Auto casopisi

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
medobrundoo
Posts: 245
Joined: 04/02/2015 14:38

#26 Re: Auto casopisi

Post by medobrundoo »

vettel wrote:redovan sam citatelj zagrebackog Auto Kluba, solidna auto revija, ima se svasta procitat', mada su se i oni pokvarili i bili su bolji prije 10ak g. ali jos uvijek zasluzuju 3,5KM svakih 15 dana :D
onom gore Auto moto magazinu, za 4 KM nisu ni od koljena
ali, eto Auto-klub još uvjek ovdje distibuiraju, a ovaj odlični magazin se već godinama ne može naći
User avatar
mayab
Posts: 27202
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#27 Re: Auto casopisi

Post by mayab »

User avatar
konektovan
Posts: 40671
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#28 Re: Auto casopisi

Post by konektovan »

Gdje ovo kupiti?????
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#29 Re: Auto casopisi

Post by ado-šampion »

Ja zadnjih dana doslovno obijam trafike u potrazi za AB Srbija i AMS Hrvatska i nema sanse da se nadje. Dunahpromet, Enovine... Jbt gdje zivimo. :roll:
User avatar
medobrundoo
Posts: 245
Joined: 04/02/2015 14:38

#30 Re: Auto casopisi

Post by medobrundoo »

šta ti je AB srbija
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#31 Re: Auto casopisi

Post by ado-šampion »

Auto Bild Srbija. Valjda ih posalju toliko malo da se uz "silno" interesovanje u prvih 5 dana svi rasprodaju. A AMS me zanima da vidim kako to Passat dere C klasu. :D :lol:
User avatar
medobrundoo
Posts: 245
Joined: 04/02/2015 14:38

#32 Re: Auto casopisi

Post by medobrundoo »

pa odero je tako da je ubjedljivo prvo mjesto, audi drugi, merecedes treći
moro bi ga nać na trafikama, on je mjesečnik, a tek je polovina mjeseca :D

pa nisi ni mogo naći Auto bild, izlazi novi broj u četvrtak, za 1,5 KM solidne novine
mada većina teskstova bezveze, a ono najvažnije..testovi..prepisani iz matične kuće, i to osakaćeni/skraćeni, pa je time i kvalitet samog teksta slab, ali za 1,5 KM kolko skoro koštaju dnevne novine, koje baciš već s večera....dobar
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#33 Re: Auto casopisi

Post by johntra »

konektovan wrote:
Gdje ovo kupiti?????
nema nigdje kupiti, trenutno je samo PDF online verzija...ali, odlično ljudi rade.. :thumbup:
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#34 Re: Auto casopisi

Post by johntra »

medobrundoo wrote:pa odero je tako da je ubjedljivo prvo mjesto, audi drugi, merecedes treći
moro bi ga nać na trafikama, on je mjesečnik, a tek je polovina mjeseca :D

pa nisi ni mogo naći Auto bild, izlazi novi broj u četvrtak, za 1,5 KM solidne novine
mada većina teskstova bezveze, a ono najvažnije..testovi..prepisani iz matične kuće, i to osakaćeni/skraćeni, pa je time i kvalitet samog teksta slab, ali za 1,5 KM kolko skoro koštaju dnevne novine, koje baciš već s večera....dobar

Audi tehnički star sedam godina bolji od Mercedesa starog, skoro, jednu godinu... :lol:
User avatar
medobrundoo
Posts: 245
Joined: 04/02/2015 14:38

#35 Re: Auto casopisi

Post by medobrundoo »

žali se eto novinama, imaš na prvoj strani link :D
nagovori im se :lol:
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#36 Re: Auto casopisi

Post by johntra »

šta ću im se nagovoriti, kad mi se ne čita to smeće...samo dijete od 13 godina može povjerovati da je Audi star sedam godina bolji od Mercedesa starog jednu godinu...doduše, može i Emko isto... :D
User avatar
medobrundoo
Posts: 245
Joined: 04/02/2015 14:38

#37 Re: Auto casopisi

Post by medobrundoo »

a to mora uvjek bit novije auto bolje od nekog starijeg modela
neko pravilo ili tvoja umotvorina
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#38 Re: Auto casopisi

Post by johntra »

to je logika...ali, para vrti gdje burgija ne može...VAG je to oduvijek dobro radio...
nek nam lik koji ima AMS skenira i taj tekst, da vidimo i to svjetsko čudo...
User avatar
medobrundoo
Posts: 245
Joined: 04/02/2015 14:38

#39 Re: Auto casopisi

Post by medobrundoo »

logika jest i u principu bude tako
ali ja te pitam jel to UVJEK mora biti pravilo
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#40 Re: Auto casopisi

Post by johntra »

u slučaju da se radi o razmaku od dvije, maksimalno tri godine, složio bi se sa tobom...ali razlika od šest godina je ipak prevelika...
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#41 Re: Auto casopisi

Post by _mufljuz_ »

autoklub mi je bio najjaci magazin (ono kad jedva cekas da dodje na trafiku) i citao sam ga doslovno od prvog broja, toliko je bio dobar magazin da sam cak i u ratu pokusavao do njega doci...

poceo je da izlazi nekad krajem 80ih pred rat ako se ne varam.... i bas se sjecam slika Yugo Floride i sl....


najjaci mi je bio vozacki alko-test pijanosti kad su Puhovskog i ostalu raju natjerali da pije casicu dvije tri cetri i mjerili mu vrijeme i reakcije medju cunjevima - smijao sam se grohotom dok sam citao clanak :lol:

i naravno putopisi legendarnog Zeljka Malnara....

tehnikalije manje vise - jaki su mi bili HardTestovi za citat i pratit..... ono kao tinejdzer sam jedva cekao da vidim kakav poster ce da legne, imao sam citav plafon i zidove zastiftovane motore i auta i naravno trebe - taj rad :lol:
User avatar
medobrundoo
Posts: 245
Joined: 04/02/2015 14:38

#42 Re: Auto casopisi

Post by medobrundoo »

kako kome
jedino je za pohvalu ostao VELIKI test
gdje zbilja detaljno testiraju, uglavnom model koji se tek pojavi na tržištu,(dole slika naslovnice sa detaljnim testom nove fabije) i napišu tekst na par strana sa mnoštvo detaljnih tehničkih informacija
ostalo...jadno..tu i tamo poneki solidan tekst.....bar po mom ukusu


Image
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#43 Re: Auto casopisi

Post by _mufljuz_ »

medobrundoo wrote:kako kome
jedino je za pohvalu ostao VELIKI test
gdje zbilja detaljno testiraju, uglavnom model koji se tek pojavi na tržištu,(dole slika naslovnice sa detaljnim testom nove fabije) i napišu tekst na par strana sa mnoštvo detaljnih tehničkih informacija
ostalo...jadno..tu i tamo poneki solidan tekst.....bar po mom ukusu


Image
ma dobro tvoj ukus je pomalo bljutav al hajd :lol:
User avatar
medobrundoo
Posts: 245
Joined: 04/02/2015 14:38

#44 Re: Auto casopisi

Post by medobrundoo »

au
mogu zamislit tvoj
spram nick-a pretpostavljam
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#45 Re: Auto casopisi

Post by _mufljuz_ »

medobrundoo wrote:au
mogu zamislit tvoj
spram nick-a pretpostavljam
ma dobro ja sam staro magare - meni je zao sto vi mladji ni na sta ne licite.... :mrgreen: a hocete se nesto :mrgreen:

naprimjer vozali bi golfa VI svjeze slupanog za 4-5 hiljada ojera kod mehe u garazi ispeglanog i sa Optima Uljem HC Power i turbo 80konjskim 1.4 motorom
Seyfo
Posts: 4341
Joined: 23/08/2011 14:12

#46 Re: Auto casopisi

Post by Seyfo »

Iza rata godinama Auto Klub, u zadnje vrijeme srbijanski Auto Bild. Presudan je kvalitet u odnosu na cijenu.
Tužno je reći, ali iz BiH nisam nikad naletio na kvalitetnu Auto-novinu.
A i portali i internet vijesti su dohakali ovakvim novinama. Evo, npr.danas treba biti predstavljen novi Superb, mogu se kladit da ću sve o tom autu znati preko neta(možda i na drugim jezicima) više nego što izađe test u novinama.
User avatar
medobrundoo
Posts: 245
Joined: 04/02/2015 14:38

#47 Re: Auto casopisi

Post by medobrundoo »

_mufljuz_ wrote:
medobrundoo wrote:au
mogu zamislit tvoj
spram nick-a pretpostavljam
ma dobro ja sam staro magare - meni je zao sto vi mladji ni na sta ne licite.... :mrgreen: a hocete se nesto :mrgreen:

naprimjer vozali bi golfa VI svjeze slupanog za 4-5 hiljada ojera kod mehe u garazi ispeglanog i sa Optima Uljem HC Power i turbo 80konjskim 1.4 motorom
Nije tebi lako
Nepovezano laprdas bog sami zna o čemu
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#48 Re: Auto casopisi

Post by _mufljuz_ »

medobrundoo wrote:
_mufljuz_ wrote:
medobrundoo wrote:au
mogu zamislit tvoj
spram nick-a pretpostavljam
ma dobro ja sam staro magare - meni je zao sto vi mladji ni na sta ne licite.... :mrgreen: a hocete se nesto :mrgreen:

naprimjer vozali bi golfa VI svjeze slupanog za 4-5 hiljada ojera kod mehe u garazi ispeglanog i sa Optima Uljem HC Power i turbo 80konjskim 1.4 motorom
Nije tebi lako
Nepovezano laprdas bog sami zna o čemu
ne znam ja ne znas ti al znaju mnogi sa pdf-a Auto :lol:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#49 Re: Auto casopisi

Post by ado-šampion »

medobrundoo wrote:pa odero je tako da je ubjedljivo prvo mjesto, audi drugi, merecedes treći
moro bi ga nać na trafikama, on je mjesečnik, a tek je polovina mjeseca :D

pa nisi ni mogo naći Auto bild, izlazi novi broj u četvrtak, za 1,5 KM solidne novine
mada većina teskstova bezveze, a ono najvažnije..testovi..prepisani iz matične kuće, i to osakaćeni/skraćeni, pa je time i kvalitet samog teksta slab, ali za 1,5 KM kolko skoro koštaju dnevne novine, koje baciš već s večera....dobar
Nisam ga mogao naci ni tek kad je izasao, kao nije jos dosao. Dobro kazes, izlazi novi broj, znaci za ovih 10 dana kako je broj aktuelan ja sam obisao brat bratu 6-7 trafika, sto C. Vila, sto Hrasno, sto Ilidza, i ni jedna nije imala. Naravno usput, nije mi toliko stalo da maksuz obilazim trafike.

Po meni je Auto Bild dovoljno dobar s obzirom da kosta marku i po. Dosta tekstova je prepisano i skraceno, ali za pregled zbivanja i tako poneki test i misljenje, neki tekst sa savjetima i slicno je dobar. A vala ni konkurencija nije neka...
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#50 Re: Auto casopisi

Post by iTo »

samo sa njemackog i engleskog govornog podrucja
ovi nasi su uglavnom kopirali, to jest prevodili tekstove iz istih ;)
Post Reply