Sebija All about

Post Reply
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#4101 Re: Sebija All about

Post by Thorgerson »

Ja vam obećavam...

...sto hiljada izljecenih pacijenata...
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#4102 Re: Sebija All about

Post by megaman4 »

Banksy wrote:
Haris.ba wrote:
Isto ko što me fascinira odsustvo straha od kritike koji ima danas klasa vlastodržaca.
... koje pokazuje da odlično poznaju svoj narod, bolje od bilo koga prije njih.
Ko ce ih kritikovati? Oni sto su se preko stranke zaposlili? Nisu mahniti. Njima dobro i kada nestane drzave i para u njoj sto se trenutno desava.
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#4103 Re: Sebija All about

Post by megaman4 »

Thorgerson wrote:Ja vam obećavam...

...sto hiljada izljecenih pacijenata...
U Njemackoj, Austriji i Skandinavskim zemljama.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45506
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4104 Re: Sebija All about

Post by Chmoljo »

Banksy wrote:
Haris.ba wrote:
Isto ko što me fascinira odsustvo straha od kritike koji ima danas klasa vlastodržaca.
... koje pokazuje da odlično poznaju svoj narod, bolje od bilo koga prije njih.
nije ga teško poznavati kad ga držiš u šaci.

kada si uspio toliko ljudi uvesti u pravo na naknadu sa budžeta, bilo po osnovu rada u institucijama, bilo na osnovu rada u javnim preduzećima, bilo na osnovu rada u tender firmama bliskim njima, boračkih i inih naknada...

takvi ljudi nisu više iskreni ni prema sebi i kada po automatizmu brane ovaj raspad sistema oni podsvjesno brane svoju egzistenciju.

a egzistencija je jednako: pojest', popit' i poklopit', i tu dolazi do izražaja ovo što Haris kaže - ni obraza, ni principa, ni morala nemamo...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4105 Re: Sebija All about

Post by Banksy »

Chmoljo wrote: nije ga teško poznavati kad ga držiš u šaci.

kada si uspio toliko ljudi uvesti u pravo na naknadu sa budžeta, bilo po osnovu rada u institucijama, bilo na osnovu rada u javnim preduzećima, bilo na osnovu rada u tender firmama bliskim njima, boračkih i inih naknada...

takvi ljudi nisu više iskreni ni prema sebi i kada po automatizmu brane ovaj raspad sistema oni podsvjesno brane svoju egzistenciju.

a egzistencija je jednako: pojest', popit' i poklopit', i tu dolazi do izražaja ovo što Haris kaže - ni obraza, ni principa, ni morala nemamo...
Tačno, sigurno, to je primarni razlog + stoljećima građen mentalitet submisivnosti, nezamjeranja, netalasanja, šutnje.
Mogu im šta hoće, koliko hoće i dokle hoće...
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#4106 Re: Sebija All about

Post by hizo ramidovic »

iovdie naovom forumu ima kolko vidim nekaki zena koimaje krivo sto ni su tuj dzeje sebia
nikohin ni je kriv sto ni su dobre usvojoj struki isto neznadu pro brat sebi muza
latitese knjige ucite skolu pacete ivi bit nanekoi funkciji
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#4107 Re: Sebija All about

Post by megaman4 »

Chmoljo wrote:
Banksy wrote:
Haris.ba wrote:
Isto ko što me fascinira odsustvo straha od kritike koji ima danas klasa vlastodržaca.
... koje pokazuje da odlično poznaju svoj narod, bolje od bilo koga prije njih.
nije ga teško poznavati kad ga držiš u šaci.

kada si uspio toliko ljudi uvesti u pravo na naknadu sa budžeta, bilo po osnovu rada u institucijama, bilo na osnovu rada u javnim preduzećima, bilo na osnovu rada u tender firmama bliskim njima, boračkih i inih naknada...

takvi ljudi nisu više iskreni ni prema sebi i kada po automatizmu brane ovaj raspad sistema oni podsvjesno brane svoju egzistenciju.

a egzistencija je jednako: pojest', popit' i poklopit', i tu dolazi do izražaja ovo što Haris kaže - ni obraza, ni principa, ni morala nemamo...
Vidjet cemo kako ce ovi reagovati kada jednog dana dodje rjesenje o prestanku radnog odnosa jer drzava tada nece imati ni za kifle a kamoli za plate.

Sta mislite koga ce za vratove? Pa SDA i Bakira.

Puno obecavali a malo dali.

Mnogima se na budzetu trese stolica. Takvi ne znaju ni saraf zavrnuti.

Sve sto zna raditi i misliti glavom ili je otislo ili je u proceduri odlazska iz zemlje.

Najebat ce oni kojima je SDA dala posao. Para vec nema, sve ih je manje. Nece Ridjobradi sebe smijeniti, nego ce nize kadrovike u opstinama i u kantonima poslati kuci, kako bi On jos imao da hapa.

Skontat ce to ljudi ali je vec kasno za reakciju jer smo usli u duznicko ropstvo.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#4108 Re: Sebija All about

Post by agent_zero »

Kakva monstruoznost :twisted: :twisted: :twisted:

Image

Pa dokle će se više trpiti samovolja ove balijske, genocidne, fašističke SDAovske kuje?

Strašno...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4109 Re: Sebija All about

Post by Alfons Kauders »

agent_zero wrote:Kakva monstruoznost :twisted: :twisted: :twisted:

Image

Pa dokle će se više trpiti samovolja ove balijske, genocidne, fašističke SDAovske kuje?

Strašno...
Ma Avaz izmislja i blati.

Krivo im sto ce Kraljica Majka Direktorica dogodine osvojiti 300,000 glasova, a kepec iz Gusinja jedva 100,000!
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#4110 Re: Sebija All about

Post by julisiz es grant »

Hajde ko kupi Avaz, neka nam uslika i postavi cijeli tekst.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#4111 Re: Sebija All about

Post by Dr. Kuca »

megaman4 wrote:
Vidjet cemo kako ce ovi reagovati kada jednog dana dodje rjesenje o prestanku radnog odnosa jer drzava tada nece imati ni za kifle a kamoli za plate.

Sta mislite koga ce za vratove? Pa SDA i Bakira.

Puno obecavali a malo dali.

Mnogima se na budzetu trese stolica. Takvi ne znaju ni saraf zavrnuti.

Sve sto zna raditi i misliti glavom ili je otislo ili je u proceduri odlazska iz zemlje.

Najebat ce oni kojima je SDA dala posao. Para vec nema, sve ih je manje. Nece Ridjobradi sebe smijeniti, nego ce nize kadrovike u opstinama i u kantonima poslati kuci, kako bi On jos imao da hapa.

Skontat ce to ljudi ali je vec kasno za reakciju jer smo usli u duznicko ropstvo.[/quote]


43% je nezaposlenih u bih? 30% je zaposleno na budjetu, sto ovi ne protestuju? To je glupa prica.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4112 Re: Sebija All about

Post by Alfons Kauders »

Dr. Kuca wrote:
megaman4 wrote:
Vidjet cemo kako ce ovi reagovati kada jednog dana dodje rjesenje o prestanku radnog odnosa jer drzava tada nece imati ni za kifle a kamoli za plate.

Sta mislite koga ce za vratove? Pa SDA i Bakira.

Puno obecavali a malo dali.

Mnogima se na budzetu trese stolica. Takvi ne znaju ni saraf zavrnuti.

Sve sto zna raditi i misliti glavom ili je otislo ili je u proceduri odlazska iz zemlje.

Najebat ce oni kojima je SDA dala posao. Para vec nema, sve ih je manje. Nece Ridjobradi sebe smijeniti, nego ce nize kadrovike u opstinama i u kantonima poslati kuci, kako bi On jos imao da hapa.

Skontat ce to ljudi ali je vec kasno za reakciju jer smo usli u duznicko ropstvo.

43% je nezaposlenih u bih? 30% je zaposleno na budjetu, sto ovi ne protestuju? To je glupa prica.[/quote]

Ne bih se kladio da ce se tako zavrsiti, sudeci prema nemirima iz 2014, u kojim smo otkrili da su najveci problem ovog drustva zli privatnici i zene koje rade po trafikama.

SDA uvijek moze bunt preusmjeriti na neku drugu stranu. Pa evo, i danas se vade na SDP a osvojili izbore prije tri godine? Dogodine ce opet voditi takvu kampanju, za sve kriviti SDP, DF, Avaz, "nezavisne" i sl... To rade vec 20 godina, sa SBiH, SDA, SBB, DF i bilo kim ko je sadio tikve s njima.

Do izbora, SDA ce ubijediti vecinu glasaca da nije ni bila na vlasti zadnje tri godine, vjeruj mi.
User avatar
Filter
Posts: 8053
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4113 Re: Sebija All about

Post by Filter »

kad ispusu novci i strane donacije, krediti... uvijek se moze ratovati za bolje sutra.
isproban recept, a kandidata koliko hoces.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#4114 Re: Sebija All about

Post by Dr. Kuca »

Raja nece da protestuje ne zbog toga sto je na budjetu vec zbog toga sto se svaki protesti ispolitizira i uvijek se pojave isti likovi da likuju. Cak i za maticne brojeve se ispolitizaralo. Cim vidim da onaj mali debeli kosati sdpovac pocne drzati govore odma i odem. Tako je bilo i za maticni, za trudnice i za one velike proteste. Otisao sam pola sata prije nemira. nazalost kod je sve politika, i odlazak u granap se ispolitizira.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#4115 Re: Sebija All about

Post by julisiz es grant »

Haj malo da prokomentarišemo ovaj naslov, a generalnu raspravu o SDA da prebacite na neku drugu temu?
Hoće li Avaz kasnije u toku dana, kad se proda malo više novina, objaviti ovaj tekst i u elektronskoj formi?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4116 Re: Sebija All about

Post by Alfons Kauders »

julisiz es grant wrote:Haj malo da prokomentarišemo ovaj naslov, a generalnu raspravu o SDA da prebacite na neku drugu temu?
Hoće li Avaz kasnije u toku dana, kad se proda malo više novina, objaviti ovaj tekst i u elektronskoj formi?
S obzirom da je u pitanju Avaz, clanak me bas i ne zanima.

Za Sebiju su objektivni koliko i Breitbart za Hillary.

Koliko god je ne gotivio, ipak mi ne trebaju Avazove lazi i izmisljitone, neka hvala.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#4117 Re: Sebija All about

Post by Dr. Kuca »

Ja avazu ne vjerujem da se novine zovu avaz.
bumerangss
Posts: 4477
Joined: 12/01/2015 16:47

#4118 Re: Sebija All about

Post by bumerangss »

julisiz es grant wrote:Hajde ko kupi Avaz, neka nam uslika i postavi cijeli tekst.
Stvarno i ja bih da ovo procitam a ne daje mi se marka Fahri :D

Mogu potvrditi da dosta pacijenata se žali na nedostatak svega i svacega na UKCS-u da se štedi maksimalno na svemu a najviše na pacijentu!
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#4119 Re: Sebija All about

Post by julisiz es grant »

Pa baš zato i kažem...jer se nadam da su objavili faksimil navedene odluke. Koja sigurno nije ovakva kakvom je oni pretstavljaju, al nisam htio da ispadne da je branim.
A na istoj naslovnici dijametralno suprotan naslov o Zlatku Kraviću, direktoru Opće bolnice, članu SBB-a :D ...u čije ljudske i stručne kvalitete još nisam imao prilike da posumnjam, da se razumijemo.
User avatar
Filter
Posts: 8053
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4120 Re: Sebija All about

Post by Filter »

vjerovatno je u pitanju participacija.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4121 Re: Sebija All about

Post by Alfons Kauders »

Filter wrote:vjerovatno je u pitanju participacija.
Vrlo vjerovatno... I to nije iskljucivo stvar KCUS, vec prije svega ZZO KS

Kako bilo, lijepo je kada gusjenice iz Avaza krenu jesti zelen koja ih je stvorila. Uvijek mi toplo oko srca kad krenu lijepiti Izetbege i ostale majmune koji su ih stvorili.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18716
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4122 Re: Sebija All about

Post by SmokingMan »

Vala ne volim Izmetbegoviće,ali onaj Smradončić baš pretjeruje,čisto se vidi da on hoće "preko novina" na vlast.
User avatar
dulekrele
Posts: 3846
Joined: 10/04/2014 18:25

#4123 Re: Sebija All about

Post by dulekrele »

A od kada se placala participacija u iznosu od 1.200 KM ako je tacno sto navodi ovo smece od novina. placalo se lezanje u bolnici po danu i to je bilo nesto minimalno. operacije se nisu nikada placale.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4124 Re: Sebija All about

Post by Alfons Kauders »

dulekrele wrote:A od kada se placala participacija u iznosu od 1.200 KM ako je tacno sto navodi ovo smece od novina. placalo se lezanje u bolnici po danu i to je bilo nesto minimalno. operacije se nisu nikada placale.
Jesu. Otprilike istu cifru je platio moj stari prije nekoliko godina. Drugacije je to rijeseno po kantonima, centrima itd.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45506
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4125 Re: Sebija All about

Post by Chmoljo »

Dr. Kuca wrote:Raja nece da protestuje ne zbog toga sto je na budjetu vec zbog toga sto se svaki protesti ispolitizira i uvijek se pojave isti likovi da likuju. Cak i za maticne brojeve se ispolitizaralo. Cim vidim da onaj mali debeli kosati sdpovac pocne drzati govore odma i odem. Tako je bilo i za maticni, za trudnice i za one velike proteste. Otisao sam pola sata prije nemira. nazalost kod je sve politika, i odlazak u granap se ispolitizira.
pa normalno da je ispolitizirano, kada je u pitanju ZDRAVSTVENA POLITIKA.

bolje je reći da se jedva čeka izgovor da se ne ode na proteste, ili ode sa njih, nego da se nađe neko ko će VODITI DOBRU ZDRAVSTVENU POLITIKU.

svugdje u svijetu je zdravstvo dio politike i dio predizobrnih kampanja.
Post Reply