Deblokada Sarajeva???

Post Reply
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#101 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Tesla10 »

Ma Alija Izetbegović je bio jedan diletant. Luđak, fanatik. Majke mi moje drage ako nam najbolji potez ne bi bio to da smo ga likvidirali odmah na početku rata, al' majke mi moje mile.

Što se tiče Delića i sam Delić je došao na čelo armije pomoću Alije Izetbegovića. Ovo je i Sefer Halilović u jednoj emisiji potvrdio. Tako da ja vjerujem da su obojica kriva za neuspjeh deblokade Sarajeva, a Izetbegović pogotovo.
Last edited by Tesla10 on 11/02/2015 20:23, edited 1 time in total.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#102 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Nekako s proljeća »

Tesla10 wrote:Ma Alija Izetbegović je bio jedan diletant. Luđak, fanatik. Majke mi moje drage ako nam najbolji potez ne bi bio to da smo ga likvidirali odmah na početku rata, al' majke mi moje mile.

Što se tiče Delića i sam Delić je došao na čelo armije pomoću Alije Izetbegovića. Ovo je i Sefer Halilović u jednoj emisiji potvrdio. Tako da ja vjerujem da su obadvojica kriva za neuspjeh deblokade Sarajeva, a Izetbegović pogotovo.
Piše se obojica. Sarajevo je deblokirano . Planirano groblje Obad je ipak popunjeno u miru. Ti bi likvidir'o nekoga. :lol:


:run:
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#103 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Tesla10 »

Manji lapsus, ništa više :thumbup: . A to ne mijenja značenje onoga što sam ja rekao. I ne bi ja nikoga likvidirao, već neko sa strane. Uvijek ima onih koji su za takvu vrstu posla ;) .
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#104 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Paul F. »

Delić je navodno poštovao Alijin autoritet. Zato i čudi da daju oprečne izjave o istoj stvari.
User avatar
hatemondays
Posts: 1197
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#105 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by hatemondays »

Sto se tice Alije i Rasima u vezi deblokade juna 1995, svojim sam ocima vidio telegram u kome Alija optuzuje nase komandante zbog neucinkovitosti akcije, meni se cini da su komandanti napucali Aliju sve je spremno ko fol a oni cast izuzecima nisu napravili 5-6 vojnickih pobjeda do tada.Operacija je bila ogromna , vise vojnika nisam u svom zivotu vidio, Hrvati su bili podrska,logistika bila ok, mislim hrana i municija, sve smo imali.Moral je bio ogroman ali komandanti (cast izuzecima) obicne curice koji su gledali svoj interes.
Slazem se sa Ramizom Golemim, PM da je jedina logika bila spajanje sa Hadzicima sa pokusajima presjecanja Ilidze sa Vogoscom.
Ova prica i prepucavanja izmedju nas Sarajlija i ostalih je srenje obicno, ko je god usao u transeu i rov tokom rata nece nikad reci nista protiv svog suborca ma odakle on bio.Bio sam sa svojom jedinicom od Jablanice, Radeljeva,Kiseljaka, Vozuce(nakratko) pa do Nisica jednom rijecju 3.brdska,9bbr i onda 105br.
Ove sto komentarisu dogadjaje iz tog perioda a nisu bili ni blizu pa makar bili i borci, zamolio bih da zbog pijeteta prema poginulim drugovima a bogami i onim ranjenima nepisu nista.Siguran sam da obicni borci i netraze nista osim malo respekta prema njima.
Bilo bi dobro ako neko sa one strane a vjerujem da ih ima na ovom forumu opise kako je stanje bilo kod njih tokom juna i jula 1995.
User avatar
karanana
Posts: 47265
Joined: 26/02/2004 00:00

#106 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by karanana »

jel ono neko rece da su hrvati kod kiseljaka i za tu akciju izdali i ne samo da nisu djelovali nego su i tada saradjivali sa ilidzacima?

ne znam kako im se uopste moglo bilo sta povjeriti nakon 92-94.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#107 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by VjecitiStudent »

Postojao jeste dogovor sa HV oko artiljerijske podrške, kolone artiljerije su otišla prema Sarajevu, no uoči početka operacije su tražili teritorijalne ustupke na koje bh. strana nije mogla pristati i dogovor je propao.
User avatar
bleee_sa
Posts: 42310
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#108 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by bleee_sa »

Tesla10 wrote:Ma Alija Izetbegović je bio jedan diletant. Luđak, fanatik. Majke mi moje drage ako nam najbolji potez ne bi bio to da smo ga likvidirali odmah na početku rata, al' majke mi moje mile.

Što se tiče Delića i sam Delić je došao na čelo armije pomoću Alije Izetbegovića. Ovo je i Sefer Halilović u jednoj emisiji potvrdio. Tako da ja vjerujem da su obojica kriva za neuspjeh deblokade Sarajeva, a Izetbegović pogotovo.
Ustati, spomenuti, pa rahmet predati. ;-)
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#109 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by SkyLimit »

Što se tiče Izetbegovića, evo jedne njegove("RTVBiH"):
"Hrvatska vojska raspolaže snažnom artiljerijom. To joj je, naprimjer, omogućilo brzo zauzimanje Glamoča. Prema nekim pričama, oni su u roku od dva sata ispalili 9. 000 granata na srpske položaje oko Glamoča. Kada mi budemo mogli nešto slično da učinimo, mislim da ćemo i mi moći napraviti neku "Oluju" ili "Bljesak"."
User avatar
DiplomataSaSela
Posts: 1044
Joined: 20/10/2004 23:51

#110 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by DiplomataSaSela »

danima prije nego sto je akcija pocela pisalo se po hrvatskim novinama cak I slike bile kako se akcija priprema...I ptice na grani su znali koje jedinice dolaze,iz kojeg pravca,kad I kako ce akcija teci...I naravno da su cetalji spremili odbranu za sve...svega ima...od izdaje do diletantizma nasih komandanata a I politicara...to samo moje misljenje kao ucesnika...ovo za deblokadu 95'...
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#111 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Paul F. »

VjecitiStudent wrote:Postojao jeste dogovor sa HV oko artiljerijske podrške, kolone artiljerije su otišla prema Sarajevu, no uoči početka operacije su tražili teritorijalne ustupke na koje bh. strana nije mogla pristati i dogovor je propao.
Heben je ovaj život. Srbi, kažu, ne otcjepljujte se, pobićemo vas. Mi se otcijepili i oni nas pobili. A otcijepili se da ugodimo hrvatima. I onda nas hrvati zahebavaju. A da smo izabrali deal sa srbima, vjerovatno bi izbjegli žrtve i ko zna šta bi bilo ali bi definitivno hrvati nas smatrali izdajnicima.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#112 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Paul F. »

bleee_sa wrote:
Tesla10 wrote:Ma Alija Izetbegović je bio jedan diletant. Luđak, fanatik. Majke mi moje drage ako nam najbolji potez ne bi bio to da smo ga likvidirali odmah na početku rata, al' majke mi moje mile.

Što se tiče Delića i sam Delić je došao na čelo armije pomoću Alije Izetbegovića. Ovo je i Sefer Halilović u jednoj emisiji potvrdio. Tako da ja vjerujem da su obojica kriva za neuspjeh deblokade Sarajeva, a Izetbegović pogotovo.
Ustati, spomenuti, pa rahmet predati. ;-)
Nisam pametan. Tunjo ga kudi, Klinton ga cijeni... U izuzetno teškoj i složenoj situaciji se je našao, a i htio je da se nađe izguravajući Fikreta Abdića. Najgore je ovo prisvajanje finansijske pomoći iz inostranstva. Oni koji su to uradili su gori od četničkih koljača. Jedno je sigurno, veći levat od Tuđmana i Miloševića sigurno nije bio.
PM72
Posts: 17806
Joined: 30/04/2012 16:54

#113 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by PM72 »

Heben je ovaj život. Srbi, kažu, ne otcjepljujte se, pobićemo vas. Mi se otcijepili i oni nas pobili. A otcijepili se da ugodimo hrvatima. I onda nas hrvati zahebavaju. A da smo izabrali deal sa srbima, vjerovatno bi izbjegli žrtve i ko zna šta bi bilo ali bi definitivno hrvati nas smatrali izdajnicima.
Slažem se.Ovako nas i Srbi i Hrvati smatraju izdajnicima.Čega? Zajedničke države. :-) A oni je sjebali i bez nas.Mi smo kolateralna šteta njihovih interesa.Od jedne male Jugoslavije htjeli su napraviti veliku Srbiju i veliku Hrvatsku.Alija je bio nesposoban i glup političar.Ne sumnjam u njegovo lično poštenje ali njegovog sina i svih ostalih iz te halke -itekako.Davno sam napisao da se Hrvatska oslobodila zahvaljujući nama Bošnjacima i Bosni.Da smo ostali u zajedničkoj državi sa Srbima i Crnogorcima,i sad bi Martić bio u Kninu a Herceg Bosne ne bi postojalo ni u mudima.Aliju su naložili Tuđman i zapad,šatro će nam braniti pa nas ostavili kao govno na prtini.Da je Alija bio pametniji i mudriji,mnogi bi preživjeli.Išli smo glavom kroz zid pa se sad pitamo što nam je još otečena.Ovako imamo fildžan enklave u kojima vlada njegova halka,država na staklenim nogama bez mogućnosti da izvezemo paket petardi ako se onima sa Pala ne sviđa.I šta smo dobili? utjeha nam što je "Bosna" u avnojevskim granicama. :-) da nije smiješno bilo bi žalosno.Mnogi će sad reći - ti bi se talio sa četnicima.Ne bih ali smo trebali od dva zla odabrati manje a glupi Alija odabrao oba.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#114 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Woody »

Ma jašta moj @paša... Hrvati ima da se dignu na noge kad se spomene Alija! Jerbo je Alija prelio rat iz Hrvatske u BiH rasterećujući je i davajući im dovoljno vremena da pripreme i Maestral i Bljesak i Oluju i sve ostale elementarne nepogode, pa onda "mudro" zaratio sa tim istim Hrvatima a rezultat svega je da je dobio HR-HB koja je i dan-danile živa i zdrava i u punoj formi, a mi možemo ovdje prdit' i brabonjat' kako to nije "međunarodno priznata" država, vego samo fantomska tvorevina stvorena u glavama... A u pičku materinu! A i ja i ti dobro znamo da čim se stupi na teritoriju te "fantomske tvorevine" dočekaju nas šahare na svakoj banderi, sa zasebnim sistemom obrazovanja i uprave i u kojoj ne smiješ ni naglas reći Bosna i Hercegovina, kanton, i u kojoj NIJEDAN ama baš NIJEDAN stanovnik nema pasoš BiH...

Pošto slika/video clip vrijedi više od hiljadu riječi, mogu samo reći da je Alija i njegova političko-ratna taktika:



Pozdrav domovini :thumbup:
Last edited by Woody on 12/02/2015 10:26, edited 1 time in total.
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#115 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by bach »

PM72 wrote:
Heben je ovaj život. Srbi, kažu, ne otcjepljujte se, pobićemo vas. Mi se otcijepili i oni nas pobili. A otcijepili se da ugodimo hrvatima. I onda nas hrvati zahebavaju. A da smo izabrali deal sa srbima, vjerovatno bi izbjegli žrtve i ko zna šta bi bilo ali bi definitivno hrvati nas smatrali izdajnicima.
Slažem se.Ovako nas i Srbi i Hrvati smatraju izdajnicima.Čega? Zajedničke države. :-) A oni je sjebali i bez nas.Mi smo kolateralna šteta njihovih interesa.Od jedne male Jugoslavije htjeli su napraviti veliku Srbiju i veliku Hrvatsku.Alija je bio nesposoban i glup političar.Ne sumnjam u njegovo lično poštenje ali njegovog sina i svih ostalih iz te halke -itekako.Davno sam napisao da se Hrvatska oslobodila zahvaljujući nama Bošnjacima i Bosni.Da smo ostali u zajedničkoj državi sa Srbima i Crnogorcima,i sad bi Martić bio u Kninu a Herceg Bosne ne bi postojalo ni u mudima.Aliju su naložili Tuđman i zapad,šatro će nam braniti pa nas ostavili kao govno na prtini.Da je Alija bio pametniji i mudriji,mnogi bi preživjeli.Išli smo glavom kroz zid pa se sad pitamo što nam je još otečena.Ovako imamo fildžan enklave u kojima vlada njegova halka,država na staklenim nogama bez mogućnosti da izvezemo paket petardi ako se onima sa Pala ne sviđa.I šta smo dobili? utjeha nam što je "Bosna" u avnojevskim granicama. :-) da nije smiješno bilo bi žalosno.Mnogi će sad reći - ti bi se talio sa četnicima.Ne bih ali smo trebali od dva zla odabrati manje a glupi Alija odabrao oba.
Alija je kao srednjoškolac imao keca iz historije i geografije. Imaš u transkriptima ratnog predsjedništva kada Faletiće naziva "Ono gore skladište"...Ne vjerujem da je ikada u životu pročitao neki historijsku knjigu niti da jeikada u životu pogledao neku geografsku kartu...I čini mi se da nikada nije služio vojsku...

Još nešto ... Ta njegova halka i njegovi podrepaši ... Ti si silni "ajnadžići" i kompanija, nisu u stanju danas, 2015 osigurati 24 sta vodu stanovnicima Sarajeva, nisu u stanju osigurati redovan i čist trolejbus od Dobrinje do centra grada...Nisu u stanju pokupiti kerove se baščaršije...

Kako da tek 1995. deblokiraju Sarajevo...
User avatar
karanana
Posts: 47265
Joined: 26/02/2004 00:00

#116 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by karanana »

sta, trebalo je ostati u jugoslaviji bez slovenije, hrvatske i makedonije?
ne vjerujem da bi to nesto promijenilo da se recimo referendum nije dogodio.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#117 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by dječak sa šibicama »

Eki deblokada, pa kako bi danas Oki "odrzavao zgrade po Sarajevu", da Sefko Okeric nije stancao propusnice kroz tunel za velike pare.

Od cega bi Alemko hotel izgradio, i da ne nabrajam dalje.

Jos da im raja zdusi iz Sarajeva nakon deblokade, pa kome bi prodavali banane ko da su od zlata.

Nisu ludi.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#118 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by dječak sa šibicama »

karanana wrote:sta, trebalo je ostati u jugoslaviji bez slovenije, hrvatske i makedonije?
ne vjerujem da bi to nesto promijenilo da se recimo referendum nije dogodio.
Ovi sto pricaju tu pricu kako je "trebalo ostati u Jugoslaviji" direktno krivicu za rat prebacuju na Izetbegovica.

Dakle, nije bilo nikakve agresije, plan RAM nije postojao, JNA i SDS nisu htjeli rat, ali nakon sto je Alija odbio ostati u Jugoslaviji, oni su se morali braniti :roll:

U antagonizmu prema Hrvatima, ne razmislja se o tome sta se brabonja.
User avatar
sinuhe
Posts: 11490
Joined: 03/06/2011 11:33

#119 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by sinuhe »

Ko je u Sarajevu imao para za banane? Znam da u BL niko nije imao para :D
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#120 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by agent_zero »

PM72 wrote:
Heben je ovaj život. Srbi, kažu, ne otcjepljujte se, pobićemo vas. Mi se otcijepili i oni nas pobili. A otcijepili se da ugodimo hrvatima. I onda nas hrvati zahebavaju. A da smo izabrali deal sa srbima, vjerovatno bi izbjegli žrtve i ko zna šta bi bilo ali bi definitivno hrvati nas smatrali izdajnicima.
Slažem se.Ovako nas i Srbi i Hrvati smatraju izdajnicima.Čega? Zajedničke države. :-) A oni je sjebali i bez nas.Mi smo kolateralna šteta njihovih interesa.Od jedne male Jugoslavije htjeli su napraviti veliku Srbiju i veliku Hrvatsku.Alija je bio nesposoban i glup političar.Ne sumnjam u njegovo lično poštenje ali njegovog sina i svih ostalih iz te halke -itekako.Davno sam napisao da se Hrvatska oslobodila zahvaljujući nama Bošnjacima i Bosni.Da smo ostali u zajedničkoj državi sa Srbima i Crnogorcima,i sad bi Martić bio u Kninu a Herceg Bosne ne bi postojalo ni u mudima.Aliju su naložili Tuđman i zapad,šatro će nam braniti pa nas ostavili kao govno na prtini.Da je Alija bio pametniji i mudriji,mnogi bi preživjeli.Išli smo glavom kroz zid pa se sad pitamo što nam je još otečena.Ovako imamo fildžan enklave u kojima vlada njegova halka,država na staklenim nogama bez mogućnosti da izvezemo paket petardi ako se onima sa Pala ne sviđa.I šta smo dobili? utjeha nam što je "Bosna" u avnojevskim granicama. :-) da nije smiješno bilo bi žalosno.Mnogi će sad reći - ti bi se talio sa četnicima.Ne bih ali smo trebali od dva zla odabrati manje a glupi Alija odabrao oba.
Od A do Ž potpisujem sve što si napisao. Jedan od najboljih postova na ovom podforumu.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#121 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

dječak sa šibicama wrote:
karanana wrote:sta, trebalo je ostati u jugoslaviji bez slovenije, hrvatske i makedonije?
ne vjerujem da bi to nesto promijenilo da se recimo referendum nije dogodio.
Ovi sto pricaju tu pricu kako je "trebalo ostati u Jugoslaviji" direktno krivicu za rat prebacuju na Izetbegovica.

Dakle, nije bilo nikakve agresije, plan RAM nije postojao, JNA i SDS nisu htjeli rat, ali nakon sto je Alija odbio ostati u Jugoslaviji, oni su se morali braniti :roll:

U antagonizmu prema Hrvatima, ne razmislja se o tome sta se brabonja.
Svi imaju pravo na svoje mišljenje i sa ove pozicije i ja smatram da smo trebali ostati, ne za uvijek, ali jedan period svakako pa kasnije tražiti načina za izlazak. Naravno slažem se da je lako sada naprđivati i govoriti šta bi bilo kad bi bilo ali eto vrijedi prokomentarisati. Sa druge strane znamo svi vrlo dobro da je Alija kao vođa u tim nekim odsudnim trenutcima nije bio na visini zadatka. Ne kažem da je on bio loš čovjek, prevarant ili bilo šta negativno već jednostavno se nije znao nositi sa istorijskim momentom. Zapad ga je vodao k'o malo dijete, prodavao mu takva fantazije da je to nevjerovatno, vjerovao je i kome treba i kome netreba, oko sebe je okupljao ljude po sistemu "neka naš je", "dobar je vjernik" a ne po nekim drugim kriterijima koji bi za narod i državu više značili. Mislim da je i sam rahmetli Alija jednom u nekom razgovoru sa novinarom rekao da kada bi mogao neke stvari bi uradio drugačije u kontekstu izlaska BiH iz Jugoslavije i rata. Jebiga, tako je kako je. I ja bih volio da je A.BiH barem jednim dijelom izašla na Drinu, da se Sarajevo deblokiralo i da smo došli do Pala, da se F. Abdić nikad nije dogodio te da HVO u BiH nikad nije egzistirao... Danas je kasno, treba gledati gdje smo kao narod u današnjoj konstalaciji političkih odnosa u svijetu, šta je to što nam prijeti, koje su naše prednosti, resursi, šta su nam mane itd. Bojim se da opet 20 godina iza nemamo ozbiljne politike koja je spremna odgovoriti na sve izazove koji stoje pred nama kao narodom.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#122 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by dječak sa šibicama »

To bi sve stajalo, da se Alija jedini pitao za zdravlje.

Zato i kazem, ta prica je u sustini alibi za velikosrpsku politiku, "Alija nije potpisao i mi smo morali poceti rat". Jeste eto, oni su se mjesecima naoruzavali, dijelili oruzje, godinama pripremali JNA za vojne akcije, i sve to zato sto su htjeli mirno rjesenje medjutim Alija nije potpisao :-)

Istu pricu imaju i u Hrvatskoj, "da nismo izbaceni iz ustava..."

Ukratko, zrtve, nenaoruzana nejac, napadnuta od strane vatikanskoteheranske koalicije, povampirenih ustasa i handzar divizije.

to sto senilni Tunjo danas iz fotelje razbacuje teze, a covjek misljenje mijenja na dnevnoj bazi, to ja ne uzimam za ozbiljno. Njegove i Adilove dogovore sa Karadzicem i Milosevicem, ispada da su se oni ko dogovorili ali Alija je zelio rat :-)

Tunjo laprda, a mi odosno sa teme. Rata bi bilo ovako ili onako, mogao si ga odgododiti mjesec, dva, tri, ali bi ga bilo. Alijina je greska sto je do proljeca `92 govorio "to nije nas rat" i sto nije pripremao ljude za odbranu, ali bilo pa proslo.
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#123 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Tesla10 »

Svi koji misle da smo trebali ostati pod palicom Miloševića i njegovih jataka neka odmah odu u bolnicu "Jagomir" na jedno ispitivanje. Siguran sam da nešto nije uredu sa njima. Poštujem tuđa mišljenja ali neke stvari neću tolerirati. Alija jest bio budala, ali referendum je bio odličan potez, čak ga je trebalo i mnogo ranije održati.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#124 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by dječak sa šibicama »

sinuhe wrote:Ko je u Sarajevu imao para za banane? Znam da u BL niko nije imao para :D
Neko je imao, cim su se prodavale.

Neko je imao svega, sjecam se prva ratna zima, vec glad polako vlada, jedes ko vrabac a u stubistu odnekud mirise burek, miruhom miruhi sto kazu. Neko pravi burek sa mesom, a neko nema ni komadica kruha.

Svercalo se na sve strane, u svakom ratu je tako. Svakako da nikome od glavesina nije odgovarala bilo kakva deblokada, ne samo sa nase strane. Oni su svoj narod vise zajebali, 4 godine borite se, a onda hajmo u Bratunac, iskopavaj dzeda Jovu.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#125 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by prog321 »

Rat se nije mogao izbjeci.
Srbi su bili povampireni u to vrijeme. Mislili su da su neunistivi. Trebao im je dobar glogov kolac. :-D

Bosnjake su vrijedjali i ponizavali na svakom koraku. Kao tada M-muslimani su prodali vjeru za veceru. Oni su islamizirani Srbi. Vracajte se vjeri pradjedovoj. i slican mentalni proljev.
Kako god okrenes. Bosnjaci su njima bili niza rasa odredjena za klanje.
Rat je bio neizbjezan. Aliji se samo moze prigovoriti sto se nije bolje pripremio.
Post Reply