Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3251 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Radar71 wrote:
irac300 wrote:
Radar71 wrote:neće za elysium :-?

Image
Pa klikni dole gdje pise "generate a new api key".
Kliknem ja, onda dalje http://prntscr.com/gr7i1e
treba ovo ono i odustao :mrgreen:
Jeste, malo je komplikovanija registracija. Ali isplati se, vjeruj mi. Elysium radi k'o doksa sa ovom opcijom. Evo ovdje na klipu objasnjenje kako se registrovati. (ne moras prave podatke i br. telefona ubacivati, samo lupaj)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=z8H7svE2 ... e=youtu.be[/youtube]

Edit
Lijepio sam youtube link sa telefona, ne znam da li ce raditi. Nisam uz racunar trenutno.
User avatar
Radar71
Posts: 7293
Joined: 21/07/2010 15:43

#3252 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Radar71 »

Irac hvala po ko zna koji put :thumbup:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3253 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

brazzo19 wrote:Hvala puno Irac, brat si ko i uvijek :)

Postoji li mogucnost da se kako mobdro instalira na kodi ili preko kodija posto mi izgleda ovaj tv ne dozvoljava instalaciju thirdh part aplickacija nego samo one koju su na trg play.u pa zato ?
http://www.wirelesshack.org/how-to-inst ... ypton.html

Eto ti Mobdro, jebo te Mobdro. :D Provjereno radi unutar streamhub addona, ili live hub.
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#3254 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

brazzo19 wrote:Hvala puno Irac, brat si ko i uvijek :)

Postoji li mogucnost da se kako mobdro instalira na kodi ili preko kodija posto mi izgleda ovaj tv ne dozvoljava instalaciju thirdh part aplickacija nego samo one koju su na trg play.u pa zato ?
Da malo pomognem ircu :D
Addon za mobdro inegrisanu aplikaciju je not sure a repozitorij sam zaboravio, guglaj.
A na televizoru možeš preko USB sticka es file explorera instalirati sve kao i na boxu samo u postavkama tv omogući instaliranje sa nepoznatih izvora i to je to, bio Sony ili Philips.
brazzo19
Posts: 3163
Joined: 25/09/2008 13:43

#3255 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

moke_31 wrote:
brazzo19 wrote:Hvala puno Irac, brat si ko i uvijek :)

Postoji li mogucnost da se kako mobdro instalira na kodi ili preko kodija posto mi izgleda ovaj tv ne dozvoljava instalaciju thirdh part aplickacija nego samo one koju su na trg play.u pa zato ?
Da malo pomognem ircu :D
Addon za mobdro inegrisanu aplikaciju je not sure a repozitorij sam zaboravio, guglaj.
A na televizoru možeš preko USB sticka es file explorera instalirati sve kao i na boxu samo u postavkama tv omogući instaliranje sa nepoznatih izvora i to je to, bio Sony ili Philips.
Fazon je u tome sto na postavkama tv u opcijama nema nigdje to da kliknem da omogucim instaliranje sa nepoznatih izvora :D
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#3256 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Doda37 »

brazzo19 wrote:
moke_31 wrote:
brazzo19 wrote:Hvala puno Irac, brat si ko i uvijek :)

Postoji li mogucnost da se kako mobdro instalira na kodi ili preko kodija posto mi izgleda ovaj tv ne dozvoljava instalaciju thirdh part aplickacija nego samo one koju su na trg play.u pa zato ?
Da malo pomognem ircu :D
Addon za mobdro inegrisanu aplikaciju je not sure a repozitorij sam zaboravio, guglaj.
A na televizoru možeš preko USB sticka es file explorera instalirati sve kao i na boxu samo u postavkama tv omogući instaliranje sa nepoznatih izvora i to je to, bio Sony ili Philips.
Fazon je u tome sto na postavkama tv u opcijama nema nigdje to da kliknem da omogucim instaliranje sa nepoznatih izvora :D
u programu Kodi, ne na tv-u
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#3257 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

Ima i na tv-u i na kodiju.
brazzo19
Posts: 3163
Joined: 25/09/2008 13:43

#3258 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

na kodiju ima na tv.u nema philips pus6501 da recimo instaliram aplikaciju koji skinem sa neta mobdro popcorn ili recimo terarium tv ......
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3259 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

brazzo19 wrote:na kodiju ima na tv.u nema philips pus6501 da recimo instaliram aplikaciju koji skinem sa neta mobdro popcorn ili recimo terarium tv ......
Pa eno gore stavio sam ti link. Instaliraj streamhub repository, unutar njega stoje dva ili tri addona (ne znam zašto je to tako, ne pokazuje uvijek isto). Ako su dva, instaliraj streamhub, unutar njega ima sekcija livetv, a unutar nje API android, tu ti je mobdro i svi kanali rade kao i na aplikaciji mobdro. Ako su tri addona, instalitaj live hub, u njemu ti je isto ta API android sekcija.
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#3260 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Puf »

Raja sta da snimam a da imam ove kanale sa kablovske ili da mogu da gledam filmove ali da imam prevode?
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#3262 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

Malo sam guglao i naletim na dobar adon za acestream, zove se Adryanlist. Ima istu sekciju sa sportskim kanalima koja je bila na Castawayu plus ima i arenavision i još hrpu nekih drugih sekcija. Dakle, više nego dostojna zamjena za Castaway :thumbup:
betametazon
Posts: 1606
Joined: 22/06/2011 23:56

#3263 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by betametazon »

Postovanje...da li na ovom Convenantu idu domaci filmovi? Pretrazim prvo Armina pa onda i sevdah za Karima i nadje ih ali kad pustim nekakvi deseti filmovi, americki...? :-)
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#3264 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by shalla »

Samo da SezonlukDizi poželim dug i sretan život, Bog mu lijepo zdravlje dao :mrgreen:
Gledam Narcos, sve 1080, ljubi ga Shalla :lol:
betametazon
Posts: 1606
Joined: 22/06/2011 23:56

#3265 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by betametazon »

Jesam li ja toliki ters, jebo te convenant...ili nema filma ili nema titla ili titl ide minutu ispred filma a ne mogu ga podesit (micem ja ono stelovanje naprijed nazad ali isto da i ne micem)...nisam dva filma odgledo da valja...
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3266 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

betametazon wrote:Jesam li ja toliki ters, jebo te convenant...ili nema filma ili nema titla ili titl ide minutu ispred filma a ne mogu ga podesit (micem ja ono stelovanje naprijed nazad ali isto da i ne micem)...nisam dva filma odgledo da valja...
Ti domaci filmovi nisu bas zanimljivi sajtovima odakle covenant vuce stream.

Ne znam koje filmove trazis? Sto se tice titlova, ako titl toliko bjezi, znaci da nije odgovarajuci za taj stream, potrazi drugi.
User avatar
emirsarajevo
Posts: 252
Joined: 27/09/2010 13:01

#3267 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by emirsarajevo »

Molim za top 5 addona za filmove. Hvala!
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#3268 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by fortaleza »

emirsarajevo wrote:Molim za top 5 addona za filmove. Hvala!
Covenant je glavni, do sad nije bilo filma kojeg nisam pronasao... uz to se registriraj na Alucc i unesi u addon Covenant, tako dobijes jos vise full HD linkova.

Ima na you tubeu tutorial od par minuta, jednostavno je.
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#3269 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Averus »

Eh, nakon godina i godina, ponovo sam instalirao XBMC, odnosno KODI :)
Moram reći da su napravili veliki napredak u odnosu na ono što sam vidio davno nekad...

Yatse remote je odličan - podržava i wake on lan varijantu, pa laptop ispod TV-a dođe kao odličan media player. Isto kao da imam smart TV :D


Nabacio sam Covenant, za filmove je odličan, ali neke manje popularne serije su u lošim rezolucijama...

Ima li mi neko preporučiti dobar add-on za gledanje serija? :)





Također, preporuka za kakve dodatne add-one, koje ni ne znam da mi trebaju dok ih nemam, dobrodošla :D
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3270 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Averus wrote:Eh, nakon godina i godina, ponovo sam instalirao XBMC, odnosno KODI :)
Moram reći da su napravili veliki napredak u odnosu na ono što sam vidio davno nekad...

Yatse remote je odličan - podržava i wake on lan varijantu, pa laptop ispod TV-a dođe kao odličan media player. Isto kao da imam smart TV :D


Nabacio sam Covenant, za filmove je odličan, ali neke manje popularne serije su u lošim rezolucijama...

Ima li mi neko preporučiti dobar add-on za gledanje serija? :)





Također, preporuka za kakve dodatne add-one, koje ni ne znam da mi trebaju dok ih nemam, dobrodošla :D
Covenant ti je najbolji, imaš ih još sepet, al' su svi na sličan fazon. Možda malo drugačiji je Duckpool. Inače, registruj se na alluc stranici da dobiješ api key, onda ga ukucaj u Covenant, tada ćeš imati mnogo više HD linkova. Ne znam koje serije pratiš, ali sa ovom opcijom mora naći HD rezoluciju (osim ako ne pratiš Kamiondžije). :D Imaš sve detaljno objašnjeno u ovom tutorijalu:
[youtube]http://youtu.be/e5aNIcueTNg[/youtube]
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3271 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Inače, koji je k**** sa ovim youtube linkovima? Evo nikako ne mogu klip da objavim, džaba što izbacim slovo ''s'' iz https.
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#3272 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Averus »

irac300 wrote:Inače, koji je k**** sa ovim youtube linkovima? Evo nikako ne mogu klip da objavim, džaba što izbacim slovo ''s'' iz https.

ide ti http://youtube.com/watch?v=e5aNIcueTNg

Mora puni link, ti si postavio skraćeni :)



I hvala za upute, sad ću se baciti na Alluc, a nabacio sam Covenant, Bob Unleashed i Maverick TV :)
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3273 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Averus wrote:
irac300 wrote:Inače, koji je k**** sa ovim youtube linkovima? Evo nikako ne mogu klip da objavim, džaba što izbacim slovo ''s'' iz https.

ide ti http://youtube.com/watch?v=e5aNIcueTNg

Mora puni link, ti si postavio skraćeni :)



I hvala za upute, sad ću se baciti na Alluc, a nabacio sam Covenant, Bob Unleashed i Maverick TV :)
Skraćeni je bio drugi pokušaj, isto mi je bilo sa onim regularnim. Nema na čemu, možeš još isprobati i Elysium, Exodus, StreamHub...Kao što rekoh, ne razlikuju se od Covenanta ništa specijalno, osim što Exodus i StreamHub mogu koristiti api key sa alluca, dok za Elysium ti treba api key sa https://www.themoviedb.org/, gdje je malo komplikovanija procedura registracije. Za sport ti je SportsDevil, a za ''kaubojštinu'' dva najbolja su XXX-O-DUS i WhiteCream. Sve upute kako ih instalirati imaš na youtube.
User avatar
luminator
Posts: 305
Joined: 26/10/2013 19:42

#3274 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by luminator »

Prije desetak dana sam na neki stari laptop instalirao openelec. Uglavnom radi filmova i serija. Exodus i covenant rade dobro, rekao bih.

Prije toga nisam imao nikakvih iskustava sa Kodijem.

Da li je neko probao openelec, ali i instalaciju Kodija na Windowsu, npr.
Ima li bitnih razlika?
zippoo87
Posts: 15654
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3275 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zippoo87 »

luminator wrote:Prije desetak dana sam na neki stari laptop instalirao openelec. Uglavnom radi filmova i serija. Exodus i covenant rade dobro, rekao bih.

Prije toga nisam imao nikakvih iskustava sa Kodijem.

Da li je neko probao openelec, ali i instalaciju Kodija na Windowsu, npr.
Ima li bitnih razlika?
ja kodi i koristim na windowsima i nema nikavie razlike ni problema
upustva za stimanje odredjenog addona imas po netu,ukucas u google naziv i sve ti izbaci ili na youtube

sinoc sam gledao film hitman's bodyguard i nisam ni znao da ima FHD snimak...covenant je nasao FHD...tako je pisalo
slika je bila odlicna a i film nije los
Post Reply