kviz potjera

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#901 Re: kviz potjera

Post by dezurni_ucenik »

Kako smijesna pitanja za Kresu. Poni i biciklo :-) . Gdje ce ekipa odnijeti 160 000 kuna na kraju. Ofirno ovo skroz.
sikstinajn
Posts: 1441
Joined: 15/01/2017 19:21

#902 Re: kviz potjera

Post by sikstinajn »

za sve fanove pitanje-odgovor kvizova koji se žele okušati u igri sa igračima sa cijele planete preporučujem Triviador.
treba dobro znati engleski, biti brz i dosta znati.
mislim da je u opticaju preko milion pitanja a i sami možete postavljati pitanja, odnosno slati pitanja administratorima koji ih šalju na ocjenu. :)

https://www.facebook.com/triviador/
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58846
Joined: 03/08/2010 19:04

#903 Re: kviz potjera

Post by kakavdanakneiskustvu »

ima li naznaka da bi se mirko vratio u kviz?
User avatar
Better Man
Posts: 16781
Joined: 01/10/2006 20:10

#904 Re: kviz potjera

Post by Better Man »

kakavdanakneiskustvu wrote:ima li naznaka da bi se mirko vratio u kviz?
Trebao bi na jesen da se vrati.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58846
Joined: 03/08/2010 19:04

#905 Re: kviz potjera

Post by kakavdanakneiskustvu »

Better Man wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:ima li naznaka da bi se mirko vratio u kviz?
Trebao bi na jesen da se vrati.
:thumbup:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7842
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#906 Re: kviz potjera

Post by Idemedosumom »

Da li u tom slučaju Krešo napušta ili se fond lovaca povećava?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58846
Joined: 03/08/2010 19:04

#907 Re: kviz potjera

Post by kakavdanakneiskustvu »

Idemedosumom wrote:Da li u tom slučaju Krešo napušta ili se fond lovaca povećava?

mozda kreso i ostane,mislim da je na pocetku potjera imala 4 lovca
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#908 Re: kviz potjera

Post by Krokodajl »

Većina verzija u svijetu ima 4 lovca tako da vjerujem da će i u Hr ostati 4 lovca
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#910 Re: kviz potjera

Post by It_is_a_Leclerc »

Šta je ovo? Počeli se netačni odgovori priznavati ?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63372
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#911 Re: kviz potjera

Post by BarbaDue »

It_is_a_Leclerc wrote:Šta je ovo? Počeli se netačni odgovori priznavati ?
Misliš na pogrešno slovo ili hotelske zvijezdice?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#912 Re: kviz potjera

Post by KatarinaKosaca »

Tarik vec otvoreno uzima sekunde takmicarima
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#913 Re: kviz potjera

Post by It_is_a_Leclerc »

BarbaDue wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Šta je ovo? Počeli se netačni odgovori priznavati ?
Misliš na pogrešno slovo ili hotelske zvijezdice?
Slovo i na pitanje - jedini isključivo ženski sport u programu olimpijskih igara u Riu (dva su takva sporta)
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#914 Re: kviz potjera

Post by Muhamed Đakmić »

It_is_a_Leclerc wrote:
BarbaDue wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Šta je ovo? Počeli se netačni odgovori priznavati ?
Misliš na pogrešno slovo ili hotelske zvijezdice?
Slovo i na pitanje - jedini isključivo ženski sport u programu olimpijskih igara u Riu (dva su takva sporta)
Pa nije pitao koji je jedini, nego je pitao koji je osim ritmičke gimnastike (čini mi se ritmičke gimnastike) jedini ženski sport na Olimpijadi. Sinhronizovano plivanje je inače odgovor.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#915 Re: kviz potjera

Post by It_is_a_Leclerc »

Muhamed Đakmić wrote:
Pa nije pitao koji je jedini, nego je pitao koji je osim ritmičke gimnastike (čini mi se ritmičke gimnastike) jedini ženski sport na Olimpijadi. Sinhronizovano plivanje je inače odgovor.
E onda moje isprike. Čuo sam - jedini sport, a ovaj dio mora da sam prečuo. Tačno - ritmička gimnastika i sinhronizovano plivanje.

A ovo za slovo dž je i dalje netačno.

Za zvijezdice mi nije jasno šta je krivo, jer i ja izgovaram - Mišelinove.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#916 Re: kviz potjera

Post by Muhamed Đakmić »

Bila je još neka greška, ne mogu se sjetiti tačno sad :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63372
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#917 Re: kviz potjera

Post by BarbaDue »

Muhamed Đakmić wrote: Pa nije pitao koji je jedini, nego je pitao koji je osim ritmičke gimnastike (čini mi se ritmičke gimnastike) jedini ženski sport na Olimpijadi. Sinhronizovano plivanje je inače odgovor.
Tačno
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#918 Re: kviz potjera

Post by Krokodajl »

Što se tiče toga kako Tarik krade sekunde u finalnoj potjeri, radi se o tome da on namjerno kod pitanja kada takimčar odgovori i kada se odgovor preklapa sa izgovorom njegovog imena ili čak prije izgovora imena sačeka sekundu i onda da odgovor, razlog je taj jer po pravilima kviza igrač smije da odgovori tek nakon što čuje svoje ime, u mnogo situacija se dešava da igrač stisne, i odgovara a njegov odgovor se preklapa sa izgovaranjem imena, to se ne smije dešavati zbog konfuzije koja može nastati kada igra više igrača i kada stisnu dva igrača i jedan odgovori, a ne zna se ko je stisnuo, u takvoj situaciji mora se sačekati da "mašina" izgovori ime takmičara da bi se utvrdilo ko je odgovorio i samim time odgovor postaje nepriznat.

Šta Tarik može uraditi, može kod takvih pitanja jednostavno da kaže "ne priznajem" i da krene dalje, ili da i dalje radi ovako, da sačeka tu sekundu (koja bi bila potrebna da se ime izgovori) i da kaže tačno, mislim da je u koristi igrača ovo što on radi, i na kraju i u neku ruku fer.

Što se tiče njegovog priznavanja ili nepriznavanja odgovora, on nije taj koji priznaje odgovore već režija, kod Mišelinovih zvjezdica (mislim da ih svi ovako izgovaramo) on je rekao Mišlen i nastavio čitati dalje ali režija je to priznala, u nekim situacijama se i on zbuni, pogotovo u situacijama kada igrači odgovaraju tiho, ali mislim da u većini slučajeva igra protiče fer i korektno, u mnogo situacija sam primjetio da se iste greške dešavaju i kad se pitanja čitaju lovcu, konkretno u večerašnjoj epizodi lovkinja je isto tako jedno pitanje pogrešno izgovorila odgovor (ako ćemo već tražiti dlaku u Mišelinu) ne mogu se sjetiti o čemu se radilo, tu je Tarik isto tako zastao i onda priznao odgovor.

Jedino što meni smeta, u finalnoj potjeri mislim da se kod pogrešnog odgovora lovca treba pitanje opet pročitati, u Britanskoj potjeri je to praksa.
I druga stvar, kada dođe do finalne potjere mislim da se igrače treba poredati jedne do drugih kao što je slučaj u Britanskoj potjeri, jer u situaciji pogotovo kada ostanu samo igrač na poziciji 1 i 4 dođe do konfuzije i teško je koordinisati igru u finalnoj potjeri kada su igrači tako "daleko", dakle neka sjednu na pozicije 1 i 2 ili 2 i 3 tako da sjede jedan kraj drugog.

Znam da je to urađeno namjerno da bi se igračima smanjila šansa za pobjedu ali dobro, opet je velika stopa pobjeđivanja i zadovoljan sam kvizom kako lovcima tako i voditeljom :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58846
Joined: 03/08/2010 19:04

#919 Re: kviz potjera

Post by kakavdanakneiskustvu »

morana nije stigla 6 odgovora
mali_balon
Posts: 11399
Joined: 12/09/2012 09:57

#920 Re: kviz potjera

Post by mali_balon »

Uze frajer 135000 na samo 6 odgovorenih u potjeri....sam....
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#921 Re: kviz potjera

Post by It_is_a_Leclerc »

Asterixa nije znala ?

Inače, danas su i zvanično začepljena usta onima koji kažu da lovci imaju lakša pitanja. Dakle, danas višestruko teža pitanja za Moranu.

I žao mi je onog meteorologa jer je očito dosta toga znao, ali eto. Ono streličarstvo i Južnu Koreju je, npr. baš trebao znati.
User avatar
cyprus
Posts: 39277
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#922 Re: kviz potjera

Post by cyprus »

It_is_a_Leclerc wrote:...Ono streličarstvo i Južnu Koreju je, npr. baš trebao znati.
To zna ko god prati olimpijadu :mrgreen:

Nego, jel ovo sad pojedinačni rekord? Baš grozna završna potjera... Ali što jest jest, Morana je ovog puta stvarno imala teška pitanja...
User avatar
Better Man
Posts: 16781
Joined: 01/10/2006 20:10

#923 Re: kviz potjera

Post by Better Man »

Svaka čast liku na osvojenih 135 hiljada Kuna. Uzeo je višu ponudu i briljantno je odradio, ali je u završnoj potjeri bio preloš i samo je 5 pitanja odgovorio i stekao svega 6 koraka prednosti. Sreća pa Morana nije imala svoj dan i uspio je odbraniti prednost. Oboje loši u završnoj, ali mi je drago što je on osvojio. Sreča pa nije bio Međeral. Da je on bio sredio bi ga za pola minute.
User avatar
Better Man
Posts: 16781
Joined: 01/10/2006 20:10

#924 Re: kviz potjera

Post by Better Man »

cyprus wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:...Ono streličarstvo i Južnu Koreju je, npr. baš trebao znati.
To zna ko god prati olimpijadu :mrgreen:

Nego, jel ovo sad pojedinačni rekord? Baš grozna završna potjera... Ali što jest jest, Morana je ovog puta stvarno imala teška pitanja...
Da. Niko pojedinačno nije osvojio taj iznos.
Labirint
Posts: 2010
Joined: 24/06/2013 14:37

#925 Re: kviz potjera

Post by Labirint »

Better Man wrote: Sreča pa nije bio Međeral. Da je on bio sredio bi ga za pola minute.
Pa vidiš da u zadnje vrijeme manje više svi na Tarikovo pitanje koga žele od lovaca traže Moranu :D
Post Reply