Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Locked
haminhamo
Posts: 23
Joined: 04/01/2017 12:43

#2351 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by haminhamo »

Šunj wrote: Vehabije treba protjerati iz Bosne i Hercegovine. Nisu nam potrebni, ni oni, a ni Saudijska Arabija. Cista gluma i provokacije, na jednoj strani glume da su muslimani, a privano piju alkohol, svaleraju se, kockaju, samo se zapitajte kako tretiraju strance iz Indije, Pakistana, Etiopije i drugih zemalja, pa ce ti sv biti jasno.

Ovako nesto nam nije potrebno:
Image


Hahahahahah, koga ces ti ba protjerati?

Koje crne vehabije hudnice. Vehabije u islamskoj apologetici ne postoje.

Vidim smeta ti woman entrance only. Pa da si i jednom u zivotu usao u vecu dzamiju, bilo koju, vidio bi da ima zaseban ulaz za zene.
Dovoljno je reci da Begova dzamija ima zaseban ulaz za zene.

Razumijem, ti bi da protjeras Bosnjake, ali tesko ces to uspjeti, jer nas je puno, najvise. Pazi ti da ne budes protjeran od strane Bosnjaka ako nastavis takvom retorikom siromahu dusevni.

Eto ti govor komadanta Nezima Ef. Halilovica, malo istrazi neznalice. Citati su iz knjige Antuna Hangija, a slike su slike istih tih "vehabija" koji su ovdje zadnjih 500 godina.

User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#2352 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Šunj »

Eto ti govor komadanta Nezima Ef. Halilovica, malo istrazi neznalice. Citati su iz knjige Antuna Hangija, a slike su slike istih tih "vehabija" koji su ovdje zadnjih 500 godina.
Nije "Eto ti", nego "evo ti", haman nisi isao u skolu, ili je skola prosla kroz tebe.
Po ovom sto si napisao ispada da je Bosna vehabijska zemlja. Vehabije ne pripadaju bosanskom drustvu i bosanskoj kulturi.
"Eto ti", pa slusaj i gledaj!
https://www.youtube.com/watch?v=cqZDIRBSXxc

Image
Kako vam nije hladno u kratkim hlacama?

Poslije uzivaj u alkoholu i glavusici: Brčko - Goran Milić na glavušici kod Džimija
https://www.youtube.com/watch?v=1q9a2lpxc6Y

Moja preporuka da se malo obrazujes, pogledaj Alhemija/Alkemija Balkana, Dokumentarni serijal u kojem vas Goran Milić vodi na sasvim drugačiji put kroz BiH.
Pratite nas: http://www.youtube.com/AJBalkans
http://facebook.com/ajbalkans
Upoznaj svoju zemlju da bi je vise volio.
haminhamo
Posts: 23
Joined: 04/01/2017 12:43

#2353 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by haminhamo »

hahahahahaha...

Ova slika ti dokaz necega, i govor nekog nepoznatog lika. Da nije zalosno, nasmijao bih se.

Kratke su mi hlace, meni i velikom broju ljudi koje poznajem, imam i bradu, zamisli. Bosnjak sam obrazovan, volim svoju zemlju, i slijedim tradiciju svog naroda staru 500 godina. Ti si taj koji je ovdje uljez, i insallah, buduci da vidim da te je strah, jer se sve vise Bosnjaka vraca svojoj vjeri, ili se pridruzi karavani spasa, ili crkni od muke.

Psi laju, dok karavane prolaze.
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#2354 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by SkyLimit »

haminhamo wrote:hahahahahaha...

Ova slika ti dokaz necega, i govor nekog nepoznatog lika. Da nije zalosno, nasmijao bih se.

Kratke su mi hlace, meni i velikom broju ljudi koje poznajem, imam i bradu, zamisli. Bosnjak sam obrazovan, volim svoju zemlju, i slijedim tradiciju svog naroda staru 500 godina. Ti si taj koji je ovdje uljez, i insallah, buduci da vidim da te je strah, jer se sve vise Bosnjaka vraca svojoj vjeri, ili se pridruzi karavani spasa, ili crkni od muke.

Psi laju, dok karavane prolaze.
Šta uraditi onom ko uvrijedi Muhameda a.s.? Je li ga vatrom, vodom ili metkom, jesu postigli šejhovi konsenzus?
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#2355 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by SkyLimit »

Meni je kod selefofašista najače kakav odnos imaju prema sufijama :lol: iš, iš, treba sufije protjerati iz Bosne, odlazite odavde, vi ste uljezi :-)

A sufije su prisutne na tlu BiH od samih dolazaka islama na ove prostore i odigrali su nemjerljivu ulogu u njegovom širenju, pa i sam Gazi Husrev beg je sam bio veliki promotor sufijstva, i onda njih selefofašisti koji su kao strano tijelo došli na tlo BiH devedesetih tjeraju one koji su to od 15. stoljeća i to predstavljaju kao odbrane tradicije islama u BiH od novotorija :lol:
haminhamo
Posts: 23
Joined: 04/01/2017 12:43

#2356 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by haminhamo »

SkyLimit wrote:Meni je kod selefofašista najače kakav odnos imaju prema sufijama :lol: iš, iš, treba sufije protjerati iz Bosne, odlazite odavde, vi ste uljezi :-)

A sufije su prisutne na tlu BiH od samih dolazaka islama na ove prostore i odigrali su nemjerljivu ulogu u njegovom širenju, pa i sam Gazi Husrev beg je sam bio veliki promotor sufijstva, i onda njih selefofašisti koji su kao strano tijelo došli na tlo BiH devedesetih tjeraju one koji su to od 15. stoljeća i to predstavljaju kao odbrane tradicije islama u BiH od novotorija :lol:

Oooo fulaš, fulaš munjo.

Sufije su moja braća. Ne slažemo se u nekim stvarima, koje nisu stvari koje treba da uzrokuju razdor među nama, kao što se ne slažem ni sa najboljim prijateljem u nekim stvarima. Oni su mi i dalje braća. Klanjamo se istom Gospodaru, pokoravamo mu se, slijedimo istog Poslanika, praktikujemo Njegov sunnet neko u manjoj neko u većoj mjeri, individualno, bez generaliziranja, šerijat nam je zakon. Tako da su to moja braća za koje bi život dao.

Jel ti krivo..?
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#2357 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by SkyLimit »

haminhamo wrote:
SkyLimit wrote:Meni je kod selefofašista najače kakav odnos imaju prema sufijama :lol: iš, iš, treba sufije protjerati iz Bosne, odlazite odavde, vi ste uljezi :-)

A sufije su prisutne na tlu BiH od samih dolazaka islama na ove prostore i odigrali su nemjerljivu ulogu u njegovom širenju, pa i sam Gazi Husrev beg je sam bio veliki promotor sufijstva, i onda njih selefofašisti koji su kao strano tijelo došli na tlo BiH devedesetih tjeraju one koji su to od 15. stoljeća i to predstavljaju kao odbrane tradicije islama u BiH od novotorija :lol:

Oooo fulaš, fulaš munjo.

Sufije su moja braća. Ne slažemo se u nekim stvarima, koje nisu stvari koje treba da uzrokuju razdor među nama, kao što se ne slažem ni sa najboljim prijateljem u nekim stvarima. Oni su mi i dalje braća. Klanjamo se istom Gospodaru, pokoravamo mu se, slijedimo istog Poslanika, praktikujemo Njegov sunnet neko u manjoj neko u većoj mjeri, individualno, bez generaliziranja, šerijat nam je zakon. Tako da su to moja braća za koje bi život dao.

Jel ti krivo..?
Jesu šije muslimani? DA ili NE.
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#2358 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Smail Aga Cengic »

haminhamo wrote:
Šunj wrote: Vehabije treba protjerati iz Bosne i Hercegovine. Nisu nam potrebni, ni oni, a ni Saudijska Arabija. Cista gluma i provokacije, na jednoj strani glume da su muslimani, a privano piju alkohol, svaleraju se, kockaju, samo se zapitajte kako tretiraju strance iz Indije, Pakistana, Etiopije i drugih zemalja, pa ce ti sv biti jasno.

Ovako nesto nam nije potrebno:
Image


Hahahahahah, koga ces ti ba protjerati?

Koje crne vehabije hudnice. Vehabije u islamskoj apologetici ne postoje.

Vidim smeta ti woman entrance only. Pa da si i jednom u zivotu usao u vecu dzamiju, bilo koju, vidio bi da ima zaseban ulaz za zene.
Dovoljno je reci da Begova dzamija ima zaseban ulaz za zene.

Razumijem, ti bi da protjeras Bosnjake, ali tesko ces to uspjeti, jer nas je puno, najvise. Pazi ti da ne budes protjeran od strane Bosnjaka ako nastavis takvom retorikom siromahu dusevni.

Eto ti govor komadanta Nezima Ef. Halilovica, malo istrazi neznalice. Citati su iz knjige Antuna Hangija, a slike su slike istih tih "vehabija" koji su ovdje zadnjih 500 godina.

Bosnjake nemoj da izjednacavas sa vehabijama.

Wahhabizam iliti salafizam je uveden ovdje u toku i poslije rata od onih istih koji organizuju arapska proljeca i slicne igre za debile, a ti i takvi kao ti od nase zemlje necvete napraviti siriju. Nije da niste pokusali, ali necete uspjeti.
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#2359 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Smail Aga Cengic »

Šunj wrote:Vehabije treba protjerati iz Bosne i Hercegovine. Nisu nam potrebni, ni oni, a ni Saudijska Arabija. Cista gluma i provokacije, na jednoj strani glume da su muslimani, a privano piju alkohol, svaleraju se, kockaju, samo se zapitajte kako tretiraju strance iz Indije, Pakistana, Etiopije i drugih zemalja, pa ce ti sv biti jasno.
Image

Ovako nesto nam nije potrebno:
Image
Saudi prince and sons park a party yacht off the Bodrum coast. Photos from Turkish media:
Image
Image
Image
Image[/quote]

To je saudijska sekta koja ce da brani saudijske interese i onih koji stoje iza njih. Ponavljam, to je najvece zlo od naseljavanja Vlaha.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#2360 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by KB9 »

vehabije su nesto najgadnije i najdvolicnije sto je pogodilo ovaj svijet
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#2361 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Šunj »

KB9 wrote:vehabije su nesto najgadnije i najdvolicnije sto je pogodilo ovaj svijet
https://www.klix.ba/magazin/zanimljivos ... /170131041
Saudijski princ zakupio avion: Među putnicima 80 jastrebova
Image
Neko od osoblja fotografisao je kako jastrebovi stoje na putničkim sjedištima i objavio na Redditu, nakon čega je nastala prava bura na internetu.

Ptice su bile vezane kako ne bi letjele po avionu. Nije neuobičajena praksa da se ptice prevoze avionom. Qatar Airways nudi ovu uslugu, a ptice budu smještene u ekonomskoj klasi. Cijene su od 105 eura do 580 eura, ovisno o destinaciji.

Ptice se često prevoze kako bi učestvovale u lovu. Etihad također nudi prijevoz ptica.
belfast
prije 14 minuta
+4
pleme vam hebem bolesno,gori ste od cifuta 1000 puta !!!!!!
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#2362 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by aratet »

haminhamo wrote:hahahahahaha...

Ova slika ti dokaz necega, i govor nekog nepoznatog lika. Da nije zalosno, nasmijao bih se.

Kratke su mi hlace, meni i velikom broju ljudi koje poznajem, imam i bradu, zamisli. Bosnjak sam obrazovan, volim svoju zemlju, i slijedim tradiciju svog naroda staru 500 godina. Ti si taj koji je ovdje uljez, i insallah, buduci da vidim da te je strah, jer se sve vise Bosnjaka vraca svojoj vjeri, ili se pridruzi karavani spasa, ili crkni od muke.

Psi laju, dok karavane prolaze.
svojoj vjeri
:lol:
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#2363 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by rajv0sa »

SkyLimit wrote:Meni je kod selefofašista najače kakav odnos imaju prema sufijama :lol: iš, iš, treba sufije protjerati iz Bosne, odlazite odavde, vi ste uljezi :-)

A sufije su prisutne na tlu BiH od samih dolazaka islama na ove prostore i odigrali su nemjerljivu ulogu u njegovom širenju, pa i sam Gazi Husrev beg je sam bio veliki promotor sufijstva, i onda njih selefofašisti koji su kao strano tijelo došli na tlo BiH devedesetih tjeraju one koji su to od 15. stoljeća i to predstavljaju kao odbrane tradicije islama u BiH od novotorija :lol:
I mehmed fafih takođe je bio derviš. Ma selefofašisti mraka kakve nema, vrhunac je postavljanje ovih snimaka starih 80 godina, i ko biva vako treba. Pa hajmo sve vratit da bude ko 1930, da se pogan saudijska vrati u pustinju bez americkih dolara kojima ce širiti svoju rušilačku propagandu.
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#2364 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by FreakyStyley »

Vehabijice su smijesne. Ne kazem da taj problem ne postoji, naprotiv - postoji i mislim da ga treba eliminisati, ali nemojte da im dajemo toliku vaznost. Sekularno Bosnjastvo je jedini garant za opstanak BiH i veca nam je prijetnja SDA Turkofilija i njihova izdajnicka (pro-srpska i pro-hrvatska tj. za podjelu BiH) politika nego saka nekih jadnih bivsih narkomana koji drze autopraonice i cilimare u bosanskim brdskim zabitima. A bradonjama predlazem da odu sirit Islam u Banja Luku i Beograd, kad su vec tolike mudonje, jer ovdje je dosao prije nekoliko stoljeca.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#2365 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by salik79 »

rajv0sa wrote:
SkyLimit wrote:Meni je kod selefofašista najače kakav odnos imaju prema sufijama :lol: iš, iš, treba sufije protjerati iz Bosne, odlazite odavde, vi ste uljezi :-)

A sufije su prisutne na tlu BiH od samih dolazaka islama na ove prostore i odigrali su nemjerljivu ulogu u njegovom širenju, pa i sam Gazi Husrev beg je sam bio veliki promotor sufijstva, i onda njih selefofašisti koji su kao strano tijelo došli na tlo BiH devedesetih tjeraju one koji su to od 15. stoljeća i to predstavljaju kao odbrane tradicije islama u BiH od novotorija :lol:
I mehmed fafih takođe je bio derviš. Ma selefofašisti mraka kakve nema, vrhunac je postavljanje ovih snimaka starih 80 godina, i ko biva vako treba. Pa hajmo sve vratit da bude ko 1930, da se pogan saudijska vrati u pustinju bez americkih dolara kojima ce širiti svoju rušilačku propagandu.
Fol je da te snimke/slike/zabiljeske mogu naci samo od dolaska austrougarske naovamo. Prije toga nije bilo, uvedeno je kao "zastita" muslimanki od pogleda inovjernih okupatora. Inace, takav nacin pokrivanja nije zabiljezen za vladavine Osmanlija, niti u samoj Turskoj.
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#2366 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by moke_31 »

salik79 wrote:
rajv0sa wrote:
SkyLimit wrote:Meni je kod selefofašista najače kakav odnos imaju prema sufijama :lol: iš, iš, treba sufije protjerati iz Bosne, odlazite odavde, vi ste uljezi :-)

A sufije su prisutne na tlu BiH od samih dolazaka islama na ove prostore i odigrali su nemjerljivu ulogu u njegovom širenju, pa i sam Gazi Husrev beg je sam bio veliki promotor sufijstva, i onda njih selefofašisti koji su kao strano tijelo došli na tlo BiH devedesetih tjeraju one koji su to od 15. stoljeća i to predstavljaju kao odbrane tradicije islama u BiH od novotorija :lol:
I mehmed fafih takođe je bio derviš. Ma selefofašisti mraka kakve nema, vrhunac je postavljanje ovih snimaka starih 80 godina, i ko biva vako treba. Pa hajmo sve vratit da bude ko 1930, da se pogan saudijska vrati u pustinju bez americkih dolara kojima ce širiti svoju rušilačku propagandu.
Fol je da te snimke/slike/zabiljeske mogu naci samo od dolaska austrougarske naovamo. Prije toga nije bilo, uvedeno je kao "zastita" muslimanki od pogleda inovjernih okupatora. Inace, takav nacin pokrivanja nije zabiljezen za vladavine Osmanlija, niti u samoj Turskoj.
E vala drug lupo si svašta ali ova izvala ti je antologijska.

Jesi li ti svjestan da su u Bosni za cijelo vrijeme osmanskog perioda pored Bošnjaka muslimana živjeli i katolici i pravoslavci? Dakle, muslimanke nisu trebale nositi zar/feredžu/nikab da se "štite" od bosanskih katolika i pravoslavaca 400 godina otomanske vlasti u Bosni ali je to uvedeno radi dolaska Austrougara :? :? :? Pa i Austrougari su valjda katolici nisu marsovci :lol: :lol: :lol: Nemoj samo reći da je razlog što su austrougarski katolici bili okupatori

Znam da u cilju širenja šiitske propagande i "pravog" pravca u Islamu ne prezaš ni od čega ali ovo je stvarno previše. Bolje bi ti bilo da dvaput razmisliš prije nego napišeš neku glupost kao što je ova.

Nego osto si mi dužan za objašnjenje (čini mi se sa teme o Iraku) zašto šiiti uglavnom veličaju i gotive hazreti Husejna a Hasana i ostale sinove hazreti Alije samo ovlaš pominju???

Znam da je pitanje za tebe brate teško, ali na svaku imaš odgovor pa bi trebao imati i na ovo :D
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#2367 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by rajv0sa »

moke_31 wrote:
E vala drug lupo si svašta ali ova izvala ti je antologijska.

Jesi li ti svjestan da su u Bosni za cijelo vrijeme osmanskog perioda pored Bošnjaka muslimana živjeli i katolici i pravoslavci? Dakle, muslimanke nisu trebale nositi zar/feredžu/nikab da se "štite" od bosanskih katolika i pravoslavaca 400 godina otomanske vlasti u Bosni ali je to uvedeno radi dolaska Austrougara :? :? :? Pa i Austrougari su valjda katolici nisu marsovci :lol: :lol: :lol: Nemoj samo reći da je razlog što su austrougarski katolici bili okupatori

Znam da u cilju širenja šiitske propagande i "pravog" pravca u Islamu ne prezaš ni od čega ali ovo je stvarno previše. Bolje bi ti bilo da dvaput razmisliš prije nego napišeš neku glupost kao što je ova.

Nego osto si mi dužan za objašnjenje (čini mi se sa teme o Iraku) zašto šiiti uglavnom veličaju i gotive hazreti Husejna a Hasana i ostale sinove hazreti Alije samo ovlaš pominju???

Znam da je pitanje za tebe brate teško, ali na svaku imaš odgovor pa bi trebao imati i na ovo :D
A ti si najbolji dokaz kako neko hoće da ispadne pametan i dokaže nečiju glupost, a onda izvali nešto 5 puta gore. Vehabijo. :mrgreen:
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#2368 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by piupiu »

haminhamo wrote:hahahahahaha...

Ova slika ti dokaz necega, i govor nekog nepoznatog lika. Da nije zalosno, nasmijao bih se.

Kratke su mi hlace, meni i velikom broju ljudi koje poznajem, imam i bradu, zamisli. Bosnjak sam obrazovan, volim svoju zemlju, i slijedim tradiciju svog naroda staru 500 godina. Ti si taj koji je ovdje uljez, i insallah, buduci da vidim da te je strah, jer se sve vise Bosnjaka vraca svojoj vjeri, ili se pridruzi karavani spasa, ili crkni od muke.

Psi laju, dok karavane prolaze.
A što ne navučeš čakšire, fes i "kaišli" opanke, pa da onda pričamo o tradiciji? Što ne mogu više talasanja o "svojoj tradiciji" po saudijskom nastavnom planu i programu i legendi o "tradicionalnim" kratkim tolama. Je li i to naša tradicija stara 500 godina? Nosi, brate, šta ti je srcu drago, al' nemoj narodu skakati po ganglijama pričama o 'svojoj petstogodišnjoj tradiciji'.

I kako to misliš Bošnjaci se vraćaju svojoj vjeri? Koja je to izvorna bošnjačka vjera? Bogme, ti ko da si sad iz milleta ispilio sav 'nacionalno-vjerski osviješćen'... Bilo bi dobro kad bi vas što slijedite 'svoju petstogodišnju tradiciju' neko uputio da malo prošvrljate po arhivama i muzejima svoje države, gdje se svašta može naći - uključujući i etnografske podatke o 'svojoj tradiciji'. Tvoja tradicija izgleda ovako:

19. vijek
Image
Image
Image

20. vijek
Image
Image
Image
Image
Image
Image

I ove istetovirane tete katolkinje su dio tvoje tradicije, nisu tradicija planete Jupiter. Sramotno je nazivati ljude koji u Bosni stoljećima žive 'uljezima'. Stvarno smarate k'o da vas je sve redom pravio Donald Trump. :twisted:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2369 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Connaisseur Karlin »

piupiu wrote:
haminhamo wrote:hahahahahaha...

Ova slika ti dokaz necega, i govor nekog nepoznatog lika. Da nije zalosno, nasmijao bih se.

Kratke su mi hlace, meni i velikom broju ljudi koje poznajem, imam i bradu, zamisli. Bosnjak sam obrazovan, volim svoju zemlju, i slijedim tradiciju svog naroda staru 500 godina. Ti si taj koji je ovdje uljez, i insallah, buduci da vidim da te je strah, jer se sve vise Bosnjaka vraca svojoj vjeri, ili se pridruzi karavani spasa, ili crkni od muke.

Psi laju, dok karavane prolaze.
A što ne navučeš čakšire, fes i "kaišli" opanke, pa da onda pričamo o tradiciji? Što ne mogu više talasanja o "svojoj tradiciji" po saudijskom nastavnom planu i programu i legendi o "tradicionalnim" kratkim tolama. Je li i to naša tradicija stara 500 godina? Nosi, brate, šta ti je srcu drago, al' nemoj narodu skakati po ganglijama pričama o 'svojoj petstogodišnjoj tradiciji'.

I kako to misliš Bošnjaci se vraćaju svojoj vjeri? Koja je to izvorna bošnjačka vjera? Bogme, ti ko da si sad iz milleta ispilio sav 'nacionalno-vjerski osviješćen'... Bilo bi dobro kad bi vas što slijedite 'svoju petstogodišnju tradiciju' neko uputio da malo prošvrljate po arhivama i muzejima svoje države, gdje se svašta može naći - uključujući i etnografske podatke o 'svojoj tradiciji'. Tvoja tradicija izgleda ovako:

19. vijek
Image
Image
Image

20. vijek
Image
Image
Image
Image
Image
Image

I ove istetovirane tete katolkinje su dio tvoje tradicije, nisu tradicija planete Jupiter. Sramotno je nazivati ljude koji u Bosni stoljećima žive 'uljezima'. Stvarno smarate k'o da vas je sve redom pravio Donald Trump. :twisted:
Kraljica :thumbup:
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#2370 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Haman2 »

Koju su vjersku tradiciju imali recimo Hrvati i Srbi prije prelaska na hriscanstvo-krscanstvo????????????? :izet:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2371 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Connaisseur Karlin »

Haman2 wrote:Koju su vjersku tradiciju imali recimo Hrvati i Srbi prije prelaska na hriscanstvo-krscanstvo????????????? :izet:
odes u biblioteku i provjeris :-D :kiss:
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#2372 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by piupiu »

Haman2 wrote:Koju su vjersku tradiciju imali recimo Hrvati i Srbi prije prelaska na hriscanstvo-krscanstvo????????????? :izet:
Upravo tako. Nema 'ekskluzivne' tradicije koja počinje tog i tog datuma i ne prepliće se, ne nastavlja i ne miješa s nečim drugim. Nema linearne i jednoobrazne 'tradicije'. Sve je to naša zajednička 'tradicija'. K'o što će i kratke tole za 100 godina već biti dijelom 'naše tradicije'...
User avatar
zli_hordas
Posts: 1250
Joined: 27/05/2010 08:58

#2373 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by zli_hordas »

haminhamo wrote:hahahahahaha...

Ova slika ti dokaz necega, i govor nekog nepoznatog lika. Da nije zalosno, nasmijao bih se.

Kratke su mi hlace, meni i velikom broju ljudi koje poznajem, imam i bradu, zamisli. Bosnjak sam obrazovan, volim svoju zemlju, i slijedim tradiciju svog naroda staru 500 godina. Ti si taj koji je ovdje uljez, i insallah, buduci da vidim da te je strah, jer se sve vise Bosnjaka vraca svojoj vjeri, ili se pridruzi karavani spasa, ili crkni od muke.

Psi laju, dok karavane prolaze.
Kojoj se vjeri vracas ovde ih je bilo vise.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#2374 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by @mba »

ako se ideologija takvog shvacanja islama koristi u politicke svrhe(sto kraljevska familija i te kako radi i finansira) onda jest prijetnja, to se vidi na primjeru (ne)islamske drzave na prostorima sirije i iraka!

ali ako ljudi praktikuju i zive takav islam iskljucivo za sebe, bez da se nekom drugom namecu takvi stavovi, onda ne vidim neki problem!
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2375 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by insomnia78 »

Stan'te paše i ustaše
OTKRIVAMO Direktor BRIJE VEHABIJE u graničnim uniformama http://www.blic.rs/x0554lt
[emoji23]
Locked