Fear The Walking Dead

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#51 Re: Fear The Walking Dead

Post by ćiribiribela »

Bit ce ovo dobro. :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58947
Joined: 03/08/2010 19:04

#52 Re: Fear The Walking Dead

Post by kakavdanakneiskustvu »

nema na foxu veceras nista od ove serije
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#53 Re: Fear The Walking Dead

Post by I am Happy »

kakavdanakneiskustvu wrote:nema na foxu veceras nista od ove serije
Imas na obn-u u 10.
Meni je to nekako kasno :D ima i na torrentima :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58947
Joined: 03/08/2010 19:04

#54 Re: Fear The Walking Dead

Post by kakavdanakneiskustvu »

I am Happy wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:nema na foxu veceras nista od ove serije
Imas na obn-u u 10.
Meni je to nekako kasno :D ima i na torrentima :D


znam za obn,mislio sam i da je i na foxu,cinilo mi se da je neko na forumu to spomenuo,i TWD je bilo u 22 sata
splinter
Posts: 7493
Joined: 08/10/2011 12:28

#55 Re: Fear The Walking Dead

Post by splinter »

Hajmo narode, kakvi su utisci?
User avatar
DMXallen
Posts: 214
Joined: 26/06/2015 17:55
Contact:

#56 Re: Fear The Walking Dead

Post by DMXallen »

Više nego zadovoljan uvodom u priču... :tooo:

SPOILER ALERT

Dopada mi se što je sve nekako postavljeno kroz oči jednog narkomana kojem se naravno ne može vjerovati. Čak ni on sam sebi ne vjeruje pa je sve više ubijeđen da je lud. Možda nekima se činilo rastegnuto, ali to meni baš super sjelo jer znam šta se dešava dok oni ne znaju i onda samo očekujem kad i kako će napokon saznati da nešto nije uredu.. Hahah koje olakšanje na Nickovom licu kad je shvatio da nije lud.
Kroz TWD imamo uznapredovalu apokalipsu i kao takva priča je odlična, sada kroz FTWD imamo sami početak, ali opet neće biti otkrivanja uzroka i to najviše čestitam Kirkmanu što mu nije prioritet to bio nego međuljudski odnosi i raspad jednog društva. To čini ovaj ''walker world'' još posebnijim.


A sad da zavirimo u narednu epizodu i da vidimo naslove svih 6 epizoda...

ZAVIRIMO U EPIZODU - Epizoda 1.02 - FTWD

http://okruzen-mrtvima-fear.blogspot.co ... -ftwd.html

POZNATI NASLOVI I SINOPSIS SVIH 6 EPIZODA

http://okruzen-mrtvima-fear.blogspot.co ... vih-6.html
User avatar
DMXallen
Posts: 214
Joined: 26/06/2015 17:55
Contact:

#57 Re: Fear The Walking Dead

Post by DMXallen »

Od sutra na blogu koji uređujem očekujte i recenzije za svaku epizodu ove serije i to iz ženskog ugla, ovaj dio će uređivati moja saradnica Ivy. Nadamo se i ponekom ostavljenom komentaru ispod svake recenzije :kiss:

http://okruzen-mrtvima-fear.blogspot.co ... nzije.html
User avatar
jalijas74
Posts: 1349
Joined: 17/11/2010 15:10

#58 Re: Fear The Walking Dead

Post by jalijas74 »

50 minuta a nigdje akcije :)

Kupimo likove.

Nik, mama mu i sestra.
Trevis, negova naze i Kris.

Jos tu imamo onog debeljucu iz skole, momka od Nikove sestre ako vec nije pojeden i ako nafataju koga od komsija ili od situacija u samom gradu.

Uglavnom kao svi su bolesni od neke gripe i primaju neke vakcije. Ako umres bilo kako postaces zombi dobro ovo znamo iz TWD ali zasto ? :evil:

Navucena 4 za pocetak :evil:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11085
Joined: 15/01/2010 18:31

#59 Re: Fear The Walking Dead

Post by Jack Be Nimble »

jalijas74 wrote:50 minuta a nigdje akcije :)

Kupimo likove.

Nik, mama mu i sestra.
Trevis, negova naze i Kris.

Jos tu imamo onog debeljucu iz skole, momka od Nikove sestre ako vec nije pojeden i ako nafataju koga od komsija ili od situacija u samom gradu.

Uglavnom kao svi su bolesni od neke gripe i primaju neke vakcije. Ako umres bilo kako postaces zombi dobro ovo znamo iz TWD ali zasto ? :evil:

Navucena 4 za pocetak :evil:
Odgovor na to pitanje neces dobiti. Barem ne od Kirkmana. Ako neko drugi preuzme seriju i pokusa napraviti neki prequel onda da, ali ove serije gledaju kako bi se narod ponasao kada bi se nasli u tim okolnostima. Nije bitno kako je virus zapoceo ili sta se desava u ostalom dijelu svijeta, nego imas deset ljudi i pratis njihove zivote u toku ili sa TWD poslije infekcije i pada drzave.
User avatar
dale cooper
Posts: 28528
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#60 Re: Fear The Walking Dead

Post by dale cooper »

Ok pilot. Je li do mene ili onaj mali Nick strašno podsjeća na mladog Deppa? :zoka: Ne liči više na onog
dječačića iz Harry Pottera.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11085
Joined: 15/01/2010 18:31

#61 Re: Fear The Walking Dead

Post by Jack Be Nimble »

Harry Potter? Mene vise podsjeca na Ulricha.
splinter
Posts: 7493
Joined: 08/10/2011 12:28

#62 Re: Fear The Walking Dead

Post by splinter »

dale cooper wrote:Ok pilot. Je li do mene ili onaj mali Nick strašno podsjeća na mladog Deppa? :zoka: Ne liči više na onog
dječačića iz Harry Pottera.
I ja sam to primjetio, ne samo faca, nego hod, držanje, sve, heh
User avatar
jalijas74
Posts: 1349
Joined: 17/11/2010 15:10

#63 Re: Fear The Walking Dead

Post by jalijas74 »

Jack Be Nimble wrote:Odgovor na to pitanje neces dobiti. Barem ne od Kirkmana. Ako neko drugi preuzme seriju i pokusa napraviti neki prequel onda da, ali ove serije gledaju kako bi se narod ponasao kada bi se nasli u tim okolnostima. Nije bitno kako je virus zapoceo ili sta se desava u ostalom dijelu svijeta, nego imas deset ljudi i pratis njihove zivote u toku ili sa TWD poslije infekcije i pada drzave.
Negdje sam citao da ovom serijom hoce da daju neke odgovore koje ne mogu u TWD.
Ako ce prica biti identicna TWD onda je nisu tebali ni praviti, sta se desavalo u prvim satima i danima katastrofe se moglo pretpostaviti. Mene recimo zanima stav vojske i sta je radila. Kako ta jedna velika Amerika sa svom tom silom da padne tako lako. Recimo u TWD uopste nemamo neki doticaj sa vojskom osim one scene sa tenkom i kasnije nesto sto je nafatao Guverner ili Abraham. Gdje su im silne kasarne skladista i sklonista od atomskog napada :evil:
User avatar
dulekrele
Posts: 3858
Joined: 10/04/2014 18:25

#64 Re: Fear The Walking Dead

Post by dulekrele »

da li se moze gledati Fear The Walking Dead posto nisam gledao The Walking Dead tj. da li su serije povezane ?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#65 Re: Fear The Walking Dead

Post by ExNihilo »

Mere
User avatar
DMXallen
Posts: 214
Joined: 26/06/2015 17:55
Contact:

#66 Re: Fear The Walking Dead

Post by DMXallen »

jalijas74 wrote: Negdje sam citao da ovom serijom hoce da daju neke odgovore koje ne mogu u TWD.
Ako ce prica biti identicna TWD onda je nisu tebali ni praviti, sta se desavalo u prvim satima i danima katastrofe se moglo pretpostaviti. Mene recimo zanima stav vojske i sta je radila. Kako ta jedna velika Amerika sa svom tom silom da padne tako lako. Recimo u TWD uopste nemamo neki doticaj sa vojskom osim one scene sa tenkom i kasnije nesto sto je nafatao Guverner ili Abraham. Gdje su im silne kasarne skladista i sklonista od atomskog napada :evil:
-Istina da ovom serijom žele dati neke odgovore koje nisu u TWD, a ti odgovori ne podrazumijevaju saznanje o uzroku virusa jer Kirkmanu to nikada nije bio cilj. Odgovori su u smislu kako su se ljudi na samom početku nosili sa cijelom situacijom. Nisu znali ono što znaju ljudi u TWD jer tu je već uznapredovala apokalipsa i znaju skoro sve o tome, znaju popularno pravilo Zombie 101, dok ovi u FTWD to ne znaju. O tom pravilu i još 9 stvari možeš pročitati ovdje http://okruzen-mrtvima-fear.blogspot.co ... -fear.html

-Priča neće biti identična TWD, već sam napisao iznad odgovor.

-Stav vojske i šta je vojska radila saznati ćemo u ovoj seriji što se vidi iz promotivnog videa koji sam isto objavio na blogu, a možeš ga vidjeti ovdje http://okruzen-mrtvima-fear.blogspot.co ... -ftwd.html
Last edited by DMXallen on 25/08/2015 11:24, edited 1 time in total.
User avatar
DMXallen
Posts: 214
Joined: 26/06/2015 17:55
Contact:

#67 Re: Fear The Walking Dead

Post by DMXallen »

dulekrele wrote:da li se moze gledati Fear The Walking Dead posto nisam gledao The Walking Dead tj. da li su serije povezane ?
Može se gledati i odvojeno ali moje mišljenje je da je puno bolje gledati sa prije odgledanim TWD-om. Tada možeš uspoređivati situaciju koja je već duboko ušla u apokalipsu i sami početak.
User avatar
jalijas74
Posts: 1349
Joined: 17/11/2010 15:10

#68 Re: Fear The Walking Dead

Post by jalijas74 »

Ako se bude bacao samo na likove i njihove price i reakcije onda je to vec dobra kopija TWD i Rikovih bubica u glavi pocevsi od prevare najboljeg druga sa vlastitom zenom itd.

Ovdje ce biti prica oko Nika, da li ce se prestati drogirati kako da mu pomognu sestra + mama i jos dodas dobrog ocuha.

Pa onda na drugoj strani Trevis sa svojom bivsom zenom i Krisom koji se nesto ljuti jer je tata nasao drugu.

Koliko vidim iz postera bice tu i staracsa dvije kcerke ma sve je vec ispricano uhvatili su malo prostora dok se ne prikazuje TWD ljudi su nafurani na tu pricu 15700 miliona je gledalo zadnju epizodu 6 sezone, zasto ne i ovu novu seriju ?

Meni je svejedno samo neka su zobiji pa taman i ofarbani :evil:
Last edited by jalijas74 on 25/08/2015 17:24, edited 1 time in total.
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#69 Re: Fear The Walking Dead

Post by drunken tiger »

Ima li gdje link za prvu epizodu?
Hvala
suspect_zero
Posts: 25949
Joined: 11/10/2008 21:45

#70 Re: Fear The Walking Dead

Post by suspect_zero »

vrijedi li ovo počinjati gledati?
User avatar
DMXallen
Posts: 214
Joined: 26/06/2015 17:55
Contact:

#71 Re: Fear The Walking Dead

Post by DMXallen »

Kao što sam najavio evo i prve recenzije na blogu koji uređujem, pa ostavite komentar :kiss:

http://okruzen-mrtvima-recenzije.blogsp ... oda-1.html

Svake sedmice će biti recenzija za proteklu epizodu, listu recenzija možete vidjeti ovdje

http://okruzen-mrtvima-fear.blogspot.co ... nzije.html
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#72 Re: Fear The Walking Dead

Post by dezurni_ucenik »

Zakljucak nakon prve epizode :

Nick je Jesse Pinkman koji ce se boriti protiv zombija. :D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#73 Re: Fear The Walking Dead

Post by dezurni_ucenik »

Evo sad procitah jedan zanimljiv info. Ovaj sto glumi Nicka je sin od .....



Image
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#74 Re: Fear The Walking Dead

Post by -LIBERO- »

Jel to fakat ima na OBN, il je neka interna zezancija? Nema na pregledu programa, koliko ja vidim :D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#75 Re: Fear The Walking Dead

Post by nema me tamo »

Još pitaš. :D
Post Reply