KO CE `LEBOM DA IH `RANI ???

User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#51 Re: KO CE `LEBOM DA IH `RANI ???

Post by vivaldi »

statixx wrote:Nista od toga, vecina drzava je vec u MMF-u, i ne mogu tek tako kreditirati deficite drugih drzava.
ma ovo na sta sam ja mislio su zapavo politicki, a ne ekonomski krediti. pa kupovina mtela je bila politicki kredit jer je to bila debelo pretplacena akvizicija. to je bila legalna finanijska pomoc/podrska.

znaci neki deal sa turcima, rusima ili susjedima u zavisnosti o kojem entitetu govorimo.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#52 Re: KO CE `LEBOM DA IH `RANI ???

Post by KB9 »

mi smo jedna drzava i sranjima u drugom entitetu se moze radovat samo totalna budala
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#53 Re: KO CE `LEBOM DA IH `RANI ???

Post by walk_M-A-N »

Ono kad političari izdaju obveznice i zapise, a novinari nađu da imaju neka ogromna sredstva koja bi nam trebala pripasti, koja je preko rijeke klepila Srbija, kao što je preko jezera klepila Hrvatska.
I umjesto da se u proteklih 10 godina pokrenulo pitanje pod realnom prijetnjom arbitraže i tužbe, „političari“ iz stranke koja je zaposjela energetiku se bave stimulisanim zapošljavanjem.

Možda ljudi ne žele sukob, jer je za to potrebno dvoje, dok je sa kreditima tako fino, sjednu lijepo, razmijene poklone, proglase aranžman i eto para.
Ili možda neće ove haram pare jer je Tito odnosno njegova država pravila te hidroelektrane, ionako uništavaju sve to, pljuc, pljuc :)
Ili neće ove stare, pa ih halale, kad mogu uz pomoć kredita napraviti nove termoelektrane, čime bi trebalo još ovog podmazanog zapošljavanja.
Ili bi, ali jednostavno nemaju kada, zabavili se premijer i ministar vlastitom firmom, valja zapišati teritoriju da pos'o cvjeta i kasnije.

https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/teme ... rde-maraka
Egzaktni pokazatelji postoje, tvrdi Šehović. Bio je član stručne grupe koja je još 2008. godine Vijeću ministara dostavila temeljitu analizu koja, po njegovom mišljenju, treba da bude polazna osnova za pregovore ili pokretanje međunarodnih sporova.
- Interesantno je da institucije ovo prešućuju, da konstantno donosimo odluke o novim zaduživanjima države i građana, dok imamo potraživanja koja su veća od onoga što smo kao spas tražili od MMF-a, naglasio je Šehović.
Na osnovu dokumenata kojima je stručna grupa raspolagala, 67 posto električne energije iz HE Bajina Bašta treba da pripada BiH, dok je procent iz HE Zvornik oko 49 posto. Prema Šehovićevim riječima, u institucijama vlasti BiH postoji previše onih koji rade u interesu drugih država.
Jasmin Kadić, član Odbora za energetiku, rudarstvo i industriju federalnog Parlamenta, kazao nam je da se ovaj odbor u novom sazivu nije zvanično bavio ovom problematikom.
- Ustvari, ovaj odbor ne raspravlja ni o jednom važnom pitanju, a i kako će kada skoro i ne funkcioniše, poručuje Kadić.
.....
Trenutno puno informacija o ovome nema ni ministar industrije i energetike u FBiH Nermin Džindić.
- Prema onome što je meni rečeno, ovim su se bavili moji prethodnici, ali navodno došli smo do pravnog problema koji je skoro pa nerješiv, da ne kažem da smo izgubili bitku, istakao je Džindić.
Ministar je obećao da će u narednih nekoliko dana pripremiti detaljniju informaciju s kojom će izaći u javnost, ali ključni problem vidi u različitim stavovima entiteta.
Sa postojanjem ovih dokumenata u Vijeću ministara tvrde da nisu upoznati, dok iz Ministarstva industrije i energetike RS-a ne vide nikakvog spora i drže stranu susjeda, uz opravdanje da je pomenute hidroelektrane gradila elektroprivreda Srbije. Tako ne misli Zdravko Krsmanović, potpredsjednik NDP-a, koji smatra da su oštećeni BiH i oba njena entiteta.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#54 Re: KO CE `LEBOM DA IH `RANI ???

Post by Streptokok »

KB9 wrote:mi smo jedna drzava i sranjima u drugom entitetu se moze radovat samo totalna budala
Ajde.
Post Reply