Popularne stvari koje ne kontam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#12051 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Connaisseur Karlin »

djevojka bez imena wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
moze biti da je to uzrok , uticu alfa muskarci na nas :lol:
super,imat ces kolegicu za nase zenske teme :thumbup:
pazi se udvaranja na poslu :-D to pametno radi ;-) pisem ti iz licnog iskustva :kiss:

Da se pametno udvaram? :lol: :kiss:
da, jer je to ziasta nekad komplicirano :lol: :kiss:
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#12052 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by djevojka bez imena »

Smotana sam ja za to ali savladat cu :thumbup:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#12053 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Connaisseur Karlin »

djevojka bez imena wrote:Smotana sam ja za to ali savladat cu :thumbup:
dbi, nije problem smotanost, vec da li ti se dopada ili ne dopada doticna osoba , a koja ti se udvara :-D
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#12054 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by djevojka bez imena »

Connaisseur Karlin wrote:
djevojka bez imena wrote:Smotana sam ja za to ali savladat cu :thumbup:
dbi, nije problem smotanost, vec da li ti se dopada ili ne dopada doticna osoba , a koja ti se udvara :-D
Nikad ne mozemo znati sta nas i gdje moze strefiti ali ja sam kategoricno protiv emotivnih veza, udvaranja na poslu. Tako da o toj. opciji da mi se neko dopadne i ne razmisljam.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#12055 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Connaisseur Karlin »

djevojka bez imena wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
djevojka bez imena wrote:Smotana sam ja za to ali savladat cu :thumbup:
dbi, nije problem smotanost, vec da li ti se dopada ili ne dopada doticna osoba , a koja ti se udvara :-D
Nikad ne mozemo znati sta nas i gdje moze strefiti ali ja sam kategoricno protiv emotivnih veza, udvaranja na poslu. Tako da o toj. opciji da mi se neko dopadne i ne razmisljam.
nisam nikad bila protiv veza na poslu, bas obratno :-D treba sve pametno postaviti na svoje mjesto, i sve ce funkcionirati bez problema :-D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#12056 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by spreca »

Connaisseur Karlin wrote:
nisam nikad bila protiv veza na poslu, bas obratno :-D treba sve pametno postaviti na svoje mjesto, i sve ce funkcionirati bez problema :-D
pa kakav je to posao ako nema sexa na poslu :shock: :mrgreen:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#12057 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Connaisseur Karlin »

spreca wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
nisam nikad bila protiv veza na poslu, bas obratno :-D treba sve pametno postaviti na svoje mjesto, i sve ce funkcionirati bez problema :-D
pa kakav je to posao ako nema sexa na poslu :shock: :mrgreen:
pa nije bas pametno imati seks na poslu, vec seks sa osobom sa posla van poslovnog prostora :D :lol: :kiss:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#12058 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by triconja »

Cherry-Cherry wrote:Nosi li se uz to prsluče? :mrgreen:
Kakvi prsluce, no no no, to je tako demode. Zadnji put kad sam provjerio nosio se jelek i caksire uz to.

Hajde bokic. :lol: :lol: :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#12059 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by spreca »

Connaisseur Karlin wrote:
pa nije bas pametno imati seks na poslu, vec seks sa osobom sa posla van poslovnog prostora :D :lol: :kiss:
ma daj ba nemoj me zezati....volim ja nju razvuci na stolu ko jufku za pitu nego na krevetu....a moze i u wc-u....na krevetu mogu kad god hocu a na poslu moras naci 5 minuta lufta :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128647
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#12060 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by muha_sa »

spreca wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
pa nije bas pametno imati seks na poslu, vec seks sa osobom sa posla van poslovnog prostora :D :lol: :kiss:
ma daj ba nemoj me zezati....volim ja nju razvuci na stolu ko jufku za pitu nego na krevetu....a moze i u wc-u....na krevetu mogu kad god hocu a na poslu moras naci 5 minuta lufta :D
4,5 minute skidanja i pola minute dobrog seksa :thumbup:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#12061 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by spreca »

muha_sa wrote:
spreca wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
pa nije bas pametno imati seks na poslu, vec seks sa osobom sa posla van poslovnog prostora :D :lol: :kiss:
ma daj ba nemoj me zezati....volim ja nju razvuci na stolu ko jufku za pitu nego na krevetu....a moze i u wc-u....na krevetu mogu kad god hocu a na poslu moras naci 5 minuta lufta :D
4,5 minute skidanja i pola minute dobrog seksa :thumbup:
skidanje muha pocinje ranije ...sve bacas sa sebe po hodiku i onda obratno oblacis :lol:od kad to peMzioneri :izet: pola minute :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128647
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#12062 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by muha_sa »

spreca wrote:
muha_sa wrote:
spreca wrote: ma daj ba nemoj me zezati....volim ja nju razvuci na stolu ko jufku za pitu nego na krevetu....a moze i u wc-u....na krevetu mogu kad god hocu a na poslu moras naci 5 minuta lufta :D
4,5 minute skidanja i pola minute dobrog seksa :thumbup:
skidanje muha pocinje ranije ...sve bacas sa sebe po hodiku i onda obratno oblacis :lol:od kad to peMzioneri :izet: pola minute :lol:
ne kontam se u te stvari :(

halali
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#12063 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by spreca »

muha_sa wrote: ne kontam se u te stvari :(

halali
jadnicak :lol:
User avatar
Point.
Posts: 27802
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#12064 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Point. »

Ne kontam ovu americku zaludjenost oruzjem.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#12065 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by triconja »

Point. wrote:Ne kontam ovu americku zaludjenost oruzjem.
Kako ne bi bili kad gledaju na citav svijet i vanzemaljce ( :lol: ) kao neprijatelje. Propaganda je cudo, sretna obicna raja a jos sretniji proizvodjaci.
Hendrix
Posts: 4117
Joined: 27/02/2004 00:00

#12066 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Hendrix »

Point. wrote:Ne kontam ovu americku zaludjenost oruzjem.
Pa njihova vojna propaganda je 100 nivoa iznad Sjeverne Koreje, recitiranje himne u skolama ujutro, vjecno pominjanje vojske na svakom koraku i zahvala hrabrosti nasih najboljih sinova. Suludo je sprdati se sa SK propagandom kad je USA totalitarni vojni rezim odavno, samo maskiran kroz nekakvu vjecnu borbu za slobodu.

Posjedovanje oruzja oni smatraju najvecom slobodom, da pojedinac moze odlucivati o zivotu i smrti drugog, jos ako si mu na privatnom posjedu, kuku ti majka.

Ja sam tako se zacugo jednom sa malo starijim gospodinom iz USA, i lik svako malo nesta sere kako ima ranch. Ajd reko super, i njemu je najveci merak sto on ima taj komad zemlje i tu kao vladaju njegova pravila, tu meni niko ne smije nista, ja imam oruzje moj ranch i moja pravila...jebemu ako nije 50 puta ponovio da on ima svoje zakone na tom ranchu. Na kraju se pokupim sa stola, jebote i ranch i tvoje puske i sve...tipicni primjer USA krkana koji misli da je neki klinac.

To je taj prividni osjecaj slobode i vlasti na svom posjedu koji oni imaju, a oruzje je jedan od garancija privatnosti...naravno sve dok placas porez, kredit i ne seres protiv vlasti....onda ti oruzje nece pomoci.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#12067 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by MyTao »

Da bi se malo bolje razumio americki mentalni sklop kada je u pitanju oruzje, potrebno je pogledati kako su oni nastali.

Amerika je nastala bukvalno zbog toga sto su ljudi imali oruzje u kuci, cak je I 2nd amendment rekao da svako ima pravo na oruzje u slucaju da vlada ponovo pocne jebavati narod.

Naravno danas su stvari drugacije, puska ili cak 100 njih ti nece pomoci protiv vlade, ali ostalo je to bar simbolicno.
User avatar
Point.
Posts: 27802
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#12068 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Point. »

MyTao wrote:Da bi se malo bolje razumio americki mentalni sklop kada je u pitanju oruzje, potrebno je pogledati kako su oni nastali.

Amerika je nastala bukvalno zbog toga sto su ljudi imali oruzje u kuci, cak je I 2nd amendment rekao da svako ima pravo na oruzje u slucaju da vlada ponovo pocne jebavati narod.

Naravno danas su stvari drugacije, puska ili cak 100 njih ti nece pomoci protiv vlade, ali ostalo je to bar simbolicno.
Pa dobro, nisu jedina drzava koja je nastala na oruzju i krvi. Sta bi mi trebali svako po maljutku i VBR imati u kuci, s obzirom da smo i mi svoju nezavisnost malte ne oruzjem dobili.
Zato ce im se i dessvati ovakvi masakri, danas bas slusam vijesti kazu svaki dan 93 ljudi izgine u USA od vatrenog oruzja.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#12069 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by tranquil »

MyTao wrote:Da bi se malo bolje razumio americki mentalni sklop kada je u pitanju oruzje, potrebno je pogledati kako su oni nastali.

Amerika je nastala bukvalno zbog toga sto su ljudi imali oruzje u kuci, cak je I 2nd amendment rekao da svako ima pravo na oruzje u slucaju da vlada ponovo pocne jebavati narod.

Naravno danas su stvari drugacije, puska ili cak 100 njih ti nece pomoci protiv vlade, ali ostalo je to bar simbolicno.
Moram reći da kompletan Bill of rigths, a posebno prvi i drugi amandman, u kontekstu vremena kada su nastali, zvuče genijalno.

Posebno drugi amandman. Osnivači USA su rekli: "hej imamo demokratiju, ali da bismo osigurali da se mi na vlasti ne pretvorimo u tirane, ostavićemo ljudima oružje da se svaka buduća vlada pripazi". Ovo je ostavština "Američke revolucije" koja i jeste inicijalno bila pokret naroda protiv britanskih tirana.

U ustav je dakle ugrađena mogućnost da narod može nasilno zbaciti vladu ukoliko postane tiranska, što je za tadašnje doba genijalno. Ustav koji štiti narod od vlade.

Naravno, to je već odavno (možda već čitavo stoljeće) neprimjenjivo, i današnje insistiranje na ovom, u svom vremenu genijalnom komadu zakona, dovodi do tužnih ishoda kakve imamo prilike često vidjeti. Mehanizmi zaštite naroda od vlade bi i dalje morali postojati, ali možda kroz neki drugi, nenasilni mehanizam, jer trenutno, kada bi se 90% Amerikanaca sukobilo sa vlastitom vladom i vojskom i policijom, to bi se samo moglo završiti masakrom.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#12070 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Connaisseur Karlin »

tranquil wrote:
MyTao wrote:Da bi se malo bolje razumio americki mentalni sklop kada je u pitanju oruzje, potrebno je pogledati kako su oni nastali.

Amerika je nastala bukvalno zbog toga sto su ljudi imali oruzje u kuci, cak je I 2nd amendment rekao da svako ima pravo na oruzje u slucaju da vlada ponovo pocne jebavati narod.

Naravno danas su stvari drugacije, puska ili cak 100 njih ti nece pomoci protiv vlade, ali ostalo je to bar simbolicno.
Moram reći da kompletan Bill of rigths, a posebno prvi i drugi amandman, u kontekstu vremena kada su nastali, zvuče genijalno.

Posebno drugi amandman. Osnivači USA su rekli: "hej imamo demokratiju, ali da bismo osigurali da se mi na vlasti ne pretvorimo u tirane, ostavićemo ljudima oružje da se svaka buduća vlada pripazi". Ovo je ostavština "Američke revolucije" koja i jeste inicijalno bila pokret naroda protiv britanskih tirana.

U ustav je dakle ugrađena mogućnost da narod može nasilno zbaciti vladu ukoliko postane tiranska, što je za tadašnje doba genijalno. Ustav koji štiti narod od vlade.

Naravno, to je već odavno (možda već čitavo stoljeće) neprimjenjivo, i današnje insistiranje na ovom, u svom vremenu genijalnom komadu zakona, dovodi do tužnih ishoda kakve imamo prilike često vidjeti. Mehanizmi zaštite naroda od vlade bi i dalje morali postojati, ali možda kroz neki drugi, nenasilni mehanizam, jer trenutno, kada bi se 90% Amerikanaca sukobilo sa vlastitom vladom i vojskom i policijom, to bi se samo moglo završiti masakrom.
eh sad su amerikanci dobili lekciju na najbrutalniji nacin, a isti su stitili pravo da svaki civil moze kupiti oruzje, eh sad nek' ga mjenjaju ;-)
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#12071 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by MyTao »

tranquil wrote:
MyTao wrote:Da bi se malo bolje razumio americki mentalni sklop kada je u pitanju oruzje, potrebno je pogledati kako su oni nastali.

Amerika je nastala bukvalno zbog toga sto su ljudi imali oruzje u kuci, cak je I 2nd amendment rekao da svako ima pravo na oruzje u slucaju da vlada ponovo pocne jebavati narod.

Naravno danas su stvari drugacije, puska ili cak 100 njih ti nece pomoci protiv vlade, ali ostalo je to bar simbolicno.
Moram reći da kompletan Bill of rigths, a posebno prvi i drugi amandman, u kontekstu vremena kada su nastali, zvuče genijalno.

Posebno drugi amandman. Osnivači USA su rekli: "hej imamo demokratiju, ali da bismo osigurali da se mi na vlasti ne pretvorimo u tirane, ostavićemo ljudima oružje da se svaka buduća vlada pripazi". Ovo je ostavština "Američke revolucije" koja i jeste inicijalno bila pokret naroda protiv britanskih tirana.

U ustav je dakle ugrađena mogućnost da narod može nasilno zbaciti vladu ukoliko postane tiranska, što je za tadašnje doba genijalno. Ustav koji štiti narod od vlade.

Naravno, to je već odavno (možda već čitavo stoljeće) neprimjenjivo, i današnje insistiranje na ovom, u svom vremenu genijalnom komadu zakona, dovodi do tužnih ishoda kakve imamo prilike često vidjeti. Mehanizmi zaštite naroda od vlade bi i dalje morali postojati, ali možda kroz neki drugi, nenasilni mehanizam, jer trenutno, kada bi se 90% Amerikanaca sukobilo sa vlastitom vladom i vojskom i policijom, to bi se samo moglo završiti masakrom.
najgenijalnije je separacija crkve i drzave, u to doba to je bilo totalno drugacije od onog sto je bila norma, i po mom misljenju zbog toga i jesu napredovali ko niko drugi.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#12072 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by un1ted »

Meni je njihovo super. Udje ti neko na posjed, upozoris ga ne ode, naredni put pucas. Kod nas u vlastitoj kuci NE SMIJES UPUCATI lopova :)
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#12073 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by tranquil »

Connaisseur Karlin wrote:
tranquil wrote:
MyTao wrote:Da bi se malo bolje razumio americki mentalni sklop kada je u pitanju oruzje, potrebno je pogledati kako su oni nastali.

Amerika je nastala bukvalno zbog toga sto su ljudi imali oruzje u kuci, cak je I 2nd amendment rekao da svako ima pravo na oruzje u slucaju da vlada ponovo pocne jebavati narod.

Naravno danas su stvari drugacije, puska ili cak 100 njih ti nece pomoci protiv vlade, ali ostalo je to bar simbolicno.
Moram reći da kompletan Bill of rigths, a posebno prvi i drugi amandman, u kontekstu vremena kada su nastali, zvuče genijalno.

Posebno drugi amandman. Osnivači USA su rekli: "hej imamo demokratiju, ali da bismo osigurali da se mi na vlasti ne pretvorimo u tirane, ostavićemo ljudima oružje da se svaka buduća vlada pripazi". Ovo je ostavština "Američke revolucije" koja i jeste inicijalno bila pokret naroda protiv britanskih tirana.

U ustav je dakle ugrađena mogućnost da narod može nasilno zbaciti vladu ukoliko postane tiranska, što je za tadašnje doba genijalno. Ustav koji štiti narod od vlade.

Naravno, to je već odavno (možda već čitavo stoljeće) neprimjenjivo, i današnje insistiranje na ovom, u svom vremenu genijalnom komadu zakona, dovodi do tužnih ishoda kakve imamo prilike često vidjeti. Mehanizmi zaštite naroda od vlade bi i dalje morali postojati, ali možda kroz neki drugi, nenasilni mehanizam, jer trenutno, kada bi se 90% Amerikanaca sukobilo sa vlastitom vladom i vojskom i policijom, to bi se samo moglo završiti masakrom.
eh sad su amerikanci dobili lekciju na najbrutalniji nacin, a isti su stitili pravo da svaki civil moze kupiti oruzje, eh sad nek' ga mjenjaju ;-)
Desiće se prije ili poslije, možda ne odmah, ali svaki od ovih događaja kreira sve jače zahtjeve za promjenama.

Uobičajeni argument je "ako jedan loš čovjek s oružjem pokuša nešto da učini, bolje je da i dobri momci budu naoružani i da ga spriječe". Vatrena moć je u međuvremenu narasla toliko da to više nije "krenuo šupak sa koltom na raju, i dok je ispalio prvi metak raja izvukla svoje oružje i roknula ga". Baš u ovom slučaju u Las Vegasu jednostavno nije bilo moguće spriječiti ubicu na jednostavan način.

Country muzičari i njihova publika, ili kako bismo na Balkanu rekli "seljačine", poznati su po svojoj podršci za drugi amandman. Ovaj lik u Vegasu je pucao na publiku country koncerta. Pola ih je dole bilo naoružano, ništa mu nisu mogli, a porokao je stotinu ljudi, 59 čini mi se ubio. Gitarista country benda koji se nalazio na pozornici u vrijeme masakra, Caleb Keeter, je bio zagovornik drugog amandmana do ovog događaja, evo šta je objavio na Twitteru nakon toga:

ImageImage
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#12074 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Connaisseur Karlin »

tranquil wrote:
Connaisseur Karlin wrote: eh sad su amerikanci dobili lekciju na najbrutalniji nacin, a isti su stitili pravo da svaki civil moze kupiti oruzje, eh sad nek' ga mjenjaju ;-)
Desiće se prije ili poslije, možda ne odmah, ali svaki od ovih događaja kreira sve jače zahtjeve za promjenama.

Uobičajeni argument je "ako jedan loš čovjek s oružjem pokuša nešto da učini, bolje je da i dobri momci budu naoružani i da ga spriječe". Vatrena moć je u međuvremenu narasla toliko da to više nije "krenuo šupak sa koltom na raju, i dok je ispalio prvi metak raja izvukla svoje oružje i roknula ga". Baš u ovom slučaju u Las Vegasu jednostavno nije bilo moguće spriječiti ubicu na jednostavan način.

Country muzičari i njihova publika, ili kako bismo na Balkanu rekli "seljačine", poznati su po svojoj podršci za drugi amandman. Ovaj lik u Vegasu je pucao na publiku country koncerta. Pola ih je dole bilo naoružano, ništa mu nisu mogli, a porokao je stotinu ljudi, 59 čini mi se ubio. Gitarista country benda koji se nalazio na pozornici u vrijeme masakra, Caleb Keeter, je bio zagovornik drugog amandmana do ovog događaja, evo šta je objavio na Twitteru nakon toga:

ImageImage
pa godinama se prakticria statistika o broju osoba koje su poginule namjernim ili slucjanim koristenjem oruzja :roll:

slucaj u Las Vegas je preuvelican, ako poredis statisticke godisnje rezultate nesreca ili incidenata, narocito sa djecom :)

da li je normlano da osoba civil moze nostiti pistolj u praku dok se njeno/njegovo djete igra :-) pa zasto postoji policija i slicni zakno za zastitu civila :lol:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#12075 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by tranquil »

Connaisseur Karlin wrote:pa godinama se prakticria statistika o broju osoba koje su poginule namjernim ili slucjanim koristenjem oruzja :roll:

slucaj u Las Vegas je preuvelican, ako poredis statisticke godisnje rezultate nesreca ili incidenata, narocito sa djecom :)

da li je normlano da osoba civil moze nostiti pistolj u praku dok se njeno/njegovo djete igra :-) pa zasto postoji policija i slicni zakno za zastitu civila :lol:
U pravu si da je veći broj žrtava na toj drugoj strani, ali pojedinačni slučaji poput ovog masakra privlače veću pažnju ljudi nego slučajevi gdje jedno dijete strada (čak i ako tih slučajeva ima jako mnogo). Zato ovakvi slučajevi više mijenjaju mišljenje nego listanje statistika, a to svakako i nije omiljena aktivnost rednecka sa sačmarom. Takođe, izloženost napadu mijenja mišljenje (vidi gornji primjer), sada su napadu bile izložene hiljade, a kada dijete strada u porodici, to je samo njihova muka, i oni se možda nakon tragedije i predomisle, ali već prvi komšija i dalje misli da zna bolje i drži se svoje puce.

A ovi ljudi što misle da će ih vlastita puca zaštiti bolje od policije... nekad, ali vrlo rijetko, budu u pravu... ali u većini slučajeva se mogu samo poklopiti i moliti da ih promaši, kako je to uradio gore citirani country gitarista.
Post Reply