Muzički Almanah (naš život u muzici)

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2026 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by dale cooper »

omar little wrote:nije boris novkovic, on je bio pederast sav nekakav, keljav, ne znam objasniti. :D
Jes' vala Novković nekakav mlitav sav. Ne znam samo kako mu je uspjelo da prevari i oženi onoliko žena. :zoka: :D
Doduše gotovo svi brakovi su mu trajali po 5 minuta, but still. :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2027 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by dale cooper »

Vidi mede, mene zajebava a ovamo zna čitav Rickijev opus. :skoljka: :mrgreen:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#2028 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by omar little »

hmm vidi ove zanimljivosti. na toj safkinoj pjesmi mi izbaci rekomendaciju :D sa strane miley cyrus jolene. znam ime, poznato mi je, veze nemam sta pjeva i sto je popularna. elem, kliknem, moram priznati nije lose. ocekivala sam nesto masu gore, ne znam zasto kad nisam ni znala kako curica pjeva, ali ovo mi se cak i svidja. i aranzman je okej, fin paket sve skupa.



jack je i dalje, normalno, broj 1. pa kmt jay z mashup (beeeton) pa todd terje pa onda, vjerojatno, nora.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#2029 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by hadzinicasa »

omar little wrote:hmm vidi ove zanimljivosti. na toj safkinoj pjesmi mi izbaci rekomendaciju :D sa strane miley cyrus jolene. znam ime, poznato mi je, veze nemam sta pjeva i sto je popularna. elem, kliknem, moram priznati nije lose. ocekivala sam nesto masu gore, ne znam zasto kad nisam ni znala kako curica pjeva, ali ovo mi se cak i svidja. i aranzman je okej, fin paket sve skupa.



jack je i dalje, normalno, broj 1. pa kmt jay z mashup (beeeton) pa todd terje pa onda, vjerojatno, nora.
Ova je odlicna. Prvi put sam je cula, sjedimo prije preko nekoliko mjeseci u jednoj kafanici poluzatvorenog tipa, dodje drustvance s gitarama i cura otpjeva ovo, ja/mi svi ono :shock:

Hem maestralno otpjeva, hem gitare, hem pjesma. Bas ono po ceifu.
User avatar
pukepuke
Posts: 2258
Joined: 18/08/2008 16:16
Location: Sjever-jug

#2030 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by pukepuke »

omar little wrote:hmm vidi ove zanimljivosti. na toj safkinoj pjesmi mi izbaci rekomendaciju :D sa strane miley cyrus jolene. znam ime, poznato mi je, veze nemam sta pjeva i sto je popularna. elem, kliknem, moram priznati nije lose. ocekivala sam nesto masu gore, ne znam zasto kad nisam ni znala kako curica pjeva, ali ovo mi se cak i svidja. i aranzman je okej, fin paket sve skupa.

jack je i dalje, normalno, broj 1. pa kmt jay z mashup (beeeton) pa todd terje pa onda, vjerojatno, nora.
I mene je Miley pozitivno iznenadila ovom izvedbom, a inače, iako ne volim country sound, Dolly Parton meni ovu pjesmu razvaljuje.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2031 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by dale cooper »

omar little wrote:hmm vidi ove zanimljivosti. na toj safkinoj pjesmi mi izbaci rekomendaciju :D sa strane miley cyrus jolene. znam ime, poznato mi je, veze nemam sta pjeva i sto je popularna. elem, kliknem, moram priznati nije lose. ocekivala sam nesto masu gore, ne znam zasto kad nisam ni znala kako curica pjeva, ali ovo mi se cak i svidja. i aranzman je okej, fin paket sve skupa.



jack je i dalje, normalno, broj 1. pa kmt jay z mashup (beeeton) pa todd terje pa onda, vjerojatno, nora.
A Dolly? :D Ova verzija od Miley je dosta slična njenoj by the way. Možda malo brža.



I ova je dosta dobra, minimalistična sa Susanninom specifičnom torch song izvedbom.
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#2032 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by Niemand »

Hej, openmajnded pipl :D a lana del rej? Meni plaho drage pjesme.

omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#2033 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by omar little »

dolly je kategorija original. :D broj jedan. ovi ostali su kategorija obrada. od tih iz kategorije obrada jack ide prvi pa ostalo nabrojano. to sam mislila. :D

ovo mi je onako, nije lose, ima mi skandinavski indi etheral stih neki, nisam bas veliki fen.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#2034 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by ExNihilo »

Bila je neka metal verzija Jolene, ali ne mogu da se sjetim ko izvodi. Any help?
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2035 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by dale cooper »

Indie ethereal, dobar opis. :D Zašto nema adekvatnog prijevoda riječi ethereal u našem jeziku? Kad ljudima kažeš
eterično teško tu riječ povezuju sa muzikom.

@Niemand

Lana je sasvim ok. Iako po meni nikada nije nadmašila prvi hit Video Games koji se može uzeti kao najbolji
primjer i suma njenog fazona koji zvuči kao neki retro izblijedjeli glamur zlatnog doba Hollywooda.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#2036 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by hadzinicasa »

ExNihilo wrote:Bila je neka metal verzija Jolene, ali ne mogu da se sjetim ko izvodi. Any help?
Andy Rehf....nesto :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26849
Joined: 16/07/2010 13:49

#2037 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by medvjed23 »

danas postoje metal verzije svega.. neki dan kad ste postavljali muziku iz igrica, i ja malo, na tragu toga, prosurfah i naletjeh na ovo:



:D

probo sam igrati igricu, prvi put nakon dvadesetak godina, al nije to više to :D ne zato što sam sad nešto mudriji, pametniji i iznad igrica, već zato što nemam živaca ko nekad :D
Hakiz
Posts: 40554
Joined: 30/07/2015 20:01

#2038 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by Hakiz »

hadzinicasa wrote:
ExNihilo wrote:Bila je neka metal verzija Jolene, ali ne mogu da se sjetim ko izvodi. Any help?
Andy Rehf....nesto :D
Andy Rehfeldt
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2039 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by dale cooper »

Ovih dana je konačno objavljeno reizdanje jednog od izgubljenih kult klasika engleskog folka Bright Phoebus od
Lal & Mike Watersona. Watersoni su bili poznata porodična folk grupa koja je izvodila tradicionalne folk pjesme
60-tih i postali su strašno uticajni na englesku folk rock scenu koja je krajem 60-tih i početkom 70-tih dobila
svoj uzlet na krilima fenomenalnih izvođača kao što su Fairport Convention, Pentangle i Steeleye Span.
Kada su se Watersoni razišla kao grupa, Lal i Mike su nastavili solo i okupivši ekipu koju su činili većinom
članovi gore spomenutih bendova su 1972 snimili i izdali Bright Phoebus, koji je nakon što je propala diskografska kuća
koja je izdala album, ostao u paklu nerješenih sporova. Sve do sada. Album je miks spooky folk balada koje
je većim dijelom pisala Lal i psihodelije, paganskog folka i rocka koji su dolazili od Mikea. Ja sam ga čuo
tek prije par godina zato što sam ogroman fan britanskog folk rocka i mogu ga toplo preporučiti svakome ko voli isto.

User avatar
medvjed23
Posts: 26849
Joined: 16/07/2010 13:49

#2040 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by medvjed23 »

dale cooper wrote:Vidi mede, mene zajebava a ovamo zna čitav Rickijev opus. :skoljka: :mrgreen:
:D
moram priznati da sam slago kad sam na ovo pitanje:
dale cooper wrote: Zar nema ni jedne mainstream pop pjesme u zadnjih 20-tak godina da ti se svidjela? :D
odgovorio ovako:
moguće da ima, al izvođač nije iz tog kruga tinejdžerskih pop-senzacija..
naime, ova pjesma:


mi je draga, prvenstveno zbog spota u kojem trebe plešu na kiši :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2041 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by dale cooper »

Ko priznaje pola mu se prašta. :D :kakoste:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2042 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by Ommadawn »

Neko spomenu Girl Power grupu Spice klix.
Nisam ih nešto volio čuti ali sam redovno gledao spotove samo zbog one Emme "Baby Spice".

Bila je i grupa All Saints. Trebala je kao da izbaci Spice klix iz cipela. Nije im baš uspjelo ali su ostali upamćeni po nekim hitovima.
Meni lično je draga "Black Coffee" jer me podsjeća na jedan kratak period proveden sa jednom dragom osobom. Puštala bi je svako jutro na svom malom Sony stereu.
A ja kreten u svojim dvadesetim, kontam da sam glavni frajer što se danima ne javljam na telefon i ne odgovaram na poruke.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#2043 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by hadzinicasa »

Ommadawn wrote:Neko spomenu Girl Power grupu Spice klix.
Nisam ih nešto volio čuti ali sam redovno gledao spotove samo zbog one Emme "Baby Spice".

Bila je i grupa All Saints. Trebala je kao da izbaci Spice klix iz cipela. Nije im baš uspjelo ali su ostali upamćeni po nekim hitovima.
Meni lično je draga "Black Coffee" jer me podsjeća na jedan kratak period proveden sa jednom dragom osobom. Puštala bi je svako jutro na svom malom Sony stereu.
A ja kreten u svojim dvadesetim, kontam da sam glavni frajer što se danima ne javljam na telefon i ne odgovaram na poruke.
poslusah i pjesmu. oh.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#2044 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by hadzinicasa »

ovdje ono idu one za srce i dusu...a, pa makar i "domace"?

omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#2045 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by omar little »

random album dana. nisam fan tih listi, naj ovo i ono, implicira mi staticnost, ali od te njegove ekscentricno-kabaretsko-karnevalske trilogije, nekad mi je rain dogs najdrazi, nekad swordfishtrombone, nekad frank's wild years. zadnji nekad je sad. :D

waits <3, naizgled smirgl papir a u biti svileni barsun za muzicka cula.

User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2046 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by dale cooper »

omar little wrote:random album dana. nisam fan tih listi, naj ovo i ono, implicira mi staticnost, ali od te njegove ekscentricno-kabaretsko-karnevalske trilogije, nekad mi je rain dogs najdrazi, nekad swordfishtrombone, nekad frank's wild years. zadnji nekad je sad. :D

waits <3, naizgled smirgl papir a u biti svileni barsun za muzicka cula.

Početak Tomovih divljih godina. :srce:
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2047 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by dale cooper »

Ako prethodna dva singla Call the Police i American Dream nisu već dovoljno ubjedila o validnosti
Murphyevog reaktiviranja Lcd Soundsystema, onda Tonite validnost te odluke zakucava maljem.
Ko bi rekao da tekstualno poprilično mračna pjesma o starenju, srednjoj dobi i smrtnosti puna
gorčine može biti upakovana u hipnotično ubitačan dancefloor klasik.

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2048 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by Bloo »

samo da razmrdam malo :_D

badfinger :D dale ih se sigurno sjeća :mrgreen:

User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#2049 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by ExNihilo »

Novi Eluveitie je vani.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2050 Re: MUSIC - ALL ABOUT!!!

Post by Bloo »

ExNihilo wrote:Novi Eluveitie je vani.
biće i enslaved u oktobru :D

imam nizak prak tolerancije prema folk metalu, odnosno njen glas mi je unjkav
Post Reply