Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#51 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by moonca »

moonca wrote:
CoffeeMan wrote:Pozdrav,
Nabavio sam LG perilicu/sušilicu pa molim ako neko zna da mi kaze da li u programima koji koriste paru za pranje (Baby care steam i Allergy....) treba koristiti deterdzent ili u tim programima ne ide nista osim obicne vode?

To nikako ne mogu da nadjem a djeluje mi logicno ako vec koristi paru da ne ide deterdzent ali opet kontam mozda prvo opere deterzentom pa onda malo popari :-D :-D
--ne ide deterdzent :-D
greska-- mislila sam na drugu opciju ..... citam da ipak ide deterdzent ali steam je ukljucen u ciklusu, da dodatno relaksira tkaninu i tako omoguci i deterdzentu da dopre do prljavstine - kazu da dodatno trosi malo vise struje, ali stedi vodu... :-)

..ja licno nisam za takve masine -- senzori se kvare i traze ceste popravke...
CoffeeMan
Posts: 84
Joined: 02/03/2017 00:04

#52 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by CoffeeMan »

moonca wrote:
moonca wrote:
CoffeeMan wrote:Pozdrav,
Nabavio sam LG perilicu/sušilicu pa molim ako neko zna da mi kaze da li u programima koji koriste paru za pranje (Baby care steam i Allergy....) treba koristiti deterdzent ili u tim programima ne ide nista osim obicne vode?

To nikako ne mogu da nadjem a djeluje mi logicno ako vec koristi paru da ne ide deterdzent ali opet kontam mozda prvo opere deterzentom pa onda malo popari :-D :-D
--ne ide deterdzent :-D
greska-- mislila sam na drugu opciju ..... citam da ipak ide deterdzent ali steam je ukljucen u ciklusu, da dodatno relaksira tkaninu i tako omoguci i deterdzentu da dopre do prljavstine - kazu da dodatno trosi malo vise struje, ali stedi vodu... :-)

..ja licno nisam za takve masine -- senzori se kvare i traze ceste popravke...
Hvala na odgovoru.
Bas sam danas zvao i LG podrsku i covjek sto se javio na telefon (nakon mog pitanja) kaze sacekajte moram to provjeriti. I onda kad je negdje provjerio kaze ide isto kao i u svim drugim programima, tako da je i on potvrdio ovo sto si ti napisala da ide deterdzent i omeksivac kao i u svim drugim programima.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#53 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by ljuspica »

Stavila sam u ves masinu boju za bojenje vesa. Uz tu boju ide 1 kg soli. Medjutim so mi je sva propala kroz one rupice u ves masini (pola kile soli). Hocu li nesto zeznuti sa ves masinom? Ona trenutno radi i sve je ok.
User avatar
Edin H.
Posts: 47049
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#54 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by Edin H. »

John Cleese wrote:Meni je i Gorenje ok :|
(Jest da znaju nekad bit shupci, ali nema veze.)
Zasto su supci?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66258
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#55 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by _BataZiv_0809 »

ljuspica wrote:Stavila sam u ves masinu boju za bojenje vesa. Uz tu boju ide 1 kg soli. Medjutim so mi je sva propala kroz one rupice u ves masini (pola kile soli). Hocu li nesto zeznuti sa ves masinom? Ona trenutno radi i sve je ok.
Hoces. :shock: Ugasi masinu i zovi majstora.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#56 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by wewa »

izvini, ali :lol:
John Cleese
Posts: 37325
Joined: 25/05/2010 18:30

#57 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by John Cleese »

Edin H. wrote:
John Cleese wrote:Meni je i Gorenje ok :|
(Jest da znaju nekad bit shupci, ali nema veze.)
Zasto su supci?
Ah, ko bi to mogao znati... :| :D :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 47049
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#58 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by Edin H. »

John Cleese wrote:
Edin H. wrote:
John Cleese wrote:Meni je i Gorenje ok :|
(Jest da znaju nekad bit shupci, ali nema veze.)
Zasto su supci?
Ah, ko bi to mogao znati... :| :D :lol:
Znaci ti si Bekov igrac :oops:
John Cleese
Posts: 37325
Joined: 25/05/2010 18:30

#59 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by John Cleese »

Edin H. wrote:Znaci ti si Bekov igrac :oops:
A ti radis u Gorenju? :lol:
Pitao si zasto su umjesto da pitas zasto sam rekao da su, pa sam te malo zafrkavao :D

Evo sad, konkretno: meni su cetiri puta dolazili da poprave isti kvar (pred sami kraj garantnog roka), eksperimentirajuci sa kondenzatorima raznih proizvodjaca (i karakteristika, uzgred) koji bi riknuli za par dana, pa za sedmicu, pa za manje od dvije sedmice - na kraju storije su se smilovali i donijeli odgovarajuci, koji, evo, radi vec par godina nakon zamjene (prethodni je izdrzao vise od cetiri godine).
Valjda su se nadali da ce smece koje su ugradjivali izdrzati do isteka garantnog roka da bi mogli naplatiti popravku :|

A uredjaji su im inace dobri, kako vec rekoh :)
sarajevowintwr
Posts: 208
Joined: 18/06/2011 09:22

#60 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by sarajevowintwr »

Ima li neko da preporuci pouzdanog majstora iz Sarajeva da zamjeni lezajeve na Gorenje ves masini? Navodno su ti uliveni u plasticni vanjski kazan? Masina je stara 6 godina. Zvao Gorenje, kako su ispricali, skoro pa kao operacija covjeka. Shvatio sam da se izbija, al oni rekose mijenja se i osovina i ako pukne kazan ide i on i cca 250KM?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#61 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by Nisrin »

sarajevowintwr wrote:Ima li neko da preporuci pouzdanog majstora iz Sarajeva da zamjeni lezajeve na Gorenje ves masini? Navodno su ti uliveni u plasticni vanjski kazan? Masina je stara 6 godina. Zvao Gorenje, kako su ispricali, skoro pa kao operacija covjeka. Shvatio sam da se izbija, al oni rekose mijenja se i osovina i ako pukne kazan ide i on i cca 250KM?

061 968 105, Amir
Post Reply