AUTENTIČNOST vs DOGMA, (islam, Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1151 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Smrcak15 »

Jeli isus Bog, biblija kaze nije! sa prevodom na bosanski.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1152 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by arzuhal »

Znači i alkohol je nešto što je zajedničko u tim vašim sektama :mrgreen:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#1153 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

asurbanipal wrote:
kerima1 wrote:
A babo mu volio popiti.

Ostalo je zabilježeno da su mu među posljednim riječima bile da mu donesu nešto žestoko...
Gdje je to zabiljezeno da je Omer to rekao?
Pitam jer ja sam citala samo sunijeske izvore.

“Whilst on his deathbed, Umar became deeply affected by the wound and his physician asked Umar ‘Which alcohol would you like to drink?’ Umar said ‘alcohol called nabidh is my preferred choice. This drink was then administered to Umar”.

Riyadh al Nadira Volume 2 page 351:
“Narrated Abu Hurayrah:
I knew that the Apostle of Allah (saww) used to keep fast. I waited for the day when he did not fast to present him the drink (nabidh), which I made in a pumpkin. I then brought it to him while it fermented. He said: Throw it to this wall, for this is a drink of the one who does not believe in Allah and the Last Day”

Sunan Abu Daud Book 26, Number 3707
negdje sam naletio da je volio i ove što imaju više dlaka na tijelu :lol: :D
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#1154 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by zagortenej »

arzuhal wrote:Znači i alkohol je nešto što je zajedničko u tim vašim sektama :mrgreen:
O muftijo strogi, mi smo ... od tebe spretniji,
pored svega našeg p'janstva od tebe trezniji;
mi pijemo krv od loze, a ti krv od ljudi,
dȅ, presudi sada pravo: ko je krvožedniji?
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#1155 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

zagortenej wrote:
arzuhal wrote:Znači i alkohol je nešto što je zajedničko u tim vašim sektama :mrgreen:
O muftijo strogi, mi smo ... od tebe spretniji,
pored svega našeg p'janstva od tebe trezniji;
mi pijemo krv od loze, a ti krv od ljudi,
dȅ, presudi sada pravo: ko je krvožedniji?
:thumbup:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#1156 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

asurbanipal wrote:
kerima1 wrote:
A babo mu volio popiti.

Ostalo je zabilježeno da su mu među posljednim riječima bile da mu donesu nešto žestoko...
Gdje je to zabiljezeno da je Omer to rekao?
Pitam jer ja sam citala samo sunijeske izvore.

“Whilst on his deathbed, Umar became deeply affected by the wound and his physician asked Umar ‘Which alcohol would you like to drink?’ Umar said ‘alcohol called nabidh is my preferred choice. This drink was then administered to Umar”.

Riyadh al Nadira Volume 2 page 351:
“Narrated Abu Hurayrah:
I knew that the Apostle of Allah (saww) used to keep fast. I waited for the day when he did not fast to present him the drink (nabidh), which I made in a pumpkin. I then brought it to him while it fermented. He said: Throw it to this wall, for this is a drink of the one who does not believe in Allah and the Last Day”

Sunan Abu Daud Book 26, Number 3707
po ovome ispada da je Umar bio čafir :? Da li je to moguće ?!
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#1157 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Towelie »

zagortenej wrote:
arzuhal wrote:Znači i alkohol je nešto što je zajedničko u tim vašim sektama :mrgreen:
O muftijo strogi, mi smo ... od tebe spretniji,
pored svega našeg p'janstva od tebe trezniji;
mi pijemo krv od loze, a ti krv od ljudi,
dȅ, presudi sada pravo: ko je krvožedniji?
:lol:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1158 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by arzuhal »

Da je hazreti Omer, radijallahu anhu, bio i najgori insan na svijetu dosad su ga paćenici već oprali i očistili od grijeha svojim jezicima i mržnjom.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#1159 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

arzuhal wrote:Da je hazreti Omer, radijallahu anhu, bio i najgori insan na svijetu dosad su ga paćenici već oprali i očistili od grijeha svojim jezicima i mržnjom.
Mnogima je Omer božanstvo:

Image
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1160 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by salik79 »

Num, Akos, Saff, Mimber, Islambosna,...., i nas Smrle na aparatima :D

Rado citirani saudijski sejh, Salih el Megamisi:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#1161 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Idemedosumom »

Lažeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee šije su gore od ćifutaaaaa smrdljive šijeee

-Prosječan komentar naših džahila kada ovakav video pogledaju :-D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1162 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by salik79 »

Idemedosumom wrote:Lažeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee šije su gore od ćifutaaaaa smrdljive šijeee

-Prosječan komentar naših džahila kada ovakav video pogledaju :-D

Ma, problem je samo u tome sto su u njihovim glasilima i portalima o ovom insanu redovni hvalospijevi pisani, prenosena njegova predavanja i sl. ...Kako sada braci objasniti da se "posiLjio"?! Pamet mu se okrenula? Ograiso? :?
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#1163 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

vaša sektaška prepucavanja ostavite za neku drugu temu - otvorite sebi temu pa se gložite do mile volje ...
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#1164 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

salik79 wrote:Num, Akos, Saff, Mimber, Islambosna,...., i nas Smrle na aparatima :D

Rado citirani saudijski sejh, Salih el Megamisi:
vaša sektaška prepucavanja ostavite za neku drugu temu - otvorite sebi temu pa se gložite do mile volje ...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1165 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by salik79 »

Diwan wrote:
salik79 wrote:Num, Akos, Saff, Mimber, Islambosna,...., i nas Smrle na aparatima :D

Rado citirani saudijski sejh, Salih el Megamisi:
vaša sektaška prepucavanja ostavite za neku drugu temu - otvorite sebi temu pa se gložite do mile volje ...

Cim ide voda na mlin jedinstva, tada osjetis potrebu za oglasavanjem. Nesto se ne sjecam ovakvog upisa kada se vodila rasprava, na par stranica, i upravo na ovu temu, izmedju suncekotepsija i mene, sa jedne strane, i smrleta, s druge strane...

Bas cudno :oops:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#1166 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

Nažalost, ljigavci su na mnogim pozicijama u društvu a to je još više izraženo u okrilju religija. I što je najgore, takvi ljudi imaju publiku, simpatizere, auditorijum koji im plješće i ide niz dlaku.

Klasični primjeri u okvirima islama su recimo, jedni od mnogih, su likovi poput Velića i Kurdića, koji bi da ima pravde bili na nekim klinikama za mentalne bolesti u najmanju ruku. Guje i zmije koje truju narod koji je ionako bez pameti i mozga, omađijan i opsihren. Onda kažu, šta nam se ovo dešava, zašto je ovako – pa stoka i ne zaslužuje bolje

Primjer guje i zmije koji zameću svoje tragove, je sinočnji post gdje inkvizitor u svom stilu patetičkim postom podgrijava situaciju pred utakmicu te veli:

Image

da bi poput guje nastojeći da popravi i ispegla što je rekao, napisao:

Image

kao posljedni bijednik koji koristi Boga da bi se oprao od vlastitih nefsankih želja i razočarenja. Ali tu nije kraj. Ljigavac ne staje na tome nego briše taj post, tako da ga sada uopšte nema na njegovom profilu.

Primjer 2:

Šefik Kurdić - krenuo čojk da napoji stomak džabalesku nedže po svojim hadiskim putovanjima i naletio na prepreku:

Image

ali to religijsko patetičko onanisanje se pretvara u isilovsku krvožednost:

Image

Zašto ovo pišem? Iz istog razloga kao i druge postove a to je da pokažem da ljudi slijede budale, manijake, ljigavce, da ne upotrebljavam neke izraze iz tzv. islamskog vokabulara i određenja, kao što je slučaj i sa zabluđjelim vjerovanjima i učenjima, uvjerenjima kojima robuju. Tako da se ne može očekivati bolje i drugačije.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1167 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by arzuhal »

I vi pratite te ljude šta objavljuju i onda ih bedački vrijeđate i pljujete? To je vr' duhovnosti u vašim sektama i tom satanizmu?





Ne d'o Allah nikome... :mrgreen:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#1168 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

arzuhal wrote:I vi pratite te ljude šta objavljuju i onda ih bedački vrijeđate i pljujete? To je vr' duhovnosti u vašim sektama i tom satanizmu?





Ne d'o Allah nikome... :mrgreen:
ne vidjeh večeg od tebe ovdje :lol: , osim toga imaš li nešto pametno da kažeš osim da iz nemoći i očaja napadaš i dijeliš neosnovane etikete. To je tek vrh :D
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#1169 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

Cim ide voda na mlin jedinstva, tada osjetis potrebu za oglasavanjem. Nesto se ne sjecam ovakvog upisa kada se vodila rasprava, na par stranica, i upravo na ovu temu, izmedju suncekotepsija i mene, sa jedne strane, i smrleta, s druge strane...

Bas cudno :oops:
Nemoj meni prosipati tu šuplju priču - nemam ništa protiv toga da se ujedinjujete i ujedinjujte se koliko hoćete, samo otvorite sebi drugu temu pa se tamo bratimite i grlite do mile volje :lol: .

Evo dajem i prijedlog za naziv teme:

Šitska i vehabijska mitološka ljubav :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1170 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by salik79 »

Diwan wrote:
Cim ide voda na mlin jedinstva, tada osjetis potrebu za oglasavanjem. Nesto se ne sjecam ovakvog upisa kada se vodila rasprava, na par stranica, i upravo na ovu temu, izmedju suncekotepsija i mene, sa jedne strane, i smrleta, s druge strane...

Bas cudno :oops:
Nemoj meni prosipati tu šuplju priču - nemam ništa protiv toga da se ujedinjujete i ujedinjujte se koliko hoćete, samo otvorite sebi drugu temu pa se tamo bratimite i grlite do mile volje :lol: .

Evo dajem i prijedlog za naziv teme:

Šitska i vehabijska mitološka ljubav :D
Zasto o tome nisi pisao kada se sa smrletom vodila rasprava?! :oops:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1171 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Smrcak15 »

salik79 wrote:
Diwan wrote:
Cim ide voda na mlin jedinstva, tada osjetis potrebu za oglasavanjem. Nesto se ne sjecam ovakvog upisa kada se vodila rasprava, na par stranica, i upravo na ovu temu, izmedju suncekotepsija i mene, sa jedne strane, i smrleta, s druge strane...

Bas cudno :oops:
Nemoj meni prosipati tu šuplju priču - nemam ništa protiv toga da se ujedinjujete i ujedinjujte se koliko hoćete, samo otvorite sebi drugu temu pa se tamo bratimite i grlite do mile volje :lol: .

Evo dajem i prijedlog za naziv teme:

Šitska i vehabijska mitološka ljubav :D
Zasto o tome nisi pisao kada se sa smrletom vodila rasprava?! :oops:
shije i sunije trebaju da se ujedine na jedinom ispravnoj stvari a to je Kuran i sunnet poslanika

zato su sunije nazvani sunije jer su na sunnetu poslanika, dok shija, sta uopste znaci shia, shija znaci stranka, sekta, partija

znaci ovi izrazi sunija shija, netreba da se tako zove narod, ali kad se primorano da bi se diferenciralo od ljudi koji pljuju po sunnetu i ashabima poslanika onda si primoran, staces.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1172 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by salik79 »

Smrle, opet, po obicaju, lupas gluposti. Treba li da te opet razvaljujemo argumentima kao neki dan?! Nemoj da zapocinjemo, znas da si nafilovan fabrikovanim glupostima, koji veze s vezom nemaju.
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#1173 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Towelie »

I onda izmislis jos jednu sektu (sunije) da bi se razlikovao od druge sekte. Sasvim logicno. :-D

Na stranu sad sto su sunije nastale cisto kao Muavijin odgovor na odvajanje Alijevih sija.
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#1174 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by travar »

Image
Post Reply