PC gamerske konfiguracije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Free Spirit
Posts: 354
Joined: 03/02/2014 20:01

#2551 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Free Spirit »

FasterThanLight wrote: ako cemo biti fer, uzeo si najdrasticnije promjene highend modela gdje na pocetku nabiju nerealnu cijenu
i nadaju se da ce se neko zeznut pa uzet .
Bez obzira na naše cijene, i vani će u početku uvijek poskupiti ova roba jer ljudi stvaraju višak potražnje. Sa 6000 serijom intelovih procesora je to baš izraženo bilo, u prva 2 mjeseca se nenormalno napuhale cijene, a kod nas se to još više odrazilo. To je bio problem i sa rx 480, pogotovo 4GB verzija. Nije se mogla kupiti nigdje i normalno da će porasti cijena.

Pročitaj moj predzadnji post, nije bitna sama cijena nego razlika vani i ovdje. I naravno da ću uzimati najjeftinije primjerke, isto kao što uzimam i najjeftinije kad poredim na npr newegg i sličnim stranicama.

"besplatni" duh :lol:
dobro dobar
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4420
Joined: 21/02/2011 12:56

#2552 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by REDDEVILS »

http://imtec.ba/graficke-kartice/28306- ... -ddr5.html

http://imtec.ba/graficke-kartice/28311- ... -ddr5.html

http://imtec.ba/graficke-kartice/28310- ... -ddr5.html

http://imtec.ba/graficke-kartice/28110- ... 21352.html

http://imtec.ba/graficke-kartice/27904- ... 22199.html

Stigle nove graficke u imtec ali starim grafickim karticama jos cijena ne pada a kontam do kraja godine uzeti komp do jedno 3000 KM

Evo konfiguracije compa

Asus MB ROG Maximus VIII Hero LGA 1151, Intel Z170

ntel Core i7 6700K 4,0 GHz, LGA1151

Cooler Master hladnjak za CPU V8 GTS

Kingston HyperX SAVAGE 32GB DDR4 2400MHz (2x16GB)

Asus nVidia GeForce GTX 1060 Gaming 6GB DDR5

Kingston SSD HyperX Savage 120GB, SHSS3B7A/120G bundle kit

Cooler Master PSU V Series V650S 650W Semi-Modular

NOCTIS 450 - BLACK + RED

E sad me zanima dali ce ova napojna od 650 w moci sve ovo da podnese a comp cu koristiti za gaming i za obradu videa photo shop i upload molio bih da mi neko odgovori valja li ova sta konfiguracija i dali treba neki izmjena kod sebe vec imam 2 TB Hard disk. Hvala unaprjed :bih:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#2553 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by avaks »

@Reddevil napojna će moći bez problema...
Jesi li striktno vezan za imtec? Preko pika možeš uzeti i jaču konfiguraciju i da uštediš dosta novaca...
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#2554 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Ako nećeš raditi overclock - nemoj uzimati procesor sa oznakom "K" i ne uzimaj ploču chipset Z
Ako hoćeš raditi overclock, onda uzmi vodeni cooler da bi mogao izvući maksimum.
Ako hoćeš raditi overclock, možda bi bilo dobro uzeti malo jaču napojnu (wattažom), ali i dalje budi siguran da je među najboljim, da nije raidmax isl. Inače, ta je CM odlična koju si naveo, V serija razvaljuje.
SSD od 120GB? Uzmi dokazani Samsung Evo 850 500GB za 280KM
GTX1060? Vjerujem da možeš 1080 upakovati za tolike pare...


Ako već imaš 3000KM, onda idi u fazonu "Go all out" i uzmi mašinu da i za 5 godina trese zemlju, ali da znaš za šta si dao pare.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4420
Joined: 21/02/2011 12:56

#2555 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by REDDEVILS »

avaks wrote:@Reddevil napojna će moći bez problema...
Jesi li striktno vezan za imtec? Preko pika možeš uzeti i jaču konfiguraciju i da uštediš dosta novaca...
Nikad ništa nisam uzimao preko pika pa me je malo strah naručiti čitavu konfiguraciju a sto se tiče imteca tu gledam samo cijene određeni komponenti i uspoređivam ih s drugim radnjama a i nadam se da ce biti novogodišnjih popusta. A sto se tiče pika uzecu centralnu nzxt noctis 450 koju sam naso na piku ja mislim da se lik (profil) zove micky 84 :)
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4420
Joined: 21/02/2011 12:56

#2556 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by REDDEVILS »

Averus wrote:Ako nećeš raditi overclock - nemoj uzimati procesor sa oznakom "K" i ne uzimaj ploču chipset Z
Ako hoćeš raditi overclock, onda uzmi vodeni cooler da bi mogao izvući maksimum.
Ako hoćeš raditi overclock, možda bi bilo dobro uzeti malo jaču napojnu (wattažom), ali i dalje budi siguran da je među najboljim, da nije raidmax isl. Inače, ta je CM odlična koju si naveo, V serija razvaljuje.
SSD od 120GB? Uzmi dokazani Samsung Evo 850 500GB za 280KM
GTX1060? Vjerujem da možeš 1080 upakovati za tolike pare...


Ako već imaš 3000KM, onda idi u fazonu "Go all out" i uzmi mašinu da i za 5 godina trese zemlju, ali da znaš za šta si dao pare.
Komponente cu uzeti tek u decembru jer tad imaju i novogodišnja snižena, hvala ti puno na prijedlogu za vodeno hlađene i Samsung ssd evo 850 inače ima jos četiri mjeseca do decembra i dotad cu odabrati najbolju konfiguraciju koja ce me služit najmanje pet godina. A radicu i overcloc :)
Free Spirit
Posts: 354
Joined: 03/02/2014 20:01

#2557 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Free Spirit »

REDDEVILS wrote:
Averus wrote:Ako nećeš raditi overclock - nemoj uzimati procesor sa oznakom "K" i ne uzimaj ploču chipset Z
Ako hoćeš raditi overclock, onda uzmi vodeni cooler da bi mogao izvući maksimum.
Ako hoćeš raditi overclock, možda bi bilo dobro uzeti malo jaču napojnu (wattažom), ali i dalje budi siguran da je među najboljim, da nije raidmax isl. Inače, ta je CM odlična koju si naveo, V serija razvaljuje.
SSD od 120GB? Uzmi dokazani Samsung Evo 850 500GB za 280KM
GTX1060? Vjerujem da možeš 1080 upakovati za tolike pare...


Ako već imaš 3000KM, onda idi u fazonu "Go all out" i uzmi mašinu da i za 5 godina trese zemlju, ali da znaš za šta si dao pare.
Komponente cu uzeti tek u decembru jer tad imaju i novogodišnja snižena, hvala ti puno na prijedlogu za vodeno hlađene i Samsung ssd evo 850 inače ima jos četiri mjeseca do decembra i dotad cu odabrati najbolju konfiguraciju koja ce me služit najmanje pet godina. A radicu i overcloc :)

Ako već hoćeš u prodavnici uzimati, ja ti preporučujem da prvo provjeriš imel.ba i winwin.ba, povoljniji su od imteca 100%. Mada i na pik-u kod provjerenih ljudi nećeš pogriješiti, imaju dugogodišnju reputaciju.
Mentalna Higijena wrote:najjača konfiguracija koju sam dosad vidio u nekog gejmera iz BiH inače twitch gejmer uzima dobru lovu
https://www.twitch.tv/satavej
Ovaj lik je confu kupio kod mickey-a na piku, nešto više od 3000 dao za sve u kompletu ako se dobro sjećam.
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#2558 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Topla preporuka za PIK korisnika Mickey83 :thumbup:


Ma ima do nove godine vremena, taman da smisliš ono "u bobu" šta ti paše :)
caseytron
Posts: 2090
Joined: 01/06/2016 16:42

#2559 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by caseytron »

Prijedlog za neku konfiguraciju 800-1000 KM? Znaci nisam okorjeli gamer da patim od FullHD rezolucije na Ultra detaljima ukljucenim AA na max itd... Znate sta mislim, casual gaming, poneka MP igra, PES s rajom, neki dobar singleplayer naslov s vremena na vrijeme i to je sve. Koliko sam upratio moze se solidna masina uzeti za te pare i samo bih isao na Intel, AMD izbjegavam nasiroko. U pocetku moze i neka tanja graficka tipa 750Ti, poslije bih nagurao na nesto vece kroz godinu-dvije. :-D
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#2560 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

caseytron wrote:Prijedlog za neku konfiguraciju 800-1000 KM? Znaci nisam okorjeli gamer da patim od FullHD rezolucije na Ultra detaljima ukljucenim AA na max itd... Znate sta mislim, casual gaming, poneka MP igra, PES s rajom, neki dobar singleplayer naslov s vremena na vrijeme i to je sve. Koliko sam upratio moze se solidna masina uzeti za te pare i samo bih isao na Intel, AMD izbjegavam nasiroko. U pocetku moze i neka tanja graficka tipa 750Ti, poslije bih nagurao na nesto vece kroz godinu-dvije. :-D

Matična ploča sa 1155 socketom - 60KM
Intel Core i5-3350P - 130KM
Dobra napojna koja će ti trajati kroz dvije-tri konfiguracije sigurno - ~80KM
2x4=8GB DDR3 OC ram - ~80KM
Kućište po tvom izboru - od 60 do 260KM (ovdje sve zavisi od tebe)
GTX 960 ili (moja preporuka) Zadnja generacija AMD RX 470 - 370KM ili 480KM | ili neka ide 750Ti - 250KM
HDD ili SSD - to ti odaberi. Cijene su dosta različite po piku, pa neka neko od kolega tu doda šta bi imao reći :)

Eto, ukupna cifra ti izađe 750KM
Ako hoćeš jaču grafičku, dodaj još stoju-dvije i opet si unutar tog ranga od 800 do 1000KM, a imaš veoma dobru mašinu koja je dosta relevantna, guraće većinu igara na normalnim postavkama (veliki broj njih i na najvišim).

E jedino nisi naveo da li ti treba monitor




Napominjem: Najvažnije ti je uzeti dobru napojnu. Ona će ti biti tu i za nove kompjutere u budućnost, pa se nemoj libiti da daš i koju marku više. Moja topla preporuka ide za Seasonic M12 II seriju, jer su te napojne mraaaaaaaaak.




EDIT: ako hoćeš u budućnosti lakšu nadogradnju, onda možeš ići na 1150 socket i intel pentium 20th anniversary edition koji je isto zvijer - kako za gaming, tako i za overclock
caseytron
Posts: 2090
Joined: 01/06/2016 16:42

#2561 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by caseytron »

Averus wrote:
caseytron wrote:Prijedlog za neku konfiguraciju 800-1000 KM? Znaci nisam okorjeli gamer da patim od FullHD rezolucije na Ultra detaljima ukljucenim AA na max itd... Znate sta mislim, casual gaming, poneka MP igra, PES s rajom, neki dobar singleplayer naslov s vremena na vrijeme i to je sve. Koliko sam upratio moze se solidna masina uzeti za te pare i samo bih isao na Intel, AMD izbjegavam nasiroko. U pocetku moze i neka tanja graficka tipa 750Ti, poslije bih nagurao na nesto vece kroz godinu-dvije. :-D

Matična ploča sa 1155 socketom - 60KM
Intel Core i5-3350P - 130KM
Dobra napojna koja će ti trajati kroz dvije-tri konfiguracije sigurno - ~80KM
2x4=8GB DDR3 OC ram - ~80KM
Kućište po tvom izboru - od 60 do 260KM (ovdje sve zavisi od tebe)
GTX 960 ili (moja preporuka) Zadnja generacija AMD RX 470 - 370KM ili 480KM | ili neka ide 750Ti - 250KM
HDD ili SSD - to ti odaberi. Cijene su dosta različite po piku, pa neka neko od kolega tu doda šta bi imao reći :)

Eto, ukupna cifra ti izađe 750KM
Ako hoćeš jaču grafičku, dodaj još stoju-dvije i opet si unutar tog ranga od 800 do 1000KM, a imaš veoma dobru mašinu koja je dosta relevantna, guraće većinu igara na normalnim postavkama (veliki broj njih i na najvišim).

E jedino nisi naveo da li ti treba monitor




Napominjem: Najvažnije ti je uzeti dobru napojnu. Ona će ti biti tu i za nove kompjutere u budućnost, pa se nemoj libiti da daš i koju marku više. Moja topla preporuka ide za Seasonic M12 II seriju, jer su te napojne mraaaaaaaaak.




EDIT: ako hoćeš u budućnosti lakšu nadogradnju, onda možeš ići na 1150 socket i intel pentium 20th anniversary edition koji je isto zvijer - kako za gaming, tako i za overclock
Dobra ponuda, samo iskreno tog i5 lagano gazi vrijeme, a kad uzimam volim da dobijem garanciju bar godinu dana. Sto se tice mene, ja uzmem racunar i dok traje ne mijenjam, evo ovaj je jos iz 2006-te godine i sluzi odlicno, samo je za gaming naravno shit.

Uspio sam izroviti ovo, nova generacija, nebesko jezero je vrh sto se tice potrosnje struje, grijanja itd: http://www.olx.ba/artikal/21899521/inte ... b-oc-novo/

Naravno uzeo bih samo napojnu drugu, imam HDD od 500GB u ovom racunaru, tako da bi 750 bilo dovoljno za pocetak, kasnije bih stavio SSD naravno. Ovdje sam osiguran sto se tice nadogradnje za ubuduce, nekad kroz par godina staviti mozda i7 i opet biti miran na duze staze. A imam osjecaj da ce DDR3 memorija poceti rasti s cijenama. Pa bih se radije pruzio jos nekih 200KM i uzeo posljednju generaciju. A sastavio sam i sam nesto slicno, moze se naci za 900KM ovakva konf. :-D
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2564
Joined: 28/02/2010 19:25

#2562 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Plavo-bijeli »

Ova 470 baš izgleda kao best buy. Očekujem da joj malo cijena padne. Bolja je od 380x, lošija od 480, ali vrlo malo, te se vjerujem može OC da bude na istom nivou.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8766
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#2563 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by SanskiBiser »

http://www.olx.ba/artikal/22604802/asus ... ddr5-pcie/

RX 470 Strix , 475 KM, jos' da je 50ak KM niza i taman da bude cijena :lol:
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#2564 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Plavo-bijeli wrote:Ova 470 baš izgleda kao best buy. Očekujem da joj malo cijena padne. Bolja je od 380x, lošija od 480, ali vrlo malo, te se vjerujem može OC da bude na istom nivou.
Slažem se. Ja sam zapikao RX480 i čekaću je, čisto jer se osiguravam na duže staze.
Za bilo koga ko razmišlja o 4GB grafičkoj, RX470 je savršena!

Razlika u performansama između 470 i 480 je beznačajna, a cijena itekako značajna...




Samo što će naši lopovi da pelješe ljude i na jednoj i na drugoj jbg...



A i to kad BUDE grafičkih na stanju, a ne da se čeka po dva mjeseca da stignu :oops:

caseytron wrote:
Dobra ponuda, samo iskreno tog i5 lagano gazi vrijeme, a kad uzimam volim da dobijem garanciju bar godinu dana. Sto se tice mene, ja uzmem racunar i dok traje ne mijenjam, evo ovaj je jos iz 2006-te godine i sluzi odlicno, samo je za gaming naravno shit.

Uspio sam izroviti ovo, nova generacija, nebesko jezero je vrh sto se tice potrosnje struje, grijanja itd: http://www.olx.ba/artikal/21899521/inte ... b-oc-novo/

Naravno uzeo bih samo napojnu drugu, imam HDD od 500GB u ovom racunaru, tako da bi 750 bilo dovoljno za pocetak, kasnije bih stavio SSD naravno. Ovdje sam osiguran sto se tice nadogradnje za ubuduce, nekad kroz par godina staviti mozda i7 i opet biti miran na duze staze. A imam osjecaj da ce DDR3 memorija poceti rasti s cijenama. Pa bih se radije pruzio jos nekih 200KM i uzeo posljednju generaciju. A sastavio sam i sam nesto slicno, moze se naci za 900KM ovakva konf. :-D
E onda definitivno idi sa novijom generacijom, miran si na duže staze. Grafička... Ja bih čekao, prikupio koju stoju, uzeo nešto novije generacije jer je 750 Ti već stara kao grčka...

Za ostalo napisano se slažem s tobom.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2565 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Qler »

Nego da kupuju polovan? :D isto ti ga dodje...
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#2566 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Raigor Stonehoof »

Mentalna Higijena wrote:ako nećete sa novim kompjuterom zarađivat pare npr gejming preko twitch ili bilo šta drugo kroz rad na kompjuteru onda ne vidim smisao kupovine novog kompa?
kakva izjava, nedostaje ti mentalne higijene :D :D
caseytron
Posts: 2090
Joined: 01/06/2016 16:42

#2567 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by caseytron »

Mentalna Higijena wrote:ako nećete sa novim kompjuterom zarađivat pare npr gejming preko twitch ili bilo šta drugo kroz rad na kompjuteru onda ne vidim smisao kupovine novog kompa?
Izvini ali trenutno PC i konzolu ni porediti ne mozes. Jos cemo se mi nacekati dok dobijem allinone kutiju tipa konzola i PC u jednom i koja ce raditi isto prvog dana i nakon 5-6 godina. Uzimam jer volim da imam solidan racunar, laptope ne volim nikako. PC mi sluzi kad dodjem umoran kuci, zavalim se, procitam vijesti, pogledam film, nekad odigram igricu neku i to je to. Uostalom nije mi vala isto igrati na tastaturu i misu i na gamepadu. Evo prvi CSGO nemas na konzolama, a igram ga vec duze vrijeme :-D

Sve ima svoje prednosti i mane, konzole imaju neke dobre SP ekskluzive, PC opet ima neke svoje stvari, sve je stvar ukusa i o tome se ne raspravlja. Ja iskreno da imam kesa uzeo bih oboje, ali ovako uzmem ono sto ce mi vise valjati :-D
caseytron
Posts: 2090
Joined: 01/06/2016 16:42

#2568 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by caseytron »

Averus wrote:
Plavo-bijeli wrote:Ova 470 baš izgleda kao best buy. Očekujem da joj malo cijena padne. Bolja je od 380x, lošija od 480, ali vrlo malo, te se vjerujem može OC da bude na istom nivou.
Slažem se. Ja sam zapikao RX480 i čekaću je, čisto jer se osiguravam na duže staze.
Za bilo koga ko razmišlja o 4GB grafičkoj, RX470 je savršena!

Razlika u performansama između 470 i 480 je beznačajna, a cijena itekako značajna...




Samo što će naši lopovi da pelješe ljude i na jednoj i na drugoj jbg...



A i to kad BUDE grafičkih na stanju, a ne da se čeka po dva mjeseca da stignu :oops:

caseytron wrote:
Dobra ponuda, samo iskreno tog i5 lagano gazi vrijeme, a kad uzimam volim da dobijem garanciju bar godinu dana. Sto se tice mene, ja uzmem racunar i dok traje ne mijenjam, evo ovaj je jos iz 2006-te godine i sluzi odlicno, samo je za gaming naravno shit.

Uspio sam izroviti ovo, nova generacija, nebesko jezero je vrh sto se tice potrosnje struje, grijanja itd: http://www.olx.ba/artikal/21899521/inte ... b-oc-novo/

Naravno uzeo bih samo napojnu drugu, imam HDD od 500GB u ovom racunaru, tako da bi 750 bilo dovoljno za pocetak, kasnije bih stavio SSD naravno. Ovdje sam osiguran sto se tice nadogradnje za ubuduce, nekad kroz par godina staviti mozda i7 i opet biti miran na duze staze. A imam osjecaj da ce DDR3 memorija poceti rasti s cijenama. Pa bih se radije pruzio jos nekih 200KM i uzeo posljednju generaciju. A sastavio sam i sam nesto slicno, moze se naci za 900KM ovakva konf. :-D
E onda definitivno idi sa novijom generacijom, miran si na duže staze. Grafička... Ja bih čekao, prikupio koju stoju, uzeo nešto novije generacije jer je 750 Ti već stara kao grčka...

Za ostalo napisano se slažem s tobom.
Eto ta sa linka mi se svidja, prosjek neki, graficka ce kroz godinu-dvije trebati upgrade, ali ovo ostalo je po meni odlicno. Ne znam samo kakav ce odgovor biti iz AMD-a na Skylake, plaho su tihi, da ne bude:"tiha voda brijege valja" :D
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#2569 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Maharadza »

Mentalna Higijena wrote:svako ima svoje ali ja nikad nebi dao 3/4000 za komp ako neću na njemu pare uzimat, po meni to je bacanje para.
Image
caseytron
Posts: 2090
Joined: 01/06/2016 16:42

#2570 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by caseytron »

Mentalna Higijena wrote:svako ima svoje ali ja nikad nebi dao 3/4000 za komp ako neću na njemu pare uzimat, po meni to je bacanje para.
Ako mogu dati 700KM za konzolu mogu i 1000 za racunar. Bar me nece svaki naslov kostati 100KM, imam torrente za SP naslove, MP naravno kupujem. :-D
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#2571 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Maharadza »

caseytron wrote:
Mentalna Higijena wrote:svako ima svoje ali ja nikad nebi dao 3/4000 za komp ako neću na njemu pare uzimat, po meni to je bacanje para.
Ako mogu dati 700KM za konzolu mogu i 1000 za racunar. Bar me nece svaki naslov kostati 100KM, imam torrente za SP naslove, MP naravno kupujem. :-D
Image

ALL HAIL GABEN! 8-)

MAY OUR FPS BE HIGH AND OUR TEMPS LOW!!!
GaRGa
Posts: 2762
Joined: 25/02/2009 15:00

#2572 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by GaRGa »

e cuj.. pa tom logikom ti nikad nisi otisao na odmor jer je to bacanje para...
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#2573 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

caseytron wrote: Ne znam samo kakav ce odgovor biti iz AMD-a na Skylake, plaho su tihi, da ne bude:"tiha voda brijege valja" :D
AMD Zen već najavljen, ovi "pravi procesori" izlaze u prvoj polovici 2017. :D


Image
User avatar
FasterThanLight
Posts: 187
Joined: 08/07/2016 23:54

#2574 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by FasterThanLight »

Mentalna Higijena wrote:ne vidim smisao kupovine novog kompa ako nećete na njemu zarađivat pare, dok sam bio na twitch i zarađivao za džeparca a bilo je to davno kupio sam tad najjaču konfiguraciju i dan danas me služi,doduše to je bilo 2011 kada je i twitch počeo sa radom čini mi se.Sjećam se platio sam tad komp oko 1800 km i isplatio ga za pola godine na twitch.

Image
cudi me da si ista sa tom kantom mogao streamat, ispodprosjecna konfa i za 2011. god


Averus wrote:AMD Zen već najavljen, ovi "pravi procesori" izlaze u prvoj polovici 2017. :D
Image
caseytron
Posts: 2090
Joined: 01/06/2016 16:42

#2575 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by caseytron »

Averus wrote:
caseytron wrote: Ne znam samo kakav ce odgovor biti iz AMD-a na Skylake, plaho su tihi, da ne bude:"tiha voda brijege valja" :D
AMD Zen već najavljen, ovi "pravi procesori" izlaze u prvoj polovici 2017. :D


Image
4 core 35W? Je li moguce da toliko nisko spuste potrosnju? Znaci vrlo malo zagrijavanje i velike overclock mogucnosti. Ostaje da vidimo kako ce biti to sve u praksi, ali ja mislim da su predugo cekali na ovo i da su ljudi vec pokrili sebe Skylakeom
Post Reply