BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

User avatar
nagibSA
Posts: 896
Joined: 19/10/2017 01:21

#5177 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by nagibSA »

Ma taj flat i 128 Kbps nije vrijedan pomena, zato ne spominjem i racunam samo podatke za brzi net, prakticno neupotrebljivo, eventualno da dojavi nekad notifikaciju, neka sync, poruke viber/wa, tt i sl.. :)

Smaralo bi to neko stalno dopunjavanje i gledanje kad istice (po 5 dana), gledam nesto na mjesecnom nivou da se odradi.

Sa tim parcijalnim dopunjavanjem i yebada imam kod mtela 4GB za 11.7KM odma'. Zato kazem eronet nista. Pozivi skuplji, obracunska 60 sekundi. Nula bodova :D Bolji je tvoj BHT od eroneta, ovo ozb mislim. :D
User avatar
haloo_korisnik
Posts: 109
Joined: 30/10/2017 14:14

#5178 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by haloo_korisnik »

i na 64 a kamoli 128 sve radi normalno, samo treba više vremena za učitavanje
pa kome se ne žuri i ko je nekad devero sa dial up (nekad davno valjalo, nije bilo bolje) nije mu problem

to na bht nije obračunska 60 sekundi??

čuj moj bht?
jel tebi dobro?
Last edited by haloo_korisnik on 12/11/2017 21:09, edited 1 time in total.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#5179 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zateznistub »

haloo_korisnik wrote:ja ba
šteta u pm :lol:
Bila bi itekako da je bht u pitanju :wink:
User avatar
escobar__
Posts: 8885
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#5180 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by escobar__ »

zateznistub wrote:
haloo_korisnik wrote:ja ba
šteta u pm :lol:
Bila bi itekako da je bht u pitanju :wink:
Nemaju šta BH Telekomu reć po pitanju 3G mreže kad ih je sašio uzduž i poprijeko. :D Haj' Eronetova donekle i može parirat al' m:tel-ova je niđe veze. :lol:
User avatar
haloo_korisnik
Posts: 109
Joined: 30/10/2017 14:14

#5181 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by haloo_korisnik »

zateznistub wrote:
haloo_korisnik wrote:ja ba
šteta u pm :lol:
Bila bi itekako da je bht u pitanju :wink:
nije uopste bitno ko je u pitanju
poenta je na potenciranju 3G na Trebeviću!!!
a što ti ne kontaš

znas li zasto uopste služi 3G mreža
koja joj je primarna funkcija
Last edited by haloo_korisnik on 12/11/2017 21:44, edited 1 time in total.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#5182 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

boli mene neka stvar za vaša prepucavanja, ja samo kažem da nema 3g mreže jebem li im nanu nanicu :lol:
al zato kod kuće haloo ima 5 puta bolji prijem od telekoma
bumerangss
Posts: 4477
Joined: 12/01/2015 16:47

#5183 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bumerangss »

escobar__ wrote:
zateznistub wrote:
haloo_korisnik wrote:ja ba
šteta u pm :lol:
Bila bi itekako da je bht u pitanju :wink:
Nemaju šta BH Telekomu reć po pitanju 3G mreže kad ih je sašio uzduž i poprijeko. :D Haj' Eronetova donekle i može parirat al' m:tel-ova je niđe veze. :lol:
Ne znam kojeg sam septembra isao u Mostar da gledam skokove. Išao s vozom. Iz Sarajeva krenula 3 voza oko 1000 ljudi je bilo. Meni prvi put da udjem u talgo voz i stvarno je super, udoban, klimatiziran, sjedista se mogu okretati kako kome odgovara, svako sjediste ima uticnicu za punjac, TV da gledas filmove i naravno wi-fi ali skroz slab net da li zbog tolike raje sto su se svi nakacili ili je zbog terena, kanjona, tunela... neupotrebljivo skroz!

Ja hade jbo wi-fi kad imam Moj mini pa presao na 3G kad šipak ni to skoro da nije ferceralo. Haj nema veze... gledao skokove na musali i snimio kratki video i da stavim na fb da me raja vide da se prijavim :D kad razocarenje, ucitavalo se preko 20 minuta a imao sam neiskoristenu gigu brzog neta :roll:

Poslije otisao na pivu u zapadni Mostar tamo signal nikakav a zatim otisao na cevape u istocni Mostar e tu je islo inekako :P

Tako da ni signal BHTelecoma nije za pohvaliti :skoljka:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#5184 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zateznistub »

kloniran wrote:boli mene neka stvar za vaša prepucavanja, ja samo kažem da nema 3g mreže jebem li im nanu nanicu :lol:
al zato kod kuće haloo ima 5 puta bolji prijem od telekoma
Gdje je to, molim te?
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#5185 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

zateznistub wrote:
kloniran wrote:boli mene neka stvar za vaša prepucavanja, ja samo kažem da nema 3g mreže jebem li im nanu nanicu :lol:
al zato kod kuće haloo ima 5 puta bolji prijem od telekoma
Gdje je to, molim te?
hoćeš još i adresu da ti kažem, sarajevo je u pitanju i loš prijem je otkako je bhtelekom uveo mobilni signal.
eronet i mtel imaju repetitor dvadesetak metara visok a ovaj od telekoma se jedva odlijepio od zemlje
evo ti dokaza postavljao prije nekoliko dana na ovoj istoj temi
Image
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#5186 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zateznistub »

kloniran wrote:
zateznistub wrote:
kloniran wrote:boli mene neka stvar za vaša prepucavanja, ja samo kažem da nema 3g mreže jebem li im nanu nanicu :lol:
al zato kod kuće haloo ima 5 puta bolji prijem od telekoma
Gdje je to, molim te?
hoćeš još i adresu da ti kažem, sarajevo je u pitanju i loš prijem je otkako je bhtelekom uveo mobilni signal.
eronet i mtel imaju repetitor dvadesetak metara visok a ovaj od telekoma se jedva odlijepio od zemlje
evo ti dokaza postavljao prije nekoliko dana na ovoj istoj temi
Image
Ne zanima ma ravna adresa.
A deder zamijeni slotove pa onda slikaj
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#5187 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

zateznistub wrote: Me zanima ma ravna adresa.
A deder zamijeni portove pa onda slikaj
e ne sjekao ti ja sad karticu da udovoljim.

lokacija nije na ravnom, al to nije ni bitno, godinama isti problem a oni ga nisu bili u stanju rijesiti
ja telefon imam vise od 17 godina i nikad nije bio bolji prijem.
eronet i mtel su to rijesili postavljanjem vece bandere
kod ovih drvo haman prestiglo visinu repetitora
valjda im operativci imaju strah od visine :lol:
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#5188 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by thekupus »

3 dana koristim go free Internet, a prije sam stalno koristio bhtelecomov, i moram priznati da mi se cini da je stabilniji i brzi. To je moj subjektivni dojam.

Kretao sam se uglavnom po centru Sarajeva, od Koševa do Grbavice
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#5189 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zateznistub »

kloniran wrote:
e ne sjekao ti ja sad karticu da udovoljim.

lokacija nije na ravnom, al to nije ni bitno, godinama isti problem a oni ga nisu bili u stanju rijesiti
ja telefon imam vise od 17 godina i nikad nije bio bolji prijem.
eronet i mtel su to rijesili postavljanjem vece bandere
kod ovih drvo haman prestiglo visinu repetitora
valjda im operativci imaju strah od visine :lol:
:lol:
To imaš dual sim sa različitim veličinama slotova?
User avatar
haloo_korisnik
Posts: 109
Joined: 30/10/2017 14:14

#5190 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by haloo_korisnik »

kloniran wrote:
zateznistub wrote: Me zanima ma ravna adresa.
A deder zamijeni portove pa onda slikaj
e ne sjekao ti ja sad karticu da udovoljim.

lokacija nije na ravnom, al to nije ni bitno, godinama isti problem a oni ga nisu bili u stanju rijesiti
ja telefon imam vise od 17 godina i nikad nije bio bolji prijem.
eronet i mtel su to rijesili postavljanjem vece bandere
kod ovih drvo haman prestiglo visinu repetitora
valjda im operativci imaju strah od visine :lol:
nije tu samo pitanje "visina bandera" nego i prepterećensat mreže bhtelekoma sto ovi bhtelekomci mudro prešućuju,
jednostavno imaju veće koristenje mreže od programiranih kapaciteta postavljenih nekad savni, a ne pada im na pamet da investiraju dalje, i naravno da je mreža non stop zagušena, pa je brzina interneta nula

jel to na Trebeviću moras surfat
User avatar
haloo_korisnik
Posts: 109
Joined: 30/10/2017 14:14

#5191 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by haloo_korisnik »

zateznistub wrote:
haloo_korisnik wrote:
zateznistub wrote: Bila bi itekako da je bht u pitanju :wink:
nije uopste bitno ko je u pitanju
poenta je na potenciranju 3G na Trebeviću!!!
a što ti ne kontaš

znas li zasto uopste služi 3G mreža
koja joj je primarna funkcija
Konvercija? :shock:
znači ne znas osnovnu svrhu 3G pa i 4G mreže

da te malo obrazujem
VoLTE – sljedeća faza razvoja 4G mreža

Tijekom demonstracije prikazan je i VoLTE, poznatiji i kao Voice over LTE poziv. Naime, od početka implementacije LTE mreža, one su bile predviđene samo za podatkovni promet dok bi se prilikom uspostave poziva, mreža modificirala na 3G ili 2G kvalitetu. Razvojem 4G tehnologije omogućena je i uspostava poziva u 4G okruženju što omogućava značajno bržu uspostavu poziva, gotovo u realnom vremenu, još bolju akustičku kvalitetu govora, ali i veći kapacitet mreže odnosno mogućnost apsorpcije većeg broja korisnika po pojedinoj baznoj stanici. VoLTE će biti u široj upotrebi kad se na tržištu pojavi dovoljan broj uređaja koji podržavaju ovu funkcionalnost.
elem, za razgovor na Trebeviću ili nekoj drugoj vukojebini NE TREBA 3G čak i bolje da ga nena ako je slab, jer će razgovor biti isprekidan, (to je ono kad se neke neznalice žale da im se prekida razgovor, a on na slaboj 3G mreži i normalno da će biti nekvalitetan poziv) i onda je 2G čak preporučljiv i poželjan
a surfanje na Trebeviću ili negdje drugo u orirodi.... čista glupost
Last edited by haloo_korisnik on 12/11/2017 22:46, edited 1 time in total.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#5193 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zateznistub »

haloo_korisnik wrote: znači ne znas osnovnu svrhu 3G pa i 4G mreže

da te malo obrazujem
VoLTE – sljedeća faza razvoja 4G mreža

Tijekom demonstracije prikazan je i VoLTE, poznatiji i kao Voice over LTE poziv. Naime, od početka implementacije LTE mreža, one su bile predviđene samo za podatkovni promet dok bi se prilikom uspostave poziva, mreža modificirala na 3G ili 2G kvalitetu. Razvojem 4G tehnologije omogućena je i uspostava poziva u 4G okruženju što omogućava značajno bržu uspostavu poziva, gotovo u realnom vremenu, još bolju akustičku kvalitetu govora, ali i veći kapacitet mreže odnosno mogućnost apsorpcije većeg broja korisnika po pojedinoj baznoj stanici. VoLTE će biti u široj upotrebi kad se na tržištu pojavi dovoljan broj uređaja koji podržavaju ovu funkcionalnost.
:pisnuo:
Kralju
User avatar
haloo_korisnik
Posts: 109
Joined: 30/10/2017 14:14

#5194 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by haloo_korisnik »

ja eto bitno hoće li otvorit internet za stoti ili devedeseti dio sekunde
a pričalo se i 64 i 128 kbps flatu
bolje je imati flat kojeg bhtelekom ne daje na ultri, nego veću brzinu za onu pisljivu gigu od 10 KM na ultri
User avatar
haloo_korisnik
Posts: 109
Joined: 30/10/2017 14:14

#5195 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by haloo_korisnik »

zateznistub wrote:
haloo_korisnik wrote: znači ne znas osnovnu svrhu 3G pa i 4G mreže

da te malo obrazujem
VoLTE – sljedeća faza razvoja 4G mreža

Tijekom demonstracije prikazan je i VoLTE, poznatiji i kao Voice over LTE poziv. Naime, od početka implementacije LTE mreža, one su bile predviđene samo za podatkovni promet dok bi se prilikom uspostave poziva, mreža modificirala na 3G ili 2G kvalitetu. Razvojem 4G tehnologije omogućena je i uspostava poziva u 4G okruženju što omogućava značajno bržu uspostavu poziva, gotovo u realnom vremenu, još bolju akustičku kvalitetu govora, ali i veći kapacitet mreže odnosno mogućnost apsorpcije većeg broja korisnika po pojedinoj baznoj stanici. VoLTE će biti u široj upotrebi kad se na tržištu pojavi dovoljan broj uređaja koji podržavaju ovu funkcionalnost.
:pisnuo:
Kralju
smij se samom sebi
vjeriovatno si pametniji od bug portala sa kojeg je dotićni članak
https://www.bug.hr/vijesti/vipnet-dize- ... 55570.aspx
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#5196 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Tesla Edison »

bumerangss wrote:


Ne znam kojeg sam septembra isao u Mostar da gledam skokove. Išao s vozom. Iz Sarajeva krenula 3 voza oko 1000 ljudi je bilo. Meni prvi put da udjem u talgo voz i stvarno je super, udoban, klimatiziran, sjedista se mogu okretati kako kome odgovara, svako sjediste ima uticnicu za punjac, TV da gledas filmove i naravno wi-fi ali skroz slab net da li zbog tolike raje sto su se svi nakacili ili je zbog terena, kanjona, tunela... neupotrebljivo skroz!

Ja hade jbo wi-fi kad imam Moj mini pa presao na 3G kad šipak ni to skoro da nije ferceralo. Haj nema veze... gledao skokove na musali i snimio kratki video i da stavim na fb da me raja vide da se prijavim :D kad razocarenje, ucitavalo se preko 20 minuta a imao sam neiskoristenu gigu brzog neta :roll:

Poslije otisao na pivu u zapadni Mostar tamo signal nikakav a zatim otisao na cevape u istocni Mostar e tu je islo inekako :P

Tako da ni signal BHTelecoma nije za pohvaliti :skoljka:
Što se vozova tiče, jačeg od mene nećeš naći. Prošao sam cijelu Bosnu vozom, jedino još nisam do Bihaća al čekam da proradi i za Krajinu i redovan ću biti putnik.

Što se signala tiče na Južnoj pruzi, od Hadžića do Raštana (pred Mostarom), možeš zaboraviti mobitel. Nema signala niti od jednog operatera. Razlog su tuneli i velika visina na bradinskoj rampi. Od Sarajeva do Čapljine ima na desetine tunela i signala jednostavno nema. Čak ni hallooov odnosno dilejin konvertor ne pomaže :D jer nema ni 2G već se pojavljuje sporadično u tragovima. Nažalost željeznice su u banani najviše zbog slabog interesovanja putnika i nikome se ne isplati ulaganje u mrežu na toj dionici. Nadati se boljem svakako pogotovo puštanjem Talgo vagona u promet. Što se tiče koridora 5, od Sarajeva do Doboja signal 3G-a je pun (BH Telecom) čitavom dionicom osim kroz tunel Vranduk. Od Doboja do Dobrljina, 3G mreže (BH Telecom) ima na 90% dionice. Od Bosanskog Novog do Bihaća je situacija slična kao i na Južnoj pruzi. Ima dosta tunela i kanjon Une od Bosanske Krupe do Srbljana uveliko otežava situaciju. Često tuda prolazim autom pa znam da nije baš sjajno a pruga, za razliku od ceste, ima dosta tunela što opet otežava cijelu situaciju.

Za željeznice najbolje rješenje je GSM-R sistem (sada već LTE-R) odnosno mobilni GSM standard razvijen isključivo za željeznice. Tim standardom bi se pokrila kompletna pruga sa dostupnošću od pet devetki. U vagonima bi tad bile mikro bazne stanice za GSM/UMTS/LTE mreže te wifi dostupan kompletnom dionicom a dispečerski centar bi u svakom momentu znao gdje se voz nalazi i sigurnost bi također bila drastično poboljšana.
Naravno u ovakvoj državi to je trenutno naučna fantastika. Za utjehu je to što se bar vozimo najsavremenijim vagonima u svijetu (ako nisu broj jedan, sigurno su u top 10 u svijetu) pa nadati se da će jednog dana i komunikacije u istim biti poboljšane.
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#5197 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by thekupus »

Najsavremeniji? Pa vozio sam se u zadnjih pet godina u modernijim po Poljskoj, Njemačkoj, Japanu i Francuskoj. Mogu misliti sta sad imaju tamo. Ovi jesu nevjerovatni za nas, ali da su najmoderniji, nema šanse.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#5198 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

zateznistub wrote:
kloniran wrote:
e ne sjekao ti ja sad karticu da udovoljim.

lokacija nije na ravnom, al to nije ni bitno, godinama isti problem a oni ga nisu bili u stanju rijesiti
ja telefon imam vise od 17 godina i nikad nije bio bolji prijem.
eronet i mtel su to rijesili postavljanjem vece bandere
kod ovih drvo haman prestiglo visinu repetitora
valjda im operativci imaju strah od visine :lol:
:lol:
To imaš dual sim sa različitim veličinama slotova?
yes, hebena hibridna govna
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#5200 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

zateznistub wrote:Ma jah
ma sad se i popravio signal kakav je bio prije par godina
to je bio horor
nije se moglo ni napolju pricati
sad već može i u kući ako se izbjegavaju dead spots 8-) :lol:
Post Reply