Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#951 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Connaisseur Karlin »

HardcoreMX wrote:Agnostik je samo fancy ime za ateistu, zapravo logicka greska kao sto je i ateist..a eto ispasce jos da te asociraju na fanatike... :mrgreen:
to je tvoj stav , vjerovatno si povrsan ili nemas dovoljno znanja :)

da li znas sto je u sutini logika :-D
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#952 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by HardcoreMX »

eto ti znas i vec govoris iz predrasuda...'Sto covjek manje zna, to mu se njegovo znanje cini vecim.' mescini Rousseau :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#953 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Connaisseur Karlin »

HardcoreMX wrote:eto ti znas i vec govoris iz predrasuda...'Sto covjek manje zna, to mu se njegovo znanje cini vecim.' mescini Rousseau :D
ne,nije predrasuda, tako sam zakljucila na osnovu tvog napisanog stava , tocnije receno , ja sam aludrala na tvoje ne/znanje o povijesti postanka i znacenjima terimna ateizam i agosticizam :)

ja sma svijesna da ja moje znanje malo, zato pokusavam uvijek nesto novo nauciti, prositiriti inteletkaulani horizont

jedan od osnovnih elemenata agnosticima je upravo svijest o nemanju dovoljno znanja , da se isto mora konstatno usavrsavati,ali da isto nije nikad dvoljno razvijeno
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#954 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by HardcoreMX »

kao sto vidis, zapetljala si se u sopstvenim kontradiktornostima...ne rekoh li ja logicka greska(e).. :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#955 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Connaisseur Karlin »

HardcoreMX wrote:kao sto vidis, zapetljala si se u sopstvenim kontradiktornostima...ne rekoh li ja logicka greska(e).. :D
gdje sam se konkretno zapetljala, elaboriraj :-D
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#956 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by HardcoreMX »

pa brojne su, gotovo u svakoj recenici...jedna od osnovnih je da si prekrsila osnovni element agnosticizma...kako kazes..o nemanju znanja...ti si agnostik i agnostik ne zna...kako onda znas da netko nema znanja?! i otkud takav stav sa visoka, ako vec ne govoris iz predrasuda i zelis da prosiris 'intelektualni horizont'?! Rousseau je naravno u pravu... :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#957 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Connaisseur Karlin »

HardcoreMX wrote:pa brojne su, gotovo u svakoj recenici...jedna od osnovnih je da si prekrsila osnovni element agnosticizma...kako kazes..o nemanju znanja...ti si agnostik i agnostik ne zna...kako onda znas da netko nema znanja?! i otkud takav stav sa visoka, ako vec ne govoris iz predrasuda i zelis da prosiris 'intelektualni horizont'?! Rousseau je naravno u pravu... :D
:lol:


boldirani dijelovu su titpcan primjerak podrucja poznatog kao conversational terrorism :thumbup:

laku noc :)
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#958 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by HardcoreMX »

i ti ga sad tipicno supljiras sa elementima malogradjanskog etiketiranja...sve netipicni elementi agnosticizma :D
ln :)
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#959 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by HardcoreMX »

sherbett wrote: STOP SMISLENOM LOGICNOM ARGUMENTIRANJU, RASKRINKAVANJU I DEHUMANIZACIJI!

laku noc
stop pogresnim poveznicama i zakljuccima!
...i stop galami(velikim slovima)!
:D
ln
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#960 mod-comment

Post by arzuhal »

Dobro je, znate se sami raspetljat na kraju :mrgreen:
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#961 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by HardcoreMX »

:shock: pa zar si sumnjo u nas?! ...sad sam razocaran :sad: :mrgreen:
i eto onda i tebi laku noc..a ne.. dan je..onda dobar dan... :)
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#962 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by HardcoreMX »

sherbett wrote: A ti prestani s conversational terorizmom, sčuo?!
:mrgreen:
to ti je ogledalo...zavisi kako sebe pronadjes... :lol:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#963 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Connaisseur Karlin »

Nurudin wrote:Nemamo nikakvih relevantnih dokaza da je Isus postojao i to ozbiljniji istoričari neće ni uzeti u
razmatranje , osim kao biblijski narativ, mitološko biće koje postoji samo u glavama kršćana.
S druge strane, niko ozbiljan ne osporava Muhamedovo a.s. postojanje i što je još zanimljivije
da on potvrđuje postojanje Isusovo..

Dakle, imamo izmišljenog Isusa u kršćanskoj dogmi , koji ima nekakav , u najmanju ruku čudan sklop ličnosti
u kojoj je on otac-sin-svetiduh i predstavljen je kao ljubav i to tek u poodmaklom, kasnijem kršćanstvu, a prije
tog svega tri u jedan principa, je bio okrutni Jahwe..
S druge strane Isus kojeg nam Muhamed a.s. predstavlja je puno jednostavniji i normalniji , bez te šizofrene podjele
a zasto je to narocito zanimljivo :?
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#964 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by HardcoreMX »

sherbett wrote: Pronasla sam se u tebi.. ili nisam.. ti si ipak smireniji :lol:
to zvuci tako romanticno...eto vidis sto ti je ogledalo, a krenula si me napadati... :D
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#965 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by HardcoreMX »

sherbett wrote:
HardcoreMX wrote: to zvuci tako romanticno...eto vidis sto ti je ogledalo, a krenula si me napadati... :D
Ajmeee.. pa ti si skroz pogresno shvatio :lol:
A ja sam iskljucila java script i nisu mi radili smajlici a bila ljena da rucno upisujem :lol:
sta sam pogresno shvatio?!..da zvuci romanticno ili da me napadas? :D
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#966 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by HardcoreMX »

sherbett wrote: Da te napadam :D
:fight: :pisnula: :pisnuo: :plesu:

:D
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#967 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by HardcoreMX »

sherbett wrote: Sad sam zbunjena :?
:lol:
i kad onda jos kazu... da treba crtati...
:D :lol:
:pasamoj:
Last edited by HardcoreMX on 10/11/2017 21:21, edited 1 time in total.
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#968 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by HardcoreMX »

sherbett wrote: Plavusi moras i obojat :mrgreen:
ma nemas frke..stereotip...inteligencija se ne da bojiti, nemas se sta bojati...
:D
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#969 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by patriot_1 »

Možemo li se na temi vratiti na ono što je zadano,Isus i Muhamed!
Muhamed očito govori o Isusu kao pozitivnoj osobi,smatra ga prorokom,dali većim od sebe ili ne to će mi lahko objasniti neki Musliman!
No Novi Zavjet osobe koje ne vjeruju da je Isus Sin Božji naziva lažnim prorocima!Što ako je Muhamed lažni prorok?Najteže je prepoznatilaž ako u istoj ima puno istine(to da je Isus prorok-on to i je ali ne samo to) i onda laž da nije Sin Božji?
Razlike između kršćanstva i islama u nekim stvarima nema, a u nekim stvarima su drastične. Moraš znati da je islam nastao 7 stoljeća nakon kršćanstva. Stoga u Bibliji nećeš naći kritiku islama, ali ćeš u Kuranu naći ozbiljnu kritiku kršćanstva. Obje religije su jednobožačke, potječu od Abrahamove (Ibrahimove) vjere u jednog Boga (Alaha). Kuran se nadovezuje na starozavjetnu objavu (Tevrat) i novozavjetnu objavu (Indžil) i tvrdi da obje priznaje (naravno u svom tumačenju). Islam priznaje sve ključne Božje proroke (poslanike) Starog zavjeta, s velikim poštovanjem govori i Isusu (Isa) i njegovoj majci Mariji (Merjema), o Ivanu Krstitelju (Jahja) itd. Međutim, upravo s obzirom na Novi zavjet postoje ogromne razlike. Muhamed u Kuranu tvrdi da Stari i Novi zavjet kako ih mi kršćani posjedujemo nisu izvorna Božja Objava nego da su ih Židovi i kršćani falsificirali tj. izbacili iz Biblije sve ono što im nije odgovaralo. Tako islam dovodi u pitanje istinitost Biblije koju mi smatramo Božjom Objavom. Jednostavno govoreći, Muhamed u Kuranu tvrdi da Biblija kakvu mi kršćani poznajemo nije prava Biblija koju je Bog objavio ljudima (vidi: II,121; III,187; V,13-15 - prvi rimski broj je sura, a arapski broj je ajet)) . Isus je u islamu samo običan čovjek, Božji poslanik (V,17; V,72-73; IX,30; XIX,88-92). Za nas on je božanska osoba što je bitna razlika. Islam kao uvredu Bogu odbacuje kršćansku vjeru u Trojedinog Boga - Oca, Sina i Duha Svetoga (IV,171). Za islam je uvreda Bogu reći da je Isus Sin Božji, a mi kršćani upravo to tvrdimo. Kuran tvrdi da mi kršćani stavljamo Mariju na istu razinu s Bogom što nije istina niti je ikada bila (V,116). Budući da Isus nije Bog, ni Marija nije Bogorodica što za nas kršćane jest. Islam ne priznaje da je Isus razapet na križ, da je umro i uskrsnuo od mrtvih što je u kršćanstvu NAJVAŽNIJA istina (IV,157-158). Dakle, možemo reći da su SAMO NA PRVI POGLED islam i kršćanstvo gotovo jedno te isto. U stvari, radi se o religijama koje se slažu samo u jednom - Bog je jedan jedini i drugoga nema. Sve ostale, za kršćanstvo NAJBITNIJE stvari vezane uz osobu Isusa Krista islam ne priznaje. Dakle, radi se o dvije vrlo različite religije jer islam niječe ono što je za nas kršćane TEMELJ naše vjere. Sve te razlike ipak ne znače da nemamo dodirnih točaka na kojima možemo graditi suživot i međusobno uvažavanje pa i surađivati na mnogim područjima života.
Ivanova 2,22-23

22 Tko je grdni lažac, ako ne onaj koji niječe da je Isus Krist?Tko niječe Oca i Sina, taj je Antikrist.23 Tko god niječe Sina, nema ni Oca; tko priznaje Sina, ima i Oca!
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#970 mod-comment

Post by arzuhal »

sherbett wrote:
HardcoreMX wrote:
sherbett wrote: Plavusi moras i obojat :mrgreen:
ma nemas frke..stereotip...inteligencija se ne da bojiti, nemas se sta bojati...
:D
Bojati kao ne imati strah ili kao farbati? :lol:
Topla preporuku za nastavak tako lijepog razgovora ovdje :mrgreen:
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#971 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by HardcoreMX »

sherbett wrote:
HardcoreMX wrote: ma nemas frke..stereotip...inteligencija se ne da bojiti, nemas se sta bojati...
:D
Bojati kao ne imati strah ili kao farbati? :lol:
pa kad povezes dvije poveznice 'nemas' u recenicama, dobijes...nemati frke :D
arzuhal wrote: Topla preporuku za nastavak tako lijepog razgovora ovdje :mrgreen:
hvala lepa, ali da se ne lazemo..gdje u kafani ima lijepog razgovora... :mrgreen:
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#972 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by vazi »

fatamorgana wrote:
HardcoreMX wrote:
fatamorgana wrote: Ma ko mi je to savlad'o nefs! :kiss:
Sumnjam da tvoj nefs može netko savladati. :wink:
Ma klix je rasadnik nefsova! :lol:
Gdje li je ovaj @fata, nema ga odavno :?
Post Reply