Smrt, Sudnji Dan, Raj i Pakao

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
dadinjo33
Posts: 1748
Joined: 10/08/2016 18:41

#776 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj i Pakao

Post by dadinjo33 »

Smrcak15 wrote:
dadinjo33 wrote:
Čak i u tim linkovima koje si postirao to piše. A to što ti nisi čuo za Fisaguru (Pitagora), Eflatuna (Platon), Eflatina (Plotin), pistaće-fistiq, Palestinu-Filistin, parsi-farsi...je do tebe...pa čak i arapski slon, fil, po kojem jedna sura nosi ime, je ustvari perzijski pil. Perzijske riječi sa p su mahom arabizirane u f, dok su noviji trendovi donijeli pretežnu upotrebu slova b umjesto p.

Inače, ona tvoja postavka da se WAW-ELIF-NUN-ELIF-SIN, odnosno i sva slova koja imaju istu grafiju (bez crtica i tačkica) pojavljuju na samo tri mjesta u Kur'anu (Osmanovom, kako ti reče) je laž, kao što sam ti i najavio da ću otkriti. Za nekoliko minuta, koristeći samo latiničnu transkripciju, našao sam taj niz u ajetu 3:20. A pošto je broj kombinacija uvećan za preko sto puta u slučaju kada se izjednačavaju slova koja isto izgledaju bez tačkica, siguran sam da bi odgovarajući program koji briše razliku između ih slova izbacio još barem slučajeva takvih nizova. Uglavnom, početna postavka ti je laž.

Ali je super da u muslimanskoj knjizi otkrio skrivene šifre koje vode do bogova iz rimskog paneteona, jer te mudri Jupiter, autor Kur'ana iskoristio kao sredstvo da nam ukažeš na istinitost starorimskog vjerovanja.
pokazi gdje u ajetu 3:20, ja nevidim

فَإِنْ حَاجُّوكَ فَقُلْ أَسْلَمْتُ وَجْهِيَ لِلَّهِ وَمَنِ اتَّبَعَنِ ۗ وَقُلْ لِلَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ وَالْأُمِّيِّينَ أَأَسْلَمْتُمْ ۚ فَإِنْ أَسْلَمُوا فَقَدِ اهْتَدَوْا ۖ وَإِنْ تَوَلَّوْا فَإِنَّمَا عَلَيْكَ الْبَلَاغُ ۗ وَاللَّهُ بَصِيرٌ بِالْعِبَادِِ

Fain hajjooka faqul aslamtu wajhiya lillahi wamani ittabaAAani waqul lillatheena ootoo alkitaba waalommiyyeena aaslamtum fain aslamoo faqadi ihtadaw wain tawallaw fainnama AAalayka albalaghu waAllahu baseerun bialAAibadi
A pošto je broj kombinacija uvećan za preko sto puta u slučaju kada se izjednačavaju slova koja isto izgledaju bez tačkica,
ne netrazi se tako, niti sam ikad tvrdio da se trazi na takav nacin

nego sam tvrdio da ekvivalent u onome vremenu kad bi nekom pisaru Kurana rekao napisi mi slovo V, napisao bi ga sa waw. to je poenta bila mog teksta a ne da se trazi bez tackica, niti sam ikad zgaovarao da se trazi bez tackica.
Ali je super da u muslimanskoj knjizi otkrio skrivene šifre koje vode do bogova iz rimskog paneteona, jer te mudri Jupiter, autor Kur'ana iskoristio kao sredstvo da nam ukažeš na istinitost starorimskog vjerovanja.
nikakve sifre do bogova, nego za planetu Veneru
Pa naravno da si tvrdio, Smrčak, i to onda kad sam ti naveo da Venus nije W-A-N-A-S, kako si ti tvrdio, nego F-Y-N-U-S skroz druga slova. TAda si naivno potrčao da kažeš da izvorni Kur'an nema tačkica kojima se slova međusobno razlikuju, te da ta priča koju si pođonio može proći zato što u arapskom bez tačkica F i W isto izgledaju. To si tvrdio na par mjesta i još nekakve slike o tome postavljao. A sad, kad vidiš da ti to ne odgovara, povlačiš se iz "Kur'ana bez tačkica", ali ne možeš izaći iz jedne kaljuže, a da ne zagaziš u drugu. Ko mulja, završi u mulju ;) A to što u ajetu 3:20 ne vidiš taj niz samo dodatno potvrđuje da slabo poznaješ i arapsko pismo, kamoli arapski jezik kao takav. Inače, arapsko Waw glasovn odgovara engleskom W, a ne engleskom V. A "Wenus" nije engleska riječ, koliko znam. Osim toga, "Venus", kao, kako kažeš, engleska riječ za planetu Veneru, je ustvari latinska riječ, ime boginje iz rimskog panteona. Engleski i desetine drugih jezika su preuzeli tu riječ iz latinskog. Pošto je Jupiter autor Kur'ana, on je ostavio tragove, šifre koje vode do povratka na izvorni jezik objave, latinski, te iskoristio tebe kao naivnog muslimana da nam, tragajući za potvrdom islama, nesvjesno predočiš dokaze o tome da je Kur'an šifrovana knjiga koja nas upućuje na pravu vjeru-rimsku. Tako si u Kur'anu našao sakrivene riječi za rimsku božicu Veneru (Venus), rimskog boga Marsa, koje izrone kada se koriste njihovi izvorni, latinski, nazivi. To je puno veće otkriće od pronalaska imena Muhameda u Pjesmi nad pjesmama, jer su Muhamedovo ime tamo pronašli muslimani tragajući za nečim sličnim, a ovo otkriće koje nam je došlo preko tebe, svejedno što si ga pođonio, je autentičnije, jer od muslimana dolazi potvrda šifriranosti Kur'ana na način da sačuva poruku izvornog rimskog politeističkog vjerovanja.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2998
Joined: 21/01/2009 22:14

#777 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj i Pakao

Post by Optimus Prime »

Dope_Man wrote:Smrle, sve ti je objasnjeno milion puta, ali tebi je sve neshvatljivo i nelogicno ako izvor nije Kur'an ili neki od prihvacenih hadisa. Tebi cim je nesto prekompleksno za shvatiti okreces se ''God did it'' odgovoru da sebi olaksas. Srecom postoje ljudi koji se ne tjese takvim odgovorom vec svoju znatizelju zadovoljavaju tako sto istrazuju svijet oko sebe dok ne nadju odgovor u koji mogu biti sigurni. Postavio sam davno nekad klip sa sudjenja u jednom gradicu u Americi gdje su izmedju ostalog pobornici kreacionizma (a ti si jedan od njih, htio to ili ne dijelite iste stavove) kao ''dokaz'' da evolucija nije dobra teorija pokazali neki organizam, bakteriju il sta je vec bilo, koji ima ''motor'' (bas kao tvoj primjer). Njihov jedini argument je bio ''ovaj motor je prekompleksan, nije mogao nastati takav kakav jeste, dakle evolucija je shit yay ucimo djecu da je bog sve stvorio''. Onda su se lijepo naucnici potrudili i pokazali kako je i taj organ mogao nastati POSTEPENO, kao sto SVE NASTAJE POSTEPENO akumulacijom malih promjena u velikom broju generacija.

POSTEPENO - to je rijec koji vi vjernici ne kontate. Za vas je sve skok sa jedne stepenice na drugu. Pa majka mu stara slikaj se svaki dan i uporedi sliku sa prethodnim danom, NECES VIDJETI PROMJENU. Ali jesi se promjenio. Uporedi sliku nakon 10 godina sa onom od danas i vidjet ces promjenu. Sta se desilo? Niti u jednoj tacki ne mozes naci dvije slike napravljene uzastopno i vidjeti promjenu, ali opet slika nakon 10 godina pokazuje drugacije lice od onog prije 10 godina.. kako to :?: :?: :?: Ako rijesis ovu misteriju, mozda ces biti na korak blize da shvatis sta evolucija govori. Kasnije mozes poceti uciti o genima i kako oni utjecu na rast i razvoj organizma pod utjecajem okolinskih faktora. Ali idemo postepeno, jedno po jedno.

I da se razumijemo, jer ocisto vam sve treba ponoviti svaki put, nauka nema sve odgovore, i nece nikada ni imati sve odgovore. Nauka je PROCES istrazivanja i ucenja o svijetu koji nas okruzuje. Cim se stekne novo znanje, ono omogucava i postavljanje novih pitanja. A vidis, razlog zasto mnogi ljudi toliko vole boga, ili neku drugu vrstu nadnaravnog vjerovanja, je upravo sigurnost koju to vjerovanje pruza. Nauka ne daje sigurnost, ne daje konacan odgovor, a mnogima to treba. Treba im konacan odgovor da mogu prihvatiti svijet i zivjeti u njemu. Religija, i druga nadnaravna vjerovanja, to
daju.. bez ikakvog osnova i dokaza, ali daju utjehu koju trazite.

HINT: Rjesenje misterije se krije u jednoj od rijeci napisanih velikim slovima.
Dosta ljudi na forumu mu je to pokusavalo objasniti, ali on jednostavno nema dovoljno maste da zamisli, koliki je ukupni broj permutacija gena koji bi se mogli manifestirati u prirodi kroz slucajne mutacije, da se prirodna selekcija nemilosrdno ne pobrine za to da 99,999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999 % tih teoretskih permutacija gena nemaju nikakvu sansu da dodju do izrazaja.
Svaka najmanja degeneracija prekida niz, dok samo funkcionalne forme koje mogu prezivjeti u prirodi opstaju i kroz milione godina evolucije mogu poprimiti prilicno "cudnovate" oblike.

A sad,kako nekem ko nije intelektualno sposoban, objasniti tu shemu, to ne znam. Mozda uz pomoc pixela?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#778 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj i Pakao

Post by Smrcak15 »

dadinjo33 wrote:
Smrcak15 wrote:
dadinjo33 wrote:
Čak i u tim linkovima koje si postirao to piše. A to što ti nisi čuo za Fisaguru (Pitagora), Eflatuna (Platon), Eflatina (Plotin), pistaće-fistiq, Palestinu-Filistin, parsi-farsi...je do tebe...pa čak i arapski slon, fil, po kojem jedna sura nosi ime, je ustvari perzijski pil. Perzijske riječi sa p su mahom arabizirane u f, dok su noviji trendovi donijeli pretežnu upotrebu slova b umjesto p.

Inače, ona tvoja postavka da se WAW-ELIF-NUN-ELIF-SIN, odnosno i sva slova koja imaju istu grafiju (bez crtica i tačkica) pojavljuju na samo tri mjesta u Kur'anu (Osmanovom, kako ti reče) je laž, kao što sam ti i najavio da ću otkriti. Za nekoliko minuta, koristeći samo latiničnu transkripciju, našao sam taj niz u ajetu 3:20. A pošto je broj kombinacija uvećan za preko sto puta u slučaju kada se izjednačavaju slova koja isto izgledaju bez tačkica, siguran sam da bi odgovarajući program koji briše razliku između ih slova izbacio još barem slučajeva takvih nizova. Uglavnom, početna postavka ti je laž.

Ali je super da u muslimanskoj knjizi otkrio skrivene šifre koje vode do bogova iz rimskog paneteona, jer te mudri Jupiter, autor Kur'ana iskoristio kao sredstvo da nam ukažeš na istinitost starorimskog vjerovanja.
pokazi gdje u ajetu 3:20, ja nevidim

فَإِنْ حَاجُّوكَ فَقُلْ أَسْلَمْتُ وَجْهِيَ لِلَّهِ وَمَنِ اتَّبَعَنِ ۗ وَقُلْ لِلَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ وَالْأُمِّيِّينَ أَأَسْلَمْتُمْ ۚ فَإِنْ أَسْلَمُوا فَقَدِ اهْتَدَوْا ۖ وَإِنْ تَوَلَّوْا فَإِنَّمَا عَلَيْكَ الْبَلَاغُ ۗ وَاللَّهُ بَصِيرٌ بِالْعِبَادِِ

Fain hajjooka faqul aslamtu wajhiya lillahi wamani ittabaAAani waqul lillatheena ootoo alkitaba waalommiyyeena aaslamtum fain aslamoo faqadi ihtadaw wain tawallaw fainnama AAalayka albalaghu waAllahu baseerun bialAAibadi
A pošto je broj kombinacija uvećan za preko sto puta u slučaju kada se izjednačavaju slova koja isto izgledaju bez tačkica,
ne netrazi se tako, niti sam ikad tvrdio da se trazi na takav nacin

nego sam tvrdio da ekvivalent u onome vremenu kad bi nekom pisaru Kurana rekao napisi mi slovo V, napisao bi ga sa waw. to je poenta bila mog teksta a ne da se trazi bez tackica, niti sam ikad zgaovarao da se trazi bez tackica.
Ali je super da u muslimanskoj knjizi otkrio skrivene šifre koje vode do bogova iz rimskog paneteona, jer te mudri Jupiter, autor Kur'ana iskoristio kao sredstvo da nam ukažeš na istinitost starorimskog vjerovanja.
nikakve sifre do bogova, nego za planetu Veneru
Pa naravno da si tvrdio, Smrčak, i to onda kad sam ti naveo da Venus nije W-A-N-A-S, kako si ti tvrdio, nego F-Y-N-U-S skroz druga slova. TAda si naivno potrčao da kažeš da izvorni Kur'an nema tačkica kojima se slova međusobno razlikuju, te da ta priča koju si pođonio može proći zato što u arapskom bez tačkica F i W isto izgledaju. To si tvrdio na par mjesta i još nekakve slike o tome postavljao. A sad, kad vidiš da ti to ne odgovara, povlačiš se iz "Kur'ana bez tačkica", ali ne možeš izaći iz jedne kaljuže, a da ne zagaziš u drugu. Ko mulja, završi u mulju ;) A to što u ajetu 3:20 ne vidiš taj niz samo dodatno potvrđuje da slabo poznaješ i arapsko pismo, kamoli arapski jezik kao takav. Inače, arapsko Waw glasovn odgovara engleskom W, a ne engleskom V. A "Wenus" nije engleska riječ, koliko znam. Osim toga, "Venus", kao, kako kažeš, engleska riječ za planetu Veneru, je ustvari latinska riječ, ime boginje iz rimskog panteona. Engleski i desetine drugih jezika su preuzeli tu riječ iz latinskog. Pošto je Jupiter autor Kur'ana, on je ostavio tragove, šifre koje vode do povratka na izvorni jezik objave, latinski, te iskoristio tebe kao naivnog muslimana da nam, tragajući za potvrdom islama, nesvjesno predočiš dokaze o tome da je Kur'an šifrovana knjiga koja nas upućuje na pravu vjeru-rimsku. Tako si u Kur'anu našao sakrivene riječi za rimsku božicu Veneru (Venus), rimskog boga Marsa, koje izrone kada se koriste njihovi izvorni, latinski, nazivi. To je puno veće otkriće od pronalaska imena Muhameda u Pjesmi nad pjesmama, jer su Muhamedovo ime tamo pronašli muslimani tragajući za nečim sličnim, a ovo otkriće koje nam je došlo preko tebe, svejedno što si ga pođonio, je autentičnije, jer od muslimana dolazi potvrda šifriranosti Kur'ana na način da sačuva poruku izvornog rimskog politeističkog vjerovanja.
Pa naravno da si tvrdio, Smrčak, i to onda kad sam ti naveo da Venus nije W-A-N-A-S, kako si ti tvrdio, nego F-Y-N-U-S skroz druga slova.
problem kod tebe je ti upoznor guras elife na A, a elif je zamjena i za A, I, U, E

druga stvar, prikladnije je zamjena W sa V nego F sa V,

znaci slovo waw je pisano nije bilo razlike izmedju ta dva slova u izgledu.

tako isto kazu za televiziju, telefizijun, a prikladnije bi bilo da kazu telewizijun.
dadinjo33
Posts: 1748
Joined: 10/08/2016 18:41

#779 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj i Pakao

Post by dadinjo33 »

E moj Smrcak, hvalis arapski, a par recenica poslije bi ti, koji si pokazao da ni arapsko pismo ne znas kako treba, Arape ucio kako da govore svoj jezik, jer im jezik ne valja, ti bi da budes bolji Arapin od Arapa. Jupiter te mudro iskoristio da ukazes na imena rimskih bogova u Kur'anu i onda odbacio.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#780 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj i Pakao

Post by Smrcak15 »

dadinjo33 wrote:E moj Smrcak, hvalis arapski, a par recenica poslije bi ti, koji si pokazao da ni arapsko pismo ne znas kako treba, Arape ucio kako da govore svoj jezik, jer im jezik ne valja, ti bi da budes bolji Arapin od Arapa. Jupiter te mudro iskoristio da ukazes na imena rimskih bogova u Kur'anu i onda odbacio.
dobro junace eto neznam :D

odbacio me Jupiter :lol:
r_faruk
Posts: 4687
Joined: 20/01/2003 00:00

#781 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj i Pakao

Post by r_faruk »

evo tema o evoluciji

http://forum.klix.ba/evolucija-t23925s5300.html,

zamolio bih te da tamo izneses svoje stavove o evoluciji.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#782 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj i Pakao

Post by Smrcak15 »

Najbolja nagrada u Raju
Locked