BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#101 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

fortaleza wrote:
mirza_15 wrote:
g_i_l_i_p_t_e_r wrote:opet "pametnjaković" otkriva toplu vodu
pa vjerovatno na području FBH jeste mtel lošiji nego u "matičnom" entitetu, i obratno, misliš da je usrani bhtelekom bolji van FBH
dakle, sasvim logično da su i jedni i drugi radili prvo na pokrivenosti i jačanju signala tamo gdje su "domaći" operater i gdje imaju najviše korisnika, a onda su počeli da se šire prema "tuđim" područjima
dakle laprdanje ti je bezveze, mtel je lošiji na području FBH jednako kako je bhtelekom na području manjeg BH entieteta
BHT je svugdje dobar jer je ulozio u mrezu, ali nebitno. Bitno je to da se ne isplati koristiti m:tel na podrucju FBiH, ali si nam ti dosao "otvarati oci" sa nekom akcijom koju ovaj operater nudi a koja traje dva-tri mjeseca. Mene ismijaste na onoj temi kada sam govorio da ne valja.
I dalje ne razumiješ da sve ono što spominješ nije bitno krajnjem korisniku osim nekome kome su mobilne komunikacije predmet i bavi se tim. A posebno ne je li koji operater ulaže ili ne, koliko, kakav je segment određene ponude i slično. Ne zanimaju me milijunska ulaganja u svrhu rasprave.

Bitno je samo tko ima bolju ponudu i kolika je jačina signala (odnosno 3G) kod krajnjeg korisnika koji sam provjeri kvalitetu iz prve ruke. Sad bi netko trebao koristiti BH telecom bez obzira što je skuplji od ostala dva, tri operatera jer je netko naveo da im je pokrivenost bolja. Taj pojedinac se vjerojatno ne kreće po svih 51 129 km2 i taj podatak ga ne zanima, već jedino ima li 3G na poslu, u uredu, kući i na javnom mjestu, i pokriva li signal dobro selo, ili neku drugu mikrolokaciju, a jedini način je da sam usporedi.

Ovdje u Mostaru i okolini sva tri operatera imaju dobar i stabilan 3G.
Slazem se. Moju lokaciju u Sarajevu ce vjerovatno svi dobro pokriti, ali ja sam na jednoj lokaciji izmedju D.Vakufa i Jajca svaki mjesec po nekoliko dana. Tamo niko nema 3G osim BH Telecom-a, a tamo mi je najpotrebniji jer nemam drugog pristupa internetu. Da ne pricamo sada o izletistima i sl.
User avatar
dembele
Posts: 2763
Joined: 19/06/2014 09:15

#102 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dembele »

fortaleza wrote:
mirza_15 wrote:
g_i_l_i_p_t_e_r wrote:opet "pametnjaković" otkriva toplu vodu
pa vjerovatno na području FBH jeste mtel lošiji nego u "matičnom" entitetu, i obratno, misliš da je usrani bhtelekom bolji van FBH
dakle, sasvim logično da su i jedni i drugi radili prvo na pokrivenosti i jačanju signala tamo gdje su "domaći" operater i gdje imaju najviše korisnika, a onda su počeli da se šire prema "tuđim" područjima
dakle laprdanje ti je bezveze, mtel je lošiji na području FBH jednako kako je bhtelekom na području manjeg BH entieteta
BHT je svugdje dobar jer je ulozio u mrezu, ali nebitno. Bitno je to da se ne isplati koristiti m:tel na podrucju FBiH, ali si nam ti dosao "otvarati oci" sa nekom akcijom koju ovaj operater nudi a koja traje dva-tri mjeseca. Mene ismijaste na onoj temi kada sam govorio da ne valja.
I dalje ne razumiješ da sve ono što spominješ nije bitno krajnjem korisniku osim nekome kome su mobilne komunikacije predmet i bavi se tim. A posebno ne je li koji operater ulaže ili ne, koliko, kakav je segment određene ponude i slično. Ne zanimaju me milijunska ulaganja u svrhu rasprave.

Bitno je samo tko ima bolju ponudu i kolika je jačina signala (odnosno 3G) kod krajnjeg korisnika koji sam provjeri kvalitetu iz prve ruke. Sad bi netko trebao koristiti BH telecom bez obzira što je skuplji od ostala dva, tri operatera jer je netko naveo da im je pokrivenost bolja. Taj pojedinac se vjerojatno ne kreće po svih 51 129 km2 i taj podatak ga ne zanima, već jedino ima li 3G na poslu, u uredu, kući i na javnom mjestu, i pokriva li signal dobro selo, ili neku drugu mikrolokaciju, a jedini način je da sam usporedi.

Ovdje u Mostaru i okolini sva tri operatera imaju dobar i stabilan 3G.
Objasnio covjek sve. :thumbup: Game over
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#103 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by krakatoa »

Gilipter banovan. Hvala Bogu, sad možemo konstruktivnije diskutovati
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#104 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

krakatoa wrote:Gilipter banovan. Hvala Bogu, sad možemo konstruktivnije diskutovati

Ma čovjek po zadatku da širi vjerovatno IZI propagandu. Smetaju mu džamije, na svakoj temi nevezano za operatore komentariše rad BH Telecoma u negativnom smislu, oponente naziva debilima, glupanima...itd. Osoba nije vrijedna ozbiljnog komentara i dijaloga. Želim mu dug boravak u Banovićima.
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#105 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by krakatoa »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
krakatoa wrote:Gilipter banovan. Hvala Bogu, sad možemo konstruktivnije diskutovati

Ma čovjek po zadatku da širi vjerovatno IZI propagandu. Smetaju mu džamije, na svakoj temi nevezano za operatore komentariše rad BH Telecoma u negativnom smislu, oponente naziva debilima, glupanima...itd. Osoba nije vrijedna ozbiljnog komentara i dijaloga. Želim mu dug boravak u Banovićima.
Ma dijete u pitanju 100% koje po naredbi starijeg nekoga, širi propagandu. Vidi se to po postovima. Jedno jako nekulturno i neodgojeno dijete koje graniči sa delikvencijom.

Nego idemo mi dalje,...
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#107 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by krakatoa »

PTSP najvjerovatnije. Kažu prenosi se sa oca na dijete :D :lol:
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#108 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Alkos »

Nadjite se na nekoj livadi pa se pomarišite. Onaj koji pobijedi, njegov operater je povoljniji.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#109 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Ko prvi pljune u ruku, njegov operater je povoljniji :lol:
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#110 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

To je karta pokrivenosti iz juna 2009. godine.

http://maps.mobileworldlive.com/network ... =350&cid=5

Evo m:tela iz decembra iste (2009. godine)


http://maps.mobileworldlive.com/network ... 4234&cid=5

Cinjenica da je BH Telecom imao bolju pokrivenost 2009. godine nego sto je eronet ima danas dovoljno govori. (eroneta i nema sa ponudom mapa za 3G u 2009. godini. Vjerovatno jos nije ni imao 3G)


Izgleda jos jedan iz plejade novoregistrovanih, ako nije i isti.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#111 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

tasmanijska neman wrote:
mirza_15 wrote:
Cinjenica da je BH Telecom imao bolju pokrivenost 2009. godine nego sto je eronet ima danas dovoljno govori. (eroneta i nema sa ponudom mapa za 3G u 2009. godini. Vjerovatno jos nije ni imao 3G)
kao prvo vidljivo na kartama da nema uopšte bolju, nego kao što rekoh čak šta više i goru
kao drugo, pokaži novu od bhtelekoma pa onda tvrdi da je sada bolja nego iz 2009.g. ili eronetova
Sve si u pravu. Haj vozdra.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#112 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Kao sto rekoh. Sve si u pravu. Nastavi sam sa sobom da pricas i da se provaljujes kao i sa prethodnih nick-ova.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#113 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

tasmanijska neman wrote:valjane raznih gluposti ti dobro ide, ali džaba
pa ni u samom Sarajevu u kvalitetu svekupne mreže bh mobile nije najbolja
a ni u 3G kuš dalje
poražavajuće za bhmobile !!!
Ne znam šta ti valjaš ali meni pokazuje drugačije informacije preko te stanice, BH telecom je 1...uvjeri se sam.

Image
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#114 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Jak ti izvor informacija, a ti lupas, ne znas gdje udaras. Prvo pokusas prodati stvarno stanje mreze iz 2009. godine kao sadasnje, a onda dodjes sa losijom kartom od te iz 2009. O izvoru da ne govorim. Mole na toj stranici da se registrujes na njih da bi imali relevantnije podatke. Znaci izvor su im korisnici mreze. Jako relevantaqn izvor podataka. Imaju, lupam 100 korisnika BH Telecom-a koji su se registrovali na njihovu mrezu i na osnovu podataka odakle su se oni kacili na 3G formiraju kartu. :lol: :lol: :lol: I ti dosao sa tim kao relevantnim podatkom? Pa corav vidi da karta ne stima. Haj nastavi traziti dalje. Volim citati tvoje provale ovdje. Nego, ova cetiri glasa za m:tel u anketi koju si napravio; jesu li sva cetiri tvoja sa razlicitih acc?
All of the data used in our coverage maps is crowdsourced from our community of app users. We are entirely impartial and all of our data reflects the real-world state of network coverage. To help contribute to our BHMOBILE coverage map simply download the Android or iOS app from the banner above.


:lol: :lol: :lol:

Samo da ti kazem da si na pravom putu srpske mitomanije. Sta ono otac nacije kaze o lazi i srbima?
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#115 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

tasmanijska neman wrote:ahaa
sigurno su od tih 100 dobili i podatke o mjerenju koji su dati na gornjoj slici :lol: :lol:
ajd ti se ne provaljuj
Pa ti sve gori i gori. hahaha. Naravno! Njihova aplikacija koju su korisnici skinuli na svoje mobilne telefone salje im podatke o jacini signala. Znas li engleski barem malo? Vidis li sta ljudi kazu sami o sebi? Samo nastavi.


P.S. Ne kazem da ih je 100. Mozda 100, mozda 1000, mozda 10, ali to je sistem na kojem stranica funkcionise.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#116 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

tasmanijska neman wrote:i u svakom slučaju relevantnije od tvog laprdanja
:thumbup:

Samo naprijed. Nema predaje. Samo nastavi ;-)
probook
Posts: 4598
Joined: 13/10/2013 22:38

#117 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by probook »

Joj jes mi bitno kolika je pokrivenost u Banja Luci npr. :-) Svako gleda svoje mjesto gdje zivi i 99% vremena provodi, jedino ako ste komercijalista i stalno na putu onda vam je bitna jaka pokrivenost 3G signala. Oko cega se oni raspravljaju ima tri dana qq meni, idite guzite nesto napolju suncano vrijeme ;-)
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#118 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

tasmanijska neman wrote:i u svakom slučaju relevantnije od tvog laprdanja
Ali ipak je relavntnije da ne znamo tačan uzorak koji šalje te podatke u bazu tako da je vjerodostojnost vrlo upitna. Iskreno smatram da su sva tri dominantna mobilna operatera tu negdje u 5 deka ali ono što ja uvijek govorim da bez obzira na cijene i kvalitet ja ne želim da dajem novac MTEL-u i HT-u iz svojih ličnih principa i ubjeđenja. Ovo naravno ulazi i u domen politike pa bi operateri morali voditi računa na žalost i o ovom segmentu. Meni cijena poziva i GB interneta ne igra neku posebno važnu stavku u odabiru operatera. Dakle profil korisnika je vrlo različit, jedni gledaju samo cijenu pa će za 1 fening preći na drugog peratera dok drugi iz različitih razloga ostaju vjerni godinama jednom te istom operateru, treći se vode opet nekih desetim stvarima...itd. Operateri su ti koji bi trebali znati za sve kategorije korisnika imati izbalansirane usluge, ponuditi najbolji sadržaj po dobnoj kategoriji, zanimanjima, potrebama...itd. Mislim da su mlađe generacije sklonije promjeni operatera nego ljudi u 30-tim, 40-tim i stariji. Ja recimo imam mobilni od 1997 godine i nikad nisam bio na prepaid-u, uvijek na postpaid-u jer me mrzi kupovati kupone i dopunjavati kredit...taman da nazoveš nekoga ono kredit pri kraju...ma gnjavaža živa.
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 23/06/2015 12:54, edited 2 times in total.
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#119 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fortaleza »

mirza_15 wrote:
tasmanijska neman wrote:ahaa
sigurno su od tih 100 dobili i podatke o mjerenju koji su dati na gornjoj slici :lol: :lol:
ajd ti se ne provaljuj
Pa ti sve gori i gori. hahaha. Naravno! Njihova aplikacija koju su korisnici skinuli na svoje mobilne telefone salje im podatke o jacini signala. Znas li engleski barem malo? Vidis li sta ljudi kazu sami o sebi? Samo nastavi.


P.S. Ne kazem da ih je 100. Mozda 100, mozda 1000, mozda 10, ali to je sistem na kojem stranica funkcionise.
To je trenutno jedini relevantan izvor informacija, sve dok sam operater ne napravi istu.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#120 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

fortaleza wrote:
mirza_15 wrote:
tasmanijska neman wrote:ahaa
sigurno su od tih 100 dobili i podatke o mjerenju koji su dati na gornjoj slici :lol: :lol:
ajd ti se ne provaljuj
Pa ti sve gori i gori. hahaha. Naravno! Njihova aplikacija koju su korisnici skinuli na svoje mobilne telefone salje im podatke o jacini signala. Znas li engleski barem malo? Vidis li sta ljudi kazu sami o sebi? Samo nastavi.


P.S. Ne kazem da ih je 100. Mozda 100, mozda 1000, mozda 10, ali to je sistem na kojem stranica funkcionise.
To je trenutno jedini relevantan izvor informacija, sve dok sam operater ne napravi istu.
Jasta je!
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#121 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

Ima eracun, ima placanje preko sms poruke... Tako mi u koji smo na BH Telecom-u, a na postpaid-u mozemo ako hocemo. Nigdje ne mrdnes a sve zavrsis. Jos i 1KM jeftinije po racunu. A ima i internet bankarstvo.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#122 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

tasmanijska neman wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:.... uvijek na postpaid-u jer me mrzi kupovati kupone i dopunjavati kredit...taman da nazoveš nekoga ono kredit pri kraju...ma gnjavaža živa.
a nije gnjavaža čekat račun kad će doći, pa nekad poštar ne ostavi u sanduče, pa traži jel došo, pa čekaj na šalteru banke ili pošte da platiš.....pa zavisno od paketa, ako imaju limit, jesil prekoračio i koliko minuta razgovora ili interneta si preforo, hoće li te dodatno oderat ili koliko
za razliku od postpaida...muzika traje dok ima kredita, a dopunu bukvalno možeš izvršit na svakom kiosku ili u supermarketu dok se podmiruješ sa kućnim potrepštinama, samo što nisu uveli još u pekare i ono dok kupuješ kifle...ma daj mi jedno 5 KM i dopune :lol: :lol:
Nikad mi se nije desilo da račun nije došao još od 1997. godine. Plaćam preko e-bankinga godinama, u zadnje vrijeme preko aplikacije sa telefona, ne čekam po bankama i poštama, mrzim čekati u redu. :mrgreen:
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#123 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by shiljak »

Došlo u avazu izi kartica..

Ne mogu je aktivirati :D Piše pozivom na broj bilo koji da će se aktivirati.. ali nema mreže i ne može da se poveže jer valjda traži prvo da je akrtica aktivna.. a ne mogu ni nazvati nikog da se kartica aktivira jer nema mreže.

:D
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#124 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mirza_15 »

shiljak wrote:Došlo u avazu izi kartica..

Ne mogu je aktivirati :D Piše pozivom na broj bilo koji da će se aktivirati.. ali nema mreže i ne može da se poveže jer valjda traži prvo da je akrtica aktivna.. a ne mogu ni nazvati nikog da se kartica aktivira jer nema mreže.

:D
:lol: :lol: :lol:

Ma nema veze sto nema mreze. Vazno je da su oni povoljni. Valjda zbog povoljnih tarifa i gube korisnike. Cuj za manje od godinu dana izgubiti 2/3 korisnika. Pa to moras biti umjetnik!
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#125 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by krakatoa »

tasmanijska neman wrote:
shiljak wrote:Došlo u avazu izi kartica..

Ne mogu je aktivirati :D Piše pozivom na broj bilo koji da će se aktivirati.. ali nema mreže i ne može da se poveže jer valjda traži prvo da je akrtica aktivna.. a ne mogu ni nazvati nikog da se kartica aktivira jer nema mreže.

:D
pa čovječe u kakvoj si to selendri da nema mreže
oni inače koriste infrastrukturu eroneta i pokrivaju sa 3G 70% teritorije i sa 2G 99%

izgleda da si ti na tih 1%

Image
Hajde gilipteru ne ofiraj se. Izi koristi infrastrukturu mtela band 900MHz za GSM i 2100MHz za UMTS i BH Telecoma (kao back up). Eroneta nema ni na mapi. Drugo, pokrivenst mtela u Sarajevu je katastrofalna a UMTS signala ima samo na otvorenom prostoru a budući da je Izi-ju primarna infrastruktura od mtel-a, ne čudi što u tornju tvog gazde nema signala.
Post Reply