Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
muha_sa
Posts: 128701
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#576 Re: Wizz air

Post by muha_sa »

sencci wrote:
muha_sa wrote:povratnu kartu rezervišeš odmah--isprintaš samo ove za ovaj let a za povratak par dana prije povratka

isprintaš posebno kartu za sebe posebno za drugu osobu jer sam bio svjedok kad je putnik na jednom papiru za oboje isprinto i najebo :-)
oni fataju na taj fol--ne zna svak da mora imat isprintanu kartu sa bar kodom

što se rucnog tice nisam osim onog što napisah problema nikad više imo problem a mnogo sam puta letio ovom kompanijom---hanuma mi imala osim rucnog i tašnu--nisu joj ništa
drži se gabarita i ne boj se--najbolje je neku sportsku torbu uzet koja je prilagodljiva onom cudu za mjerenje gabarita :lol:

Image
Zato i pitam, iako nas ide dvoje možda je ipak bolje i sigurnije završiti rezervaciju i čekiranje odvojeno. Znači, posebno za sebe (pa ce mi doci sve na moje ime i tako na kraju i karta), a osoba koja ide samnom da kreira svoj account na wizzir stranici i isto završi za sebe (i dobije kartu na svoje ime)? Samo ne znam, jel uplata može ići sa moje kartice za obadvoje bez problema?
nema to veze :-)

mogu ti ja il bilo ko uplatit kartu, al na tvoje ime :) il na deset razlicitih osoba
vaše/tvoje je samo da isprintaš i taj papir poneseš sa sobom
sencci
Posts: 113
Joined: 27/10/2006 15:05
Location: Sarajevo

#577 Re: Wizz air

Post by sencci »

muha_sa wrote:
sencci wrote:
muha_sa wrote:povratnu kartu rezervišeš odmah--isprintaš samo ove za ovaj let a za povratak par dana prije povratka

isprintaš posebno kartu za sebe posebno za drugu osobu jer sam bio svjedok kad je putnik na jednom papiru za oboje isprinto i najebo :-)
oni fataju na taj fol--ne zna svak da mora imat isprintanu kartu sa bar kodom

što se rucnog tice nisam osim onog što napisah problema nikad više imo problem a mnogo sam puta letio ovom kompanijom---hanuma mi imala osim rucnog i tašnu--nisu joj ništa
drži se gabarita i ne boj se--najbolje je neku sportsku torbu uzet koja je prilagodljiva onom cudu za mjerenje gabarita :lol:

Image
Zato i pitam, iako nas ide dvoje možda je ipak bolje i sigurnije završiti rezervaciju i čekiranje odvojeno. Znači, posebno za sebe (pa ce mi doci sve na moje ime i tako na kraju i karta), a osoba koja ide samnom da kreira svoj account na wizzir stranici i isto završi za sebe (i dobije kartu na svoje ime)? Samo ne znam, jel uplata može ići sa moje kartice za obadvoje bez problema?
nema to veze :-)

mogu ti ja il bilo ko uplatit kartu, al na tvoje ime :) il na deset razlicitih osoba
vaše/tvoje je samo da isprintaš i taj papir poneseš sa sobom
Ok jasno je to. Na kraju ako sa svojeg wizzair naloga kupim odjednom (bez razdvajanja) povratne karte za obadvoje (što bi nekako i trebalo biti najjednostavnije) nadam se da neće biti problema, s tim da odvojeno isprintamo karte (ako u takvoj formi dolaze u tom slučaju?) prije polaska na aerodrom.

Jedino još ovo rekoh.. malo mi je čudno zašto ne bih mogao i karte za povratak čekirati i isprintati dok sam ovdje (a čuvati ih sa sobom u putu do povratka), već tamo na odredištu misliti na printanje? Napominjem putovanje bi trajalo samo nekoliko dana...
sarayewo
Posts: 740
Joined: 08/07/2003 00:00

#578 Re: Wizz air

Post by sarayewo »

Mozes. Online check in se otvara 30 dana prije leta... Dakle ako ti je povratni let za manje od 30 dana imat ces opciju da se checkiras i za njega.

Isprintas i te boarding karte i nosis sa sobom i miran si.

Jedna preporuka: skini i njihovu aplikaciju jer ako si checkiran mozes i na njoj otvoriti boarding karte koje ce ti prihvatiti na aerodromu. Nek imas to za svaki slucaj ako izgubis ove papirne...

Za tvoje prethodno pitanje: postoji razlika izmedju karte i boarding karte. Mozes imati vise putnika na jednoj karti ako rezervises let za sviju odjednom, a svaki putnik ima svoju boarding kartu.

Slobodno bookiraj sve zajedno, lakse ce ti biti, nema potrebe da svako za sebe pravi rezervacije.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#579 Re: Wizz air

Post by Vitezanin »

muha_sa wrote:
Vitezanin wrote:Malo pitanjce: čekirao sam online odmah po kupovini karte, printao pdf verziju boarding passa i jučer dolazi email da čekiram kartu. :?

Je li to neki email koji oni šalju svima (tipa napomena itd) ili sam ja fakat pogrešno skontao stvari i nisam čekirao kartu?

Malo sam zbunjola, a s Wizzairom letim prvi put.
pogledaj jel to što si iprinto ima bar kod na dva mjesta

Aha, ima kod i na vrhu i na dnu, a čekirao sam za odlazak i povratak pa me zbunilo kad su email poslali.

:thumbup:
sencci
Posts: 113
Joined: 27/10/2006 15:05
Location: Sarajevo

#580 Re: Wizz air

Post by sencci »

sarayewo wrote:Mozes. Online check in se otvara 30 dana prije leta... Dakle ako ti je povratni let za manje od 30 dana imat ces opciju da se checkiras i za njega.

Isprintas i te boarding karte i nosis sa sobom i miran si.

Jedna preporuka: skini i njihovu aplikaciju jer ako si checkiran mozes i na njoj otvoriti boarding karte koje ce ti prihvatiti na aerodromu. Nek imas to za svaki slucaj ako izgubis ove papirne...

Za tvoje prethodno pitanje: postoji razlika izmedju karte i boarding karte. Mozes imati vise putnika na jednoj karti ako rezervises let za sviju odjednom, a svaki putnik ima svoju boarding kartu.

Slobodno bookiraj sve zajedno, lakse ce ti biti, nema potrebe da svako za sebe pravi rezervacije.
Ok. Ako sam dobro shvatio, boarding karta je ova što se nakon čekiranja dobije na email i koja ima ova dva bar koda? Znači, mogu da rezervišem povratni let za 2 osobe tj. bookiram zajedno, ali nakon čekiranja na kraju dobit cu na email odvojeno dvije (boarding) karte, i na svakoj od njih trebaju biti bar kodovi?
User avatar
amidzazeher
Posts: 3081
Joined: 14/04/2011 23:41

#581 Re: Wizz air

Post by amidzazeher »

Ako se nije nesto promijenilo u zadnjih 4 mjeseca ja nikad nisam dobijao email od njih sa .pdf fajlom nego sam isao na njihovu stranicu i chekirao kartu i onda dobio opciju da spasim .pdf ili isprintam direktno iz browsera.
A koliko znam chekiranje se otvara 30 dana prije leta ali uz doplatu. Inace 7 dana prije leta je besplatno chekiranje.
sarayewo wrote:
Jedna preporuka: skini i njihovu aplikaciju jer ako si checkiran mozes i na njoj otvoriti boarding karte koje ce ti prihvatiti na aerodromu. Nek imas to za svaki slucaj ako izgubis ove papirne...

Jesi li siguran za ovo? Ja nikog ne vidjeh u Tuzli da skenira ovako karte.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#582 Re: Wizz air

Post by cassius »

Vidio sam i ja par puta da ljudi na mobitelu pokazu nesto i checkiraju se :)
User avatar
amidzazeher
Posts: 3081
Joined: 14/04/2011 23:41

#583 Re: Wizz air

Post by amidzazeher »

cassius wrote:Vidio sam i ja par puta da ljudi na mobitelu pokazu nesto i checkiraju se :)
Pa super onda da moze. Ja sam pitao ovdje jednom i niko nije bio 100% siguran, rekoh najsigurnije je da isprintam da me nebi po usima opalili!
Uglavnom mnogo je jednostavnije, ne moram se peglati gdje isprintati, cak mozes i fotku (ono print screen) pokazati, bording ne mora biti u aplikaciji uopste.
MaliizDoboja
Posts: 16
Joined: 15/12/2016 16:25

#584 Re: Wizz air

Post by MaliizDoboja »

U Tuzli nemogu josh uvijek ochitavati barcode vech rade ruchno i zato se mozhe uchi samo sa isprintanom kartom te onda teta stavi lenjir i otkine donji dio koji da putniku, a gornji zadrzhi. Zato je vazhno da imate isprintan boarding pass u Tuzli. Na vechini ostalih aerodroma je moguche pokazati ili skenirati digitalni boarding pass. BTW za prevoz do aerodroma Tuzla iz Sarajeva i obratno najjeftinije je www.hvala.dk
sarayewo
Posts: 740
Joined: 08/07/2003 00:00

#585 Re: Wizz air

Post by sarayewo »

amidzazeher wrote:Ako se nije nesto promijenilo u zadnjih 4 mjeseca ja nikad nisam dobijao email od njih sa .pdf fajlom nego sam isao na njihovu stranicu i chekirao kartu i onda dobio opciju da spasim .pdf ili isprintam direktno iz browsera.
A koliko znam chekiranje se otvara 30 dana prije leta ali uz doplatu. Inace 7 dana prije leta je besplatno chekiranje.
sarayewo wrote:
Jedna preporuka: skini i njihovu aplikaciju jer ako si checkiran mozes i na njoj otvoriti boarding karte koje ce ti prihvatiti na aerodromu. Nek imas to za svaki slucaj ako izgubis ove papirne...

Jesi li siguran za ovo? Ja nikog ne vidjeh u Tuzli da skenira ovako karte.
Na njihovom siteu nude mobile opciju i ima dole napomena: Online and Mobile check-in may not be available at some airports.
In these cases Airport check-in is offered free of charge.

Tako da ako im pokazes boarding kartu na telefonu, moraju te checkirati bez naplate.

@sencci - boarding karte ne dobijes na mail, nego kad se checkiras na njihovom sajtu dobijes opcije da isprintas boarding kartu, pa je odatle mozes otvoriti kao pdf.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#586 Re: Wizz air

Post by Vitezanin »

amidzazeher wrote:Ako se nije nesto promijenilo u zadnjih 4 mjeseca ja nikad nisam dobijao email od njih sa .pdf fajlom nego sam isao na njihovu stranicu i chekirao kartu i onda dobio opciju da spasim .pdf ili isprintam direktno iz browsera.
A koliko znam chekiranje se otvara 30 dana prije leta ali uz doplatu. Inace 7 dana prije leta je besplatno chekiranje.
sarayewo wrote:
Jedna preporuka: skini i njihovu aplikaciju jer ako si checkiran mozes i na njoj otvoriti boarding karte koje ce ti prihvatiti na aerodromu. Nek imas to za svaki slucaj ako izgubis ove papirne...

Jesi li siguran za ovo? Ja nikog ne vidjeh u Tuzli da skenira ovako karte.

Evo ja skinuo aplikaciju i piše "This airport is not able to accept mobile boarding cards yet".
sencci
Posts: 113
Joined: 27/10/2006 15:05
Location: Sarajevo

#587 Re: Wizz air

Post by sencci »

Uspješno izvršio rezervaciju povratnih letova za dvoje. Dobio sam na email "plan puta" sa potvrdnim kodom leta i pratećim informacijama. Vrlo jednostavno i bez iznenađenja kada se dobro informišeš. Ostaje još izvršiti (free) web checking. Jedino.. nigdje na njihovoj stranici nisam pronašao zvanično nikakvu informaciju o ovom pravilu (koje neko iznad reče da možda postoji) da je web checking besplatan samo unutar 7 dana pred let, nekako mislim da bi kadgod u razdoblju 30 dana do 3 sata pred let (kako i piše na stranici) trebalo biti besplatno, ali bi eto i tu dilemu trebalo otkloniti..
sarayewo
Posts: 740
Joined: 08/07/2003 00:00

#588 Re: Wizz air

Post by sarayewo »

sencci wrote:Uspješno izvršio rezervaciju povratnih letova za dvoje. Dobio sam na email "plan puta" sa potvrdnim kodom leta i pratećim informacijama. Vrlo jednostavno i bez iznenađenja kada se dobro informišeš. Ostaje još izvršiti (free) web checking. Jedino.. nigdje na njihovoj stranici nisam pronašao zvanično nikakvu informaciju o ovom pravilu (koje neko iznad reče da možda postoji) da je web checking besplatan samo unutar 7 dana pred let, nekako mislim da bi kadgod u razdoblju 30 dana do 3 sata pred let (kako i piše na stranici) trebalo biti besplatno, ali bi eto i tu dilemu trebalo otkloniti..
Nije free samo unutar 7 dana... Otvara se 30 dana prije leta i mozes se cekirati sve do, mislim, 3 sata pred let. U svakom trenutku je free.

Mozes cekirati i sebe i druge putnike samo ti trebaju njihovi podatci (br. pasosa, datum izdavanja i isteka, datum rodjenja itd.)
Last edited by sarayewo on 16/03/2017 09:49, edited 1 time in total.
sarayewo
Posts: 740
Joined: 08/07/2003 00:00

#589 Re: Wizz air

Post by sarayewo »

dupli
sencci
Posts: 113
Joined: 27/10/2006 15:05
Location: Sarajevo

#590 Re: Wizz air

Post by sencci »

sarayewo wrote:
sencci wrote:Uspješno izvršio rezervaciju povratnih letova za dvoje. Dobio sam na email "plan puta" sa potvrdnim kodom leta i pratećim informacijama. Vrlo jednostavno i bez iznenađenja kada se dobro informišeš. Ostaje još izvršiti (free) web checking. Jedino.. nigdje na njihovoj stranici nisam pronašao zvanično nikakvu informaciju o ovom pravilu (koje neko iznad reče da možda postoji) da je web checking besplatan samo unutar 7 dana pred let, nekako mislim da bi kadgod u razdoblju 30 dana do 3 sata pred let (kako i piše na stranici) trebalo biti besplatno, ali bi eto i tu dilemu trebalo otkloniti..
Nije free samo unutar 7 dana... Otvara se 30 dana prije leta i mozes se cekirati sve do, mislim, 3 sata pred let. U svakom trenutku je free.

Mozes cekirati i sebe i druge putnike samo ti trebaju njihovi podatci (br. pasosa, datum izdavanja i isteka, datum rodjenja itd.)
Ok. Sve je jasno :thumbup:
User avatar
amidzazeher
Posts: 3081
Joined: 14/04/2011 23:41

#591 Re: Wizz air

Post by amidzazeher »

sarayewo wrote:
sencci wrote:Uspješno izvršio rezervaciju povratnih letova za dvoje. Dobio sam na email "plan puta" sa potvrdnim kodom leta i pratećim informacijama. Vrlo jednostavno i bez iznenađenja kada se dobro informišeš. Ostaje još izvršiti (free) web checking. Jedino.. nigdje na njihovoj stranici nisam pronašao zvanično nikakvu informaciju o ovom pravilu (koje neko iznad reče da možda postoji) da je web checking besplatan samo unutar 7 dana pred let, nekako mislim da bi kadgod u razdoblju 30 dana do 3 sata pred let (kako i piše na stranici) trebalo biti besplatno, ali bi eto i tu dilemu trebalo otkloniti..
Nije free samo unutar 7 dana... Otvara se 30 dana prije leta i mozes se cekirati sve do, mislim, 3 sata pred let. U svakom trenutku je free.

Mozes cekirati i sebe i druge putnike samo ti trebaju njihovi podatci (br. pasosa, datum izdavanja i isteka, datum rodjenja itd.)
Onda sam ja pobrkao sa Ryan air-om Sorry!
Naslovnica
Posts: 28000
Joined: 20/03/2013 15:38

#592 Re: Wizz air

Post by Naslovnica »

Vidim ima nekih letova za London Luton po 29.99km, sa svim uključenim taksama, i bez skrivenih troškova?
Da li je to zaista tako i u praksi? Tako jeftino?
User avatar
drndalo
Posts: 22835
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#593 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Ako pise s taxama, to je otprilike to, mozda moze biti par maraka dodatno u zavisnosti od kartice koju koristis...
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1960
Joined: 13/07/2016 11:10

#594 Re: Wizz air

Post by sve_ovo_ja »

Naslovnica wrote:Vidim ima nekih letova za London Luton po 29.99km, sa svim uključenim taksama, i bez skrivenih troškova?
Da li je to zaista tako i u praksi? Tako jeftino?
Jeste, isao sam ja u Pariz iz Beograda isto Wizz Air, povratna 30-40 eura po osobi nas izasla. To su manji aerodromi van grada 20-30 km. Isto tako imaj na umu da za Englesku treba viza... :)
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#595 Re: Wizz air

Post by Vitezanin »

Naslovnica wrote:Vidim ima nekih letova za London Luton po 29.99km, sa svim uključenim taksama, i bez skrivenih troškova?
Da li je to zaista tako i u praksi? Tako jeftino?

Ja sam kupio npr kartu za Berlin (povratnu) za 67 KM prije par dana i zaista je tako iako i ja pokušavam shvatiti kako je moguće da je tako jeftino. :D Naravno, ovo se odnosi na putovanje bez prtljage (osim eventualno mini torbe ili ruksaka) koja se dodatno plaća ako je želiš nositi.
User avatar
drndalo
Posts: 22835
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#596 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Vrlo jednostavno, ne prodaju svih 180 sjedista po 67 KM
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#597 Re: Wizz air

Post by seoBIH »

Ako moze mala pomoc? Gledam rezervaciju na ryanair stanici i ima opcija add bags koja se naplaćuje http://prntscr.com/emfm2x dok ispod dole ima Cabin bags. Da li to znaci da ovo sto se naplacuje je ono sto ide u tovardni dio :mrgreen: a ja svakako mogu u kabinu da unesem kofer dole navedenih dimenzija bez doplate?
User avatar
drndalo
Posts: 22835
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#598 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Da, upravo tako
The BEN10
Posts: 7579
Joined: 19/09/2011 09:03

#599 Re: Wizz air

Post by The BEN10 »

Eh narode, Stio bi malo svijeta vidjet', idem sa porodicom aBd. Dajte me uputite na tips&trick u vezi sa ovim prijevoznikom. Ima li nekih posebnih štoseva? :)
Šta je ovo discount club, jel to kad se stalno putuje il?

Vielen dank! 8-)

Image
User avatar
TAFKAP
Posts: 10327
Joined: 30/09/2011 07:49

#600 Re: Wizz air

Post by TAFKAP »

To ti je ako uzmes njihovu klubsku kartu, koja kosta €30 godisnje:

https://wizzair.com/bs-latn-ba/informac ... unt-club#/
Post Reply