Kad su počele pripreme za rat?

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#476 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Gojeni H »

Lajavikrelac wrote:
parapet wrote:
Lajavikrelac wrote:Yup ;-)

Ovom parapetu čovjek nacrta i pokaže mapu a on opet...ajd ne trolaj više živ bio. Iz Potkozarja se nisu selili u Vojvodinu ala Osma ofanziva, to je više podgrmečki kraj zadesilo. Uporedi te podatke sa popisom poslije rata, pa sam izračunaj....

Dakle, mapa je dokaz da su Srbi nestali uslijed genocida?


Svasta sam sreo na forumu ali ovakvo plitko razmisljanje jos ne.

Mapa moze eventualno biti prilog o kretanju vojske a ako nisi znao vojske ti se ponekad krecu a ne bi vjerovao organiziraju i akcije.

Eto ne moras mi zahvaljivati sto sam te poucio
Jes, jes....dobri vojaci Švejkovi malo se igrali rata, pa im se, ono, sklanjao narod da ne smeta. baš dubokoumna analiza :-) ....idi na Poskok pa tamo pametuj.
Frajer je kockastih pogleda, ali fakat je da te ubi brojevima, mada ne znam odakle mu izvor.
Brani se istim nacinom, a ne "idi na poskok" ... jebo to.
parapet
Posts: 530
Joined: 24/08/2014 20:33

#477 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by parapet »

Kozaracki zbjegovi su jedionstven primjer u ratu koji uvelike podsjeca na samoorganiziranu krajisku traktorijadu.

Ako su Ustase bile tako opasne sto Srbi nisu bjezali iz Banja Luke i organizirali zbjegove?

Ili iz drugih krajeva NDH?


Pametan si ti, znat ces odgovor, pa barem si se do sad pokazao :D

Ovo sa "poskokom", to ti na sentiš pozivas Bosnjake? Velis, u krdu je sigurno i toplije a i dobro bi dosla kakva pomoc?
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#478 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Lajavikrelac »

Gojeni ja sam mu dao sve crno na bijelo argumentima nek sam provjeri, a na temi o Prebilovcima sam kamaru takvih podataka ispisao, može se provjeriti....A kad već spominješ brojeve evo i to:

Bos. Dubički srez 1931. 33,129 duša, 1948. 16,947 duša Bos.Gradiška 1931. 57.235 duša 1948. 41,168 duša

Jbg, sve otišlo u Vojvodinu.... :-)

A za BL....Rakovac, Šargovac i Motike ću samo navesti.

Pogledi su mu kockasti i to kroz Ušice :evil: I da nisam mislio na Bošnjake za Poskok razumijemo se dječak.
visokijablan
Posts: 113
Joined: 13/10/2014 21:43

#479 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by visokijablan »

Imao je i te kako ,mislite li da Perković,Boljkovac, Manolić nisu imali ljude od povjerenja u Beogradu, pa Goran Hadžić je bio hrvatski doušnik dok ga nisu dobro nalupali na Plitvicama. Za Miloševića ste u pravu,sve inicijative su dolazile od njega. A za ovo sastanjčenje zar ne mislite da je malo degutantno dok se krv proliva po Hrvatskoj i BiH ,Tuđman i Milošević imaju stalnu telefonsku vezu ,tepaju si Sloba i Franja, za svaku pizdariju šalju Hrvoja Šarinića kao potrčka ili kurira, koji na kraju izjavljuje da je citiram : "Tuđman vjerovao Miloševiću". Mislim stvarno jebe lud zbunjenoga. I za kraj rata nije trebalo biti, po meni to je bila samo šarena laža za ovce/podanike. U krvi izvojevana sloboda srpskog ili hrvatskog naroda aha malo morgen......
[/quote]


hTIO JE PREGOVORIMA DOBITI NA VREMENU.Tad još RH nije imala ništa šta bi se moglo upotrijebit protiv jedne od naj jačih armija ondašnje Europe.Preporučam..
http://www.hkv.hr/vijesti/najave/424-pr ... anjaq.html
PM72
Posts: 17805
Joined: 30/04/2012 16:54

#480 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by PM72 »

Seln,
U osnovi se slažem s tobom ALI (uvijek ono ali) smeta mi to etiketiranje kako je Trocadero "moj lični salonac".Ako se vas dvojca prepucavate i dajete jedan drugom kojekakve pridjeve ,nemojte mene u to petljati.Kažeš da sam uzeo njegovu tvrdnju zdravo za gotovo a ja fino napisah :" AKO SI ČITAV RAT PROVEO U ŠVEDSKOJ KAO ŠTO TROCADERO TVRDI ONDA NISI RELEVANTAN SAGOVORNIK U TEMAMA NA KOJIMA NAS DVOJCA TUMAČIMO TJ.UBIJAMO DOSADU.". Ti ga demantuj i dokaži da nije u pravu a ja ću revidirati svoje mišljenje.Još ću ga javno napasti da izmišlja.Ja nisam ovdje da se dodvoravam ni tebi ni njemu,desetine puta sam se skrpio s njim oko nečega ali se uvažavamo.
parapet
Posts: 530
Joined: 24/08/2014 20:33

#481 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by parapet »

Lajavikrelac wrote:Gojeni ja sam mu dao sve crno na bijelo argumentima nek sam provjeri, a na temi o Prebilovcima sam kamaru takvih podataka ispisao, može se provjeriti....A kad već spominješ brojeve evo i to:

Bos. Dubički srez 1931. 33,129 duša, 1948. 16,947 duša Bos.Gradiška 1931. 57.235 duša 1948. 41,168 duša

Jbg, sve otišlo u Vojvodinu.... :-)

A za BL....Rakovac, Šargovac i Motike ću samo navesti.

Pogledi su mu kockasti i to kroz Ušice :evil: I da nisam mislio na Bošnjake za Poskok razumijemo se dječak.

Pazi ti koja je to ljukava ljisica... Prvo daje stanovnistvo sreza a zatim broj u samom gradu...

Evo popisa za 1948 i to na srpskom sajtu: (strana 5 donosi informacije za Dubicu)

Srez Bosanska Dubica 28461 Srba 24732

http://pod2.stat.gov.rs/ObjavljenePubli ... 484001.pdf


Razlika za Srbe je 3389 Srba...

Pa vi recite da je takvima stalo do istine! Takvima je samo stalo do mitomanije, napumpavanja broja zrtava a metode su pateticne - prvo stavi broj stanovnika sreza a nakon toga broj stnaovnika samog mjesta :roll:

Zasto to radite? Jel si trazite novo opravdanje za klanja?
User avatar
sinuhe
Posts: 11492
Joined: 03/06/2011 11:33

#482 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by sinuhe »

Srbi sa Kozare su raseljeni nakon bitke, neki tek u Slavoniju a neki na prisilni rad u Njemacku. Sigurno da je nakon rata bilo mnogo ljudi da se jednostavno nije znalo gdje su, ali daleko od toga da je vecina ubijena iako neki jesu ubijeni ili na licu mjesta ili u Jasenovcu.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#483 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Bodkin »

visokijablan wrote:
parapet wrote:
Lajavikrelac wrote:Tako nekako, ali Jasenovac je bio ogroman kompleks u koji su dovođeni ljudi iz skoro cijele NDH (znaš kolika je to teritorija bila) ne samo sa Kozare. U Operaciji Vajs (Kozara) je nastradalo oko 25.000 civila 1942. Ima to na temi o Prebilovcima detaljno da ne spamujemo, nije tema.
Slažem se da nije tema. Volio bih znati koje je to podrucje ostalo bez Srba kao sto se desilo u Srebrenici a ovdje govorimo stostruko vecem broju?

Nije moguce ubiti toliko ljudi a da nakon tog "genocida" oni ne budu zbrisani sa nekog teritorija?

Neznam koje pravoslavne župe su na tom području ostale bez vjernika,no znam da je u tom ratpotpuno prazno ostalo oko dvadesetak katoličkih župa u sjeverozapadnoj Bosni,Baniji ,Lici i Kordunu..
Time ne umanjujem Jasenovac,ali mislim da još nije kasno za neovisno i znanstveno istraživanje tog logoora.Ostaje pitanje koliko bi djece završilo u Sarajevskom zološkom vrtu i dvorištu bolnice u Vukovaru da je Velikosrbska opcija do kraja dobila rat?
a to je velikosrpska opcija dobila WW2 :lol: :lol: hrvati trebaju dva puta da pale svijece za srecu koju su imali. prvi put sto su srbi u ww2 prrihvatili tita i partizansku opciju umjesto cetnicke. da je ostala cetnicka, hrvatske bi bilo mozda malo oko zagreba. drugi put kad bosnjaci 90ih nisu stali na stranu srba. isto bi mozda malo zagreba ostalo u hr
User avatar
Tomi110
Posts: 363
Joined: 20/09/2014 15:33
Location: Na moru

#484 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Tomi110 »

visokijablan wrote:Imao je i te kako ,mislite li da Perković,Boljkovac, Manolić nisu imali ljude od povjerenja u Beogradu, pa Goran Hadžić je bio hrvatski doušnik dok ga nisu dobro nalupali na Plitvicama. Za Miloševića ste u pravu,sve inicijative su dolazile od njega. A za ovo sastanjčenje zar ne mislite da je malo degutantno dok se krv proliva po Hrvatskoj i BiH ,Tuđman i Milošević imaju stalnu telefonsku vezu ,tepaju si Sloba i Franja, za svaku pizdariju šalju Hrvoja Šarinića kao potrčka ili kurira, koji na kraju izjavljuje da je citiram : "Tuđman vjerovao Miloševiću". Mislim stvarno jebe lud zbunjenoga. I za kraj rata nije trebalo biti, po meni to je bila samo šarena laža za ovce/podanike. U krvi izvojevana sloboda srpskog ili hrvatskog naroda aha malo morgen......

hTIO JE PREGOVORIMA DOBITI NA VREMENU.Tad još RH nije imala ništa šta bi se moglo upotrijebit protiv jedne od naj jačih armija ondašnje Europe.Preporučam..
http://www.hkv.hr/vijesti/najave/424-pr ... anjaq.html[/quote]

Ovo bi možda i "popušio" da se radilo o 91 i 92 godini,ali slat Šarinića 95 godine u Beograd sve do početka Oluje,malo mi glupavo zvuči.

Dio teksta Borisa Rašete
Na sastanku 20. rujna 1995., Milosevic je Sarinicu rekao ovo: "Mi cemo, Hrvoje, da razresimo nas problem, i to bez medjunarodne zajednice. Svaki cemo na svoju stranu da pripojimo svoj deo BiH. SAD ljuljaju to kopile a da nista ne razumeju. Mi cemo da se zalazemo za formulu i simetriju dva entiteta, a vi nas podrzite u tome". Bilo je to vrijeme kada su odnosi dvije zemlje, kako pise Sarinic, "bili u usponu", kad nije bilo "tema ili pitanje koje bismo mogli nazvati nepremostivim". Bilo je to, podsjetimo, vrijeme kada je iz Hrvatske otislo oko 200 000 Srba, a mjesec rujan u kojem je ovaj razgovor vodjen, bio je mjesec najvecih zlocina pocinjenih u bivsoj Krajini.
Dakako, ovaj je prijedlog Franjo Tudjman - simetriju dva entiteta, naime - svesrdno podrzao, na procesu u Daytonu. Cak su ga, zbog te podrske, nazvali "kraljem Daytona", kako pise Sarinic. Jedino sto je zabrinjavalo Milosevica bio je moguci "stampedo" novih 200 000 Srba iz Istocne Slavonije. Najavio je Sarinicu rat, ako se na istocnu Slavnoju krene vojno. "Rat u istocnoj Slavoniji bio bi strasan. Nemojte da cinite tu glupost", rekao je Slobo, izvevsi 63 aviona iz hangara, na aerodromu, kao pozdrav Sarinicu. Ovaj ih je uredno izbrojio, i shvatio poruku
Last edited by Tomi110 on 20/01/2015 19:19, edited 1 time in total.
parapet
Posts: 530
Joined: 24/08/2014 20:33

#485 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by parapet »

sinuhe wrote:Srbi sa Kozare su raseljeni nakon bitke, neki tek u Slavoniju a neki na prisilni rad u Njemacku. Sigurno da je nakon rata bilo mnogo ljudi da se jednostavno nije znalo gdje su, ali daleko od toga da je vecina ubijena iako neki jesu ubijeni ili na licu mjesta ili u Jasenovcu.

Hvala što si tako detaljno potkrijepio dokazima i referencama...
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#486 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Lajavikrelac »

sinuhe wrote:Srbi sa Kozare su raseljeni nakon bitke, neki tek u Slavoniju a neki na prisilni rad u Njemacku. Sigurno da je nakon rata bilo mnogo ljudi da se jednostavno nije znalo gdje su, ali daleko od toga da je vecina ubijena iako neki jesu ubijeni ili na licu mjesta ili u Jasenovcu.
Ma pusti ga....ispada po njemu da nije ni bilo rata. Ta zvanična statistika što je naveo nije u potpunosti tačna, imaš gomilu publikacija iz 70tih godina koje govore šta se desilo, možda je i to velikosrpska mitomanija :roll:

http://www.znaci.net/00001/106_9.htm
http://www.znaci.net/00003/563.htm
http://www.znaci.net/00003/759.php
User avatar
sinuhe
Posts: 11492
Joined: 03/06/2011 11:33

#487 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by sinuhe »

parapet wrote:
sinuhe wrote:Srbi sa Kozare su raseljeni nakon bitke, neki tek u Slavoniju a neki na prisilni rad u Njemacku. Sigurno da je nakon rata bilo mnogo ljudi da se jednostavno nije znalo gdje su, ali daleko od toga da je vecina ubijena iako neki jesu ubijeni ili na licu mjesta ili u Jasenovcu.

Hvala što si tako detaljno potkrijepio dokazima i referencama...
Pa tu i tamo nesto procitam pa tako mogu zakljuciti nesto. Bitka na Kozari se vodila na prilicno velikom prostoru od Banjaluke do Bosanskog Novog a ucestovali su i Madjari sa rijecnom mornaricom na Savi. Ne bih znao kako se tu racunaju gubitci.
parapet
Posts: 530
Joined: 24/08/2014 20:33

#488 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by parapet »

Tomi110 wrote:
parapet wrote:
Tomi110 wrote:@visokijablan
Da li znate gospodine da Hrvatska nije imala nikakve šanse uči u NATO i EU dok je gospodin Tuđman bio živ i da su svi svjetski političari zaobilazili Hrvatsku u velikom luku i da se čak spremala optužnica u Haagu za gospodina Tuđmana da kojim slučajem nije prije vremena otišao Svetom Petru.
Ko je zaobilazio?

A što se tiče optužnice, jedna više-manje, biti ptužen ne znači i biti okrivljen, pogotovu u slučaju vrle Carle...
A ko je to bio od predsjednika i premijera bio na pogrebu Tuđmanu?Ja znam jedino za predsjednika Turske Demirela, mađarski premijer Orban, slovenački premijer Drnovšek i makedonski premijer Ljupčo Georgijevski, i zaboravih Antu Jelavić ispred RBiH.

To koliko je bilo ljudi na pogrebu ne doazuje ništa. Tuđman nije bio popularan, to nije nikakva novost. Ima u tome više razloga, jedan od njih je sigurno i dugotrajno rovarenje liberalnih struja u hrvatskom društvu. U to doba je najaktivnija bila Soros fondacija i Fekal Tribune.
parapet
Posts: 530
Joined: 24/08/2014 20:33

#489 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by parapet »

Lajavikrelac wrote:
sinuhe wrote:Srbi sa Kozare su raseljeni nakon bitke, neki tek u Slavoniju a neki na prisilni rad u Njemacku. Sigurno da je nakon rata bilo mnogo ljudi da se jednostavno nije znalo gdje su, ali daleko od toga da je vecina ubijena iako neki jesu ubijeni ili na licu mjesta ili u Jasenovcu.
Ma pusti ga....ispada po njemu da nije ni bilo rata. Ta zvanična statistika što je naveo nije u potpunosti tačna, imaš gomilu publikacija iz 70tih godina koje govore šta se desilo, možda je i to velikosrpska mitomanija :roll:

http://www.znaci.net/00001/106_9.htm
http://www.znaci.net/00003/563.htm
http://www.znaci.net/00003/759.php

Ja egzaktnim podacima i popisma i to sa SRPSKIH sajtova a on meni kolumnama i autorskim tekstovima... :roll:
parapet
Posts: 530
Joined: 24/08/2014 20:33

#490 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by parapet »

sinuhe wrote:
parapet wrote:
sinuhe wrote:Srbi sa Kozare su raseljeni nakon bitke, neki tek u Slavoniju a neki na prisilni rad u Njemacku. Sigurno da je nakon rata bilo mnogo ljudi da se jednostavno nije znalo gdje su, ali daleko od toga da je vecina ubijena iako neki jesu ubijeni ili na licu mjesta ili u Jasenovcu.

Hvala što si tako detaljno potkrijepio dokazima i referencama...
Pa tu i tamo nesto procitam pa tako mogu zakljuciti nesto. Bitka na Kozari se vodila na prilicno velikom prostoru od Banjaluke do Bosanskog Novog a ucestovali su i Madjari sa rijecnom mornaricom na Savi. Ne bih znao kako se tu racunaju gubitci.
Vojna akcija ko vojna akcija... Trebalo bi saznati i šta je tome prethodilo. Ustaše sigurno nisu bili "djeca cvijeća". Ne kažem, ljudi se uplašili, bježali, vjerojatno je bilo i ratnih zločina. No ništa u biblijskim proporcijama kako se nastoji prikazati...
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#491 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Lajavikrelac »

Ti podatci što si naveo jednostavno nisu tačni. To o mitovima si trebao reći čovjeku koji je sa 14 godina otišao u partizane u Dubici jer su mu ustaše pobile 11 članova porodice....a svako selo i zaselak ima spomenik i ploču sa poginulima podignuti još 60tih. Imenom i prezimenom.
parapet wrote:Vojna akcija ko vojna akcija... Trebalo bi saznati i šta je tome prethodilo. Ustaše sigurno nisu bili "djeca cvijeća". Ne kažem, ljudi se uplašili, bježali, vjerojatno je bilo i ratnih zločina. No ništa u biblijskim proporcijama kako se nastoji prikazati...
Prethodio je ustanak naroda predvođen KPJ jer su ih iste ustaše počele ubijati još u proljeće 1941.....
parapet
Posts: 530
Joined: 24/08/2014 20:33

#492 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by parapet »

Lajavikrelac wrote:Ti podatci što si naveo jednostavno nisu tačni.

Šta točno nije "tačno"? Znaš li ti čitati linkove? Ovo su publikacije statističkog zavoda FNRJ o popisima stanovništva i to direktno IZ BEOGRADA?

Usput, evo nešto i ovom linku koji si dao:
Čitam izvode iz knjige Milka Riffera "Grad mrtvih" logoraša koji je proveo u Jasenovcu godinu dana (1942. -1943.). Imao je br. 2376.
Knjigu je napisao po sjećanju i svojim zabilješkama 1946. g. Ubrzo je povučena iz prodaje i nestala za javnost. Jer se nije slagala s mitom o Jasenovcu u nastajanju.
http://www.forum.hr/showthread.php?t=373729


To o mitovima si trebao reći čovjeku koji je sa 14 godina otišao u partizane u Dubici jer su mu ustaše pobile 11 članova porodice....
Znam tu priču, 77 braće i slično... Što više stradalih veća i boračka penzija. Tako su i jednom poznaniku rekli da su mu sestru od bake ubili Ustaše. Nakon 40 godina je saznao od oca da se utopila u bunaru ali da nikom ne govori.

parapet wrote:Vojna akcija ko vojna akcija... Trebalo bi saznati i šta je tome prethodilo. Ustaše sigurno nisu bili "djeca cvijeća". Ne kažem, ljudi se uplašili, bježali, vjerojatno je bilo i ratnih zločina. No ništa u biblijskim proporcijama kako se nastoji prikazati...
Prethodio je ustanak naroda predvođen KPJ jer su ih iste ustaše počele ubijati još u proljeće 1941.....
Ustanak treba čitati kao i ovaj ustanak:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Pokolj_kod ... rpnja_1941.
Last edited by parapet on 20/01/2015 19:38, edited 3 times in total.
PM72
Posts: 17805
Joined: 30/04/2012 16:54

#493 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by PM72 »

Dojadiste sa tim kozaračkim prepucavanjem.Kao da ponavljamo Titovim stazama revolucije...
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#494 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Lajavikrelac »

I to što kažeš....do not feed the troll.
parapet
Posts: 530
Joined: 24/08/2014 20:33

#495 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by parapet »

Lajavikrelac wrote:I to što kažeš....do not feed the troll.
:D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#496 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by seln »

PM72 wrote:Seln,
U osnovi se slažem s tobom ALI (uvijek ono ali) smeta mi to etiketiranje kako je Trocadero "moj lični salonac".Ako se vas dvojca prepucavate i dajete jedan drugom kojekakve pridjeve ,nemojte mene u to petljati.Kažeš da sam uzeo njegovu tvrdnju zdravo za gotovo a ja fino napisah :" AKO SI ČITAV RAT PROVEO U ŠVEDSKOJ KAO ŠTO TROCADERO TVRDI ONDA NISI RELEVANTAN SAGOVORNIK U TEMAMA NA KOJIMA NAS DVOJCA TUMAČIMO TJ.UBIJAMO DOSADU.". Ti ga demantuj i dokaži da nije u pravu a ja ću revidirati svoje mišljenje.Još ću ga javno napasti da izmišlja.Ja nisam ovdje da se dodvoravam ni tebi ni njemu,desetine puta sam se skrpio s njim oko nečega ali se uvažavamo.
Nisi uzeo tvrdnju zdravo za gotovo, a trazis dokaz da za vrijeme rata nisam bio u Svedskoj? U redu, kakav ti dokaz treba? Hoces li faksimil moje vojne knjizice? I, treba li ubuduce svaki Bosnjak, kojeg neki salonac nazove pobjeguljom dokazivati da to nije? Treba li priloziti vojnu knjizicu, izbjeglicki karton iz kampa Spionica ili rodni list kao dokaz da je u vrijeme rata bio maloljetan?
Ja sam vec demantovao to sto je on rekao, ali ti si izabrao da vjerujes njemu.
Uostalom, pitaj ga je je li to rekao na osnovu informacija ili iz bijesa zbog poraza u diskusiji.
E, moj PM72....ta kafa ocigledno ima los uticaj na tebe. Jesu li pobjegulje i oni koje je vojska tvog havera protjerala iz njihovih kuca? Treba li da mu zahvale, jer su zavrsili u inostranstvu?
E, pa, vidis, mene nisu uspjeli protjerati. I to je ono sto trocadera i slicne boli. :izet:
PM72
Posts: 17805
Joined: 30/04/2012 16:54

#497 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by PM72 »

Seln,
Pametnom je i išaret dosta a budali zalud i kad crtaš.Kao što i ti imaš pravo na svoje mišljenje tako i ja imam pravo da ti kažem da me boli ona stvar za isto.Pokušao sam ti objasniti ali ne ide.Čuj Trocadero moj haver? E hebo te on.
Last edited by PM72 on 20/01/2015 20:01, edited 1 time in total.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#498 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Bodkin »

parapet wrote:
Vojna akcija ko vojna akcija... Trebalo bi saznati i šta je tome prethodilo. Ustaše sigurno nisu bili "djeca cvijeća". Ne kažem, ljudi se uplašili, bježali, vjerojatno je bilo i ratnih zločina. No ništa u biblijskim proporcijama kako se nastoji prikazati...
sta kaze, vjerovatno je bilo zlocina :lol: :lol: :lol:
parapet
Posts: 530
Joined: 24/08/2014 20:33

#499 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by parapet »

Bodkin wrote:
parapet wrote:
Vojna akcija ko vojna akcija... Trebalo bi saznati i šta je tome prethodilo. Ustaše sigurno nisu bili "djeca cvijeća". Ne kažem, ljudi se uplašili, bježali, vjerojatno je bilo i ratnih zločina. No ništa u biblijskim proporcijama kako se nastoji prikazati...
sta kaze, vjerovatno je bilo zlocina :lol: :lol: :lol:

Ko bi se pametan usudio sumnjati u priču sa korpom izvađenih očnih jabučica nejači na stolu poglavnika...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#500 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by seln »

PM72 wrote:Seln,
Pametnom je i išaret dosta a budali zalud i kad crtaš.Kao što i ti imaš pravo na svoje mišljenje tako i ja imam pravo da ti kažem da me boli ona stvar za isto.Pokušao sam ti objasniti ali ne ide.Čuj Trocadero moj haver? E hebo te on.
U redu je, ljudino, hvala na javljanju. Drzi se ti trocaderovog misljenja, ja cu ipak zadrzati moje vlastito, makar nekoga i boljela ona stvar za njim.
Post Reply