Muzički Almanah (naš život u muzici)

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2001 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by dale cooper »

omar little wrote:
aaa, ziva! vegas: predzadnja destinacija ocvalih zvijezda. :D vazno je da je zdrava, nek radi gdje joj volja. milijuni se okrecu, to je sigurno. :D

ja sam bukvalno prosle godine tek ubrala ko je ta adel, ona rolling in the deep je dobra stvar skroz, catchy like a mofo, veze nisam imala da je to ona. ima dobar glas. ko joj je producent? blatnjava stvar, bluzi taman dovoljno, fin pop, svidja mi se.

obozavam ova nova internet vremena, sto ne kliknem ne cujem. :D

tu taylor swift ni dan danas jos nisam cula a ide mi nakurac jer ne silazi sa britanskih medija.
Indeed. Možeš izbabrati tačno ono što želiš da čuješ...ili da ne čuješ. :mrgreen:

Eh sad samo za Titu da zapjevam (clears throat):

HELLOOOOO FROM THE OTHER SIIIIIIIIIIIIIDDEEEE :josipalisac:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#2002 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by omar little »

Tito_i_Partija wrote:
A sjecas li se marketinskog rata McDonalds vs Burger King, t.j. Backstreet Boys vs 'N Sync? :lol:

da, oni su i prodavali albume po hamburgerdzinicama, ako se ne varam. maglovito se sjecam reklama na tv-u. za razliku od christine i britney, na koje sam i znala obratiti paznju, bojbendovi me bas nisu zanimali, ni u kojem smislu, ni muzicki, ni poslovno. u kojem bendu je bio djastin? tog njegovog se, bajagi, i najvise sjecam. u mojoj glavi su sve te bojbendove zamijenili the simpsons, cim cujem bojbend ja vidim barta i milhausa na onom nosacu aviona. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2003 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by dale cooper »

Đastin je bio u Nsync. :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2004 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by dale cooper »

And now for something completely different:



Čovječe kako obožavam ovaj bend. Koji su to carevi bili, i koji je jebeni genije Andy Partridge.
User avatar
medvjed23
Posts: 26849
Joined: 16/07/2010 13:49

#2005 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by medvjed23 »

omar little wrote:
Tito_i_Partija wrote:
A sjecas li se marketinskog rata McDonalds vs Burger King, t.j. Backstreet Boys vs 'N Sync? :lol:

da, oni su i prodavali albume po hamburgerdzinicama, ako se ne varam. maglovito se sjecam reklama na tv-u. za razliku od christine i britney, na koje sam i znala obratiti paznju, bojbendovi me bas nisu zanimali, ni u kojem smislu, ni muzicki, ni poslovno. u kojem bendu je bio djastin? tog njegovog se, bajagi, i najvise sjecam. u mojoj glavi su sve te bojbendove zamijenili the simpsons, cim cujem bojbend ja vidim barta i milhausa na onom nosacu aviona. :D
bart i milhouse mene asociraju na:
Image

omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#2006 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by omar little »

samo ekscentrik tipa goulda je mogao uzeti jedan od najpopularnijih i najpoznatijih komada jednog od najvecih kompozitora svih vremena i ne iskoristiti ga za tutta forza kurcenje, sto inace od mozarta radi, vec ga iskovrnuti cisto zato sto zna da ce ljudima/usima stvarati nelagodu i da ce konzervativna struje publike (sto je u klasicnoj muzici pozamasan dio :D) prosvikati. <3 a, i zivcirao ga je rondo.



ne postoji na svijetu mocniji, elegantniji i emotivniji instrument od klavira. <3 da moramo izgubiti sve instrumente ove planete osim jednog, ja bih sacuvala klavir.




nisam valjda offtopic, jos uvijek ne berem bas sta ide sta ne ide na ovu temu. :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26849
Joined: 16/07/2010 13:49

#2007 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by medvjed23 »

uz kakvu muziku, ako uz ikakvu, čitate (beletristiku, stručne tekstove, bilo šta)?
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#2008 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by listopad »

Gould je jos volio pjevusiti tokom sviranja. To mu je ostala navika iz djetinstva. Inace ima jos tih "sarenih" izvodjaca klasicne glazbe. Tu je recimo i Friedrich Gulda koji se oprobao i u jazzu, mada sa nesto manjim uspjehom. No bio je genijalan kada je u pitanju klasicna glazba.

I definitivno se slazem za klavir. Nema ljepseg i izrazajnijeg instrumenta od klavira. On je baza svega i svi drugi instrumenti, pogotovo u jazzu i klasici, slijede njega.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2009 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by dale cooper »

Gouldova izvedba Goldbergovih Varijacija od Bacha je klasik u svakom smislu.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2010 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by dale cooper »

Legenda country muzike Glen Campbell je preminuo jučer nakon višegodišnje borbe sa Alzheimerovom bolešću. :sad:



Zbogom rhinestone cowboyu. :sad:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#2011 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by Niemand »

:helou:

I velite tako, bekstritbojsi.. :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26849
Joined: 16/07/2010 13:49

#2012 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by medvjed23 »

Image

ne bih ga dao za dva deena <3
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#2013 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by listopad »

Kada se samo sjetim koliko su puta dnevno pustati taj video od Backstreet Boysa tamo '96 ili '97. Tada jos nije postojao MTV na njemackom nego samo MTV Europe, baziran u Londonu. Ustanem ujutro, trebam u skolu, upalim TV i skoro svaki dan prvo vidim ovaj spot. :D

BSB su bili nindza kornjace medju tim boy grupicama. Svatko je imao omiljenog. Ja to nisam slusao, ali moja sestra je bila luda za njima. A.J. joj je bio najdrazi. On je bio kofol bad boy.
Last edited by listopad on 09/08/2017 19:30, edited 2 times in total.
User avatar
medvjed23
Posts: 26849
Joined: 16/07/2010 13:49

#2014 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by medvjed23 »

bojsi bijahu najpopularniji muški, a spajs grls ženski bend.. tad niko od moje raje nije znao skoro niti riječ engleskog, al eto, svi smo znali za te bendove, te skupljali i lijepili postere.. bilo je bitno biti kul i u trendu..
User avatar
medvjed23
Posts: 26849
Joined: 16/07/2010 13:49

#2015 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by medvjed23 »

mada, kad bolje razmislim i prisjetim se, bilo je u mojoj generaciji i dosta hejtera.. recimo, ja sam tad nosio školski ruksak sa slikom bsb-a.. :D jednom sam prolazio kraj neke osnovne škole, tamo negdje oko otoke, iza pijace i neka djeca, koja su tu dangubila, su mi zbog ruksaka počela prijetiti :D

jedva živu glavu izvukoh..
User avatar
lokalni_razdjevičar
Posts: 215
Joined: 21/10/2012 18:19

#2016 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by lokalni_razdjevičar »

Ljudi, gdje mogu skinuti nase stare ex yu u flac formatu
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#2017 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by omar little »

meni je ko maloj bajaga bio bojbend bifor bojbneds. :D veci i od zdravka. :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26849
Joined: 16/07/2010 13:49

#2018 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by medvjed23 »

a boris novković? :D
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#2019 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by listopad »

medvjed23 wrote:mada, kad bolje razmislim i prisjetim se, bilo je u mojoj generaciji i dosta hejtera.. recimo, ja sam tad nosio školski ruksak sa slikom bsb-a.. :D jednom sam prolazio kraj neke osnovne škole, tamo negdje oko otoke, iza pijace i neka djeca, koja su tu dangubila, su mi zbog ruksaka počela prijetiti :D

jedva živu glavu izvukoh..
Prijetio bi ti i ja... cakijom. :D

Salim se. Pa gle, i ja sam bio hejter, ali samo da bi provocirao sestru. Ona je imala nekakvu skolsku mapu od BSB-a, pa sam onom Kevinu nacrtao Hitlerove brkove zato sto mu je nekako pasalo uz izraz lica. Kada je sestra to vidjela, gadjala me je tom mapom jedno 15 minuta.

A imali su stvarno cijelu fransizu. I oni i Spice klix. Nema cega nije bilo od njih: mape, sveske, zvake, lizala. Mene to nije zanimalo. Ja sam se furao na onaj energy drink od Michaela Jacksona. :lol:
Last edited by listopad on 09/08/2017 19:48, edited 1 time in total.
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#2020 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by Niemand »

medvjed23 wrote:mada, kad bolje razmislim i prisjetim se, bilo je u mojoj generaciji i dosta hejtera.. recimo, ja sam tad nosio školski ruksak sa slikom bsb-a.. :D jednom sam prolazio kraj neke osnovne škole, tamo negdje oko otoke, iza pijace i neka djeca, koja su tu dangubila, su mi zbog ruksaka počela prijetiti :D

jedva živu glavu izvukoh..
:D :lol:

Ja sam bila mala u njihov najbolji vakat, raspalo se vecina bojbendova kad sam pocela slusati muziku, al svjedno sam ih slusala, na tadasnjem mtv2 su pustali tako te pjesmice starije koju godinu.

Nego:



meni se ovo jos uvijek svidja. :chmoljava:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#2021 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by omar little »

nije boris novkovic, on je bio pederast sav nekakav, keljav, ne znam objasniti. :D
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#2022 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by omar little »

Niemand wrote:
Nego:



meni se ovo jos uvijek svidja. :chmoljava:
cim cujem riki da se spomene odma u glavi ovo ide :D

Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#2023 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by Niemand »

:D
User avatar
medvjed23
Posts: 26849
Joined: 16/07/2010 13:49

#2024 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by medvjed23 »

omar little wrote:nije boris novkovic, on je bio pederast sav nekakav, keljav, ne znam objasniti. :D
iz postova na ovoj i filmskoj temi, skotno sam da ja i ti imamo suprotne ukuse za muškarce :|

meni je ova pjesma ok :D

omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#2025 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by omar little »

medvjed23 wrote:
omar little wrote:nije boris novkovic, on je bio pederast sav nekakav, keljav, ne znam objasniti. :D
iz postova na ovoj i filmskoj temi, skotno sam da ja i ti imamo suprotne ukuse za muškarce :|
to je okej, nismo jedno drugom konkurencija. :D

spiking of bajaga

Post Reply