenovnik na stolu :D
a carsija mi je sve sto podrazumijeva izlazak iz kuce :oops:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#456 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Alfons Kauders »

insomnia78 wrote:Treba samo rodjenim sarajlijama dati eksluzivno pravo da radjaju i odgajaju djecu. Dosta je vise ovih divljih.
Sad me kopka dokle je Sarajevo, jer ja kao dosljo hocu da kupim stan u Sarajevu... Ne na nekoj tamo Grbavici i slicnim selendrama. Mislio sam M. Dvor, dakle u nasu najvrijedniju opstinu, ali sad opet ne znam dokle je Sarajevo?

Jer eto, Dario Dzamonja je po novim mjerilima nepismeni dosljo, a recimo Bakir Izetbegovic nije.

Inace, odrasli su u susjednim ulicama, 75 metara jedan od drugog... Sad moram pazljivo skontat gdje prestaje to Bakirovo pismeno Sarajevo, a pocinje Dacina nepismena provincija.

Ima li neki rodjeni Sarajlija da mi pomogne oko ove dileme?
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#457 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by realna do boli »

Alfons Kauders wrote:
insomnia78 wrote:Treba samo rodjenim sarajlijama dati eksluzivno pravo da radjaju i odgajaju djecu. Dosta je vise ovih divljih.
Sad me kopka dokle je Sarajevo, jer ja kao dosljo hocu da kupim stan u Sarajevu... Ne na nekoj tamo Grbavici i slicnim selendrama. Mislio sam M. Dvor, dakle u nasu najvrijedniju opstinu, ali sad opet ne znam dokle je Sarajevo?

Jer eto, Dario Dzamonja je po novim mjerilima nepismeni dosljo, a recimo Bakir Izetbegovic nije.

Inace, odrasli su u susjednim ulicama, 75 metara jedan od drugog... Sad moram pazljivo skontat gdje prestaje to Bakirovo pismeno Sarajevo, a pocinje Dacina nepismena provincija.

Ima li neki rodjeni Sarajlija da mi pomogne oko ove dileme?
Ne skreci s teme :D ..to mu dodze ko ovi roditelji..koji ne vide dalje od svog djeteta..
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#458 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Alfons Kauders »

wewa wrote:offtopic, meni je kafana sve sto ima cjenovnik na stolu :D
a carsija mi je sve sto podrazumijeva izlazak iz kuce :oops:
I ja sam tako mislio, vodeci se Dzamonjom, ali jebiga, nisam znao da je covjek nepismeni provincijalac.

Ipak, ko mu je kriv sto je odrastao u ulici Jezero, udaljenoj preko 50 metara od zgrade Predsjednistva. Seljacina, ta ce on, bolje mu mi bilo da je koze cuvo nego da je pisao! :lol:
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#459 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by wewa »

Alfons Kauders wrote:
insomnia78 wrote:Treba samo rodjenim sarajlijama dati eksluzivno pravo da radjaju i odgajaju djecu. Dosta je vise ovih divljih.
Sad me kopka dokle je Sarajevo, jer ja kao dosljo hocu da kupim stan u Sarajevu... Ne na nekoj tamo Grbavici i slicnim selendrama. Mislio sam M. Dvor, dakle u nasu najvrijedniju opstinu, ali sad opet ne znam dokle je Sarajevo?

Jer eto, Dario Dzamonja je po novim mjerilima nepismeni dosljo, a recimo Bakir Izetbegovic nije.

Inace, odrasli su u susjednim ulicama, 75 metara jedan od drugog... Sad moram pazljivo skontat gdje prestaje to Bakirovo pismeno Sarajevo, a pocinje Dacina nepismena provincija.

Ima li neki rodjeni Sarajlija da mi pomogne oko ove dileme?
ova rodjena Sarajka s carsije otisla na alipasino... bojim se da nisam relevantna.
najglasnije 'Sarajlije' su obicno 1. generacija u cijoj licnoj pise Sarajevo kao mjesto rodjenja. mada ni to nije pravilo. ne kontam opsesiju, though.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#460 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Alfons Kauders »

realna do boli wrote:
Ne skreci s teme :D ..to mu dodze ko ovi roditelji..koji ne vide dalje od svog djeteta..
Sorry, ali meni je jako bitna tema, jer hocu da kupim nekretninu u Sarajevu. E sad, zamisli da sam juce kupio stan u Alipasinoj, na Ciglanama ili u Jezeru? Izletio bi 200 milja, i na kraju bi se ispostavilo da sam kupio stan na selu.

Sad mi haman valja potrositi 250 milja i ganjati Ferhadiju... Dok i nju "rodjeni" ne proglase provincijom? :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#461 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Alfons Kauders »

wewa wrote: ova rodjena Sarajka s carsije otisla na alipasino... bojim se da nisam relevantna.
najglasnije 'Sarajlije' su obicno 1. generacija u cijoj licnoj pise Sarajevo kao mjesto rodjenja. mada ni to nije pravilo. ne kontam opsesiju, though.
Ni ja. Zanimljiv poremecaj, ali ja ga vidim ovako:

Kad s 30 i vise godina u zivotu nisi napravio nista, jebiga ne ostaje ti nista drugo nego da se barem hvalis kako si "rodjeni" Sarajlija, Tuzlak, Mostarac...

Jer to ko fol puno znaci, iz nekog razloga. Meni bas i ne, jer najveci negativci i sirovine koje poznajem su upravo rodjene Sarajlije i Tuzlaci.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#462 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by wewa »

nemojmo biti iskljucivi, ima i drugih kantona. khm. 8-) :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#463 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Alfons Kauders »

wewa wrote:nemojmo biti iskljucivi, ima i drugih kantona. khm. 8-) :D
Da, ali u njima nisam zivio, pa sam se ogranicio na ove gdje imam hands-on experience. :D
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#464 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by realna do boli »

Stvarno sam se vec zabrinula...ovoliko stranica a nista o politici..Bakiru, Dodiku... :D :evil: , seljacima i gradjanima..odoh pod deku..zaledila sam se od ovog proljeca...
User avatar
dulekrele
Posts: 3846
Joined: 10/04/2014 18:25

#465 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by dulekrele »

Alfons Kauders wrote:
insomnia78 wrote:Treba samo rodjenim sarajlijama dati eksluzivno pravo da radjaju i odgajaju djecu. Dosta je vise ovih divljih.
Sad me kopka dokle je Sarajevo, jer ja kao dosljo hocu da kupim stan u Sarajevu... Ne na nekoj tamo Grbavici i slicnim selendrama. Mislio sam M. Dvor, dakle u nasu najvrijedniju opstinu, ali sad opet ne znam dokle je Sarajevo?

Jer eto, Dario Dzamonja je po novim mjerilima nepismeni dosljo, a recimo Bakir Izetbegovic nije.

Inace, odrasli su u susjednim ulicama, 75 metara jedan od drugog... Sad moram pazljivo skontat gdje prestaje to Bakirovo pismeno Sarajevo, a pocinje Dacina nepismena provincija.

Ima li neki rodjeni Sarajlija da mi pomogne oko ove dileme?
Evo ja cu ti pomoc. Zivota ti ne dolazi u Sarajevo. Tuzla je prelijep grad, a Sarajevo to nije pa nije udure da svoj zivot upropastavas dolaskom u grad kojio je obicna selendra, a koji na kraju krajeva ne volis.Jos ako kojom greskom kupis stan u ferhadiji bas bi se dobro zahebo. Zato ostani gdje jesi. Sretan ti sretni mi.
Stari_Jarac
Posts: 225
Joined: 18/07/2016 12:45

#466 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Stari_Jarac »

realna do boli wrote:Stvarno sam se vec zabrinula...ovoliko stranica a nista o politici..Bakiru, Dodiku... :D :evil: , seljacima i gradjanima..odoh pod deku..zaledila sam se od ovog proljeca...
:nevjerujem: dobro je sad je u redu ..... vjerovatno će i kiša sada prestati :-) :D
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#467 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Ljakan »

realna do boli wrote:Stvarno sam se vec zabrinula...ovoliko stranica a nista o politici..Bakiru, Dodiku... :D :evil: , seljacima i gradjanima..odoh pod deku..zaledila sam se od ovog proljeca...
Politicari jesu uzrok a novokomponovani roditelji su posljedica.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#468 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Alfons Kauders »

dulekrele wrote:
Alfons Kauders wrote:
insomnia78 wrote:Treba samo rodjenim sarajlijama dati eksluzivno pravo da radjaju i odgajaju djecu. Dosta je vise ovih divljih.
Sad me kopka dokle je Sarajevo, jer ja kao dosljo hocu da kupim stan u Sarajevu... Ne na nekoj tamo Grbavici i slicnim selendrama. Mislio sam M. Dvor, dakle u nasu najvrijedniju opstinu, ali sad opet ne znam dokle je Sarajevo?

Jer eto, Dario Dzamonja je po novim mjerilima nepismeni dosljo, a recimo Bakir Izetbegovic nije.

Inace, odrasli su u susjednim ulicama, 75 metara jedan od drugog... Sad moram pazljivo skontat gdje prestaje to Bakirovo pismeno Sarajevo, a pocinje Dacina nepismena provincija.

Ima li neki rodjeni Sarajlija da mi pomogne oko ove dileme?
Evo ja cu ti pomoc. Zivota ti ne dolazi u Sarajevo. Tuzla je prelijep grad, a Sarajevo to nije pa nije udure da svoj zivot upropastavas dolaskom u grad kojio je obicna selendra, a koji na kraju krajeva ne volis.Jos ako kojom greskom kupis stan u ferhadiji bas bi se dobro zahebo. Zato ostani gdje jesi. Sretan ti sretni mi.
Ferhadija precijenjena s obzirom na stanje zgrada, parking i sl. Radije cu M. Dvor... :D

Mogu ostati i ovdje... Ali ne valja mi lokacija brate, jer sam preko 150 metara od Titove, a hocu u Majku Svih Centara.

A inace, Sarajevo volim, kao i Sarajlije.... Ne volim "Sarajlije" i Sarajlijice, a to nije isto.
User avatar
dulekrele
Posts: 3846
Joined: 10/04/2014 18:25

#469 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by dulekrele »

Ta prica da volis sarajevo a ne volis sarajlice ti je prica za qurac.
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#470 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by realna do boli »

Ja cekam da ovo sunce grane..da se maknem od interneta..kaze Vakula od vikenda sunce..nevalja kada ti je dosadno..drndas druge..tebe drugi drndaju...svi nervozni...svi pametni...svi bi se negdje selili..svi su tu gdje jesu..ide sunceeeeee..nadam se. :metla: ..treba krecit.
moneta
Posts: 105
Joined: 12/11/2013 17:07

#471 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by moneta »

SaraFina wrote: Pa neka večeraju sami onda doma i uzmu nešto za ponijeti iz restorana.
Restoran je javni prostor, koji ljudima ne garantira privatnost i neometanje. I u vrhunskim holivudskim restoranima paparaci probiju obezbjedjenje i dodju uništavati privatnost slavnih ličnosti ili bogatuna. Banalan primjer no....
Trogodišnjaku objasniti u nekom porodičnom ambijentu, da ostavi čiku ili tetu za susjednim stolom, na miru, jako je teško.
Parovi koji žele izbjegnuti susret s djecom, najbolje da večeraju po gotivnim restoranima, gdje obavezan frak i večernja haljina i to od 10 - 12 uveče :D
Ili neka primjene varijantu broj 1.
Ozbiljno? :lol: :lol: :lol:

Padobranac sam, ne pratim opuse, pa ne znam je li troll post ili ovako neko stvarno razmislja. :-)

Ako ne mozes trogodisnjaku objasniti da nije u redu ometati bilo koga, onda vi ostanite kuci ili dekicu, pa negdje na livadu ometajte trave i cvijece.

Tvoje dijete je samo tebi interesantno, simpaticno i slatko. I moze samo tebe maltretirati.
Ako vec nisi sposobna vaspitati dijete za izlazak u civilizaciju, drzite se 4 zida.

Neki dan stojim u redu u prodavnici i neki klinac od odokativno 3 godine me 'ladno izbuba sakama po dupetu. :lol: :-) Mati je reagovala za 4 minute s recenicom: "Nemoj sine, naljutit ce se teta na tebe. "

Il na nju mozda. Malo me sokirala situacija, ono WTF, al sljedeci put sta god meni dijete napravi, ja vracam roditelju. Isto i onim s cukama, nece ti nista, samo ce te ponjusit, i ja njusim njih.

Ljepota vidjeti lijepo odgojeno dijete. Kad roditelj moze s tako malim covjekom lijepo razgovarat, dogovorit se, a iza svega stoji ogroman trud.

Dok bih mokrim taracem gadjala one "roditelje" sto kafenisu, puse, ne osvrcuci se dok njihovi indijanci prave dar mar, jer selo ce se vec pobrinut za njih. :-)
vrapcic
Posts: 243
Joined: 20/07/2011 16:53

#472 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by vrapcic »

Pod kafanom se ne misli samo na Bosnu ili neke birtije, nego se misli i na Torte i To, Mrvicu, SCC i slična mjesta koja su za dnevnu varijantu i koja su manje više family friendly.

I ja svoje dijete puštam da obilazi stolove po kafanama, tj. da šeta, da hoda, da istražuje, da dodiruje, a ja pazim da nešto ne ošteti i da ne uzima ništa od ljudi i da ne smeta generalno.

A ako će nekome smetati da mu beba priđe stolu i da ga pogleda na 10 sekundi, e pa taj ima većih problema sam sa sobom od male djece, taj neka ni ne izlazi iz kuće da ga neko slučajno ne bi pogledao.[/quote]


Kafana, kafić,kafe picerija, picerija, kafe slastičarna, slastičarna.....to su sve različita mjesta.
Neznam odakle ste vi " pridošli" u Sarajevo pa sve navedene ugostiteljske objekte zovete kafanom. ali ovi nazivi su već decenijama uobičajeni ovdje.[/quote]

Bojim se da cu vas razocarati jer sam se rodila i odrasla na Bistriku a dijete mi je cetvrta generacija sarajlija. I da, zamislite, i ja kao i vecina mojih prijatelja i poznanika sve sto vi gore nabrojaste u slengu zovemo kafana pri tome nemajuci na umu Drinu, sto neko spomenu, kockaste stoljnjake, lokalne alkoholicare i priproste konobarice, nego mjesta gdje se moze popiti kafa. A u zivotu ne izgovorih kafe picerija pa tesko da bih nesto tako i napisala. Ali skrenuh sa teme, Ovo je moje posljednje javljanje vama i ostanite mi pozdravljeni. Nadam se da necemo imati prilike sresti se negdje gdje izlazim sa svojim nevaspitanim urlajucim, bezobraznim i radoznalim djetetom, da vam ne bismo pokvarili uzitak izlaska.
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#473 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Truba »

na kliksu su svi sarajlije
školovani
kulturni
sve znaju
naj naj u svojoj struci
prvaci u ovome i onome
najbolji roditelji


ali realnost je drukcija :D

neko laže :D
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#474 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by azurna_obala »

Kad kompleksi prorade :lol: :lol: :lol: :lol:
Važno je biti Sarajlija :thumbup:
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#475 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Ljakan »

Kolko vidim tebi rade na sarajlije cim kazes vazno je bit sarajlija.Ja bih reko vazno je bit covjek bez obzira odakle si.
Post Reply