BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

cakaniboy
Posts: 197
Joined: 31/03/2017 19:23

#4276 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by cakaniboy »

pa jarane ako drkaš stalno igrice, normalno da ti se baterija prazni i moraš je dopunit 4-5 puta
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4277 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

cakaniboy wrote:pa jarane ako drkaš stalno igrice, normalno da ti se baterija prazni i moraš je dopunit 4-5 puta
Ma znam ali jos slaba baterija. Nije ni pola ko u ovih boljih mobitela. Pozdrav.
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#4278 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by probook »

Mtel satra konkurenciju...ova trenutna akcija postaje stalna ponuda... :thumbup:
Bonus naravno prema svim mrezama :thumbup:

http://www.mtel.ba/single-article/3952
zrakomlat
Posts: 10241
Joined: 23/09/2012 17:22

#4279 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zrakomlat »

Ovo je odlično. Moj mix extra, s ugovorom na 24 mjeseca košta 36,50 KM.

3000 min, 4gb interneta, neograničen sms i besplatan 1 prijatelj broj za 36,50 KM, doduše onda ne može telefon.

Nema niko ništa slično u ovom cjenovnom rangu.
Zna li iko kakva je pokrivenost interneta kod mtela u djelovima BiH dje i nisu bas zastupljeni ili mislim da nisu, tipa Grude :D
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#4280 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Za razliku od BHT, Mtel i Eronet ne kriju svoju kartu pokrivenosti:
http://www.mtel.ba/pokrivenost

Ali najsigurnije ti je da kupiš prepaid karticu (ako već planiraš pod ugovor) i da sam testiraš da li imaš dobar signal kuda se već krećeš.
Mislim da GoFree koristi Mtel infrastrukturu a jeftini su pa možeš da testiraš. Sretno!
zrakomlat
Posts: 10241
Joined: 23/09/2012 17:22

#4281 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zrakomlat »

Nisam ni vidio da ima ova opcija na stranici :D

Pa ok je ovo, nego pročitao negdje na forumu kao loša pokrivenost u federaciji, zato pitam. Više pričam nego surfam po netu, ali valja imati i to. Na mini 15 zadnji i predzadnji računi mi došli 75 i 82 KM, ovaj će doći oko 50. A najveća cifra došla na pozive prema drugim mrežama, a ni sms nije zanemariv, po 10-tak KM. Slično je bilo i dok sam bio na Midi30 sa onih 200 % popusta. Mislim da bi tu potrošnju minuta i smsa odlično uklopio u ovu ponudu za 36 kaemova.

Hvala :thumbup:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#4282 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

No frx.
Pa i ja sam čitao iste komentare dok prošle godine nisam spletom okolnosti zaglavio u Sarajevu.
Proveo sam nekih pola godine na Grbavici i Vracama i odgovorno tvrdim da Mtel ima bolju pokrivenost i brzinu od BHT-a. Uglavnom u svim većim gradovima u Federaciji ti je izvanredan signal a brzine su ekstra jer valjda mreža nije opterećena ni blizu kao BHT. Za manja mjesta ne znam ali gdje sam se ja kretao na potezu Sarajevo - Zenica - Vitez sa Mtel nema problema.
Najbolje ti je ići na prepaid opciju i sam istestiraš da iz prve ruke znaš na čemu si. :thumbup:
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#4283 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by smartXL »

Odete npr u BL i testirate bht i mtel, dobit cete rezultate da bht ima vecu brzinu. Zbog cega? Zbog opterecenosti bazne stsnice. Zato su vam brzine u SA vece na mtelu u poredjenju sa bht.

Svi su oni tu negdje. Sto kaze avaks, svi veci gradovi su pokriveni 3G mrezom
User avatar
escobar__
Posts: 8885
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4284 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by escobar__ »

avaks wrote:Za razliku od BHT, Mtel i Eronet ne kriju svoju kartu pokrivenosti:
http://www.mtel.ba/pokrivenost

Ali najsigurnije ti je da kupiš prepaid karticu (ako već planiraš pod ugovor) i da sam testiraš da li imaš dobar signal kuda se već krećeš.
Mislim da GoFree koristi Mtel infrastrukturu a jeftini su pa možeš da testiraš. Sretno!
Nemaju potrebe da je kriju obzirom da imaju najbolju pokrivenost od sva tri operatora i 2G i 3G mrežom. Na putu od Tuzle do Banja Luke nedavno možda sam samo negdje prema Kotor Varoši izgubio 3G mrežu (2G uredno ima u kakvoj god rupetini da sam bio)...

Što se pokrivenosti tiče tu su najjači bez premca.
User avatar
escobar__
Posts: 8885
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4285 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by escobar__ »

Karte pokrivenosti su dostupne na ovom linku. Karte su zvanične jer ih sajt objavljuje nakon što podatke dobije od članica GSM asocijacije, a među kojima su i tri telekoma u BiH.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#4286 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by smartXL »

Meni su govorili da haloo ima losu pokrivenost. Ja prebacio broj i iznenadio se. Krenuki na vikendicu u kacune, iz zenice, i citavim putem 3G net. Vikendica je malo zabacena, a pun signal.

Nekad su te razlike bile osjetne, danas je to u 5 dga.
User avatar
escobar__
Posts: 8885
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4287 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by escobar__ »

A i to si upravu, nije to sad kao prije. Ja sam nekad s Eronetom imao bolji signal nego s BH Telekomom, recimo kad BH Telekom nije pokrivao Karaulu s Eronetom sam uredno komunicirao odatle. :D
bumerangss
Posts: 4477
Joined: 12/01/2015 16:47

#4288 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bumerangss »

cakaniboy wrote:dakle da vidiom prvo šta imaš
super 25 ti daje 200 minuta razgovora uz cijenu od 27 KM
dakle minuta košta 0,135 KM

po meni najbolja ponuda je GOfree, ja sam na njoj (prenesen broj sa bht ultra) i govorim iz iskustva
za cejnera dopuniš internet i imaš 3 GB uz flat na 128 kbps
pozivi su 0,15 po minuti uz obračunsku sekunda !!!!
za 10 KM (koje možeš potrošit a i ne moraš, dakle taj iznos za razgovore je fleksibilan, za razliku od pretplate gdje ti moraš platiti taj mjesečni iznos, potrošio ili ne predviđene minute) imaš tako praktično 50 tak minuta za pozive, teoretski, uz kratke pozive do 15 sekundi, kada košta poziv samo 0,10, možeš izvući i 100 poziva-minuta

ostaje ti 10 KM uštede
dajte link tih paketa, ponudu tog GOfree jer ja sam na ultri ali razmišljam o prelasku na nesta povoljnije je ce ultra sad derati sa obracunskom 60+60 :-)
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#4289 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by semirsar »

ja gotovana na ovom dunjaluku majko mila, 'os li i rumplocicu pride, da zasladis dok rovis po ovom linku doli :evil:
http://www.gofree.ba/
bumerangss
Posts: 4477
Joined: 12/01/2015 16:47

#4290 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bumerangss »

semirsar wrote:ja gotovana na ovom dunjaluku majko mila, 'os li i rumplocicu pride, da zasladis dok rovis po ovom linku doli :evil:
http://www.gofree.ba/
Ako može bajadera i neka stata od Halida!? :D

Hvala ti :thumbup:
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#4291 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by semirsar »

bumerangss wrote:
semirsar wrote:ja gotovana na ovom dunjaluku majko mila, 'os li i rumplocicu pride, da zasladis dok rovis po ovom linku doli :evil:
http://www.gofree.ba/
Ako može bajadera i neka stata od Halida!? :D

Hvala ti :thumbup:
:lol: :lol:
muzicke zelje su na drugom pdf-u :mrgreen:
User avatar
Radar71
Posts: 7293
Joined: 21/07/2010 15:43

#4292 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Radar71 »

cakaniboy wrote:dakle da vidiom prvo šta imaš
super 25 ti daje 200 minuta razgovora uz cijenu od 27 KM
dakle minuta košta 0,135 KM
Vidim matematika ti nije jača strana :lol:
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#4293 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by gidra »

Jesu li uređaja kod MTEL-a sa PDV-om?
Trenutno sam na BHTelekomovom No Limit M - 46,80 KM
- 1500 minuta unutar mreže, 50 minuta ka drugim mrežama, 1000 SMS, 4 GB net + 4 GB akcija
Nešto gledam MTEL i ovaj MOJ MIX EKSTRA - 45,60 KM
- 3000 minuta prema svima, 1000 sms, 4 GB net

Razmišljam o kupovini uređaja na 24 mjeseca:
IPhone 7: BHT- 1371 KM; MTEL - 1134 razlika u korist MTEL-a cca 240 KM
Samsung S8: BHT: 1.532 KM; MTEL - 1376,00 KM razlika u korist MTEL-a cca 156 KM...

Puno-puno povoljniji MTEL, zato i pitam da nije fora u prikazu cijene bez PDV-a???
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#4294 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by channel10 »

gidra wrote:Jesu li uređaja kod MTEL-a sa PDV-om?
Trenutno sam na BHTelekomovom No Limit M - 46,80 KM
- 1500 minuta unutar mreže, 50 minuta ka drugim mrežama, 1000 SMS, 4 GB net + 4 GB akcija
Nešto gledam MTEL i ovaj MOJ MIX EKSTRA - 45,60 KM
- 3000 minuta prema svima, 1000 sms, 4 GB net

Razmišljam o kupovini uređaja na 24 mjeseca:
IPhone 7: BHT- 1371 KM; MTEL - 1134 razlika u korist MTEL-a cca 240 KM
Samsung S8: BHT: 1.532 KM; MTEL - 1376,00 KM razlika u korist MTEL-a cca 156 KM...

Puno-puno povoljniji MTEL, zato i pitam da nije fora u prikazu cijene bez PDV-a???
Nema nikakvog fola. To su cijene sa pdv-om. Sa prvim racunom platis 20 posto cijene aparata i jednu ratu, a ostatak kroz 23 mjeseca. Mtel je povoljniji od BHT odavno, tako da to nije nista novo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4295 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

semirsar wrote:
bumerangss wrote:
semirsar wrote:ja gotovana na ovom dunjaluku majko mila, 'os li i rumplocicu pride, da zasladis dok rovis po ovom linku doli :evil:
http://www.gofree.ba/
Ako može bajadera i neka stata od Halida!? :D

Hvala ti :thumbup:
:lol: :lol:
muzicke zelje su na drugom pdf-u :mrgreen:
Jbg ne mogu moji ovo ganjat. Bolje da mi je sestra ovo uzela. Za 1,5 km fejs mjesec dana. Al haj dobro i na mtelu, puno bolje nego na bhtelu.

Samo da znate na mtelu kredit ne mozete iskoristit da dokupite ove tarifne opcije ovo za fejs, ni net mislim ne moze, nego samo na poziv. Ovo se odnosi na kredit sto se sa start paketom dobije.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#4296 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by semirsar »

Vizionar 1985 wrote:
Jbg ne mogu moji ovo ganjat. Bolje da mi je sestra ovo uzela. Za 1,5 km fejs mjesec dana. Al haj dobro i na mtelu, puno bolje nego na bhtelu.

Samo da znate na mtelu kredit ne mozete iskoristit da dokupite ove tarifne opcije ovo za fejs, ni net mislim ne moze, nego samo na poziv. Ovo se odnosi na kredit sto se sa start paketom dobije.
Ne razumijem, mislis, da ti skine s kredita dokup 3GB net-a?
http://gofree.ba/news-post/2026/tarifne ... i-internet procitaj fino sta pise.
Pozovi servis GO! Meni i odaberi svoj GO! Net

Besplatnim pozivom na *777# odaberi najbolju opciju za mobilni internet i uživaj u brzom internetu:

znaci, dovoljno imati odredjeni iznos kredita kojim ces platiti GB koje uzimas.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4297 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

semirsar wrote:
Vizionar 1985 wrote:
Jbg ne mogu moji ovo ganjat. Bolje da mi je sestra ovo uzela. Za 1,5 km fejs mjesec dana. Al haj dobro i na mtelu, puno bolje nego na bhtelu.

Samo da znate na mtelu kredit ne mozete iskoristit da dokupite ove tarifne opcije ovo za fejs, ni net mislim ne moze, nego samo na poziv. Ovo se odnosi na kredit sto se sa start paketom dobije.
Ne razumijem, mislis, da ti skine s kredita dokup 3GB net-a?
http://gofree.ba/news-post/2026/tarifne ... i-internet procitaj fino sta pise.
Pozovi servis GO! Meni i odaberi svoj GO! Net

Besplatnim pozivom na *777# odaberi najbolju opciju za mobilni internet i uživaj u brzom internetu:

znaci, dovoljno imati odredjeni iznos kredita kojim ces platiti GB koje uzimas.
Mislim da me nisi razumio dobro ili ja tebe ne kontam.

Ovo se odnosi na mtel ne na go fri. Na mtelu 3 km fejs mjesec dana. Sestra vecinom to koristi nista drugo, viber malo a ima i to da dokupi sad na mtelu. Ne pisem za go fri uopste, samo kazem da je jeftiniji sto se tice ove fejs opcije od mtela ali jbg ne mogu moji po gradu ganjat go fri dopune svuda, jer ih nema bas svuda kupit. U obavezama su prilicno.

Ovo se odnosi za mtel da se pocetni kredit iz start paketa ne moze za net koristit, ne odnosi se za go fri. Nije niko na go friju.

Stara na bhtelu, ja mtel i halo, sestra na bhtelu i sada na mtelu. Svi imamo dual sim telefone.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#4298 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by semirsar »

Vizionar 1985 wrote:
Mislim da me nisi razumio dobro ili ja tebe ne kontam.

Ovo se odnosi na mtel ne na go fri. Na mtelu 3 km fejs mjesec dana. Sestra vecinom to koristi nista drugo, viber malo a ima i to da dokupi sad na mtelu. Ne pisem za go fri uopste, samo kazem da je jeftiniji sto se tice ove fejs opcije od mtela ali jbg ne mogu moji po gradu ganjat go fri dopune svuda, jer ih nema bas svuda kupit. U obavezama su prilicno.

Ovo se odnosi za mtel da se pocetni kredit iz start paketa ne moze za net koristit, ne odnosi se za go fri. Nije niko na go friju.

Stara na bhtelu, ja mtel i halo, sestra na bhtelu i sada na mtelu. Svi imamo dual sim telefone.
jbg,na sto si opalio quote na to si odgovor i dobio, nisam vidovita dzemila da znam na sta mislis kad pogresno quotas :-)
sto ims i mozes dofatit to i koristi, djaba se opterecivat "nedostiznim", barem tebi :skoljka:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4299 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

semirsar wrote:
Vizionar 1985 wrote:
Mislim da me nisi razumio dobro ili ja tebe ne kontam.

Ovo se odnosi na mtel ne na go fri. Na mtelu 3 km fejs mjesec dana. Sestra vecinom to koristi nista drugo, viber malo a ima i to da dokupi sad na mtelu. Ne pisem za go fri uopste, samo kazem da je jeftiniji sto se tice ove fejs opcije od mtela ali jbg ne mogu moji po gradu ganjat go fri dopune svuda, jer ih nema bas svuda kupit. U obavezama su prilicno.

Ovo se odnosi za mtel da se pocetni kredit iz start paketa ne moze za net koristit, ne odnosi se za go fri. Nije niko na go friju.

Stara na bhtelu, ja mtel i halo, sestra na bhtelu i sada na mtelu. Svi imamo dual sim telefone.
jbg,na sto si opalio quote na to si odgovor i dobio, nisam vidovita dzemila da znam na sta mislis kad pogresno quotas :-)
sto ims i mozes dofatit to i koristi, djaba se opterecivat "nedostiznim", barem tebi :skoljka:
Ma citiro jer si dao link go fri i vidio na linku da ima ovu i on ponudu fejsa. Nisam znao stvarno da ima.

Ne opterecujem se, mislim da sire mrezu prodaje sada, svuda. Bilo ih samo na hifa pumpama a sad ima i na njima i na jos mjesta. Mozda ce i njihovih dopuna bit skoro svuda brzo a mozda i halo uvede flat net isto tako.

Mislim da nisi dzemila. :mrgreen: Ali nisam ni ja kao dzemila da znam da nisi ti dzemila. :mrgreen:

Pozdrav.
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#4300 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

Moze li na brzinu savjet ako je neko u toku,ja nisma dugo pratio sta se desava na mrezama.

Zena koristi odavno eronet savrsena 10 KM na dopune mjesecno.
Ima 80 minuta po obracunskoj 60 s.
150 sms
200 mb neta.

Trebam joj naci nesto sa vise neta.Sms ovi ovoliki ne trebaju.Slucajno nekad nesto malo posalje koji sms.

Moze li se sta za cenera isceprkat bolje od ovog.

Da su minute tu negdje oko 100.....sms vise manje.....ali interneta sto vise.......nije problem preci na bilo koju mrezu.....samo da ostaje broj.
Post Reply