Oldtajmeri all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Romeo 80
Posts: 4382
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#51 Re: Oldtajmeri all about

Post by Romeo 80 »

Havana@

Svaka čast na 928-ci! Šteta što si je morao prodati :| I meni je kao većini stavka broj 1 garaža, odnosno nedostatak iste :D Za finansije bih se nekako i snašao. Naravno, mislim na neke uobičajene modele, ne sad neku tešku egzotiku. Veliki sam ljubitelj Alfa Romea i oduvijek mi je želja bila imati dobru Alfetu. Pravo sam slab na taj auto, ali će ostati još dugo samo želja. Alfeta ili njena kupe verzija GTV.

Sad mi padaju na pamet i stari Saab-ovi. Lud sam i za njima! :-D

Eno vidi sad Bakira sa Alfetom! :lol: Ne izazivaj me bolan! :D
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#52 Re: Oldtajmeri all about

Post by klaki »

amar1994 wrote:
klaki wrote:jos 2.5 godine pa cu biti mescini jedini japanac oldtimer 8) stavit cu slike ako krenu radovi nekad sad, tj. napad na hrdju tj jebene pragove :-)

u zivotu mi samo ovo dosta, spreman koristiti javni prevoz za posla :lol: pa ako se ozenim nekad uzet auto famAlijarno :lol: eventualno imati neko malo dizlo 80-100 konja za prevoza...

evo malo muzike ako nista....
:thumbup:
posalji mi na pp koje je auto :mrgreen: , da znam koji je japaner 8-)
dobra muzika :wink: :thumbup:
'89 200sx :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#53 Re: Oldtajmeri all about

Post by Bakir1 »

Ma ne izazivam tebe ali ako si izazvan i nemas djece kredita i baš te to loži mogu ja početi nagovarati :mrgreen: :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#54 Re: Oldtajmeri all about

Post by amar1994 »

klaki wrote:
amar1994 wrote:
klaki wrote:jos 2.5 godine pa cu biti mescini jedini japanac oldtimer 8) stavit cu slike ako krenu radovi nekad sad, tj. napad na hrdju tj jebene pragove :-)

u zivotu mi samo ovo dosta, spreman koristiti javni prevoz za posla :lol: pa ako se ozenim nekad uzet auto famAlijarno :lol: eventualno imati neko malo dizlo 80-100 konja za prevoza...

evo malo muzike ako nista....
:thumbup:
posalji mi na pp koje je auto :mrgreen: , da znam koji je japaner 8-)
dobra muzika :wink: :thumbup:
'89 200sx :D
:shock: :shock:
kreci s radovima iste sekunde 8-) :mrgreen:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4382
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#55 Re: Oldtajmeri all about

Post by Romeo 80 »

Bakir1 wrote:Ma ne izazivam tebe ali ako si izazvan i nemas djece kredita i baš te to loži mogu ja početi nagovarati :mrgreen: :lol:
:D Djeca još njet, mali malecki kreditčić imam, ali kao što rekoh gore, fali mi garaža :) Nije taj auto za parkiranja napolju. Srce bi mi puklo. Nije taj sport još za mene, ali imam želje što je najvažnije. Biće nekad sigurno :)
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#56 Re: Oldtajmeri all about

Post by almir90 »

Romeo 80 wrote: :D Djeca još njet, mali malecki kreditčić imam, ali kao što rekoh gore, fali mi garaža :) Nije taj auto za parkiranja napolju. Srce bi mi puklo. Nije taj sport još za mene, ali imam želje što je najvažnije. Biće nekad sigurno :)
Ja sam kontao za početak nešto iz devedesetih da kupim, može se naći lijepih autića. Pobježe mi neki dan jedna odlična Alfa 155, prodade je čovjek za dan.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4382
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#57 Re: Oldtajmeri all about

Post by Romeo 80 »

almir90 wrote:
Romeo 80 wrote: :D Djeca još njet, mali malecki kreditčić imam, ali kao što rekoh gore, fali mi garaža :) Nije taj auto za parkiranja napolju. Srce bi mi puklo. Nije taj sport još za mene, ali imam želje što je najvažnije. Biće nekad sigurno :)
Ja sam kontao za početak nešto iz devedesetih da kupim, može se naći lijepih autića. Pobježe mi neki dan jedna odlična Alfa 155, prodade je čovjek za dan.
A ja vozim Alfu 155 :-D
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#58 Re: Oldtajmeri all about

Post by almir90 »

Romeo 80 wrote: A ja vozim Alfu 155 :-D
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
radostan dan
Posts: 27098
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#59 Re: Oldtajmeri all about

Post by radostan dan »

Ommadawn wrote:
radostan dan wrote::thumbup: za pokretaca teme...

Volio bih imati crnu volgu iz sredine sezdesetih. Taman bi me dobro opisala...zivio iza zavjese, a palio se na -americke grafite-.

Ili ipak Fiat 132...mozda nekad i budNe, kad dam otkaz porodici.
132 velis.... Ah jebote o tome sam kao djecak sanjao da mi bude prvo auto. Prije nekoliko mjeseci ovdje baba prodala Argentu, samo takvu, za cirka 450 eura. Ma auto fino, ocuvano (bar na prvi pogled) ali hajde se usudi kupiti - spremao se za selidbu i jos pun kurac nekih stvari. Ma necu je prezaliti dok sam ziv.
Cini ti se, naletice opet nesto...tako to hoda u zivotu.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#60 Re: Oldtajmeri all about

Post by tempuser »

Ja sam se na oldschoolhr krpio sa nekim matorim tersom i samoproglasenim forumskim autoritetom koji ne moze da se pomiri s cinjenicom da su mu prosli vozovi pa pokusava zaustaviti vrijeme trvdnjama da nista mladje os ranih 80-ih nikad nece biti odltimer. Naravno da ce sve svremenom postati oldtimer. U zavisnosti od ekskluzivnosti, broja proizvedenih, prezivjelih, zastupljenosti na OT sceni neki OT auti ce biti vrijedniji i trazeniji, a neki ne. Naravno svako od nas ima svoje kandidate i favorite, ali bez obzira na to neki ljudi koji se time bave prave projekcije koji danasnji auti koji se mogu nabaviti za male novce sutra mogu postati klasici, pa ko ima namjere i planove da danas investira u nesto sto ce vrijediti sutra moze proguglati te clanke. Ja sam zapamtio Corrada, Calibru, Avantimea, a jedna od autonovinara tu ubraja i Twinga 1. generacije.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66394
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#61 Re: Oldtajmeri all about

Post by _BataZiv_0809 »

Bakir1 wrote:Ima toga još samo ljudi ne seru po forumima nego ljubomorno za sebe čuvaju...
Da bata zna kakva alfeta ima i da se uz malo nagovaranja može možda i kupiti morao bi apstinirati od žena a to ne želimo mi sa ovog pdf-a :lol:
To ti sa Romeom regulisi :oops:

Lancia je supruga u koju sam neizmjerno zaljubljen. Alfa je sisata komsinica sto se lafo slucajno ocese od mene u liftu :evil:
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#62 Re: Oldtajmeri all about

Post by IcedFlame »

almir90 wrote:
Ja sam kontao za početak nešto iz devedesetih da kupim, može se naći lijepih autića. Pobježe mi neki dan jedna odlična Alfa 155, prodade je čovjek za dan.
Je li bordo ili plava? :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#63 Re: Oldtajmeri all about

Post by HAVANA »

tempuser wrote:@Almir90
Jeste moj.

@Havana
Ja se sjecam ovog auta iz Speeda, a ona Octavia iza bi lako mogla biti moja na lakiranju branika.
Inace poslije tebe im je neko dovukao bijelog 944, oni su ga zavrsili, lik nikad nije platio niti dosao po auto. Dugo je stajao u dvoristu, nedavno su ga prebacili na onu drugu parcelu.
E svasta :lol: Ma rijesio je to ermin...Sad se sjeti,sta li je uradio sa onim starim vw sto je dugo stajao,plavim,cekao papire,tako nesta...Inace nisam ljubitelj vw i nisam ga nikad vozio ali onaj je bio mrak,ne znam ni sta je ono...bas onaj stari nekakav...A 928 je stvarno dobro uradio,bilo je muke,alu blatobrani,pjeskario sam nesta,nosao po visokom,u grudama felge,preko interneta narucivao dijelove,kedere u porsheu,presvlacio sjedista,itisone u kresevu...sto jada...A sam sam sve povadio i ogolio,nisam nikom dao...Trajalo godinu dana i onda kad sam poceo sastavljati joj maaajko.Ja i 1000 sarafa... :shock: :? Al nije mi viska ostalo.Eno ga u mostaru...a kupio ga u odzaku...Tezak je to auto,za sitnice kad sam pitao u porscheu kaze bolje ti je da si najnovijeg cayenna uzeo,oplakaces.Sreca samo kedere i poklopce za felge uzeo,ostalo nasao u grudama i preko interneta...Samo sam se zajebao kad sam vec prodao,sto nisam odvuko u holandiju onim iz 928 kluba jer je bio bas onaj stari model,uska stopa...Jbg gorilo mi tad nesta i morao, a i vani je stajao.Ne ide to.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#64 Re: Oldtajmeri all about

Post by tempuser »

HAVANA wrote:
tempuser wrote:@Almir90
Jeste moj.

@Havana
Ja se sjecam ovog auta iz Speeda, a ona Octavia iza bi lako mogla biti moja na lakiranju branika.
Inace poslije tebe im je neko dovukao bijelog 944, oni su ga zavrsili, lik nikad nije platio niti dosao po auto. Dugo je stajao u dvoristu, nedavno su ga prebacili na onu drugu parcelu.
E svasta :lol: Ma rijesio je to ermin...Sad se sjeti,sta li je uradio sa onim starim vw sto je dugo stajao,plavim,cekao papire,tako nesta...Inace nisam ljubitelj vw i nisam ga nikad vozio ali onaj je bio mrak,ne znam ni sta je ono...bas onaj stari nekakav...A 928 je stvarno dobro uradio,bilo je muke,alu blatobrani,pjeskario sam nesta,nosao po visokom,u grudama felge,preko interneta narucivao dijelove,kedere u porsheu,presvlacio sjedista,itisone u kresevu...sto jada...A sam sam sve povadio i ogolio,nisam nikom dao...Trajalo godinu dana i onda kad sam poceo sastavljati joj maaajko.Ja i 1000 sarafa... :shock: :? Al nije mi viska ostalo.Eno ga u mostaru...a kupio ga u odzaku...Tezak je to auto,za sitnice kad sam pitao u porscheu kaze bolje ti je da si najnovijeg cayenna uzeo,oplakaces.Sreca samo kedere i poklopce za felge uzeo,ostalo nasao u grudama i preko interneta...Samo sam se zajebao kad sam vec prodao,sto nisam odvuko u holandiju onim iz 928 kluba jer je bio bas onaj stari model,uska stopa...Jbg gorilo mi tad nesta i morao, a i vani je stajao.Ne ide to.
Nije nesh, vjerovat, jucer smo kafu pili! Onaj VW 1500 je jos uvijek u istim cosku, zapetljalo se oko ostavine, takvog ga je i kupio. Steta, mislim, nece on propast' ali pitanje je kad ce doc' na red.
Sto se limarije i lakiranja tice oni su medjunajboljim koliko uslovim dozvoljavaju.
928 je auto koji je obnavlja tamo gdje ima para i uslova, a krenuti u tako nesto ovdje je bas hrabrost i tu si mas imao petlju!
Pomenuo si itisone u kresevu, ako mislis na komplet itisone u autu, imas li kakav kontakt? To je meni nezavrsena stavka od prvog dana. Neki majmun je na moj izlio neku kiselinu, sta li, ja sam privremeno prekroijo u ubacio iz E30, ok je to kome ne smetaju sitnice, ali nije to - to. Od prvog dana trazim kakav u dobrom sranju, tamno plavi/crni.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#65 Re: Oldtajmeri all about

Post by HAVANA »

Neki dan sam mu bio na drugom parkingu, ne vidjeh tog 944,doduse nisam ni gledao,ima onaj dodge i onih sa rente...U kresevu imas onu malu fabrikicu od onog sto proizvodi prostirace.Jako fin covjek i ima veliki izbor materijala.Kompletan tepih sam kod njega uzeo,bukvalno skoro isti kao porsche.Mekan,sa dubokom i mekanom dlakom...Otidji do njega rijesice ti to a i nije skup.Reci da sam te ja poslao,znas ko sam. :lol: http://www.jurindesign.ba/
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66394
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#66 Re: Oldtajmeri all about

Post by _BataZiv_0809 »

Znate li nekog da radi tapacirunge i nebo? Presvlake rade oni u Pazaricu, ali nisam siguran da rade i ostalo :roll:

Na Kappi sam mislio raditi kompletnu unutrasnjost.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#67 Re: Oldtajmeri all about

Post by tempuser »

Stoji bas gdje su dodge, focus, razbijeni polo, pri dnu ograde, bijeli 944, mozda ga zbg boje nisi primjetio.
User avatar
ElRe
Posts: 10892
Joined: 12/12/2011 11:28

#68 Re: Oldtajmeri all about

Post by ElRe »

Lada 1200 je bila prvi auto u mojoj porodici. Jednog dana cu je kupiti :)

http://www.olx.ba/artikal/14982357/lada-ziguli-1971/
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66394
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#69 Re: Oldtajmeri all about

Post by _BataZiv_0809 »

HAVANA wrote:Neki dan sam mu bio na drugom parkingu, ne vidjeh tog 944,doduse nisam ni gledao,ima onaj dodge i onih sa rente...U kresevu imas onu malu fabrikicu od onog sto proizvodi prostirace.Jako fin covjek i ima veliki izbor materijala.Kompletan tepih sam kod njega uzeo,bukvalno skoro isti kao porsche.Mekan,sa dubokom i mekanom dlakom...Otidji do njega rijesice ti to a i nije skup.Reci da sam te ja poslao,znas ko sam. :lol: http://www.jurindesign.ba/
E ziv i zdrav bio, korisna ce mi biti ova informacija :) Trebaju mi tepisi za Lybru, ali necu fuserske, a Zabari preko ebaya se glupiraju cijenama :x

Mogul' i ja rec da si me ti poslo :kiss:
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#70 Re: Oldtajmeri all about

Post by almir90 »

IcedFlame wrote: Je li bordo ili plava? :D
Bordo, u Tuzli se prodavala, na slikama odličan primjerak, ali nisam stigao da je pogledam, brzo se proda.
alenthekiller
Posts: 737
Joined: 29/08/2011 11:42

#71 Re: Oldtajmeri all about

Post by alenthekiller »

Cujem pricu kako ima opel olimpija negdje u varesu, da skratim, dodjem ja do olimpije u namjeri da je kupim... Dedo 90 godina vozi olimpiju i kaze koliko god mi nudis malo je, ja nju ne prodajem nikako jer nema para tih da otkupis sjecanja. Olympija '52 godiste... Steta sto ne slika auto :(
Last edited by alenthekiller on 16/06/2016 16:04, edited 1 time in total.
alenthekiller
Posts: 737
Joined: 29/08/2011 11:42

#72 Re: Oldtajmeri all about

Post by alenthekiller »

.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#73 Re: Oldtajmeri all about

Post by HAVANA »

Jel svijetlo plava? Eno je kod dzeme u vogosci,radi se...A dedo ko dedo,sta mu mozes platiti i sta ce mu to sto mu platis.Ne bi ni ja dao.Sad kad mi gori dacu sve,sa 9 banki nema ti ko sta dati.Sjecanja su najvrijednija...Za dedu :thumbup: Ne daj dedo ni za 100 milja,sesir na glavu i libo te taki.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#75 Re: Oldtajmeri all about

Post by 530i »

Buba i kombi T1 i T2 jedni od najprecijenjenih auta na oldtimer sceni...ali to je samo moje mišljenje. Kakve ogromne cifre su plaćane za neke posebne verzije T1 kombija...to mi je nevjerovatno.
Post Reply