BORDO ARENA

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#26 Re: BORDO ARENA

Post by ibizza »

leškarenje wrote:Ma ovdje ce leci ko da je bio tu :D

Image
kralj te *ebo :izet: :izet: :izet: :izet: 8-)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45291
Joined: 29/12/2005 01:20

#27 Re: BORDO ARENA

Post by jeza u ledja »

Znaci na sastanku sa opstinarima predlozen je idejni projekat stadiona na tom mjestu? (staza za brzo klizanje)

Ranije negdje procitah da se spominje cak Butmir, pa je nejasno? Dok god je prica o tome da li Kosevo ili nesto drugo, dok god se ne zna ni gdje ni sta ni za koliko, to znaci da se nije puno pomjerilo s mrtve tacke.

PS: To uopste ne znaci da ne podrzavam bilo kakvu vrstu inicijative, posto ovaj momak iznad skace ko ofuren na svaki komentar o tome. :roll:
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#28 Re: BORDO ARENA

Post by last mohicans »

Jeze,nisi u toku. Momak duze vrijeme ima informacije, ali ih baš zbog ozbiljnosti situacije i bitnosti projekta nije iznosio u javnost. Da nam se ne bi desila anamo njih mercedes arena. S nekim od nas je razmjenjivao pp. Investitor postoji, realan je, po njegovim riječima. Samo je problem zemljiste i lokacija istog. Onda dalje slijede neke druge stvari, koncesija, udio koliko sta, itd..Polahko, korak po korak. Sabura, samo da se krene s mrtve tačke.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#29 Re: BORDO ARENA

Post by orinoco »

ibizza wrote:Mislim da je doslo vrijeme da otvorimo ovu temu, na kojoj cemo ocigledno mnogo toga pozitivnog napisati :)

prvi info:
http://www.radiosarajevo.ba/sport/nogom ... sta/259262

Nek nam je sa srecom :)
Ne vidim smisao gradnje novog stadiona 500 m od postojećeg. Ne vidim smisao gradnje novog stadiona nakon 70 godina igranja utakmica na Koševu, kao da je ovaj stari, "Hasetov", neupotrebljiv. Ne vidim smisao gradnji novog stadiona na Zetri, prostoru koji se može iskoristiti za drugi sadržaj...

Čak se protivim i rekonstrukciji postojećeg, "Hasetovog" stadiona u kojoj bi bila podignuta atletska staza i tribine proširene do travnjaka. Gradnja "Hasetovog" stadiona nikad nije okončana, projektovana konstrukcija nosača krova i krov nisu izvršeni. Ako uprava kluba već sanja i želi svoj stadion, neka nađu investitore koji će završiti postojeći stadion prema projektu, neka mu urede travnjak, neka mu urede poslovne prostorije, neka izgrade parking po propisima, i neka uz koncesiju izuzmu stadion na dugogodišnje upravljanje.
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#30 Re: BORDO ARENA

Post by leškarenje »

Ma neka ga ruse sto se mene tice ili neka zovu Hamzu Alica da baca kuglu.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45291
Joined: 29/12/2005 01:20

#31 Re: BORDO ARENA

Post by jeza u ledja »

Pratim brate cijelo vrijeme. I na infu su iste rasprave.

Samo momak ne konta razliku izmedju sprdnje i skepse. Naravno da podrzavam svaku vrstu inicijative. Ulazak BP u klub, promjena statuta i dovodjenje Tana je primjer da se moze.

No od toga sta ce neko reci na forumu ili na internetu, BILO KO - nema puno toga. Mjesecima se izlazi sa bombasticnim izjavama. Znas koliko puta smo citali takve forumase? Da ti nabrajam? Dodje lik i ponavlja vidjecete u februaru xy. I ponavlja to mjesecima, lozi raju, na kraju - nista. On nestane s interneta. Dodje neko drugi, kaze sjoo ko nam dolazi u utorak. Ponavlja to danima - na kraju pusa. Naravno da pratim, pratim godinama. Proslo je kroz forume desetine prodavaca zmijskog ulja, sto bi rekli Amerikanci.
Shvatam ja i da je forum samo glasilo, a da se u stvarnom zivotu svasta nesto radi. No nek i on shvati da je njegova moc prodavanja optimizma preko foruma vrlo ogranicena.
No opet kazem podrzavam svaku inicijativu. Ne moze nista ako samo sjedis i pametujes. :thumbup: (ko ja vako :D )

I nema to veze s njim, cak ni s klubom, pa ni investitorom. Ima veze sa nasom opstinom, sa nasim politicarima i sa nasim pravnim sistemom. Kljucna recenica koju necu da vidim je "samo je problem zemljiste i lokacija istog". Ja i kad se nesto pocne graditi kod nas, bilo sta, ne vjerujem da ce biti zavrseno dok to ne vidim. Da se pocne graditi sutra stadion ja ne bi vjerovao dok ne vidim tribine jebiga :D. Jednostavno takva smo zemlja jbg. :roll:
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#32 Re: BORDO ARENA

Post by last mohicans »

Ma sve nas vezu emocije za Kosevo, ali brate, realno je to rupa bez dna. Sigurno bi rekonstrukcija kostala više nego izgradnja potpuno novog stadiona, ovakvih gabarita.
Ova lokacija je blizu AFH i eto te neke bliske sentimentalnosti. Sadasnja lokacija potpuno neiskoristena. Nikad obnovljeno klizalište, samousluzna praonica i zidine nikakve namjene. Moze se i AFH rekonstrusati, nek se opcina time bavi. Nek igra repka na njemu, ko hoce.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45291
Joined: 29/12/2005 01:20

#33 Re: BORDO ARENA

Post by jeza u ledja »

orinoco wrote:
ibizza wrote:Mislim da je doslo vrijeme da otvorimo ovu temu, na kojoj cemo ocigledno mnogo toga pozitivnog napisati :)

prvi info:
http://www.radiosarajevo.ba/sport/nogom ... sta/259262

Nek nam je sa srecom :)
Ne vidim smisao gradnje novog stadiona 500 m od postojećeg. Ne vidim smisao gradnje novog stadiona nakon 70 godina igranja utakmica na Koševu, kao da je ovaj stari, "Hasetov", neupotrebljiv. Ne vidim smisao gradnji novog stadiona na Zetri, prostoru koji se može iskoristiti za drugi sadržaj...

Čak se protivim i rekonstrukciji postojećeg, "Hasetovog" stadiona u kojoj bi bila podignuta atletska staza i tribine proširene do travnjaka. Gradnja "Hasetovog" stadiona nikad nije okončana, projektovana konstrukcija nosača krova i krov nisu izvršeni. Ako uprava kluba već sanja i želi svoj stadion, neka nađu investitore koji će završiti postojeći stadion prema projektu, neka mu urede travnjak, neka mu urede poslovne prostorije, neka izgrade parking po propisima, i neka uz koncesiju izuzmu stadion na dugogodišnje upravljanje.
Prodjose godine jarane u vjecitoj raspravi da li obnoviti stadion ili napraviti novi. Godine.
Volio bih da se neko odluci napokon pa da bar znamo sta je cilj, da se na to fokusiramo.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#34 Re: BORDO ARENA

Post by Tomahawk11 »

leškarenje wrote:Ma neka ga ruse sto se mene tice ili neka zovu Hamzu Alica da baca kuglu.
:thumbup:
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#35 Re: BORDO ARENA

Post by leškarenje »

Pa evo nasi konstantno pricaju da moramo imati svoj stadion,SVOJ....znaci da su odlucili
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#36 Re: BORDO ARENA

Post by Tomahawk11 »

last mohicans wrote:Ma sve nas vezu emocije za Kosevo, ali brate, realno je to rupa bez dna. Sigurno bi rekonstrukcija kostala više nego izgradnja potpuno novog stadiona, ovakvih gabarita.
Ova lokacija je blizu AFH i eto te neke bliske sentimentalnosti. Sadasnja lokacija potpuno neiskoristena. Nikad obnovljeno klizalište, samousluzna praonica i zidine nikakve namjene. Moze se i AFH rekonstrusati, nek se opcina time bavi. Nek igra repka na njemu, ko hoce.
Napraviti novi stadion, srusiti Kosevo.
Ne treba ni repki, nek iskoriste za nesto drugo.
Ruse se po svijetu olimpijski stadioni, to je ostavstina proslog vremena i nije funkcionalno.
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#37 Re: BORDO ARENA

Post by ibizza »

Tomahawk11 wrote:
last mohicans wrote:Ma sve nas vezu emocije za Kosevo, ali brate, realno je to rupa bez dna. Sigurno bi rekonstrukcija kostala više nego izgradnja potpuno novog stadiona, ovakvih gabarita.
Ova lokacija je blizu AFH i eto te neke bliske sentimentalnosti. Sadasnja lokacija potpuno neiskoristena. Nikad obnovljeno klizalište, samousluzna praonica i zidine nikakve namjene. Moze se i AFH rekonstrusati, nek se opcina time bavi. Nek igra repka na njemu, ko hoce.
Napraviti novi stadion, srusiti Kosevo.
Ne treba ni repki, nek iskoriste za nesto drugo.
Ruse se po svijetu olimpijski stadioni, to je ostavstina proslog vremena i nije funkcionalno.
pametno zboris :)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45291
Joined: 29/12/2005 01:20

#38 Re: BORDO ARENA

Post by jeza u ledja »

ej al ono najbolje kao olimpijski stadion, treba atletska staza i to, a ona traka uguzvala se ko zavjesa jebote. :D
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#39 Re: BORDO ARENA

Post by last mohicans »

jeza u ledja wrote:Pratim brate cijelo vrijeme. I na infu su iste rasprave.

Samo momak ne konta razliku izmedju sprdnje i skepse. Naravno da podrzavam svaku vrstu inicijative. Ulazak BP u klub, promjena statuta i dovodjenje Tana je primjer da se moze.

No od toga sta ce neko reci na forumu ili na internetu, BILO KO - nema puno toga. Mjesecima se izlazi sa bombasticnim izjavama. Znas koliko puta smo citali takve forumase? Da ti nabrajam? Dodje lik i ponavlja vidjecete u februaru xy. I ponavlja to mjesecima, lozi raju, na kraju - nista. On nestane s interneta. Dodje neko drugi, kaze sjoo ko nam dolazi u utorak. Ponavlja to danima - na kraju pusa. Naravno da pratim, pratim godinama. Proslo je kroz forume desetine prodavaca zmijskog ulja, sto bi rekli Amerikanci.
Shvatam ja i da je forum samo glasilo, a da se u stvarnom zivotu svasta nesto radi. No nek i on shvati da je njegova moc prodavanja optimizma preko foruma vrlo ogranicena.
No opet kazem podrzavam svaku inicijativu. Ne moze nista ako samo sjedis i pametujes. :thumbup: (ko ja vako :D )

I nema to veze s njim, cak ni s klubom, pa ni investitorom. Ima veze sa nasom opstinom, sa nasim politicarima i sa nasim pravnim sistemom. Kljucna recenica koju necu da vidim je "samo je problem zemljiste i lokacija istog". Ja i kad se nesto pocne graditi kod nas, bilo sta, ne vjerujem da ce biti zavrseno dok to ne vidim. Da se pocne graditi sutra stadion ja ne bi vjerovao dok ne vidim tribine jebiga :D. Jednostavno takva smo zemlja jbg. :roll:
Jbg, kod nas je sve vezano za politiku, lokalnu samoupravu, kanton, federaciju, drzavu. Normalno da ce se od toga krenuti. Sve se moze kad se hoce, eno ublehaska firma koja nema nikakvog traga o poslovanju u emiratima dobije lokaciju za investiciju od pet milijardi. Sprdali smo se i mi s konama, pa sadaka tribina, sergija...Napravise je. Ne zavidim im ali ako imas cilj, viziju i volju, sve se moze. Upravu si za trolove koji su trovali teme, osobito u doba Ibraka. Ali moraš priznati da je bilo i tačnih insajderski. Jbg, ovo je forum. Ne mozes sve uzeti zaozbiljno, iako ima nas pofin broj koji svemu prilazimo s oprezom i tezimo za tačnim cinjenicama i informacijama.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1477
Joined: 25/07/2015 14:13

#40 Re: BORDO ARENA

Post by rocco_siffredi »

Kakav Butmir,kakva Otoka?
Necu stadion dalje od M Dvora.
ibizza wrote:
leškarenje wrote:Ma ovdje ce leci ko da je bio tu :D

Image
kralj te *ebo :izet: :izet: :izet: :izet: 8-)
Znaci,ne vjerujem :shock: :sretan:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45291
Joined: 29/12/2005 01:20

#41 Re: BORDO ARENA

Post by jeza u ledja »

leškarenje wrote:Pa evo nasi konstantno pricaju da moramo imati svoj stadion,SVOJ....znaci da su odlucili
Brate jel citas clanak ?

Pise:
"danas je održan sastanak između predstavnika FK Sarajevo i Savjeta općinskog načelnika Općine Centar Sarajevo za urbanizam i prostorno planiranje, a tema je bila modernizacija stadiona "Asim Ferhatović Hase", koja podrazumjeva rekonstrukciju postojećeg izgleda..."
Onda dalje pise:
Po njegovim riječima, na današnjem sastanku predstavnici FK Sarajevo su JASNO iskazali zainteresovanost da grade vlastiti stadion koji bi bio kapaciteta do 15.000 mjesta, odnosno jednu savremenu “Bordo arenu” na novoj lokaciji.
Onda dalje:
“FK Sarajevo je iskazalo svoju zainteresovanost oko cjelokupnog projekta rekonstrukcije stadiona “Asim Ferhatović Hase"
I onda kljucno:
Međutim, da li će to biti rekonstrukcija postojećeg stadiona ili će se tražiti nova lokacija na kojoj ćemo početi igradnju vlastitog stadiona - uskoro će se znati”, istakao je za Radiosarajevo.ba Elvir Krajina, član Odbora direktora FK Sarajevo.
Pa mislim hocel se pisat il ce se srat? Ovo je kljucna stvar ba. Kad odluce to onda mozemo dalje.
Mrzim otvarati clanke koji svasta nesto kazu, a u stvari nista. Cuj zainteresovani su? Pa to nista konkretno ne znaci. Shvatam da ima i investitora koji su zainteresovani, ali ni to ne ide bez ovih kako da kazem, politickih odluka.

Nek napisu "odlucili su", a ne "zainteresovani su".
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#42 Re: BORDO ARENA

Post by leškarenje »

Mah,nebitno....Valentin rece da MORAMO imati svoj stadion,evo danas Krajina to ponovi.....jok eto reci ce zaboli nas kurac za Kosevo i tako to
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#43 Re: BORDO ARENA

Post by orinoco »

jeza u ledja wrote:Prodjose godine jarane u vjecitoj raspravi da li obnoviti stadion ili napraviti novi. Godine.
Volio bih da se neko odluci napokon pa da bar znamo sta je cilj, da se na to fokusiramo.
Novac, koji uprava FK Sarajeva planira ili namjerava utošiti za gradnju novog stadiona ili rekonstrukciju "Hasetovog", bilo bi bolje investirati u kupovinu igrača i trenera koji Sarajevo mogu izvesi u evropske lige. Dobrim utakmicama, pobjedama, i "Hasetovih" 30-35000 mjesta redovno bi bilo zakupljeno, plus sponzori, plus reklame... i eto novca..

Razmišljanje o stadionu u situaciji u kojoj klub ima finansijske probleme i sa igrom kojom jedva dogura do 3. pozicije, a redovno ispada već u prvom kolu svake međunarodne utakmice je čista budalaština.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#44 Re: BORDO ARENA

Post by Tomahawk11 »

Jez ima pravo, clanak jeste malo zbrda zdola napisan, ono, govori svasta, a sve nesto zamotano.
Konkretizuj, jel pravimo ili ne pravimo i kakve to onda ima veze sa rekonstrukcijom Koseva (eventualnom)?
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#45 Re: BORDO ARENA

Post by leškarenje »

Dobro
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45291
Joined: 29/12/2005 01:20

#46 Re: BORDO ARENA

Post by jeza u ledja »

last mohicans wrote:
jeza u ledja wrote:Pratim brate cijelo vrijeme. I na infu su iste rasprave.

Samo momak ne konta razliku izmedju sprdnje i skepse. Naravno da podrzavam svaku vrstu inicijative. Ulazak BP u klub, promjena statuta i dovodjenje Tana je primjer da se moze.

No od toga sta ce neko reci na forumu ili na internetu, BILO KO - nema puno toga. Mjesecima se izlazi sa bombasticnim izjavama. Znas koliko puta smo citali takve forumase? Da ti nabrajam? Dodje lik i ponavlja vidjecete u februaru xy. I ponavlja to mjesecima, lozi raju, na kraju - nista. On nestane s interneta. Dodje neko drugi, kaze sjoo ko nam dolazi u utorak. Ponavlja to danima - na kraju pusa. Naravno da pratim, pratim godinama. Proslo je kroz forume desetine prodavaca zmijskog ulja, sto bi rekli Amerikanci.
Shvatam ja i da je forum samo glasilo, a da se u stvarnom zivotu svasta nesto radi. No nek i on shvati da je njegova moc prodavanja optimizma preko foruma vrlo ogranicena.
No opet kazem podrzavam svaku inicijativu. Ne moze nista ako samo sjedis i pametujes. :thumbup: (ko ja vako :D )

I nema to veze s njim, cak ni s klubom, pa ni investitorom. Ima veze sa nasom opstinom, sa nasim politicarima i sa nasim pravnim sistemom. Kljucna recenica koju necu da vidim je "samo je problem zemljiste i lokacija istog". Ja i kad se nesto pocne graditi kod nas, bilo sta, ne vjerujem da ce biti zavrseno dok to ne vidim. Da se pocne graditi sutra stadion ja ne bi vjerovao dok ne vidim tribine jebiga :D. Jednostavno takva smo zemlja jbg. :roll:
Jbg, kod nas je sve vezano za politiku, lokalnu samoupravu, kanton, federaciju, drzavu. Normalno da ce se od toga krenuti. Sve se moze kad se hoce, eno ublehaska firma koja nema nikakvog traga o poslovanju u emiratima dobije lokaciju za investiciju od pet milijardi. Sprdali smo se i mi s konama, pa sadaka tribina, sergija...Napravise je. Ne zavidim im ali ako imas cilj, viziju i volju, sve se moze. Upravu si za trolove koji su trovali teme, osobito u doba Ibraka. Ali moraš priznati da je bilo i tačnih insajderski. Jbg, ovo je forum. Ne mozes sve uzeti zaozbiljno, iako ima nas pofin broj koji svemu prilazimo s oprezom i tezimo za tačnim cinjenicama i informacijama.
Pa moze se dosta procitati i izmedju redova. Pametan covjek moze pogotovo iz ovih novinskih clanaka razabrati suplju od stvarnih vijesti. Cim clanak pocne sa upitnikom to ti je hint. Jebiga. Ko da ja ne bih volio procitat nesto lijepo. :roll:
Momak postavi link za clanak i kaze tipa evo haman sto nije novi stadion. Nismo djeca.

A naravno da sve moze kad se hoce i stvarno treba biti uporan i vjerovati u to sto radis. :thumbup:
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1477
Joined: 25/07/2015 14:13

#47 Re: BORDO ARENA

Post by rocco_siffredi »

I da,zaboravih reci.
Hocu NAS stadion. 1/1
Nikakva koncesija na 20-30-100 godina. Nikakav investitor da nas ucjenjuje ili sl.
To je ulog u buducnost kluba.
Hocemo SVE.
Nikakva polovicna rjesenja. To vec imamo,pa smo ni tamo ni vamo
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#48 Re: BORDO ARENA

Post by leškarenje »

Cekaju odgovor opstine,jel to Kosevo ili klizaliste al da bude NASE,imaju ponudu pa neka razaberu sta hoce ....zato i jeste Kraijna na kraju rekao uskoro ce se znati.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#49 Re: BORDO ARENA

Post by Maharadza »

Da hoće stadion svanuti negdje na otoci pa i butmiru svejedno, samo što dalje od onoga (pre)hladnog' Koševa...sinoć se smrzo po ko zna koji put, uzalud "slojevi" (potkošulja, maja, duks, jakna) i "helanke", uzalud skakanje i pucanje glasa, opet mazijaaa! :D

Na stranu to što se ošugam čim vidim onu tartan stazu i pomislim kako bi neke koreografije i navijanje izgledalo na "kompaktnijem" i natkrivenom' stadionu! :run:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45291
Joined: 29/12/2005 01:20

#50 Re: BORDO ARENA

Post by jeza u ledja »

leškarenje wrote:Mah,nebitno....Valentin rece da MORAMO imati svoj stadion,evo danas Krajina to ponovi.....jok eto reci ce zaboli nas kurac za Kosevo i tako to
Pa ovaj clanak samo moze reci o tome da se nasi i dalje pozicioniraju u odnosu s opstinom ili da pokusavaju blefirati ne bili se opstina mrdnula s guzice.

Iskreno, meni je tesko zamisliti da cemo mi graditi novi stadion na nekoj drugoj lokaciji, jer ce to osuditi AFH na propast, sto onda dovodi u pitanje sta ce opstina uopste sa njim? Mislim svasta je moguce, ali nekako mi smislenije zvuci da ce ipak na kraju Sarajevo ostati na Olimpijskom stadionu, koji ce kad tad biti renoviran. :D :skoljka:

No bilo sta je bolje nego ovo sad, to se svi slazemo.
Post Reply