BORDO ARENA

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45291
Joined: 29/12/2005 01:20

#51 Re: BORDO ARENA

Post by jeza u ledja »

leškarenje wrote:Cekaju odgovor opstine,jel to Kosevo ili klizaliste al da bude NASE,imaju ponudu pa neka razaberu sta hoce ....zato i jeste Kraijna na kraju rekao uskoro ce se znati.
Aha. Pa to je vec malo konkretnije. Cekamo da vidimo odgovor.

Inace, i kad se napravi stadion nece nista to biti sve fino i sjajno ako se ne odrzava. Vidimo na primjeru naseg sadasnjeg stadiona.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#52 Re: BORDO ARENA

Post by orinoco »

jeza u ledja wrote:
leškarenje wrote:Cekaju odgovor opstine,jel to Kosevo ili klizaliste al da bude NASE,imaju ponudu pa neka razaberu sta hoce ....zato i jeste Kraijna na kraju rekao uskoro ce se znati.
Aha. Pa to je vec malo konkretnije. Cekamo da vidimo odgovor.

Inace, i kad se napravi stadion nece nista to biti sve fino i sjajno ako se ne odrzava. Vidimo na primjeru naseg sadasnjeg stadiona.
Stadionom Koševo upravlja CSR, čiji je direktor Muhamed Alaim.
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#53 Re: BORDO ARENA

Post by leškarenje »

Jasmina Polic je direktorica
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45291
Joined: 29/12/2005 01:20

#54 Re: BORDO ARENA

Post by jeza u ledja »

orinoco wrote:
jeza u ledja wrote:
leškarenje wrote:Cekaju odgovor opstine,jel to Kosevo ili klizaliste al da bude NASE,imaju ponudu pa neka razaberu sta hoce ....zato i jeste Kraijna na kraju rekao uskoro ce se znati.
Aha. Pa to je vec malo konkretnije. Cekamo da vidimo odgovor.

Inace, i kad se napravi stadion nece nista to biti sve fino i sjajno ako se ne odrzava. Vidimo na primjeru naseg sadasnjeg stadiona.
Stadionom Koševo upravlja CSR, čiji je direktor Muhamed Alaim.
Zar postoji navijac Sarajeva koji ne zna ko upravlja stadionom?

A ovo za Alaima htjedoh reci nisam znao, ali evo lesko te ispravi. Znam da je Alaim bio predsjednik opcinskog vijeca, ovako nesto.
Torpedista071
Posts: 358
Joined: 01/03/2016 16:27

#55 Re: BORDO ARENA

Post by Torpedista071 »

Treba gurati i podržavati svaku moguću opciju da jednog dana ako Bog da zaigramo na pravom fudbalskom stadionu, koji bi trebao/mogao biti u vlasništvu FK Sarajevo... Ali ljudi, samo bez pretjerane euforije.
Da se razumijemo, izgradnja stadiona je veliki zalogaj i za finansijski stabilnije, bogatije klubove... Tako da vjerovatno do daljnjeg gledamo utakmice na Koševu.
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#56 Re: BORDO ARENA

Post by ibizza »

samo opsuteno :D :izet:
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#57 Re: BORDO ARENA

Post by last mohicans »

Iz onog članka o zainteresiranosti kineza za AFH se navodi da je Alaim predstavnik iz JU Centar za sport i rekreaciju. Znači da se tu uliva kao uposlenik.
Sa_u_srcu
Posts: 1864
Joined: 19/10/2010 23:09

#58 Re: BORDO ARENA

Post by Sa_u_srcu »

Kao sto napisa Ibizza samo opusteno... :kiss:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18712
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#59 Re: BORDO ARENA

Post by SmokingMan »

Sa_u_srcu wrote:22.000 mjera..15.000 je nama malo, pa nismo strumfovi...:)
15.000 je mjera,u skladu sa našim oscilirajućim mentalitetom.
Cienfuegos
Posts: 593
Joined: 04/05/2011 19:48
Location: Boston

#60 Re: BORDO ARENA

Post by Cienfuegos »

Rusenje Koseva je vjerovatno puno skuplje nego sto mi mislimo. Mislim da ta opcija nikom ne odgovara. Mi bi, naravno, voljeli novi stadion ali puno realnija varijanta je renoviranje postojeceg objekta iako je i to jako skupo obzirom na njegovo trenutno stanje.
Drago mi je da se zakotrljala prica, koja god od ove dvije varijante prodje bice to puno bolje nego sto je sada.
Da mogu birati ja bih da gradimo novi i parkirao bih ga na stazu za klizanje, bas kao na onoj slici sto je neko postavio. Nema odmicanja od lokacije, kakvi crni butmiri, otoke i slicno. Nas dom je tu, nema mrdanja. Kapacitet 18k.
Sa_u_srcu
Posts: 1864
Joined: 19/10/2010 23:09

#61 Re: BORDO ARENA

Post by Sa_u_srcu »

SmokingMan wrote:
Sa_u_srcu wrote:22.000 mjera..15.000 je nama malo, pa nismo strumfovi...:)
15.000 je mjera,u skladu sa našim oscilirajućim mentalitetom.
Al ako uzmes u obzir da cemo biti najbolji klub u bih, da cemo biti uvijek sampioni... :D imamo mi i vecu publiku, pogotovo sa novim stadionom, krovom, grijanjem, gdje ce roditelji moci s djecom dolaziti...ne znam ali eto mozda je i 15 mjera...ne znam
Sa_u_srcu
Posts: 1864
Joined: 19/10/2010 23:09

#62 Re: BORDO ARENA

Post by Sa_u_srcu »

Ma kakva otoka, citao sam te prijedloge ovdje...nismo mi za toga, nas dom je kosevo i klizaliste je idealno, prisli bi gradu, imas ogromne parkinge na kosevu i ispred zetre...trolejbus...a od titove 10 minuta...nas naturalni abitat i jeste kosevo i opcina centar...kakve otoke i pm
Company85
Posts: 688
Joined: 27/12/2016 15:11

#63 Re: BORDO ARENA

Post by Company85 »

last mohicans wrote:Iz onog članka o zainteresiranosti kineza za AFH se navodi da je Alaim predstavnik iz JU Centar za sport i rekreaciju. Znači da se tu uliva kao uposlenik.
Alaim je direktor stadiona, a Policka direktor CSR
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#64 Re: BORDO ARENA

Post by Logovan »

orinoco wrote: Ne vidim smisao gradnje novog stadiona 500 m od postojećeg. Ne vidim smisao gradnje novog stadiona nakon 70 godina igranja utakmica na Koševu, kao da je ovaj stari, "Hasetov", neupotrebljiv. Ne vidim smisao gradnji novog stadiona na Zetri, prostoru koji se može iskoristiti za drugi sadržaj...

Čak se protivim i rekonstrukciji postojećeg, "Hasetovog" stadiona u kojoj bi bila podignuta atletska staza i tribine proširene do travnjaka. Gradnja "Hasetovog" stadiona nikad nije okončana, projektovana konstrukcija nosača krova i krov nisu izvršeni. Ako uprava kluba već sanja i želi svoj stadion, neka nađu investitore koji će završiti postojeći stadion prema projektu, neka mu urede travnjak, neka mu urede poslovne prostorije, neka izgrade parking po propisima, i neka uz koncesiju izuzmu stadion na dugogodišnje upravljanje.
Zašto ne vidiš smisao gradnje novog stadiona 500 metara od postojećeg? Ne razumijem. :?
Pa šta ako dugi niz godina igramo na Hasetovom stadionu? Drag mi je stadion, ali ako smo već prisiljeni da ga napustimo, onda ćemo ga napustiti. Kreteni ga uništavaju, niko ga ne održava, a neće da ga nama pripišu i da ga mi sredimo. Šta ćemo mi onda koji klinac na njemu?
Za taj drugi sadržaj koji se može iskoristiti na prostoru klizališta, napravi na mjestu Hasetovog stadiona. Ionako će propasti, ako ga napustimo.

Šta će nam rekonstrukcija stadiona sa preko 30 hiljada mjesta i to još sa atletskom stazom? Ako ćemo već uzimati Hasetov stadion pod svoje, onda bi bilo najbolje stazu ukloniti i napraviti nove tribine.

Ne bi bilo lako održavati stadion koji ima 30 hiljada mjesta, atletsku stazu, poslovne prostorije, parking, itd. Tačnije, mislim da je nemoguće da bi ovako nešto mogli održavati.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18712
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#65 Re: BORDO ARENA

Post by SmokingMan »

Sa_u_srcu wrote:
SmokingMan wrote:
Sa_u_srcu wrote:22.000 mjera..15.000 je nama malo, pa nismo strumfovi...:)
15.000 je mjera,u skladu sa našim oscilirajućim mentalitetom.
Al ako uzmes u obzir da cemo biti najbolji klub u bih, da cemo biti uvijek sampioni... :D imamo mi i vecu publiku, pogotovo sa novim stadionom, krovom, grijanjem, gdje ce roditelji moci s djecom dolaziti...ne znam ali eto mozda je i 15 mjera...ne znam
Ako uzmeš prosjek u zdanjih 10.god,vidjet ćeš da na tekmama nije bilo više od 4-5.000 gledalaca,možda sam malo i pretjerao u ovoj procjeni,al eto.I ja bi volio da nam je prosjek gledanosti veći,ali kakav se ovde fudbal igra i ovo je dobro.

Treba nam bliža i atraktivnija lokacija pema gradu,koja će motivirati inverstitore da ulože novac u dodatnu infrastukturu,a i vjerujem da će u svemu ovome obje strane imate veliku korist.

Ja živim za dan kada će se krenuti sa realiziacijom ove ideje.Imamo dobru bazu navijača,ujedno i najveći broj članova,koji će se vremenom povećavati. :thumbup:
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#66 Re: BORDO ARENA

Post by orinoco »

Logovan wrote:
orinoco wrote: Ne vidim smisao gradnje novog stadiona 500 m od postojećeg. Ne vidim smisao gradnje novog stadiona nakon 70 godina igranja utakmica na Koševu, kao da je ovaj stari, "Hasetov", neupotrebljiv. Ne vidim smisao gradnji novog stadiona na Zetri, prostoru koji se može iskoristiti za drugi sadržaj...

Čak se protivim i rekonstrukciji postojećeg, "Hasetovog" stadiona u kojoj bi bila podignuta atletska staza i tribine proširene do travnjaka. Gradnja "Hasetovog" stadiona nikad nije okončana, projektovana konstrukcija nosača krova i krov nisu izvršeni. Ako uprava kluba već sanja i želi svoj stadion, neka nađu investitore koji će završiti postojeći stadion prema projektu, neka mu urede travnjak, neka mu urede poslovne prostorije, neka izgrade parking po propisima, i neka uz koncesiju izuzmu stadion na dugogodišnje upravljanje.
Zašto ne vidiš smisao gradnje novog stadiona 500 metara od postojećeg? Ne razumijem. :?
Pa šta ako dugi niz godina igramo na Hasetovom stadionu? Drag mi je stadion, ali ako smo već prisiljeni da ga napustimo, onda ćemo ga napustiti. Kreteni ga uništavaju, niko ga ne održava, a neće da ga nama pripišu i da ga mi sredimo. Šta ćemo mi onda koji klinac na njemu?
Za taj drugi sadržaj koji se može iskoristiti na prostoru klizališta, napravi na mjestu Hasetovog stadiona. Ionako će propasti, ako ga napustimo.

Šta će nam rekonstrukcija stadiona sa preko 30 hiljada mjesta i to još sa atletskom stazom? Ako ćemo već uzimati Hasetov stadion pod svoje, onda bi bilo najbolje stazu ukloniti i napraviti nove tribine.

Ne bi bilo lako održavati stadion koji ima 30 hiljada mjesta, atletsku stazu, poslovne prostorije, parking, itd. Tačnije, mislim da je nemoguće da bi ovako nešto mogli održavati.
Nemam ništa protiv gradnje novog stadiona FK Sarajevo na nečijoj privatnoj parceli vlastitim novcem. Sve drugačije stvara širi društveni problem i uzburkanu raspravu.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1477
Joined: 25/07/2015 14:13

#67 Re: BORDO ARENA

Post by rocco_siffredi »

Hajmo se malo vratiti u realnost.
Po nekim mojim saznanjima najveca kocnica u pravljenju Koseva pravim fudbalskim stadionom je Atletski Klub i Atletski savez. Oni se bune oko toga. Kao nedaju stazu.
Zasto se nebi na Zetri napravio Atletski stadion tipa onog Kamberovica Polje u Zenici,a nama neka daju Kosevo da ga uradimo kako nama odgovara.
Naravno i da bude nas 1/1
Sa_u_srcu
Posts: 1864
Joined: 19/10/2010 23:09

#68 Re: BORDO ARENA

Post by Sa_u_srcu »

Zato sto se danas prilikom gradnje sve analizira...kosevo nije interesantno zato sto ti ne pruza mogucnosti planiranja izgradnje dodatnih sadrzaja vec se moras prilagodjavati sadasnjoj strukturi gradjevine, uz to dimenzije samog krova su sulude i troskovi rekonstrukcije su suludi.
Izgradnja novog stadiona, osim sto imas mogucnost da napravis arenu i odlican ambijent za gledaoce, ti pruza i mogucnost planiranja i maximalnog iskoristenja ostalih prostora na i oko stadiona.
Hotel, makreti, shoping centar, mc donalds, radnje...jer da se ne lazemo ova lokacija nije losa i imas veliki broj stanara na kosevskom brdu-ciglane koji nemaju adekvatnu uslugu...tako da...mnogo je interesantnija gradnja novog stadiona, nego renoviranje Koseva.
Last edited by Sa_u_srcu on 11/04/2017 00:24, edited 1 time in total.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45291
Joined: 29/12/2005 01:20

#69 Re: BORDO ARENA

Post by jeza u ledja »

ko trci na toj atletskoj stazi da mi je znati? :lol:
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#70 Re: BORDO ARENA

Post by Logovan »

rocco_siffredi wrote:Hajmo se malo vratiti u realnost.
Po nekim mojim saznanjima najveca kocnica u pravljenju Koseva pravim fudbalskim stadionom je Atletski Klub i Atletski savez. Oni se bune oko toga. Kao nedaju stazu.
Zasto se nebi na Zetri napravio Atletski stadion tipa onog Kamberovica Polje u Zenici,a nama neka daju Kosevo da ga uradimo kako nama odgovara.
Naravno i da bude nas 1/1
Osim tog prostora kod Zetre, imaju i onaj svoj prostor gdje trenutna staza. Tamo se mogu napraviti tribine, svlačionice, itd.

A staza na stadionu se rijetko koristi. Plus još je propala, neravna, nikakva.
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#71 Re: BORDO ARENA

Post by Qoom »

Imamo i mi Violinu :D

Po receptu plavih

Image
made_in_sarajevo
Posts: 5585
Joined: 06/05/2013 23:05

#72 Re: BORDO ARENA

Post by made_in_sarajevo »

jeza u ledja wrote:ko trci na toj atletskoj stazi da mi je znati? :lol:
kad su testiranja za policiju i onaj crossfit sto se negdje ispod istoka odrzava :mrgreen:
User avatar
Obuca9
Posts: 9631
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#73 Re: BORDO ARENA

Post by Obuca9 »

Logovan wrote:
rocco_siffredi wrote:Hajmo se malo vratiti u realnost.
Po nekim mojim saznanjima najveca kocnica u pravljenju Koseva pravim fudbalskim stadionom je Atletski Klub i Atletski savez. Oni se bune oko toga. Kao nedaju stazu.
Zasto se nebi na Zetri napravio Atletski stadion tipa onog Kamberovica Polje u Zenici,a nama neka daju Kosevo da ga uradimo kako nama odgovara.
Naravno i da bude nas 1/1
Osim tog prostora kod Zetre, imaju i onaj svoj prostor gdje trenutna staza. Tamo se mogu napraviti tribine, svlačionice, itd.

A staza na stadionu se rijetko koristi. Plus još je propala, neravna, nikakva.
Ona atletska staza ima samo četiri trake, tako da nisam siguran da li se može koristiti za državna takmičenja.
User avatar
omega369
Posts: 9437
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#74 Re: BORDO ARENA

Post by omega369 »

Samo stadion od 18-20 milja, nista manje. Nismo anamoni :wink:
User avatar
Alfa159
Posts: 631
Joined: 25/07/2007 12:01
Location: Horde zla - Machu Picchu

#75 Re: BORDO ARENA

Post by Alfa159 »

25 000 !!!
Jebo stadion ispod 25 000 :)
Post Reply