Po(Mi)licjiski automobili

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#676 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by ins »

Misliš Bunjo?

NAP je provjeren i objektivan izvor k'o Klix forum :run:

Zadnji ugovor o nabavci MUP KS iz 12/2015 je po tradiciji VW, tako da se ovo za Toyote vrlo moguće odnosi na terenska službena vozila, koja su već par godina unazad Toyote LC.

Što se mene tiče, koliko god ja ne volio VW, smatram da Sarajevska policija uvijek treba voziti VW Golf, tradicija od 40 godina se ne odbacuje tek tako :thumbup: Ostali nek voze Škode ili šta li već...
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#677 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by johntra »

Ne vodi predstavništvo Toyote Bunjo...ima krovna organizacija za čitavu regiju, a naše predstavništvo vode dobri ljudi...

NAP je prenio informaciju, koju je prvi objavio sors...ne vjerujem nikome, ali gdje ima dima ima i vatre...mada svi znamo ko je vlasnik nap.ba i vjerovatno on zna više i od mene i od tebe zajedno...to mu je i profesija... :D

što bi to vozili VW? što je to Golf bolje auto od Toyote? tradicija? kakva tradicija? punjenja džepova Nihadu Imamoviću nekada i sliičnim, preko unaprijed namještenih tendera?

svako treba imati šansu na tenderima i biti ravnopravan, a ne da im se naprijed namještaju tenderi sa tačno jasnim specifikacijama za VW vozila..
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#678 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by ranger »

sta ima dobri ljudi... sjasi kurta uzjasi murta... jaho nihad sad jase bunjo il ko vec... narod placa.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#679 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by johntra »

ko nas jebe, kad nismo u stanju 20 godina pokrenuti proizvodnju u TAS-u, jer se čekalo da nekog iz VW-a zasvrbi mudo za BiH...

poslije rata se moglo sve raskinuti sa VW-om, fabrika vratiti pod državno okrilje i prodati nekoj drugoj kompaniji...ali jok, prodavale se priče o tome kako će se opet Golfovi praviti i teći med i mlijeko...

ali, bitna je tradicija Golfa u BiH...
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#680 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by 530i »

Ma kakva tradicija, nek idu na konjima ili pješke - ta im je tradicija mnogo duža od dotičnog modela.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#681 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by Jimmy McNulty »

Kupit Fiat Stila za 5000, prefarbat ga, nabacit sirene i rotacije, ubacit radio i nek ga deru dok se ne potroši.

Gospodi se nova auta uzzimaju za 5 miliona. :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#682 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by tempuser »

Jesmo mi qurac od naroda, kad je VW ne valja, stela, kad je Toyota opet ne valja, stela. nema onoga ko bi nama ugodio...
cekek
Posts: 343
Joined: 21/06/2015 12:47

#683 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by cekek »

tempuser wrote:Jesmo mi qurac od naroda, kad je VW ne valja, stela, kad je Toyota opet ne valja, stela. nema onoga ko bi nama ugodio...
qurac su oni koji se narodnim parama preseravaju ko da su im bogom dane.....nek uzimaju od eufora polurashodovana auta a ne nove LC (koji ce za pola godine biti u istom stanju kao i to polurashodovano euforovo vozilo).
po sarajevu se samo vozikaju sa bureka na kafu i obratno, a van grada im auto sluzi da ga parkiraju pored ceste i prave ceku sa radarom a u medjuvremenu malo odmore od naplacivanja kazni postenim dijasporskim rejserima....

a narod, narod je samo glup, al hebiga sad, ne moramo bas o tome
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#684 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by tempuser »

Ko ne zna nista o tome moze pisati nebuloze o rabljenim i rashodovanim autima za policiju... Bez obzira koliko je policija efikasna ti auti bukvalno prolaze torturu, primjene hipter vozaca, ne gase se po 24h, rad u mjestu satima, pretovarenost, rupe, unutrasnjost se podere od opremem nepaznja (ko i svaki sluzbeni auto) i tako nekih 200 i vise hiljada. Polovan auto bi izdahnuo u rekordnom vremenu i sta onda! Jel VW, Skoda ili Toyota najbolje rjesenje ne ulazim, ali polovni auto nisu ni pod razno...
BTW jucer negdje na putu iz Bihaca prema Sarajevu vidim policijski Duster, nisam siguran koji kanton, USK ili SBK, mozda i ZDK.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66258
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#685 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by _BataZiv_0809 »

Nisu problem auta, nego nacin na koji se kupuju i koriste.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#686 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by tempuser »

_BataZiv_0809 wrote:Nisu problem auta, nego nacin na koji se kupuju i koriste.
Nasa policija svoje aute koristi kao i vecina policija na svijetu, malo za sluzbu, malo za hvatanje krivina, a sto se nabavke tice, kao sto napisah, ne znam sta i kako da nabave opet bi bilo komentara...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66258
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#687 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by _BataZiv_0809 »

tempuser wrote:
Nasa policija svoje aute koristi kao i vecina policija na svijetu, malo za sluzbu, malo za hvatanje krivina, a sto se nabavke tice, kao sto napisah, ne znam sta i kako da nabave opet bi bilo komentara...
Samo nek rade za ono sto su placeni, niko im ne bi rijeci rekao. A sto se nabavke tice, ponovo ti promice sustina, nebitno je da li kupuju VW, Renault ili Spyker, nego cinjenica da se to radi na nastimanim tenderima.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#688 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by tempuser »

Ne stimaju tendere oni koji prodaju nego oni koji kupuju!
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66258
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#689 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by _BataZiv_0809 »

Pa o njima i pricamo.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#690 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by 530i »

tempuser wrote:Ko ne zna nista o tome moze pisati nebuloze o rabljenim i rashodovanim autima za policiju... Bez obzira koliko je policija efikasna ti auti bukvalno prolaze torturu, primjene hipter vozaca, ne gase se po 24h, rad u mjestu satima, pretovarenost, rupe, unutrasnjost se podere od opremem nepaznja (ko i svaki sluzbeni auto) i tako nekih 200 i vise hiljada. Polovan auto bi izdahnuo u rekordnom vremenu i sta onda! Jel VW, Skoda ili Toyota najbolje rjesenje ne ulazim, ali polovni auto nisu ni pod razno...
BTW jucer negdje na putu iz Bihaca prema Sarajevu vidim policijski Duster, nisam siguran koji kanton, USK ili SBK, mozda i ZDK.
Duster ima policija RS, ali možda je i neki kanton nabavljao. Inače sam viđao (šta viđao, sjedio u njima :lol: ) policijske Golfove trojke i četvorke i sa preko 400 hiljada na satu...
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#691 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by Sodom1 »

tempuser wrote:Ko ne zna nista o tome moze pisati nebuloze o rabljenim i rashodovanim autima za policiju... Bez obzira koliko je policija efikasna ti auti bukvalno prolaze torturu, primjene hipter vozaca, ne gase se po 24h, rad u mjestu satima, pretovarenost, rupe, unutrasnjost se podere od opremem nepaznja (ko i svaki sluzbeni auto) i tako nekih 200 i vise hiljada. Polovan auto bi izdahnuo u rekordnom vremenu i sta onda! Jel VW, Skoda ili Toyota najbolje rjesenje ne ulazim, ali polovni auto nisu ni pod razno...
BTW jucer negdje na putu iz Bihaca prema Sarajevu vidim policijski Duster, nisam siguran koji kanton, USK ili SBK, mozda i ZDK.
http://buziminfo.ba/nova-vozila-za-mup-uskfoto/
Svaka opstinau u USK dobila valjda po jedan.
U Kozarcu RS ,doduse sam gledao jos prosle godine policijksi Duster
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#692 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by tempuser »

_BataZiv_0809 wrote:Pa o njima i pricamo.
Pa onda ne treba prozivati dobavljace nego se poceses po glavi na dan sljedecih izbora...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#693 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by tempuser »

Sodom1 wrote:
tempuser wrote:Ko ne zna nista o tome moze pisati nebuloze o rabljenim i rashodovanim autima za policiju... Bez obzira koliko je policija efikasna ti auti bukvalno prolaze torturu, primjene hipter vozaca, ne gase se po 24h, rad u mjestu satima, pretovarenost, rupe, unutrasnjost se podere od opremem nepaznja (ko i svaki sluzbeni auto) i tako nekih 200 i vise hiljada. Polovan auto bi izdahnuo u rekordnom vremenu i sta onda! Jel VW, Skoda ili Toyota najbolje rjesenje ne ulazim, ali polovni auto nisu ni pod razno...
BTW jucer negdje na putu iz Bihaca prema Sarajevu vidim policijski Duster, nisam siguran koji kanton, USK ili SBK, mozda i ZDK.
http://buziminfo.ba/nova-vozila-za-mup-uskfoto/
Svaka opstinau u USK dobila valjda po jedan.
U Kozarcu RS ,doduse sam gledao jos prosle godine policijksi Duster
Prije 2-3 god iz Rijeke vozim prema Trstu i poslije ulaska u IT prvi auto koji vidim je bio Duster Polizia Italiana.
Inace meni je Duster zasad prvi model Dacie kojim dostize afirmaciju.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#694 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by tempuser »

530i wrote:
tempuser wrote:Ko ne zna nista o tome moze pisati nebuloze o rabljenim i rashodovanim autima za policiju... Bez obzira koliko je policija efikasna ti auti bukvalno prolaze torturu, primjene hipter vozaca, ne gase se po 24h, rad u mjestu satima, pretovarenost, rupe, unutrasnjost se podere od opremem nepaznja (ko i svaki sluzbeni auto) i tako nekih 200 i vise hiljada. Polovan auto bi izdahnuo u rekordnom vremenu i sta onda! Jel VW, Skoda ili Toyota najbolje rjesenje ne ulazim, ali polovni auto nisu ni pod razno...
BTW jucer negdje na putu iz Bihaca prema Sarajevu vidim policijski Duster, nisam siguran koji kanton, USK ili SBK, mozda i ZDK.
Duster ima policija RS, ali možda je i neki kanton nabavljao. Inače sam viđao (šta viđao, sjedio u njima :lol: ) policijske Golfove trojke i četvorke i sa preko 400 hiljada na satu...
400 hiljada kakve ekspoatacije i onda neko predlozi polovan auto?!
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66258
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#695 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by _BataZiv_0809 »

tempuser wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Pa o njima i pricamo.
Pa onda ne treba prozivati dobavljace nego se poceses po glavi na dan sljedecih izbora...
Cesem se ja po glavi svake izbore. I za koga god da sam glasao ispao je gora SDA od same SDA protiv koje su navodno vodili kampanju. Ali nije tema.

On topic: koja su po tebi najbolja auta za policiju? Po mom skromnom sudu to trebaju biti neke radne mazge, spartanske i grube.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#696 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by johntra »

Sodom1 wrote:
http://buziminfo.ba/nova-vozila-za-mup-uskfoto/
Svaka opstinau u USK dobila valjda po jedan.
U Kozarcu RS ,doduse sam gledao jos prosle godine policijksi Duster
Lijepo izgledaju ovi Dusteri...Dacia se izgleda polako probija na ovaj dio tržišta...neki dan Dokkeri u ZDK, pa i Dusteri u USK...nakon PC i Dustera, bit će ovog još vjerovatno...Naletih na ovu fotku sad - Široki Brijeg...

Image
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#697 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by mali_milojica »

Ja bih policiji dao auto tipa Caddy,Kangoo i taj fazon. Pola putnicki,pola teretni. Nazad napravis dvije klupice,da se gamad voza kako i treba,a naprijed imas 5 slobodnih sjedecih mjesta. :mrgreen:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#698 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by tempuser »

_BataZiv_0809 wrote:
tempuser wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Pa o njima i pricamo.
Pa onda ne treba prozivati dobavljace nego se poceses po glavi na dan sljedecih izbora...
Cesem se ja po glavi svake izbore. I za koga god da sam glasao ispao je gora SDA od same SDA protiv koje su navodno vodili kampanju. Ali nije tema.

On topic: koja su po tebi najbolja auta za policiju? Po mom skromnom sudu to trebaju biti neke radne mazge, spartanske i grube.
Najbolja su namjenski pravljena za policiju, prilagodjena heavy duty uslovima (ovjes, unutrasnjost itd) bez nepotrebne opreme, ali kod nase se takva ne nabavaljaju nego kupuju komercijalne modele na koje dobavljaci naknadno montiraju trazenu opremu. Koliko znam zadnje G-VI iz KS-a su nabavljena putem leasinga, zato imaju majgnete rotacije umjesto fiksnih za koje su busili krovove.
Sto se tice performansi, upotrebljivosti, dalje prodaje (ta auta treba nekom eprodati kad zavrse sluzbu) itd mozda bi najbolje bile neke Octavie karavan u osnovnoj verziji, nikakav luksuz osim eventualno klime i prednjih prozora na struju. Tako nesto je radio OSCE, narucivao namjenske aute, ne znam da li je jos to tako. Meni su tu Hrvati napravili dobar potez, nakon Opela, Fordova, VW-a za temeljnu policiju su se nekako stabilizovali na Octaviama karavan i evo vec 3 generaciju.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#699 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by tempuser »

mali_milojica wrote:Ja bih policiji dao auto tipa Caddy,Kangoo i taj fazon. Pola putnicki,pola teretni. Nazad napravis dvije klupice,da se gamad voza kako i treba,a naprijed imas 5 slobodnih sjedecih mjesta. :mrgreen:
Ne ide to tako. Patrolni auto mora biti polivalentan, da vozi 5 osoba, da ima mjesta za opremu (oprema za uvidjaje, alko test, radar, po potrbi panciri, oprema za suzbijanje nereda itd itd), a da istovremeno ima takve performanse da se moze nositi s drugum autima (kontrola saobracaja, potjere itd). Auti tipa Caddy, kangoo itd su super za namjensku upotrebu, ali za opstu bi bili jednostavno preskupi kad bi ih se opremilo da zadovolje sve potrebe i vjerovatno bi tehnicki bilo zahtjevno izvesti istovremeno prostor za opremu i gamad.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#700 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by tempuser »

johntra wrote:
Sodom1 wrote:
http://buziminfo.ba/nova-vozila-za-mup-uskfoto/
Svaka opstinau u USK dobila valjda po jedan.
U Kozarcu RS ,doduse sam gledao jos prosle godine policijksi Duster
Lijepo izgledaju ovi Dusteri...Dacia se izgleda polako probija na ovaj dio tržišta...neki dan Dokkeri u ZDK, pa i Dusteri u USK...nakon PC i Dustera, bit će ovog još vjerovatno...Naletih na ovu fotku sad - Široki Brijeg...

Image
Po manjim mjestima imas svega, prije svega po Hercegovini gdje se to uzimalo i izuzimalo kako se stiglo. Ja sam prije 5-6 god u CP vidjao pauk LT-a, u Ljubuskom policijskog BMW-a 7-micu E32. Interesantno u Sarajevu su paici u nadleznosti RAD-a, drugdje u nadleznosti policije.
Post Reply