Jugoslovenstvo

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2076 Re: Jugoslovenstvo

Post by Connaisseur Karlin »

Fudo387 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Fudo387 wrote:Oooo, mi smo svi isti, a tebe je neki hitachi u japanu napravio? Ti nemas veze sa nama.
Stvarno?
A ne navijas za tisucare u citavom hrkljusu, ne navijas? :D
nisam rekla da nemam veze, vec da nisam zatrvoana nacionalizmom :-D a to je preduslov za razvoj licnih kompleksa :D

kako mislis da "navijam" :-) ja ne navijam za bolesni nacionalizam i fasizam :kiss:

navijat cu uvijek za svoje plemenito porijeklo :-D
Cuj plemenito porijeklo?
Tomislava kralja, jel?
a zasto je to tebi problem :-D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2077 Re: Jugoslovenstvo

Post by Fudo387 »

Pa nije mi problem, vec te zajebajem zato sto veze o zivotu nemas.
Jel se ljutis? :mrgreen:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2078 Re: Jugoslovenstvo

Post by Connaisseur Karlin »

Fudo387 wrote:Pa nije mi problem, vec te zajebajem zato sto veze o zivotu nemas.
Jel se ljutis? :mrgreen:
haj'd stavi avatar kralja Stefana Trvtka, pa da kraljevski drugujemo :D :lol:

ma nemam razloga da se ljutim na tebe :kiss:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2079 Re: Jugoslovenstvo

Post by Fudo387 »

Connaisseur Karlin wrote:
Fudo387 wrote:Pa nije mi problem, vec te zajebajem zato sto veze o zivotu nemas.
Jel se ljutis? :mrgreen:
haj'd stavi avatar kralja Stefana Trvtka, pa da kraljevski drugujemo :D :lol:

ma nemam razloga da se ljutim na tebe :kiss:
E sad kad si me tako socno zazvalila, smanjicu zajebanciju.

Sve su to gluposti, ali kad si vec navalila, da pokusamo napraviti rekonstrukciju dogadjaja iz daleke nam proslosti.
Posto se vecina liberalno, desnih, antibosnjackih i projugoslovenskih forumasa ospe cim cuje rijeci Bosnjo, muslimani, dzamija i sl, da sad ja tebe nesta pitam, al' iskreno da odgovoris,

Evo recimo, tvoja daleka predaka praprababa Stamenka seta Banjalukom, cuva ovcice, svira frulu, bere cvijece. Sta ti sad mislis, jesu li njoj vece sanse da je opali kralj Tomislav, ili neki Mehmed sto silji one buzdovane u turskoj vojsci?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2080 Re: Jugoslovenstvo

Post by Connaisseur Karlin »

Fudo387 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
haj'd stavi avatar kralja Stefana Trvtka, pa da kraljevski drugujemo :D :lol:

ma nemam razloga da se ljutim na tebe :kiss:
E sad kad si me tako socno zazvalila, smanjicu zajebanciju.

Sve su to gluposti, ali kad si vec navalila, da pokusamo napraviti rekonstrukciju dogadjaja iz daleke nam proslosti.
Posto se vecina liberalno, desnih, antibosnjackih i projugoslovenskih forumasa ospe cim cuje rijeci Bosnjo, muslimani, dzamija i sl, da sad ja tebe nesta pitam, al' iskreno da odgovoris,

Evo recimo, tvoja daleka predaka praprababa Stamenka seta Banjalukom, cuva ovcice, svira frulu, bere cvijece. Sta ti sad mislis, jesu li njoj vece sanse da je opali kralj Tomislav, ili neki Mehmed sto silji one buzdovane u turskoj vojsci?
nemam predaka ni rodjaka iz BL :-D ali meni je potpuno svjedeno, bitno je da su oboje imali dobar seks, ako su uzivali :thumbup: to i dalje ne mjenja moje stav o vlastitom proijeklu ili o narodima na Balkanu :-D

ti si izgleda propustio detalj da sam protiv ideologije jugoslavenstva jer je obicna utopija :) jugolsavensto na Balnau je koristeno kao maska iskjucvo za psotizanje nacionalnih ciljeva , ne zajednickih ciljeva naroda i narodnosti :)

meni ne smetaju Bosanjaci, vec bosnjacka politika :)
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2081 Re: Jugoslovenstvo

Post by Fudo387 »

Connaisseur Karlin wrote:
Fudo387 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
haj'd stavi avatar kralja Stefana Trvtka, pa da kraljevski drugujemo :D :lol:

ma nemam razloga da se ljutim na tebe :kiss:
E sad kad si me tako socno zazvalila, smanjicu zajebanciju.

Sve su to gluposti, ali kad si vec navalila, da pokusamo napraviti rekonstrukciju dogadjaja iz daleke nam proslosti.
Posto se vecina liberalno, desnih, antibosnjackih i projugoslovenskih forumasa ospe cim cuje rijeci Bosnjo, muslimani, dzamija i sl, da sad ja tebe nesta pitam, al' iskreno da odgovoris,

Evo recimo, tvoja daleka predaka praprababa Stamenka seta Banjalukom, cuva ovcice, svira frulu, bere cvijece. Sta ti sad mislis, jesu li njoj vece sanse da je opali kralj Tomislav, ili neki Mehmed sto silji one buzdovane u turskoj vojsci?
nemam predaka ni rodjaka iz BL :-D ali meni je potpuno svjedeno, bitno je da su oboje imali dobar seks, ako su uzivali :thumbup: to i dalje ne mjenja moje stav o vlastitom proijeklu ili o narodima na Balkanu :-D

ti si izgleda propustio detalj da sam protiv ideologije jugoslavenstva jer je obicna utopija :) jugolsavensto na Balnau je koristeno kao maska iskjucvo za psotizanje nacionalnih ciljeva , ne zajednickih ciljeva naroda i narodnosti :)

meni ne smetaju Bosanjaci, vec bosnjacka politika :)
Nisi odgovorila na pitanje.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2082 Re: Jugoslovenstvo

Post by Connaisseur Karlin »

Fudo387 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Fudo387 wrote:
E sad kad si me tako socno zazvalila, smanjicu zajebanciju.

Sve su to gluposti, ali kad si vec navalila, da pokusamo napraviti rekonstrukciju dogadjaja iz daleke nam proslosti.
Posto se vecina liberalno, desnih, antibosnjackih i projugoslovenskih forumasa ospe cim cuje rijeci Bosnjo, muslimani, dzamija i sl, da sad ja tebe nesta pitam, al' iskreno da odgovoris,

Evo recimo, tvoja daleka predaka praprababa Stamenka seta Banjalukom, cuva ovcice, svira frulu, bere cvijece. Sta ti sad mislis, jesu li njoj vece sanse da je opali kralj Tomislav, ili neki Mehmed sto silji one buzdovane u turskoj vojsci?
nemam predaka ni rodjaka iz BL :-D ali meni je potpuno svjedeno, bitno je da su oboje imali dobar seks, ako su uzivali :thumbup: to i dalje ne mjenja moje stav o vlastitom proijeklu ili o narodima na Balkanu :-D

ti si izgleda propustio detalj da sam protiv ideologije jugoslavenstva jer je obicna utopija :) jugolsavensto na Balnau je koristeno kao maska iskjucvo za psotizanje nacionalnih ciljeva , ne zajednickih ciljeva naroda i narodnosti :)

meni ne smetaju Bosanjaci, vec bosnjacka politika :)
Nisi odgovorila na pitanje.
odgovor :)
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2083 Re: Jugoslovenstvo

Post by Fudo387 »

Nije to odgovor, dakleM, fakat mislis da bi kralj Tomislav iskocio iza bukve i produzio tisucljetnu lozu svehrvatsku?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2084 Re: Jugoslovenstvo

Post by Connaisseur Karlin »

Fudo387 wrote:Nije to odgovor, dakleM, fakat mislis da bi kralj Tomislav iskocio iza bukve i produzio tisucljetnu lozu svehrvatsku?
ja lijepo napisah da mi je svjedno ko je immao seks sa mojom pra-pra-bakom, bitno je da je uzivala u seksu :-D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2085 Re: Jugoslovenstvo

Post by Fudo387 »

Connaisseur Karlin wrote:
Fudo387 wrote:Nije to odgovor, dakleM, fakat mislis da bi kralj Tomislav iskocio iza bukve i produzio tisucljetnu lozu svehrvatsku?
ja lijepo napisah da mi je svjedno ko je immao seks sa mojom pra-pra-bakom, bitno je da je uzivala u seksu :-D
Nebitan je sam akt taslacine u svemu, vise me zanima kako gledas na mogucnost da ti pra pra dedo nije Tomislav vec neki nosati Turcin?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2086 Re: Jugoslovenstvo

Post by Connaisseur Karlin »

Fudo387 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Fudo387 wrote:Nije to odgovor, dakleM, fakat mislis da bi kralj Tomislav iskocio iza bukve i produzio tisucljetnu lozu svehrvatsku?
ja lijepo napisah da mi je svjedno ko je immao seks sa mojom pra-pra-bakom, bitno je da je uzivala u seksu :-D
Nebitan je sam akt taslacine u svemu, vise me zanima kako gledas na mogucnost da ti pra pra dedo nije Tomislav vec neki nosati Turcin?
potpuno mi je svjedno :-D a zsto bi to bio problem :lol: ne kuzim takve price na forumu , u kojim se kosntatno neome dobacuje da ima turske krvi, sprske krvi , vlaske krvi,bugarske krvi, albanske krvi, sto je konkretno problem :lol:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2087 Re: Jugoslovenstvo

Post by Fudo387 »

Pa ako ti je svejedno, sto ne stavis na avatar Mehmeda III, qrcis se necim sa cime objektivni nemas nikakve veze. :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2088 Re: Jugoslovenstvo

Post by Connaisseur Karlin »

Fudo387 wrote:Pa ako ti je svejedno, sto ne stavis na avatar Mehmeda III, qrcis se necim sa cime objektivni nemas nikakve veze. :D
a kako imam bliskije veze Mehmeda treceg od kralja Tomislava :D :lol:

nego, udaljli smo se sa moje teme jugoslavenstva, a sa istim pitanjem m ganjaj na nekoj drugoj temi ili otvori temu ako te muce ovakva pitanja :D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2089 Re: Jugoslovenstvo

Post by Fudo387 »

Connaisseur Karlin wrote:
Fudo387 wrote:Pa ako ti je svejedno, sto ne stavis na avatar Mehmeda III, qrcis se necim sa cime objektivni nemas nikakve veze. :D
a kako imam bliskije veze Mehmeda treceg od kralja Tomislava :D :lol:

nego, udaljli smo se sa moje teme jugoslavenstva, a sa istim pitanjem m ganjaj na nekoj drugoj temi ili otvori temu ako te muce ovakva pitanja :D
Pa objasnio sam ti kakve veze.
Jedino jos da ti nacrtam neki proplanak, dva para opanaka u vazduhu, turban sa strane, i gace objesene na drvo.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2090 Re: Jugoslovenstvo

Post by Connaisseur Karlin »

Fudo387 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Fudo387 wrote:Pa ako ti je svejedno, sto ne stavis na avatar Mehmeda III, qrcis se necim sa cime objektivni nemas nikakve veze. :D
a kako imam bliskije veze Mehmeda treceg od kralja Tomislava :D :lol:

nego, udaljli smo se sa moje teme jugoslavenstva, a sa istim pitanjem m ganjaj na nekoj drugoj temi ili otvori temu ako te muce ovakva pitanja :D
Pa objasnio sam ti kakve veze.
Jedino jos da ti nacrtam neki proplanak, dva para opanaka u vazduhu, turban sa strane, i gace objesene na drvo.
ti razmisljas kao iznadprosjecan nacionlaista, izgleda da je tebi turanizam jako bliska ideologija :D
User avatar
Putnik ali stvarno
Posts: 842
Joined: 12/02/2015 14:57
Location: on the ride

#2091 Re: Jugoslovenstvo

Post by Putnik ali stvarno »

Connaisseur Karlin wrote:
Putnik ali stvarno wrote:Bez ljutnje ali trolas temu Jugoslovenstvo.

Rec je bila o velikom Jugolovenskom borcu Gavrilu Principu, maldo bosancu,

pa ste se zapleli kao pilici U 60, HSPa u kucine ljubavi za nekim fasistom,

od mila tepavsi mu Vlado ... Nemas potrebe peglati to, eto ti postova ispred pa iscitaj.

Pokusaj da shvatis da su jugoslovenskog kralja ubili fasisti, imas o tome tone informacija.
ubili su ga jer nisu htjeli da budu pod srpskom kontorlom :D

Mlada Bosana je sinonim za srboslaviju ;-)
Eto pileta HSPa, U 60 opet u problemu, i pravdanjima fasista. Kako samo dobro poznas i usvajas motive fasista ?

Rahmetli kralj je ukinuo i Srbiju i Crnu Goru zarad SHSa, pa je prica o njegovom snu o velikoj Srbiji prilicno komplikovana.

Cuj jos malo baka Visnju njen tata je snio snove zajedno sa cika Vladom i daleko prosirio Tomislavove granice.

https://www.youtube.com/watch?v=Lkz3ZhDAFJM

No dobro je da smo uocili bitne razlike izmedju velikog Gavrila Principa i fasista, da se to ne trpa u isti kos.

Pijetlici su skloni izvlaciti pogresne paralele od osnutka, tako rekuc vazda.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2092 Re: Jugoslovenstvo

Post by Connaisseur Karlin »

Putnik ali stvarno wrote:
Connaisseur Karlin wrote: ubili su ga jer nisu htjeli da budu pod srpskom kontorlom :D

Mlada Bosana je sinonim za srboslaviju ;-)
Eto pileta HSPa, U 60 opet u problemu, i pravdanjima fasista. Kako samo dobro poznas i usvajas motive fasista ?

Rahmetli kralj je ukinuo i Srbiju i Crnu Goru zarad SHSa, pa je prica o njegovom snu o velikoj Srbiji prilicno komplikovana.

Cuj jos malo baka Visnju njen tata je snio snove zajedno sa cika Vladom i daleko prosirio Tomislavove granice.

https://www.youtube.com/watch?v=Lkz3ZhDAFJM

No dobro je da smo uocili bitne razlike izmedju velikog Gavrila Principa i fasista, da se to ne trpa u isti kos.

Pijetlici su skloni izvlaciti pogresne paralele od osnutka, tako rekuc vazda.
hrvati i srbi su se u srdnjem stoljecu znanto bolje dogovrali, tjerali druge neprijateje strance, podrzavali se mejdusobno, kao "jugoslaveni", no kasnije se desio problem , tj. od doba francuske revolucije, pa dva sv. rata u kojim se desila kompeticija , a ne iskljucivo suradnja hrvata i srba, zato su dvojica atentatora na istom nivou, i rezultat politickih sukoba hrvata i srba :)
User avatar
madner
Posts: 56785
Joined: 09/08/2004 16:35

#2093 Re: Jugoslovenstvo

Post by madner »

Connaisseur Karlin wrote:
madner wrote:Prvi Hrvatski suveren u proslom mileniju je Josip Broz.
pff :D

Tomislav je fomirao granice , nema Jadrana Madzarima :D

Tomislav je znatno vise dopirnjeo danasnjoj HR od jednog komunjare Tita :D
I onda govore nesto o mitovima i zabludama.

Kakva epska glupost, pa do 1867 imamo ovo
Image

Sve osim tamno crvene je pod vladom Austrije ili Madjarske, dok ovo tamno crveno ima skromnu autonomiju. Dalmacija je i nakon 1868 potpuno odvojeno kraljevstvo, Dubrovnik da ni ne spominjem. Toliko je Hrvatima bilo dobro pod Madjarima da su prvi ozivili ideju Jugoslavije.

Tomislav zvani prica za malu djecicu.
User avatar
pici
Posts: 43607
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2094 Re: Jugoslovenstvo

Post by pici »

da se neprica da i danle danas izmisljaju se hrvatoslovi da se ukinu te madjarizacijske rijeci... jebem ti macku, cetveronogno krzneno skakutalo...PUUUU
Kaligula I
Posts: 2239
Joined: 04/03/2011 18:46

#2095 Re: Jugoslovenstvo

Post by Kaligula I »

Dok god antijugoslaveni vise zbore i pisu o jugoslavenstvu i Jugoslaviji, od samih Jugoslavena, dotle za ovu ideju nece biti zime. Zivi dokaz je ova 'forumska Karleusa'. Ja upravo bio zaboravio na Jugoslaviju kad ona bu i evo me sada veci Jugoslaven nego iko drugi na temi. :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2096 Re: Jugoslovenstvo

Post by Connaisseur Karlin »

madner wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
madner wrote:Prvi Hrvatski suveren u proslom mileniju je Josip Broz.
pff :D

Tomislav je fomirao granice , nema Jadrana Madzarima :D

Tomislav je znatno vise dopirnjeo danasnjoj HR od jednog komunjare Tita :D
I onda govore nesto o mitovima i zabludama.

Kakva epska glupost, pa do 1867 imamo ovo
Image

Sve osim tamno crvene je pod vladom Austrije ili Madjarske, dok ovo tamno crveno ima skromnu autonomiju. Dalmacija je i nakon 1868 potpuno odvojeno kraljevstvo, Dubrovnik da ni ne spominjem. Toliko je Hrvatima bilo dobro pod Madjarima da su prvi ozivili ideju Jugoslavije.

Tomislav zvani prica za malu djecicu.
pa Tomislav je kao i Tvrtko, prica za malu djecu :D

Period od 10 st. do 19 stoljeca je mjenjao geo-karte , to nije novitet :)

Hrvati su se borili za nezavisnost, a Bosanjaci tokom svoje znatno krace povijesti nisu uspjeli uraditi ;-)

narano da su Dalmacija , Dubrovnik, Istra, Slavnija, su bile nazivne teritorije, no poanta je da su kasnije satavljene u jednu zajdneicku teritoriju :-D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2097 Re: Jugoslovenstvo

Post by Connaisseur Karlin »

Kaligula I wrote:Dok god antijugoslaveni vise zbore i pisu o jugoslavenstvu i Jugoslaviji, od samih Jugoslavena, dotle za ovu ideju nece biti zime. Zivi dokaz je ova 'forumska Karleusa'. Ja upravo bio zaboravio na Jugoslaviju kad ona bu i evo me sada veci Jugoslaven nego iko drugi na temi. :D
na ovoj temije najvise jugoslavena, ali kad od na druge teme, isto jugosalvenstvo autoamtski nestane :izet: :lol:
User avatar
madner
Posts: 56785
Joined: 09/08/2004 16:35

#2098 Re: Jugoslovenstvo

Post by madner »

Dakle Tomislav je bajka ali je vise doprinjeo od Tite, koji je bio tu kada su formirane granice moderne Hrvatske. Sta reci, koji je ovo logicki sklop.
User avatar
madner
Posts: 56785
Joined: 09/08/2004 16:35

#2099 Re: Jugoslovenstvo

Post by madner »

Inace Bosna je duze bila kraljevstvo i imala puno vecu autonomiju kada nije od susjeda, koji su bili znatno uze vezani vazali.
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#2100 Re: Jugoslovenstvo

Post by zg1911 »

pici wrote:da se neprica da i danle danas izmisljaju se hrvatoslovi da se ukinu te madjarizacijske rijeci... jebem ti macku, cetveronogno krzneno skakutalo...PUUUU
kišobran, računovodstvo, sladoled, nosorog, tlakomjer, dalekozor...

je li i onda bilo jalnih komentara? ili je khomhenthara?

licemjerno to sprdanje hrvatskog leksika, a korištenje gro riječi nastalih na isti način

hrvatski je kroz povijest uvijek koristio manje tuđica no ostale varijante zajedničkog nam jezika
Post Reply