Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#3276 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Averus »

Ok, sad mi već treba pomoć...
Covenant mi prikazuje samo 720p filmove...

Registrovao sam se na Alluc, unio API u settingsu covenanta, a ne prikazuje mi alluc uopšte kao source :oops:




Ah da, dobar add-on za serije tipa X Factor i slične ili drugačije reality emisije? :skoljka:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3277 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Averus wrote:Ok, sad mi već treba pomoć...
Covenant mi prikazuje samo 720p filmove...

Registrovao sam se na Alluc, unio API u settingsu covenanta, a ne prikazuje mi alluc uopšte kao source :oops:




Ah da, dobar add-on za serije tipa X Factor i slične ili drugačije reality emisije? :skoljka:
Nisi dobro nešto odradio. Jesi api key unio u sekciji gdje piše alluc? Provjeri dobro jesi li tačno ukucao key, ima milion nekih cifri i slova, lako se pogriješi. I na kraju, nakon ukucavanja api keya, odradi clear cashe i clear providers.

Za ovo drugo ti ne mogu pomoći, nemam pojma, ne pratim to. :D
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#3278 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Averus »

Doslovno uradio copy-paste :D
Pogledam poslije ponovo, sad mi mrsko :oops:
User avatar
emirsarajevo
Posts: 252
Joined: 27/09/2010 13:01

#3279 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by emirsarajevo »

fortaleza wrote:
emirsarajevo wrote:Molim za top 5 addona za filmove. Hvala!
Covenant je glavni, do sad nije bilo filma kojeg nisam pronasao... uz to se registriraj na Alucc i unesi u addon Covenant, tako dobijes jos vise full HD linkova.

Ima na you tubeu tutorial od par minuta, jednostavno je.
Bravo lave za Alluc! Sada je Covenant pravi!
Zivio!
zippoo87
Posts: 15654
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3280 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zippoo87 »

mozda je problem sa FHD rezolucijom i u odabiru filmova
mozda neki ocekuju FHD linkove od filmova koji su izasli u roko do mjesec dana...za takve filmove ne postoji FHD rezolucija i to su vecinom ili cam ili web ripovi

za starije filmove,redovno imam FHD linkove...mada meni to i ne igra toliku ulogu,jer gledam iz poprilicne udaljenosti i na 32 incnom tvu...tako da je i 720p odgovarajuca rezolucija
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3281 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Kome se ne da zezati sa alluc i sličnim api key-evima, preporuka za dva odlična addona - Poseidon i Triton. Oba se nalaze u istom repositoryu. Uputstvo za instaliranje: http://whyingo.org/poseidon-add-on-kodi ... all-guide/

Poseidon sam već ranije spominjao, ali su ga u međuvremenu ispeglali i ''napunili'' različitim izvorima, tako da mu nije potreban api key, nalazi ogroman broj HD sadržaja i bez njega.

Triton je neki mix nekoliko addona, najviše vuče na Elysium, isto odlično radi bez api keya.

Znam da mi stari lisci imamo sve moguće accounte, ali ako naleti neko novi, ovo će mu dobro doći. :D
brazzo19
Posts: 3163
Joined: 25/09/2008 13:43

#3282 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Sta je sa titlovi.com evo vec dva dana mi ne izbacuje nikakve titlove koji god film ili seriju pokrenem, radilo do sad sve ok, opensubtitles i dalje radi ....
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#3283 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Cavendish »

brazzo19 wrote:Sta je sa titlovi.com evo vec dva dana mi ne izbacuje nikakve titlove koji god film ili seriju pokrenem, radilo do sad sve ok, opensubtitles i dalje radi ....
Isti problem imam i upravo htjedoh da postavim pitanje zna li tko u čemu je problem. Ili da li postoji drugi način za ubacivanje titlova. Prijevodi-online imaju odlučne prevode za serije ali ih nema na popisu ponuđenih stranica.
brazzo19
Posts: 3163
Joined: 25/09/2008 13:43

#3284 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Cavendish wrote:
brazzo19 wrote:Sta je sa titlovi.com evo vec dva dana mi ne izbacuje nikakve titlove koji god film ili seriju pokrenem, radilo do sad sve ok, opensubtitles i dalje radi ....
Isti problem imam i upravo htjedoh da postavim pitanje zna li tko u čemu je problem. Ili da li postoji drugi način za ubacivanje titlova. Prijevodi-online imaju odlučne prevode za serije ali ih nema na popisu ponuđenih stranica.
opensubtitles je odlican ja koristim samo njih i titlovi.com sto se tice kodija.
User avatar
vicious
Posts: 6877
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#3285 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

Na opensubtitles ima puno titlova rađenih sa google translate, nema nikakve kontrole kvaliteta. Jedino mislim ako prijaviš da neki titl ne valja da ga skinu, ali rijetko kome se da peglati s tim jer se moraš prvo logirati na stranicu da bi ocijenio titl.

Prijevodi-online nisu podržani u kodiju, tako da titlovi.com imaju najbolje prevode zato što su provjereni, ne može se naići na fuš kao na opensubtitles. A ne znam zašto sad ne rade titlovi.com, vjerovatno je neki trenutni problem.
zippoo87
Posts: 15654
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3286 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zippoo87 »

drugovi,trebam pomoc
naime,danas sam formatirao laptop i prije formata sam uradio backup kodija...skinuo backup addon i odradio i snimio na usb stick ,medjutim sada kada uradim restore,nista se ne desava
nema addona,nema nista...kao da nisam ni uradio restore

takodjer sam pokusao kopirati foldere addons i userdata u folder od kodija ali opet nista

je li nesto pogresno radim ili ovaj nacin ne fercera ?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3287 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Ko voli mobdro aplikaciju, evo napokon izašao addon pod imenom Mobdina.
http://www.wirelesshack.org/how-to-inst ... addon.html
zippoo87
Posts: 15654
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3288 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zippoo87 »

znaci niko ne odgovara za restore backup-a...znaci morati cu rucno dodati par izvora i addona...hajde nije strasno :D
User avatar
Mommy's_little_ Monster
Posts: 193
Joined: 27/02/2008 23:23

#3289 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Mommy's_little_ Monster »

Cavendish wrote:Isti problem imam i upravo htjedoh da postavim pitanje zna li tko u čemu je problem. Ili da li postoji drugi način za ubacivanje titlova. Prijevodi-online imaju odlučne prevode za serije ali ih nema na popisu ponuđenih stranica.
Možeš skinuti titlove na računar pa ih učitati u playeru. Kada pustiš film, ideš mislim na ono audio dugme, i tu imaš opciju da ručno dodaš titlove.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3290 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

zippoo87 wrote:znaci niko ne odgovara za restore backup-a...znaci morati cu rucno dodati par izvora i addona...hajde nije strasno :D
Znači niko nije ulazio u tu petljaniju. :D Ma najbolje ti je odraditi čistu instalaciju, jbg, pola sata u vrh glave posla.
zippoo87
Posts: 15654
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3291 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zippoo87 »

irac300 wrote:
zippoo87 wrote:znaci niko ne odgovara za restore backup-a...znaci morati cu rucno dodati par izvora i addona...hajde nije strasno :D
Znači niko nije ulazio u tu petljaniju. :D Ma najbolje ti je odraditi čistu instalaciju, jbg, pola sata u vrh glave posla.
odradio sma cistu i sada imam kodi "go ko od majke rodjen" :P
dodati cu par addona rucno...svakao je na laptopu pa na njemu puno i ne gledam kodi,ali neka ima spreman

uglavnom ja mogureci sto se tice backupa i restorea...da od toga nema nista i da nista ne vrati...tako da ako neko bude pokusavao,da zna da od toga nema nista...barem preko "backup" addona iz kodi repositorija
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#3292 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by shalla »

Ja nekidan uradio clean install, dodao covenant jer mi ništa drugo ne treba i uradio ovo sa allucom, sve zajedno 10 minuta :mrgreen:
zippoo87
Posts: 15654
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3293 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zippoo87 »

shalla wrote:Ja nekidan uradio clean install, dodao covenant jer mi ništa drugo ne treba i uradio ovo sa allucom, sve zajedno 10 minuta :mrgreen:
ja dodam jos i serbialive...bude ovih kanala sa IPTV a...HBO i tako to pa i to nekada gledam
ostalo ni meni ne treba

EDIT:
gotovo
instaliran covenant,elysium ,i jos neki addoni,takodjer liveserbia i to je to
covenant takodjer povezan sa alluc APIjem i evo FHD linkova kao kise :D
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#3294 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Cavendish »

Mommy's_little_ Monster wrote:
Cavendish wrote:Isti problem imam i upravo htjedoh da postavim pitanje zna li tko u čemu je problem. Ili da li postoji drugi način za ubacivanje titlova. Prijevodi-online imaju odlučne prevode za serije ali ih nema na popisu ponuđenih stranica.
Možeš skinuti titlove na računar pa ih učitati u playeru. Kada pustiš film, ideš mislim na ono audio dugme, i tu imaš opciju da ručno dodaš titlove.
:thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#3295 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dječak sa šibicama »

zippoo87 wrote:
shalla wrote:Ja nekidan uradio clean install, dodao covenant jer mi ništa drugo ne treba i uradio ovo sa allucom, sve zajedno 10 minuta :mrgreen:
ja dodam jos i serbialive...bude ovih kanala sa IPTV a...HBO i tako to pa i to nekada gledam
ostalo ni meni ne treba

EDIT:
gotovo
instaliran covenant,elysium ,i jos neki addoni,takodjer liveserbia i to je to
covenant takodjer povezan sa alluc APIjem i evo FHD linkova kao kise :D
Odakle skidas/instaliras Liveserbia?

Ako moze tacan link, jer meni nesto zeza, ne zeli mi instalirati ocito sam pogresan izvor izabrao.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3296 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

dječak sa šibicama wrote:
zippoo87 wrote:
shalla wrote:Ja nekidan uradio clean install, dodao covenant jer mi ništa drugo ne treba i uradio ovo sa allucom, sve zajedno 10 minuta :mrgreen:
ja dodam jos i serbialive...bude ovih kanala sa IPTV a...HBO i tako to pa i to nekada gledam
ostalo ni meni ne treba

EDIT:
gotovo
instaliran covenant,elysium ,i jos neki addoni,takodjer liveserbia i to je to
covenant takodjer povezan sa alluc APIjem i evo FHD linkova kao kise :D
Odakle skidas/instaliras Liveserbia?

Ako moze tacan link, jer meni nesto zeza, ne zeli mi instalirati ocito sam pogresan izvor izabrao.
Ovo je jedini izvor:

http://livetvkodiserbia.com/kodi/repository
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#3297 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Cavendish »

Možda ne postavljam ovo pitanje na pravom mjestu ali se možda nađe neko ko zna odgovor. Naime kada spojim laptop sa LCD tv preko HDMI kabla imam utisak, ustvari siguran sam, da mi slika na tv-u pomalo šteka odnosno ne ide onako tečno kao na laptop. Sada da li je to do laptopa ili tv-a ili možda do HDMI kabla? Ili jednostavno tako mora biti ili možda postoji neki trik? Sada bojim se kada kupim Android box da mi ne bude ista situacija.
sabanss
Posts: 4601
Joined: 13/08/2006 11:20

#3298 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by sabanss »

Cavendish wrote:Možda ne postavljam ovo pitanje na pravom mjestu ali se možda nađe neko ko zna odgovor. Naime kada spojim laptop sa LCD tv preko HDMI kabla imam utisak, ustvari siguran sam, da mi slika na tv-u pomalo šteka odnosno ne ide onako tečno kao na laptop. Sada da li je to do laptopa ili tv-a ili možda do HDMI kabla? Ili jednostavno tako mora biti ili možda postoji neki trik? Sada bojim se kada kupim Android box da mi ne bude ista situacija.
Ne mora biti ista situacija i vjerovatno nece...

Mozda ti je laptop CP|U ili graficka preslabi, mozda pustas 4k video, mozda ne valja HDMI, ne valja drajver na laptopu, nisu ti dobre postavke, moze biti svasta :D
harera
Posts: 197
Joined: 09/07/2005 14:27

#3299 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by harera »

Da li samo kod mene prevodi ne rade od sinoc ?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3300 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

harera wrote:Da li samo kod mene prevodi ne rade od sinoc ?
Ne rade titlovi.com par dana, opensubtitles i podnaslovi rade.
Post Reply