Sirija vol. 2

Locked
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#82151 Re: Sirija vol. 2

Post by muhafuca »

sarajevoxxxx wrote:Jutros je nakon teške bolesti u 47. godini na bolji svijet preselila poznata sirijska glumica i revolucionarka Fadwa Soliman. Zadnje dane života Fadwa je provela u Francuskoj. Iako je alevitskog porijekla jedna je od prvih koji su se pobunili protiv sirijskog zlotvora i ratnog zločinca Bešara Al Asada. Zajedno sa poznatim sirijskim revolucionarem iz Homsa Abdulbasit Sarutom učestvovala je na prvim demonstracijama u Homsu, a pod optužbom za terorizam režim ju je pokušavao uhapsiti i likvidirati. Za njom je bila raspisana potjernica, i do kraja života je bila proganjana od strane Asadove obavještajne službe.
https://en.wikipedia.org/wiki/Fadwa_Soliman

Image
Po vikipediji - a i guglu - njen aktivizam poceo 2011 zavrsio 2012

Pojela pricu o sekularnoj revoluciji - cim je vidjela u sta se to pretvara - zasutila izgleda :-)
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#82152 Re: Sirija vol. 2

Post by muhafuca »

Nadzornik wrote:Tigrovi ovim pacovima od Isila dusu vade... :thumbup:

Image
evo posljednja situacija navodno

Image
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#82153 Re: Sirija vol. 2

Post by Truba »

čini se gotovo je
ako šta novo ne izmisle
User avatar
Ironmen
Posts: 6040
Joined: 29/07/2015 17:36

#82154 Re: Sirija vol. 2

Post by Ironmen »

Ovaj prvi dzep je skoro ociscenjen SAA razvaljuje isilovce padaju sela jedno za drugim munjevitom brzinom..
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#82155 Re: Sirija vol. 2

Post by Krokodajl »

Ironmen wrote:Ovaj prvi dzep je skoro ociscenjen SAA razvaljuje isilovce padaju sela jedno za drugim munjevitom brzinom..
Vojska izdala saopštenje, a i watanasy prenio, kažu da se vojska spojila i da je ovaj džep sada pod opsadom :thumbup:
User avatar
madner
Posts: 56767
Joined: 09/08/2004 16:35

#82156 Re: Sirija vol. 2

Post by madner »

Kikibombona wrote:
madner wrote:Ja nikog ne podrzavam, samo ne mogu ove lafine. Pogotovo Kurdske, na krilima USAFa i SF do Rojave.

Tvoji primjeri su upravo pokazatelj da lokalna podrska nije bila bitna. Bilo je bitno da li dovoljno vojnika brani dovoljno malu tacku. Cista vojna logika. Na istoku, jer je to bio zadnji prioritet SAA prije rata nisu imali dovoljno.
U par navrata si rekao da podrzavas pobunjenike. Jedne prilike je Opetja u naletu odusevljenja rekao da ce te voditi na janjetinu. Imam odlicno pamcenje, ne izvlaci se. :D

Sada vidim podrzavas dr. Bashara al-Asada. Aj fino. Svijet voli pobjednike.
Ljudi imaju problem da odvoje objektivno od subjektivnog. Meni je bilo jasno da ce Alepo pasti kada su zatvorili obruc i iskoristili nadmoc u MTSu. Sto znaci da ce SAA dugorocno pobjediti.

Ali ne znaci da podrzavam Asada. Ona prva FSA sastavljena od sirijaca, to je bila moja opcija. Nje vise nema, pojeli ih uvezeni babuni iznutra.

Postujem vojno one koji zasluzuju postovanje, to je u Siriji ISIL i elitne jedinice SAA. Kurde ne postujem jer bez SF i USAF bi za dvije sedmice izgubili sve sto su zauzeli.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#82157 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Rusko ministarstvo vanjskih poslova: Radimo na uspostavljanju zone "smanjenja eskalacija" u Idlibu.

#عاجل | الخارجية الروسية: نعمل على إقامة منطقة "تخفيف التصعيد " في #إدلب
للاشتراك بتلغرام قناة الجسر https://t.me/aljisr
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#82158 Re: Sirija vol. 2

Post by Truba »

madner
stari FSAovac

:D
User avatar
Čitalac
Posts: 5716
Joined: 08/03/2011 07:45
Location: mediteran, uglavnom

#82159 Re: Sirija vol. 2

Post by Čitalac »

Ankara i Teheran postigli su dogovor o zajedničkoj borbi protiv terorizma, razmeni obaveštajnih podataka i unapređenju vojne saradnje, kazao je za iranske medije general Mohammad Baqeri koji boravi u višednevnoj poseti Turskoj.
Baqeri je prvi glavnokomandujući iranske vojske koji je od 1979. godine posetio Tursku.

http://www.hurriyetdailynews.com/tehran ... sCatID=352

Erdoganov portparol Ibrahin Kalin izjavio je da je poseta iranskog generala bila veoma uspešna te da su glavne teme razgovora bile borba protiv terorizma, bitka protiv Isila i zajednički napor Irana, Turske i Rusije da zaustave borbe u delovima Sirije.

http://www.reuters.com/article/us-turke ... SKCN1AX1AK
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#82160 Re: Sirija vol. 2

Post by muhafuca »

navodno zatvoren prvi djep
Syria government forces besiege large #ISIS pocket in eastern #Hama after linking up troops N. of Jabal #Shaer and southeast #Ithriya

Code: Select all

https://twitter.com/Syria_Conflicts/status/898166169089257472
Image

Image
User avatar
madner
Posts: 56767
Joined: 09/08/2004 16:35

#82161 Re: Sirija vol. 2

Post by madner »

Black swan wrote:trebalo je izbore sprovesti 1945 i pitat narod što misli o vođi :D promjeni s tržišnog na komunistički sistem
i naravno što misli o zajedničkoj državi :D
Pa provedeni su, rezultati bili jasni.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#82162 Re: Sirija vol. 2

Post by Lincoln-Burrows »

sarajevoxxxx wrote:Rusko ministarstvo vanjskih poslova: Radimo na uspostavljanju zone "smanjenja eskalacija" u Idlibu.

#عاجل | الخارجية الروسية: نعمل على إقامة منطقة "تخفيف التصعيد " في #إدلب
للاشتراك بتلغرام قناة الجسر https://t.me/aljisr
Može li neko pojašnjenje, nemam predstavu o kakvim se zonam radi.
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#82163 Re: Sirija vol. 2

Post by moke_31 »

Asadovci letU u nebo u Džoberu... Zasjeda Faylaqu Rahmana i detoniranje tunela...izgleda da im je sad glavna strategija u Džoberu postavljanje zasjeda.

https://www.youtube.com/watch?v=q_w-dBWjdhs
Last edited by moke_31 on 17/08/2017 16:41, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#82164 Re: Sirija vol. 2

Post by Truba »

madner wrote:
Black swan wrote:trebalo je izbore sprovesti 1945 i pitat narod što misli o vođi :D promjeni s tržišnog na komunistički sistem
i naravno što misli o zajedničkoj državi :D
Pa provedeni su, rezultati bili jasni.
da početkom devedesetih :D
User avatar
madner
Posts: 56767
Joined: 09/08/2004 16:35

#82165 Re: Sirija vol. 2

Post by madner »

Black swan wrote:
madner wrote:
Black swan wrote:trebalo je izbore sprovesti 1945 i pitat narod što misli o vođi :D promjeni s tržišnog na komunistički sistem
i naravno što misli o zajedničkoj državi :D
Pa provedeni su, rezultati bili jasni.
da početkom devedesetih :D
Logika na nivou, HDZ nije pobjedio tada jer je 2000 izgubio vlast.

41-45 su ovi sto su bili protiv crvenih imali podrsku iz vana, ali nije pomoglo. Jaci, bolji, pametniji deplasirali protivnike.
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#82166 Re: Sirija vol. 2

Post by Truba »

glas naroda je glas razuma

pokazali su to i izbori u siriji
a i u demokratskim državama bih i hrvatskoj :mrgreen:
User avatar
madner
Posts: 56767
Joined: 09/08/2004 16:35

#82167 Re: Sirija vol. 2

Post by madner »

Glas naroda je vremenski promjenjiva kategorija, sutra hoce Asada, juce ga ruse.

Vidis kako je narod na demokratakim izborima 1945 glasao drugacije od 1990.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#82168 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Lincoln-Burrows wrote:
sarajevoxxxx wrote:Rusko ministarstvo vanjskih poslova: Radimo na uspostavljanju zone "smanjenja eskalacija" u Idlibu.

#عاجل | الخارجية الروسية: نعمل على إقامة منطقة "تخفيف التصعيد " في #إدلب
للاشتراك بتلغرام قناة الجسر https://t.me/aljisr
Može li neko pojašnjenje, nemam predstavu o kakvim se zonam radi.
Izjava ruskog MVP-a je samo podsjećanje da Turska, Rusija, i Iran ne odustaju ili neće tek tako odustati od Idliba i prepustiti ga SDF-u ili Amerima. To je moje neko mišljenje, mislim da SDF i Ameri da postoje i kod njih ti neki planovi nakon Raqqe, nije isključeno i da su bacili oko na Idlib. Sigurne zone iako ih režim koristi da napreduje i zauzima Isilovu teritoriju mislim da Turska, Iran, i Rusija zaista žele prekid sukoba između režima i opozicije, i da su do sada u ovih 6 godina rata najveću korist imali Kurdi. Asad je Kurdima omogućio da imaju ono što prije rata ni najveći kurdski optimisti nisu ni sanjali.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#82169 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona »

madner wrote:
Kikibombona wrote:
madner wrote:Ja nikog ne podrzavam, samo ne mogu ove lafine. Pogotovo Kurdske, na krilima USAFa i SF do Rojave.

Tvoji primjeri su upravo pokazatelj da lokalna podrska nije bila bitna. Bilo je bitno da li dovoljno vojnika brani dovoljno malu tacku. Cista vojna logika. Na istoku, jer je to bio zadnji prioritet SAA prije rata nisu imali dovoljno.
U par navrata si rekao da podrzavas pobunjenike. Jedne prilike je Opetja u naletu odusevljenja rekao da ce te voditi na janjetinu. Imam odlicno pamcenje, ne izvlaci se. :D

Sada vidim podrzavas dr. Bashara al-Asada. Aj fino. Svijet voli pobjednike.
Ljudi imaju problem da odvoje objektivno od subjektivnog. Meni je bilo jasno da ce Alepo pasti kada su zatvorili obruc i iskoristili nadmoc u MTSu. Sto znaci da ce SAA dugorocno pobjediti.

Ali ne znaci da podrzavam Asada. Ona prva FSA sastavljena od sirijaca, to je bila moja opcija. Nje vise nema, pojeli ih uvezeni babuni iznutra.

Postujem vojno one koji zasluzuju postovanje, to je u Siriji ISIL i elitne jedinice SAA. Kurde ne postujem jer bez SF i USAF bi za dvije sedmice izgubili sve sto su zauzeli.
Pa ja, podrzavao si luzere iz fantomske FSA. E moj MadnerU, nasjeo si. To tvoj ego ne moze podnijeti. :D

Godinama ignorantima poput Coola, kojeg sam otjerao sa foruma, pisem da FSA ne postoji. Ta vojska nikada nije postojala. Ti si, dakle, podrzavao nesto sto ne postoji i sto nikada nije postojalo. :lol: Postojalo je jedino par stotina mini skupina koje su Amerikanci i drugi nazvali 'FSA'. Nusra je te grupe zavrsavala za 2h. Najjaca tzv. FSA 'podgrupa' je bila SRF (Sirijski revolucionarni front) Dzamala Maraufa. Bili su glavna zvijezda u zapadnim medijima, dobijali milione podrske od Amerike i ostalih, bezbroj TOWowa itd. Govorilo se da imaju 30 000 boraca u Idlibu i Alepu. Za Nusru se smatra da ima ukupno 10-15 000 boraca. I sta se desilo? Nusra je ove budale skrsila za 2-3 dana. Borbe nije ni bilo. SRF je na celu sa Dzamalom Maraufom bjezao prema Turskoj a Nusra trcala za njima. :lol: Nusra je isto tako ugasila Hazm pokret i jos mnogne druge 'FSA perjanice'. Sve te grupice su imale po par desetina lopova u svojim redovima i lazno predstavljali da imaju hiljade boraca. Jedan nas bosanski dobrovoljac iz Nusre je davno rekao da 'FSA' nema nikakvu snagu i da se uglavnom radi o banditima i kriminalcima koji uzimaju ogroman kes od zapadnih sponzora.

Nasjeo si MadnerU. 1 000 Nusrnih boraca bi sazvakalo cijelu FSA zajedno. FSA kao organizovna vojska nikada nije postojala. Najnovija americka izmisljotina je fantomska Syrian Arab Coalition, dio SDF. U stvarnosti ne postoje. :lol:

YPG je poderao sve sa i bez Amerikanaca. Poderali su zdruzenu Nusru, ISIL, Ahrar Sham i druge pobunjenike u Serakanije/Ras al-Ain, dosta prije nego ce doci Amerikanci. Odbili su par desetina dzihadistickih napada na kurdski kvartu u Alepu - legendarni Sejh Maksud. Opet bez icije pomoci, okruzeni sa svih strana. Razbili su Asada u Hasaki i Kamisliju bez icije pomoci. I za kraj, razbili su turske dzihadiste u Tel Rifatu bez icije pomoci. Kurdska vojska jedina u Siriji i Iraku nema nijedan poraz. 8-)
User avatar
dragma
Posts: 3620
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#82170 Re: Sirija vol. 2

Post by dragma »

@Kiki, kakav je sad status Kurda u Alepu (Sejh Maksud-u), odavno ih niko ne spominje, nemaju nikakvih problema sa SAA?
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#82171 Re: Sirija vol. 2

Post by ioannes »

dragma wrote:@Kiki, kakav je sad status Kurda u Alepu (Sejh Maksud-u), odavno ih niko ne spominje, nemaju nikakvih problema sa SAA?
kurdi iz sejh meksuda moraju prodat imanja i stanove i preselit u kamišli....nemaju oni šta tražit u neprijateljsko-basističkoj tvorevini :mrgreen:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#82172 Re: Sirija vol. 2

Post by DaysleepeR »

Tigar jebe ne vadi. Ogroman napredak SAA.
User avatar
husein_kapetan
Posts: 3140
Joined: 24/07/2013 20:19

#82173 Re: Sirija vol. 2

Post by husein_kapetan »

Nadzornik wrote:Tigrovi ovim pacovima od Isila dusu vade... :thumbup:

Image
Predhodno je verifikovano značajno premještanje (iliti bježanija)isila u pravcu Deir Ezzora sa teritorija u zaleđu Homsa..ne da se radi o nekakvom strateškom pregrupisavanju ipak trebalo je se spriječiti značajnije koncentriranje primata tamo..ovako izolovani su svakako manji problem i lakša meta..
Tigar je svakim danom sve efikasniji ipak ove zadnje trzaje isila treba sa velikom pažnjom pratiti.. ovom dinamikom mislim da je Zorr vrlo brzo bezbjedan..
User avatar
husein_kapetan
Posts: 3140
Joined: 24/07/2013 20:19

#82174 Re: Sirija vol. 2

Post by husein_kapetan »

nego..
da đavo ne spava je svima znano..ipak pitam se dali tutori fijaska zvanog "arapsko proljeće" epizoda Sirija mogu kontemplirati fakat da su slomili zube na Siriji..malo li je..ipak..
od danas vijest da je SAA u interlandu Damaska i Alepa pronašla i osigurala gotove bojeve glave i poluproizvode za izradu projektila sa bojnim otrovima.. ovi materijali izgleda nose žigove američke Federal Laboratories i britanske Chemring Defence..
Rusija se oglasila..Sirija takođe i to pred zvaničnim UN-om..traže istragu..jah..biti će ko' one "istrage" što ih predhodno napraviše..
Stoga nikoga nebi trebao čuditi još jedan u nizu novih scenarija po oprobanom receptu..
Stjerani u kut (čitaj Idlib) vlastite kosti glođu..
I ne spavaju..
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#82175 Re: Sirija vol. 2

Post by insomnia78 »

:lol:
Locked