Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58846
Joined: 03/08/2010 19:04

#926 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by kakavdanakneiskustvu »

bunk wrote: 02/06/2020 07:26 Brena je samo rodjenjem Bosanka i Hercegovka.
Od 17 godine je srbijanka koja peva na ekavici.
Uopce to nije potedjenje mjerodavno.
Onaj mali pacov iz Pusenja recimo, to je otprilike ono o cemu se radi u slucaju lojavog..
:thumbup:
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#927 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by Toffee karamela »

džakailibu wrote: 29/05/2020 08:51
ma bas me briga za njega, samo cekam da napravi pogresan korak u srbiji da ga prozovu turcinom. nego ova prica o finim bosnjanima koji su presli na islam bla bla bla....
pa i zvali su ga Turčinom :lol:

nisi baš pratio događaje oko one njegove planine, nadlijetanje seljaka helikopterom rano ujutro i još koješta čime ih je iziritirao pa kad su se jednog dana pojavili pred njegovim uredom s vilama i grabljama bilo je i povika "Turčine" :lol: (proguglaj malo)

da ti odgovorim još na pominjanje Đakovačke biskupije a bez citiranja drugog tvog posta, Đakovačka biskupija nikada veze nije imala sa crkvom bosanskom, nego sa katoličkom crkvom čije je središte postala krajem 13.st. Krstjansko sjedište je uvijek bilo u Visokom gdje su i krunili bosanske vladare.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40932
Joined: 29/06/2011 23:39

#928 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by dječak sa šibicama »

astala_vistala wrote: 01/06/2020 16:35 Kusta je umjetnik svjetske klase i jako priznat.

sto je pakas prema svome gradu i narodu to je njegov privatni problem.
Ja nikada nisam razumio opsesiju filmskog i umjetnickog svijeta globalno, ovom nasom pojavom sa Gorice.

Leteci curani i raspjevani krezubi cigani, saso mange. Sta oni u tome vide.

To je meni ko konceptualna umjetnost, nekome je postavka mrak, a ja i dalje vidim gomilu zeljeza.
detroit-mercy
Posts: 16112
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#929 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by detroit-mercy »

dječak sa šibicama wrote: 02/06/2020 17:30
astala_vistala wrote: 01/06/2020 16:35 Kusta je umjetnik svjetske klase i jako priznat.

sto je pakas prema svome gradu i narodu to je njegov privatni problem.
Ja nikada nisam razumio opsesiju filmskog i umjetnickog svijeta globalno, ovom nasom pojavom sa Gorice.

Leteci curani i raspjevani krezubi cigani, saso mange. Sta oni u tome vide.

To je meni ko konceptualna umjetnost, nekome je postavka mrak, a ja i dalje vidim gomilu zeljeza.
Leteci obdzekti su posudjeni od Tarkovskog :mrgreen:, mislim generalno nije da nije imao dobre filmove. Mada ga u zadnje vrijeme nigjde nema. Presusila umjetnicka inspiracija :mrgreen:
Last edited by detroit-mercy on 02/06/2020 17:34, edited 1 time in total.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#930 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by BHCluster »

dječak sa šibicama wrote: 02/06/2020 17:30
astala_vistala wrote: 01/06/2020 16:35 Kusta je umjetnik svjetske klase i jako priznat.

sto je pakas prema svome gradu i narodu to je njegov privatni problem.
Ja nikada nisam razumio opsesiju filmskog i umjetnickog svijeta globalno, ovom nasom pojavom sa Gorice.

Leteci curani i raspjevani krezubi cigani, saso mange. Sta oni u tome vide.

To je meni ko konceptualna umjetnost, nekome je postavka mrak, a ja i dalje vidim gomilu zeljeza.
To je taj "nezavisni" filmski krug, ebiga oni vole da nagradjuju takve filmove jer kontaju da na taj nacin pomazu onim sto su zastupljeni u filmu.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40932
Joined: 29/06/2011 23:39

#931 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by dječak sa šibicama »

Gledao sam mu ovo zadnje sranje sa Monikom, zapravo pokusao gledati i izdrzao 15 minuta.


On jeste mozda najbolji reziser iz beiha, Tanovic je po meni tanak sto potvrdjuje svime sto je radio nakon oskara, ali ako je ovaj najbolji onda je to sve smuckaj i prolij.


Njegova politicka karijera je meni manje vise jasna nakon dugog razgovora sa jednim njegovim intimusom, prijeratnim. Frajer je Srbin iz Beograda, do u tenane nam je ispricao sta se sa Kusturicom dogadjalo pocetkom rata i u ratu. On se zacaurio u nekim svojim vizijama i idejama, smarao je ljude sa Milosevicem, u kojem je tvrdio da vidi spasitelja Jugoslavije. Kasnije je postalo jasno da je on kao i svaki jalijas sa Gorice, operisan od ideologije, sve se svodi na puki licni interes. A ko zna tu jaliju, zna kako oni djeluju. Sitni sibicari, sa tim sto je ovaj ugrabio priliku za veliki profit, prvo kod Slobe a poslije kod Kostunice.
U sustini, sitna dusa.
User avatar
piupiu
Posts: 16664
Joined: 05/01/2008 05:08

#932 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by piupiu »

dječak sa šibicama wrote: 02/06/2020 17:30 ovom nasom pojavom sa Gorice.
:lol: :lol: :lol:

"Ova naša pojava s Gorice." Lajk! :thumbup:
User avatar
piupiu
Posts: 16664
Joined: 05/01/2008 05:08

#933 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by piupiu »

detroit-mercy wrote: 02/06/2020 17:33 Leteci obdzekti su posudjeni od Tarkovskog :mrgreen:
A karikaturalni likovi od Felinija. :D
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#934 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by Emiremir33 »

dječak sa šibicama wrote: 02/06/2020 17:41 Gledao sam mu ovo zadnje sranje sa Monikom, zapravo pokusao gledati i izdrzao 15 minuta.


On jeste mozda najbolji reziser iz beiha, Tanovic je po meni tanak sto potvrdjuje svime sto je radio nakon oskara, ali ako je ovaj najbolji onda je to sve smuckaj i prolij.


Njegova politicka karijera je meni manje vise jasna nakon dugog razgovora sa jednim njegovim intimusom, prijeratnim. Frajer je Srbin iz Beograda, do u tenane nam je ispricao sta se sa Kusturicom dogadjalo pocetkom rata i u ratu. On se zacaurio u nekim svojim vizijama i idejama, smarao je ljude sa Milosevicem, u kojem je tvrdio da vidi spasitelja Jugoslavije. Kasnije je postalo jasno da je on kao i svaki jalijas sa Gorice, operisan od ideologije, sve se svodi na puki licni interes. A ko zna tu jaliju, zna kako oni djeluju. Sitni sibicari, sa tim sto je ovaj ugrabio priliku za veliki profit, prvo kod Slobe a poslije kod Kostunice.
U sustini, sitna dusa.
Od Milosevica do Vucica ima sve povlastice.,da i Dodik je tu.
džakailibu
Posts: 618
Joined: 08/05/2013 11:37

#935 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by džakailibu »

Toffee karamela wrote: 02/06/2020 17:12
džakailibu wrote: 29/05/2020 08:51
ma bas me briga za njega, samo cekam da napravi pogresan korak u srbiji da ga prozovu turcinom. nego ova prica o finim bosnjanima koji su presli na islam bla bla bla....
pa i zvali su ga Turčinom :lol:

nisi baš pratio događaje oko one njegove planine, nadlijetanje seljaka helikopterom rano ujutro i još koješta čime ih je iziritirao pa kad su se jednog dana pojavili pred njegovim uredom s vilama i grabljama bilo je i povika "Turčine" :lol: (proguglaj malo)

da ti odgovorim još na pominjanje Đakovačke biskupije a bez citiranja drugog tvog posta, Đakovačka biskupija nikada veze nije imala sa crkvom bosanskom, nego sa katoličkom crkvom čije je središte postala krajem 13.st. Krstjansko sjedište je uvijek bilo u Visokom gdje su i krunili bosanske vladare.
ma ja mislim na onako javno prozivanje koje bi doslo iz beograda od onih koji gostuju po happyima i pinkovima. nisam to upratio ali to je taj patern. oko djakovacke biskupije i njene ingerencije nad bosnom upravo je to razlog za stvaranje nekog novog vjerskog obrazca koji se desio u bih. moje misljenje je da govorimo o jednom iscasenom obliku katolicko+hriscanskog vjerskog obrazca. ono brdovita bosna nikome usput i nikome pretjerano interesantna dovelo je do stvaranja neke nove crkvene organizacije koja u sebi ima mnogo vernakularnog.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55739
Joined: 15/12/2008 16:53

#936 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by ultima_palabra »

dječak sa šibicama wrote: 02/06/2020 17:30
astala_vistala wrote: 01/06/2020 16:35 Kusta je umjetnik svjetske klase i jako priznat.

sto je pakas prema svome gradu i narodu to je njegov privatni problem.
Ja nikada nisam razumio opsesiju filmskog i umjetnickog svijeta globalno, ovom nasom pojavom sa Gorice.

Leteci curani i raspjevani krezubi cigani, saso mange. Sta oni u tome vide.

To je meni ko konceptualna umjetnost, nekome je postavka mrak, a ja i dalje vidim gomilu zeljeza.
Jbg, to je njima egzotika, ko kad ne zive sa tim svaki dan. Pa koliko stranaca hrli na Gucu, na taj isti fol.

Ali ispuhalo je i to u zadnje vrijeme, svaka furka bude i prodje.

Kustina dva najbolja filma su po Sidranovom scenariju, poslije toga je sve strmoglav.
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#937 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by Bascarsija1 »

Emir Kusturica vise ne postoji. Ja sam cuo da ima u smrdiji neki lik koji lici na njega. Ime nije isto.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15660
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#938 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by problemnatravunu »

Tako ga je najbolje i tretirati , a ne dizati temu i još nešto filozofirati o njemu!
On je odavno svršena priča, i pročitana knjigica!
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#939 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by sadie_forever »

90minut wrote: 01/06/2020 23:39
geralt wrote: 01/06/2020 22:47 Fahreta Jahic, Brcko '92:

Image

Fahreta Jahic, Sarajevo '09:

Image
Šta sad odradio je i Merlin tamo
Jel merlin podrzavao zlocine?
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#940 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by Bascarsija1 »

Emir Kusturica vise ne postoji. Ja sam cuo da ima u smrdiji neki lik koji lici na njega. Ime nije isto.

Tema je o pokojnom/rahmetli Emiru Kusturici. Ako neko treba onda nek otvori temu o rahmetli Farheti Jahic I ostalim rahmetli zabavljacima.
User avatar
astala_vistala
Posts: 1423
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#941 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by astala_vistala »

BHCluster wrote: 02/06/2020 17:34
dječak sa šibicama wrote: 02/06/2020 17:30
astala_vistala wrote: 01/06/2020 16:35 Kusta je umjetnik svjetske klase i jako priznat.

sto je pakas prema svome gradu i narodu to je njegov privatni problem.
Ja nikada nisam razumio opsesiju filmskog i umjetnickog svijeta globalno, ovom nasom pojavom sa Gorice.

Leteci curani i raspjevani krezubi cigani, saso mange. Sta oni u tome vide.

To je meni ko konceptualna umjetnost, nekome je postavka mrak, a ja i dalje vidim gomilu zeljeza.
To je taj "nezavisni" filmski krug, ebiga oni vole da nagradjuju takve filmove jer kontaju da na taj nacin pomazu onim sto su zastupljeni u filmu.
Trenutno je Direktor parka prirode Mokra gora gdje njegova privatna firma ima sve tendere,bukvalno je multimilioner sa par stotina uposlenih,tako da sumnjam da ga vise i zanima izvorno zanimanje.
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#942 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by Android Knego »

dječak sa šibicama wrote: 02/06/2020 17:41 Njegova politicka karijera je meni manje vise jasna nakon dugog razgovora sa jednim njegovim intimusom, prijeratnim. Frajer je Srbin iz Beograda, do u tenane nam je ispricao sta se sa Kusturicom dogadjalo pocetkom rata i u ratu. On se zacaurio u nekim svojim vizijama i idejama, smarao je ljude sa Milosevicem, u kojem je tvrdio da vidi spasitelja Jugoslavije. Kasnije je postalo jasno da je on kao i svaki jalijas sa Gorice, operisan od ideologije, sve se svodi na puki licni interes. A ko zna tu jaliju, zna kako oni djeluju. Sitni sibicari, sa tim sto je ovaj ugrabio priliku za veliki profit, prvo kod Slobe a poslije kod Kostunice.
U sustini, sitna dusa.
...pa poslije kod Dodika...
Post Reply